Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SOMMERFERIE  STÆVNE  I  HØJBJERG  DEN  24.  JULI  2016

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Svær kroget åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2016-07-24 09:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Emma V. LaustsenFionas Frankenstein01:00,6000:35,13012
2Kirsten BjergSommerly´s Graffiti01:11,1600:43,63011
3Kristina Møller PedersenKaninstaldens Lovely Lilly01:08,8700:44,93011
4Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...01:07,1500:54,54011
5Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Aab01:27,1301:06,21011
6Kristina Møller PedersenHedebos Humör01:16,1901:07,69011
7Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus01:18,3801:19,00011
8Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion01:31,3401:53,75011
9Merete MaahnSkovhøjens Freestyle01:16,4601:57,53011
10Karin MoslundMøllerhusets Glory Golden Sandy00:38,8710:22,631
11Rebecca NygaardMøllerhusets Goldie00:34,4110:32,091
12Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro11:20,0700:32,851
13Christine VangSundahls Stabbington11:01,0300:34,281
14Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Fck00:50,1810:41,631
15Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat01:08,9410:48,711
16Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol11:42,4001:08,311
17Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:59,1911:14,851
18Karin MoslundMoslund´s Speedy Highway "Spee...10:50,2510:40,002
19Louise Stub DetlefsenMoslund´s Flying High Kløver21:02,7200:55,872
20Rebecca NygaardNøvlingKaniner's Kalypso21:17,8701:07,532
21Susanna Mørck KristensenMøllerhusets G* (Stjernen)11:16,1011:14,092
22Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit01:22,5421:17,122
23Charlotte EllebySundahls Goat Boy10:34,6311:28,722
24Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip21:12,5611:33,153
25Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster41:42,0301:17,474
26Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus21:34,2821:26,564
27Michael ChristiansenMalegas Catch Me If You Can2+22:25,9701:33,064
28Charlotte EllebySundahls Ella2+21:24,5910:42,225
29Emma V. LaustsenFionas My Delta Secret5+12:02,8711:27,477
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's OctaviusTrukket
Uplac.Karin MoslundMoslund´s Mysterious BølleTrukket
Uplac.Merete MaahnSkovhøjens ApolloTrukket
Uplac.Michael ChristiansenMøllerhusets LorenzoTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Kirsten, Dorthe
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2016-07-24 11:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Mette BrandbygeFunnys Coccinella (M)00:47,2500:35,90013
2Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula (M)00:40,4000:36,12012
3Aase BjernerBygholms Serenade of the Oce...(M)01:04,1500:37,88012
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (L)00:58,3700:42,09022
5Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol (L)01:01,9400:44,62022
6Kirsten BjergKaninBorgens Liona (M)01:06,5300:44,75012
7Mette BrandbygeDo Your Best Bear (M)00:56,7300:46,04012
8Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus (M)00:57,0600:49,78012
9Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia (M)00:53,8500:52,28012
10Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash (M)01:10,3101:30,75012
11Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)10:51,4400:23,1611
12Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi (M)10:58,1900:24,941
13Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix (M)00:37,6210:32,781
14Lene GadkjærMalegas Air Force One (M)00:54,9510:33,461
15Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni (M)10:40,3100:38,161
16Karin MoslundKandies Tomás (M)01:04,8710:39,311
17Aase BjernerZentas Basejumper (Bella) (M)11:18,9600:43,911
18Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora (M)01:28,7110:43,911
19Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit (L)01:10,0610:45,061Bestået
20Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon) (M)10:51,8700:50,321
21Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus (M)01:00,7810:59,281
22Aase BjernerFantomen Djungelsnö (M)11:19,0000:59,571
23Marie MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(M)11:42,4401:08,471
24Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat (L)21:36,6600:40,002
25Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(M)01:01,5620:43,622
26Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)11:08,8210:50,562
27Christine VangSundahls Stabbington (L)11:25,0011:04,252
