Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VILSMØLLE  CUP  HOS  KARINA  I  HOLSTED  DEN  6.  -  7.  AUGUST  2016

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
LængdehopSamlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2016-08-06 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup PointKl.pr.PindPoint
1Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No (M)00:21,9400:31,8200:53,766213
2Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)00:47,4700:29,1301:16,606112
3Mette BrandbygeFunnys Coccinella (M)00:49,9700:27,9401:17,916012
4Karen FrederiksenKandies Francesca (L)00:45,2200:49,1801:34,405922
5Trine DrejerKlundtes Vitani (M)00:40,3800:58,0301:38,415812
6Aase BjernerFantomen Djungelsnö (M)10:39,6300:29,0911:08,72571
7Lisette KongerslevHønsehusets Lovely Molly (M)00:43,0910:28,4211:11,51561
8Freya HansenZentas Spotless Behavior (M)00:50,7810:52,4411:43,22551
9Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear (M)00:58,8210:46,9011:45,72541
10Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (L)11:00,2500:46,4311:46,6853bestået2
11Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend (M)00:56,0011:10,8812:06,88521
12Charlotte EllebySundahls Goat Boy (L)11:18,8800:50,2512:09,13512
13Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)10:50,1910:28,5621:18,7550
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia (M)00:53,0320:40,0021:33,0349
15Sille BelowFunnys Kitsu (M)10:52,3210:50,0021:42,3248
16Lisa HeinNardus' Nitida af Flora (M)00:44,5021:00,8121:45,3147
17Trine DrejerEskirs Meza Kunar (M)11:02,2810:47,1621:49,4446
18Trine DrejerStrike a Rose af Hyben (M)01:03,7220:45,9021:49,6245
19Aase BjernerSilverados Star of Evolution...(M)10:49,1220:47,1631:36,2844
20Trine DrejerAsta La Vistas Riverrun (M)11:37,5320:47,3432:24,8743
21Katrine JessingOopsy Bear (M)11:23,5921:26,1632:49,7542
22Karen FrederiksenKandies León (L)10:47,7530:45,9741:33,7241
23Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)10:52,88Trukket40
24Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (M)10:55,15Trukket39
25Elsebet GregersenMalegas Panic in the Skies! (L)20:38,9438
26Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården (M)20:42,1337
27Sara ZürchPalatinas Candle in the Wind...(M)20:48,2236
28Trine DrejerHybens Nero D'Avola (M)20:48,9435
29Sara ZürchNoobyfits Dangerous Sky (M)20:50,5434
30Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(M)20:51,3533
31Camilla Kirk JensenKlundtes Dragon Breath (L)20:56,6232
32Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo (M)20:57,3731
33Charlotte EllebySundahls Ella (L)20:58,3430
34Asta BredkjærMalegas The Night They Took...(M)20:59,3529
35Aase BjernerZentas Basejumper (Bella) (M)21:07,6628
36Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo (M)21:08,0027
37Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli (M)21:09,0026
38Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar (M)21:12,1225
39Trine DrejerAikas Madison Square Park af...(M)21:12,5424
40Karen FrederiksenKandies Sankt Marie (M)21:12,9423
41Mia HansenFunnys Ursus (M)21:29,9022
42Mia HansenFunnys Elephas (M)1+12:07,7221
43Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)30:53,9620
44Camilla á ArgjumStampegårdens Zoom Flume (L)31:02,4019
45Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula...(M)31:04,2518
46Elsebet GregersenAries Kaya Awentia (M)31:06,5617
47Sille BelowFunnys Timenta (L)31:11,1516
48Kathrine PedersenSunsides Power Of Fire (M)31:11,2215
49Mia HansenFunnys Zlatava (L)31:15,6014
50Trine DrejerHybens Fiore Sardo (L)31:39,8213
51Trine DrejerAikas East River Park af Hyb...(M)31:41,9112
52Lisette KongerslevHønsehusets Alyce (M)40:34,2811
53Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit (M)40:46,7810
54Bente Bøje JensenVisbys Mallow C. (M)40:47,099
55Mia HansenFunnys Kentaro (L)40:53,948
56Karen FrederiksenKandies Iron Man (M)41:06,437
57Aase BjernerBygholms Serenade of the Oce...(M)51:18,876
58Freya HansenKlundtes Break Sk8 (M)4+12:09,375
59Asta BredkjærElmelys Great Staamp II (L)61:00,384
60Sille BelowCarrots Zane (M)5+12:09,593
61Stine BredkjærSundahls Shorty (Buller) (L)6+11:30,562
