Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  22.  MAJ  2016

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2016-05-22 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenFunnys Elephas00:49,2800:13,6901:02,9712
2Louise GotfredsenEskirs Anaki Awkwafina00:36,6900:27,6901:04,3811
3Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock10:21,6300:12,6910:34,321
4Mathilde Schur PedersenBakels Retro10:34,7800:08,8410:43,621
5Marlene BruhnJordbærgårdens 9/1910:33,1200:13,2210:46,34
6Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Dulcey10:20,0600:40,5911:00,65
7Louise GotfredsenAske01:18,1910:34,1211:52,31
8Mathilde Schur PedersenBakels Zeetex00:20,7920:25,4020:46,19
9Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear10:18,6820:26,1230:44,80
10Caroline Kryger JørgensenHybens Fiore Sardo10:37,812+10:41,0641:18,87
11Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Caraque20:13,00
12Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Opalys20:40,07
13Mathilde Schur PedersenBakels Starco20:41,15
14Mathilde Schur PedersenBakels Platin30:09,19
15Marie Schunck Ter-BorchEskirs Anaki Boondox41:19,22
Uplac.Caroline Kryger JørgensenMint Fresh af HybenTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2016-05-22 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not00:31,8400:13,7200:45,5613
2Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:23,1900:24,2500:47,4412
3Mathilde Schur PedersenFunnys Fighting The Fantasy00:23,9700:36,5901:00,5612
4Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear10:23,5000:16,7510:40,251
5Mia HansenKlundtes Shere Khan10:30,8800:26,3710:57,25
6Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo00:40,2210:25,4411:05,66
7Tanja Skou PedersenUniKins Blackout00:51,4710:33,3211:24,79
8Mia HansenBellas Issoria Ilia10:18,7810:17,3820:36,16
9Mia HansenFunnys Kitsu10:24,4110:18,9120:43,32
10Amalie DichHelsteds Twin Peaks10:20,2210:36,0020:56,22
11Mia HansenFunnys Nio-Naomi10:25,7220:21,5730:47,29
12Patricia MøllnitzDundine's Zarina10:29,7920:49,8231:19,61
13Louise GotfredsenBjørkvangs Miina20:30,04
14Mia HansenFunnys Flitter30:40,75
15Marie Schunck Ter-BorchKlundtes Bagheera30:51,81
16Mia HansenFunnys Ursus30:54,69
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-05-22 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marie Schunck Ter-BorchMaglebo's In My Way00:28,2500:17,7800:46,0313
2Marie Schunck Ter-BorchPletvangs Libertiner00:57,7800:47,5001:45,2812
3Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure00:19,5010:32,2810:51,781
4Mia HansenFunnys Nio-Nilo00:40,6910:30,8111:11,501
5Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården10:41,4300:41,4411:22,871
6Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Supernatural Ro...00:45,3810:40,2211:25,601
7Louise GotfredsenWinds Giyan10:26,7820:13,9430:40,72
8Marlene BruhnZincerellas The Kingsroad10:29,4020:14,5330:43,93
9Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking Bad20:24,84
10Tanja Skou PedersenUniKins Voodod20:25,94
11Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur20:27,94
12Tanja Skou PedersenWinds Kamakiri20:31,16
13Mia HansenKlundtes Art Of Darkness20:43,12
14Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro20:43,97
15Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda20:46,06
16Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú1+10:58,28
17Tanja Skou PedersenLilliens LEGO Dublo30:20,91
18Camilla Kirk JensenUniKins Countdown30:21,04
19Marlene BruhnStampegårdens Daredevil30:30,38
20Mia HansenSofiagårdens Lion Air30:34,41
21Marie Schunck Ter-BorchBlancos Erilea30:37,69
22Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way30:39,56
23Tanja Skou PedersenBlancos Eyllwe30:42,72
24Marlene BruhnJordbærgårdens Yankie30:46,62
25Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Nature3+12:06,75
26Marlene BruhnStampegårdens Black Widow4+10:48,69
Uplac.Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia LugoTrukket
Uplac.Mia HansenBlancos EndovierTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Patricia Møllnitz / Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-05-22 16:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenPletvangs Rain Maker00:35,3110:25,6611:00,9714
2Patricia MøllnitzDundine's Silvia10:55,9700:24,2211:20,191
3Mia HansenEskirs Ch. Kiva Macao10:27,3510:22,1520:49,50
4Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze10:31,1610:19,6920:50,85
5Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken20:37,2200:38,3121:15,53
6Mia HansenWinds GCh. Nioryu20:19,5010:18,1630:37,66
7Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff20:42,6910:31,9731:14,66
8Mia HansenLevades High For This00:56,5430:45,5031:42,04
9Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...21:11,7210:53,4732:05,19
10Mia HansenSofiagårdens Mistral Air10:27,7530:53,9441:21,69
11Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon20:57,1920:43,6841:40,87
12Mia HansenOceans POMPdeLUX af Sheik40:51,6000:50,3841:41,98
13Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...20:54,911+10:50,5741:45,48
14Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount Makalu3+11:36,8400:41,8442:18,68
15Mia HansenHønsehusets Bibi Bine21:13,7821:16,5742:30,35
16Mia HansenFunnys Bobble40:32,6610:21,1050:53,76
17Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:27,1940:29,3150:56,50
18Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker30:36,6920:30,0351:06,72
19Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure20:42,3730:28,4151:10,78
20Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai30:40,6220:30,2051:10,82
21Mia HansenEskirs Nio Boogaloo30:23,3130:21,7560:45,06
22Mathilde Schur PedersenMaglebo's Young and Beautiful31:19,6230:51,2862:10,90
23Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman2+11:11,442+11:23,8862:35,32
24Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure30:49,6840:40,7271:30,40
25Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub20:56,50Trukket
26Mia HansenLykkes Abalo Appaloosa30:38,50Trukket
27Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken50:56,03
28Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus51:11,00
29Mette WindWinds Shouji51:33,06
30Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa4+11:42,96
31Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross60:57,47
32Mia HansenFunnys Nio-Nima61:14,00
33Camilla Kirk JensenPilens Kaikias5+21:53,65
Uplac.Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies SaturniTrukket
Uplac.Mette WindWinds Ch. TesshinTrukket
Uplac.Mia HansenWedervangs Spree FluffyTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal PursuitTrukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 4 fejl i finalen
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2016-05-22 10:00:00

Plac.FørerKanin4050607075808590Cert.Point
1Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze--OOOOOXXO14
2Mette WindWinds Ch. Tesshin-OOOOOXXO1
3Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken-OOOOOXXX
4Mathilde Schur PedersenMaglebo's Young and BeautifulOXOOOOOXXX
5Camilla Kirk JensenStampegårdens King's CrossOOOXXOXXOXOXXX
6Patricia MøllnitzDundine's Silvia-OOOXOXXOXXX
7Patricia MøllnitzDundine's ZarinaOOOXOXXOXXOXXX
8Mia HansenWinds GCh. Nioryu-OOOXOXX
9Mia HansenEskirs Nio Boogaloo--OXOXOXXX
10Marie Schunck Ter-BorchMaglebo's In My WayOXOXOXOXOXX
11Mia HansenOceans POMPdeLUX af SheikOOXOXXOXOXXX
12Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai-OOXOXXO
12Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker-OOXOXXOXX
12Mia HansenLevades High For This-OOXOXXOXXX
15Mia HansenSofiagårdens Mistral Air-OOXXOXXOXXX
16Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon-OOOXXX
17Mia HansenWedervangs Spree Fluffy-OXOXOXXX
18Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman-OXXOXOXXX
19Marlene BruhnJordbærgårdens Milky WayOOOXXO
20Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount-XOXOXXOXXX
21Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub-OOX
22Marie Schunck Ter-BorchPletvangs LibertinerOXOOXXX
23Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure-OXOXXX
23Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff-OXOXXX
23Mia HansenFunnys Bobble-OXOXXX
26Marlene BruhnZincerellas The KingsroadOOXOXXX
27Mette WindWinds Shouji-OXXOXXX
28Patricia MøllnitzDundine's EsmeraldaOOXXOX
29Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me NotOXOXXOXXX
29Mia HansenSofiagårdens Lion AirOXOXXOXXX
31Mia HansenPletvangs Rain Maker-OXXX
32Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...OOXXX
32Marie Schunck Ter-BorchBlancos ErileaOOXXX
32Marlene BruhnJordbærgårdens YankieOOXXX
32Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia LugoOOXXX
36Mathilde Schur PedersenBakels RetroXOOXXX
37Mathilde Schur PedersenBakels PlatinOXOXXX
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.