28Charlotte EllebySundahls Goat Boy (L)11:28,190+11:13,132
29Merete MaahnSkovhøjens Dash (M)21:06,5901:22,782
30Emma V. LaustsenFionas Erinome (M)21:55,5001:43,692
31Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(M)30:57,8100:27,163
32Michael ChristiansenMalegas Catch Me If You Can (L)21:38,5610:51,873
33Charlotte EllebySundahls Ella (L)2+11:54,4100:53,283
34Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården...(M)11:24,3421:04,123
35Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Fck (L)31:07,2501:15,813Bestået
36Marie MaahnSkovhøjens Titan (M)31:30,7201:20,473
37Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)31:21,5301:30,443
38Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)30:54,4710:29,934
39Merete MaahnSommerly´s Proxima Astraeus (M)41:40,5600:39,154
40Marie MaahnFionas Crash Bandicoot (M)31:10,5910:42,814
41Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Aab (L)20:57,6220:43,944
42Emma V. LaustsenZentas Life Of Pi (M)21:17,8120:55,874
43Merete MaahnSkovhøjens Freestyle (M)31:30,0611:04,444
44Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby (M)11:50,9731:18,404
45Aase BjernerSilverados Star of Evolution...(M)31:43,2911:24,104
46Kirsten BjergMøllerhusets Rio (M)41:34,9710:58,405
47Kristina Møller PedersenKaninstaldens Lovely Lilly (L)41:57,2211:04,825
48Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart (M)4+12:03,6001:08,755
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip (L)1+1+22:15,65Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus (L)21:45,00Trukket
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat (M)Trukket
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Camilla T, Emma V, Christine V
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2016-07-24 14:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Christine VangVisbys Attymass C. (S)00:59,4100:36,66013
2Aase BjernerFloras Catalina (S)00:57,2800:43,65012
3Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi (M)00:45,6610:48,0912
4Mette BrandbygeDo Your Best Bear (M)11:03,2501:08,3112
5Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the R...(S)00:36,2920:27,962
6Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy (S)11:40,3810:59,162
7Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus (S)21:06,3701:04,412
8Aase BjernerEmmchens Lovers Walk (S)11:21,4411:06,062
9Christine VangStampegårdens Sunway Lagoon (S)21:40,5001:28,632
10Merete MaahnLast Heart af Pecasus (S)11:34,3511:32,372
11Karin MoslundOceans Alex Atlantic af Nica...(S)11:19,1911:34,472
12Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella (S)01:29,5321:42,592
13Christine VangFunnys Nio-Nikkia (S)1+11:20,5610:31,093
14Karin MoslundSequin Smile (S)31:12,2901:03,383
15Mette BrandbygeSecret Story (S)11:16,0621:05,903
16Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora (M)21:49,5611:11,793
17Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus (M)21:38,2811:20,973
18Aase BjernerZentas Basejumper (Bella) (M)21:12,5911:33,473
19Maria GadkjærMirage af Pecasus (S)31:04,3801:36,463
20Aase BjernerBygholms Navigator of the Oc...(S)31:08,8110:39,194
21Kirsten BjergZentas SW Boz Pity (S)3+11:36,9400:39,264
22Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerl...(M)21:27,0921:10,784
23Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso (S)1+11:51,591+11:21,974
24Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air (S)11:36,3131:47,724
25Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash (S)32:12,7212:21,504
26Karin MoslundKandies Violetta (S)40:48,8110:36,065
27Mette BrandbygeFunnys Coccinella (M)30:42,6220:37,685
28Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)3+12:16,4010:43,285
29Kirsten BjergWinds Luke Skywalker (S)3+11:38,4410:45,125
30Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus (S)21:15,1031:01,875
31Merete MaahnSkovhøjens Dash (M)21:51,8831:47,445
32Dorthe Veggerby LaustsenMøllerhusets Anton (S)6+1+22:57,7701:04,039
33Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi (S)4+12:10,4751:20,6810
Uplac.Poul Erik KristensenEagle af Pecasus (S)0+43:16,68Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force One (M)21:50,62Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (S)62:04,13Trukket
Uplac.Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine...(S)Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården...(M)Trukket
v32Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear (V)2+1+12:38,2831:40,127
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Charlotte E.
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 ½ min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.