Uplac.Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (L)Trukket0
Antal deltagere: 62.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Mette Wind, Tanja Skou Pedersen, Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl går videre i finalen
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2016-08-07 15:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointPindPoint
1Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear (M)00:36,3400:22,0000:58,348113
2Elsebet GregersenMalegas Panic in the Skies! (L)00:37,3100:24,2201:01,538022
3Heidi RasmussenKandies Nikos Hoop Besoni (M)00:46,1000:34,2201:20,327912
4Freya HansenZentas Spotless Behavior (L)00:48,5300:38,5701:27,107822
5Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)00:47,8100:39,7501:27,567712
6Trine DrejerAsta La Vistas Riverrun (M)00:56,4400:37,7501:34,197612
7Katrine JessingOopsy Bear (M)01:00,0700:37,0001:37,077512
8Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo (L)01:08,4100:48,5301:56,947422
9Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)00:47,7501:12,6902:00,447312
10Aase BjernerBygholms Serenade of the Oce...(M)01:25,8401:11,0002:36,847212
11Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons...(M)00:33,4110:23,5610:56,97711
12Tanja Skou PedersenUniKins Blackout (M)00:41,8710:26,0311:07,90701
13Julie HansenNew Wonder af Sofiagården (M)10:38,7800:36,7511:15,53691
14Mette WindBellas Issoria Ilia (M)10:49,7100:32,3411:22,05681
15Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af...(M)10:59,0000:28,9411:27,94671
16Patricia MøllnitzDundine's Zarina (M)00:49,9710:41,3411:31,31661
17Julie HansenKandies Krøllebølle (M)10:56,7200:34,7211:31,44651
18Mia HansenFunnys Ursus (M)10:55,6800:39,5011:35,1864
19Trine DrejerKlundtes Vitani (M)10:59,4000:36,1311:35,5363
20Camilla á ArgjumStampegårdens Zoom Flume (M)10:53,8100:43,3111:37,1262
21Trine DrejerHybens Fiore Sardo (L)10:54,0300:46,5911:40,6261
22Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofia...(M)01:08,0910:33,2511:41,3460
23Julie HansenMøllerhusets I Am Legend (M)11:03,2200:41,0611:44,2859
24Aase BjernerFantomen Djungelsnö (M)10:43,8701:02,6611:46,5358
25Trine DrejerStrike a Rose af Hyben (M)00:59,3710:51,7811:51,1557
26Trine DrejerEskirs Meza Kunar (L)11:08,0000:47,1611:55,1656
27Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (L)11:04,0600:51,1911:55,2555
28Aase BjernerZentas Basejumper (Bella) (M)11:07,9700:55,6612:03,6354
29Mia HansenFunnys Elephas (M)11:40,1200:33,7812:13,9053
30Caroline Kryger JørgensenKandies León (L)11:17,4301:13,1512:30,5852
31Heidi FrederiksenKandies Klodshans (L)11:11,8801:23,1912:35,0751
32Mette BrandbygeFunnys Coccinella (M)10:35,2210:21,7220:56,9450
33Sille BelowFunnys Timenta (L)11:20,5010:59,0322:19,5349
34Sille BelowFunnys Kitsu (M)10:58,1211:23,1022:21,2248
35Emma FrederiksenKandies Iron Man (M)11:40,8711:26,8423:07,7147
36Sara ZürchNoobyfits Dangerous Sky (M)10:50,9720:38,7231:29,6946
37Freya HansenKandies Sankt Marie (M)11:23,9721:40,9733:04,9445
38Asta BredkjærMalegas The Night They Took...(M)11:28,25Trukket44
39Heidi RasmussenStampegårdens La Vaque (Bell...(M)0+12:12,21Trukket43
40Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear (M)20:34,3542
41Trine DrejerAikas Madison Square Park af...(L)20:36,9041
42Trine DrejerHybens Nero D'Avola (M)20:47,4040
43Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki (M)20:47,5339
44Mia HansenFunnys Kentaro (L)20:49,8538
45Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (M)20:50,7837
46Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (M)20:54,6936
47Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo (M)20:55,5335
48Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)20:57,4734
49Charlotte EllebySundahls Goat Boy (L)21:00,3133
50Sille BelowFunnys Flitter (M)21:14,4732
51Katrine JessingKandies Francesca (L)21:15,4731
52Camilla Kirk JensenKlundtes Dragon Breath (L)1+11:21,7130
53Freya HansenKlundtes Break Sk8 (M)21:25,2529
54Marlene BruhnStampegårdens Typhoon Lagoon...(L)21:26,9728
55Mia HansenFunnys Zlatava (L)21:33,5027
56Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (M)21:52,9326
