Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  3.  -  5.  JUNI  2016

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2016-06-03 17:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Michele LangkjærPletvangs Cougar00:34,4400:24,2500:58,6913
2Patricia MøllnitzDundine's Zarina00:48,3400:19,6101:07,9512
3Sarah Windeballe HegvaldHegvald's TwoFace00:44,8210:40,3011:25,121
4Sarah Windeballe HegvaldKlundtes Niza Nanaya10:53,5600:56,2711:49,83
5Sarah Windeballe HegvaldSpike01:09,9921:03,8322:13,82
6Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus01:19,9421:15,6722:35,61
7Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara30:31,1600:14,8830:46,04
8Kicki DjarnerUnikos Zarkana Av Stjärnan "Ti...20:31,5710:37,1431:08,71
9Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.10:34,9720:37,6331:12,60
10Sarah Windeballe HegvaldElmelys Depardieu10:34,4420:38,6931:13,13
11Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora20:51,3911:07,7331:59,12
12Sofie Harrits BavnhøjAlberte31:32,9601:12,6432:45,60
13Viktoria Behrendt ThremsSeñorita Fiiona30:24,4310:22,4140:46,84
14Sofie Harrits BavnhøjElias30:46,4520:23,2251:09,67
Uplac.Carola BaunFunnys Solé Eldon90:39,86Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2016-06-04 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzDundine's Zarina01:00,3800:39,4001:39,7813
2Signe BrenholdtTaharas Ane10:28,1800:40,3211:08,501
3Michele LangkjærPletvangs Cougar00:39,5610:30,4511:10,011
4Kicki DjarnerUnikos Zarkana Av Stjärnan "Ti...10:49,2900:46,0411:35,331
5Sarah Windeballe HegvaldSpike00:51,4310:51,3311:42,76
6Viktoria Behrendt ThremsZeris Kamianka Falls "Janka"10:32,3310:31,9521:04,28
7Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.00:49,1720:52,9621:42,13
8Viktoria Behrendt ThremsSeñorita Fiiona10:35,7420:23,5930:59,33
9Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus10:44,2621:00,2431:44,50
10Sarah Windeballe HegvaldKlundtes Niza Nanaya11:04,4120:45,0031:49,41
11Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock11:03,1821:11,1832:14,36
12Viktoria Behrendt ThremsSvanemarks 7up Phuss Junior Af...20:51,6820:37,1241:28,80
13Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora20:42,8520:53,2841:36,13
14Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda30:56,0920:51,6951:47,78
15Sofie Harrits BavnhøjAlberte31:16,0020:54,9552:10,95
16Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear31:08,6221:05,3752:13,99
17Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus30:55,7830:49,3261:45,10
Uplac.Karin RothPicnic's Zombie00:30,24Disk.
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2.5 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-06-05 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:43,9900:22,32113
2Camilla Kirk JensenUniKins Countdown00:27,6810:23,3611
3Viktoria Behrendt ThremsZeris Kamianka Falls "Janka"10:38,6410:30,282
4Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:20,9310:23,833
5Janni BrenholdtTaharas Olau10:56,4820:48,413
6Viktoria Behrendt ThremsWedervangs Surf Excel Blue20:40,2820:29,354
7Signe BrenholdtTaharas Ane20:49,1930:39,185
8Majken JosephsenPletvangs SL Craig30:52,81
9Majken JosephsenPletvangs Trouble Maker41:02,01
10Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior Af...50:59,67
11Mia HansenKlundtes Art Of Darkness60:51,76
12Tanja Skou PedersenStampestaldens Omi5+11:04,10
Uplac.Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus21:53,58Trukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's EsmeraldaTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2016-06-04 16:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Patricia MøllnitzDundine's Silvia00:47,6900:32,33013
2Sille BelowPletvangs Womanaizer11:03,6500:46,4611
3Tanja Skou PedersenTaharas Olau01:01,2510:59,3211
4Camilla Kirk JensenUniKins Countdown20:56,4900:46,182
5Majken JosephsenPletvangs Trouble Maker00:58,0921:14,252
6Mette WindWinds Shouji01:06,361+11:26,882
7Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:49,6810:30,083
8Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion20:43,9310:34,093
9Signe SkelbækMagics ChriStoffer10:53,2720:35,443
10Mia HansenFunnys Nio-Nilo21:07,6310:39,683
11Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:53,9620:49,423
12Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)31:07,2100:51,073
13Majken JosephsenPletvangs SL Craig40:47,6600:31,154
14Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast00:47,4140:34,284
15Tanja Skou PedersenStampestaldens Omi30:57,8310:49,704
16Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara30:42,6820:23,485
17Viktoria Behrendt ThremsWedervangs Surf Excel Blue40:48,9110:45,785
18Mia HansenKlundtes Art Of Darkness40:57,8520:44,656
Uplac.Christina AndersenMaPos Qutaybah Qmir31:04,01Trukket
Uplac.Majken JosephsenWinds ReikaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brendholdt/Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-06-05 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai10:59,3600:30,84114
2Patricia MøllnitzDundine's Silvia00:38,1710:33,071
3Mia HansenSofiagårdens Mistral Air10:30,0500:34,131
4Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:35,9400:42,681
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount11:09,0520:43,843
6Mette WindWinds Ch. Tesshin11:14,32201:02,63
7Signe BrenholdtDolls Inpavidus Prometheus12:18,191+12:35,123
8Mia HansenFunnys Bobble20:40,8120:36,184
9Mia HansenEskirs Nio Boogaloo20:41,6540:35,316
10Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake20:46,1940:44,276
11Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress30:48,34
12Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze30:51,62
13Lisa HeinFionas Napellus30:52,17
14Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon30:52,23
15Mia HansenPletvangs Rain Maker40:49,88
16Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast40:55,53
17Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross41:03,53
18Mia HansenLevades High For This41:31,58
19Mia HansenFunnys Nio-Nilo41:43,28
20Mia HansenEskirs Ch. Kiva Macao50:40,26
21Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker50:50,85
22Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...52:22,69
23Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion2+12:05,42
24Mette WindWinds Shouji7+11:05,80
Uplac.Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)Trukket
Uplac.Mia HansenWinds GCh. NioryuTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzPletvangs WomanaizerTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Cecilie Brenholdt/Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 i finalen
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2016-06-04 17:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake01:03,1601:05,61014
2Mia HansenEskirs Ch. Kiva Macao11:09,1700:42,551
3Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze11:22,7901:04,711
4Mette WindWinds Ch. Tesshin11:16,5810:49,082
5Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai11:52,2011:28,762
6Mia HansenEskirs Nio Boogaloo01:01,0930:36,913
7Mia HansenSofiagårdens Mistral Air10:54,9620:45,183
8Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross11:20,4721:07,013
9Sille BelowLevades High For This21:16,3511:07,993
10Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...12:31,0221:49,073
11Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon3+11:11,1700:34,594
12Lisa HeinFionas Napellus31:29,3811:39,024
13Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker1+21:46,4021:02,755
14Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis21:02,5831:22,415
15Sille BelowDolls Inpavidus Prometheus22:04,3232:25,335
16Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress41:18,9421:00,306
17Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount31:03,1740:41,557
18Mia HansenPletvangs Rain Maker51:04,0531:00,268
19Mia HansenFunnys Bobble50:54,231+21:13,388
Uplac.Mia HansenWinds GCh. Nioryu11:00,43Trukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Cecilie Branholdt
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2016-06-03 18:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:38,6800:21,2003
2Christina AndersenMaPos Qutaybah Qmir00:48,2900:38,4802
3Marianne Frimodt NielsenLyngholms New Delhi10:34,3400:23,951
4Signe SkelbækMagics ChriStoffer20:25,5310:21,203
5Lisa HeinLilje10:25,2720:26,513
6Mette WindWinds Quintin Quantico20:34,1310:30,443
7Mette WindWinds SCh. Mizar Montani30:57,5200:36,713
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2016-06-04 13:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:42,5600:38,1903
2Mette WindWinds SCh. Mizar Montani01:26,9110:51,571
3Marianne Frimodt NielsenLyngholms New Delhi10:52,2520:57,103
4Mette WindWinds Quintin Quantico30:47,7630:52,666
5Lisa HeinLilje40:52,9730:56,177
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen

Eliminator
Dato: 2016-06-05 09:00:00

Plac.FørerKanin123Finale fejlFinale tidPindPoint
1Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis00000:18,87
2Patricia MøllnitzDundine's Silvia01000:24,20
3Mette WindWinds Ch. Tesshin00100:24,85
4Mia HansenWinds GCh. Nioryu00110:24,89
5Mia HansenSofiagårdens Mistral Air01110:33,71
6Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker10110:34,78
7Viktoria Behrendt ThremsSeñorita Fiiona01020:20,19
8Patricia MøllnitzDundine's Zarina00120:25,36
9Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze01020:36,02
10Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion11121:22,16
11Mia HansenEskirs Ch. Kiva Macao00130:20,13
12Viktoria Behrendt ThremsZeris Kamianka Falls "Janka"01130:28,10
13Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai00030:32,30
14Signe BrenholdtStampegårdens Central Park01040:37,49
15Cecilie BrenholdtBellas Whatever Happens af Lev...00040:43,84
16Majken JosephsenPletvangs SL Craig01180:57,42
17Janni BrenholdtStampestaldens Omi012
17Janni BrenholdtTaharas Olau012
17Michele LangkjærPletvangs Cougar012
17Sarah Windeballe HegvaldSpike012
17Sarah Windeballe HegvaldHegvald's TwoFace112
22Majken JosephsenPletvangs Trouble Maker013
22Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear113
22Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara113
25Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...014
25Sarah Windeballe HegvaldElmelys Depardieu014
27Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...02
27Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda02
27Karin RothPletvangs Bailando Jive12
27Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus12
27Mia HansenEskirs Nio Boogaloo12
27Signe BrenholdtTaharas Ane12
27Viktoria Behrendt ThremsWedervangs Surf Excel Blue12
34Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock03
34Laura NielsenNoah13
34Sofie Harrits BavnhøjElias13
37Sofie Harrits BavnhøjAlberte14
38Majken JosephsenWinds Reika16
Uplac.Karin RothAlberteTrukket
Uplac.Lisa HeinFionas NapellusTrukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt/Rikke Behrendt Threms
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.