57Asta BredkjærElmely's Super Hero (M)30:47,7825
58Julie HansenPlet (M)30:50,3424
59Julie HansenKløvergårdens Nico (M)30:59,7523
60Aase BjernerSilverados Star of Evolution...(M)31:09,4122
61Charlotte EllebySundahls Ella (L)2+11:11,8121
62Sille BelowCarrots Zane (L)31:33,4720
63Elsebet GregersenAries Kaya Awentia (L)31:41,9419
64Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda (M)40:45,5318
65Heidi RasmussenKandies Tomás (M)40:53,5017
66Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (M)41:05,7016
67Trine DrejerAikas East River Park af Hyb...(L)3+11:38,0015
68Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)3+11:49,6814
69Kathrine PedersenSunsides Power Of Fire (M)3+11:51,1913
70Marlene BruhnJordbærgådens Freedom Plaza (L)3+11:58,5312
71Anne-Mette FoghZentas Ragetti Deux (M)3+12:11,8111
72Marlene BruhnJordbærgårdens 9/19 (M)51:11,3510
73Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar (L)4+11:56,139
74Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock...(M)3+1+12:07,358
75Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia (L)61:35,697
76Stine BredkjærSundahls Shorty (Buller) (L)5+11:30,376
77Asta BredkjærElmelys Great Staamp II (L)5+11:32,225
78Marlene BruhnJordbærgårdens After 9/11 (L)61:52,154
79Emma FrederiksenKandies Sankt Vitus (L)71:18,533
Uplac.Heidi FrederiksenKandies Snedronningen (L)Trukket0
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Never Forget (L)Trukket0
Antal deltagere: 81.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Stina Brahtz Nagel, Camilla Kirk Jensen, Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl går videre i finalen
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-08-06 12:27:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup PointPindPoint
1Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking Bad00:37,0610:35,2211:12,285013
2Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro00:38,4710:37,0711:15,54491
3Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:46,1920:38,3121:24,5048
4Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:42,7820:42,7521:25,5347
5Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú10:54,5010:41,1321:35,6346
6Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean11:33,2211:03,3422:36,5645
7Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash10:54,8420:39,7831:34,6244
8Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta11:21,8420:56,0732:17,9143
9Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad20:32,2842
10Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma20:41,7241
11Asta BredkjærLykkes Bernadotte20:42,0640
12Asta BredkjærSunsides Dress Divine20:49,5639
13Freya HansenKandies James Grieve Beta20:53,1038
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia20:54,9137
15Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir20:56,3736
16Mette WindBellas Issoria Ilia21:00,6835
17Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island21:07,8834
18Karina VilsbøllDaydream Bear21:23,7833
19Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa21:53,8432
20Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons30:43,0631
21Mia HansenLilliens LEGO Dublo30:46,8130
22Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear30:47,4429
23Sille BelowFunnys Flitter30:48,3128
24Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air2+10:51,1927
25Tanja Skou PedersenUniKins Blackout2+11:02,3126
26Mette BrandbygeDo Your Best Bear31:06,9025
27Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...2+11:14,3124
28Sara ZürchNoobyfits Libra2+11:15,6623
29Elsebet GregersenJordbærgårdens Jupitor31:16,3522
30Camilla á ArgjumFriscos Ingen Dröm Är För Stor40:50,3121
31Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda41:03,1920
32Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)41:03,8719
33Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure41:12,2218
34Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak3+11:18,7817
35Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids41:54,5616
36Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora3+12:01,0315
37Alison Bøje Due JensenPreriens Ch. Leikur4+11:08,6514
38Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...51:14,0013
39Aase BjernerEmmchens Lovers Walk51:23,9112
40Patricia MøllnitzDundine's Zarina4+11:38,0011
41Sara ZürchBaja4+11:48,8410
42Asta BredkjærElmely's Super Hero60:45,799
43Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)61:14,848
44Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not5+11:15,137
45Katrine JessingAries Sri Lila61:46,136
46Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia6+11:28,995
47Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...7+11:28,654
Uplac.Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...Trukket0
Uplac.Mia HansenLykkes PanamahTrukket0
Uplac.Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly RockTrukket0
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Charlotte Elleby, Lisa Hein, Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl går videre i finalen
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2016-08-07 12:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup PointPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom00:40,0900:35,6301:15,725313
2Asta BredkjærElmelys Giant Whoops00:46,5300:30,0701:16,605212
3Stine BredkjærMøllerhusets Dexter01:30,0400:37,5002:07,545112
4Betina MillerRozettas Plectrum01:48,4101:27,2803:15,695012
5Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure10:36,9100:33,4711:10,38491
6Asta BredkjærLykkes Bernadotte00:37,6810:32,8111:10,49481
7Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:42,6110:30,9711:13,58471
8Camilla á ArgjumFriscos Ingen Dröm Är För Stor00:47,1210:27,6911:14,81461
9Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú00:47,5710:33,1611:20,73451
10Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...10:40,6200:40,7511:21,37441
11Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro00:46,9710:45,4311:32,40431
12Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora11:08,1900:35,0311:43,22421
13Betina MillerFionas Jazz Jack10:56,5600:47,8111:44,37411
14Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking Bad00:57,4710:56,0611:53,53401
15Mia HansenFunnys Nio-Nilo00:46,8411:07,1211:53,96391
16Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma11:13,6600:44,5711:58,23381
17Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island10:52,6001:09,4712:02,07371
18Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...01:19,8910:47,2212:07,11361
19Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean01:19,0310:57,0312:16,06351
20Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy01:37,2510:59,8412:37,09341
21Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken00:37,2520:32,7221:09,9733
22Camilla Kirk JensenUniKins Countdown10:46,1010:29,5321:15,6332
23Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...10:50,910+10:59,7521:50,6631
24Sara ZürchNoobyfits Libra11:07,9410:43,4021:51,3430
25Mia HansenFunnys Nio-Nima11:17,9710:40,4021:58,3729
26Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure11:44,0221:14,8232:58,8428
27Freya HansenKandies James Grieve Beta20:46,7227
28Charlotte EllebyLykkes JoJo20:49,4126
29Julie HansenMøllerhusets Interstellar20:52,7825
30Marlene BruhnStampegårdens Black Widow20:52,8124
31Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...20:58,3523
32Mia HansenLilliens LEGO Dublo20:59,0322
33Asta BredkjærSunsides Dress Divine21:01,2821
34Trine DrejerHybens Hugo Boss21:16,9420
35Karen FrederiksenOceans Alex Atlantic af Nicand...21:17,7219
36Charlotte EllebyKaninborgens Salsa22:26,0918
37Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad30:37,3817
38Heidi RasmussenSequin Smile30:57,5316
39Mia HansenKlundtes Art Of Darkness31:05,7215
40Trine DrejerHybens Caro Aika31:05,8114
41Aase BjernerEmmchens Lovers Walk31:13,8513
42Emma FrederiksenKandies Summered Beta31:23,2512
43Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...2+11:29,9711
44Sara ZürchBaja31:38,7210
45Heidi RasmussenKandies Violetta41:53,099
46Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af Zenta41:57,038
47Elsebet GregersenJordbærgårdens Jupitor4+11:37,037
48Katrine JessingAries Sri Lila51:43,886
49Sara ZürchPalatinas Candle in the Wind5+11:55,185
50Mia HansenLykkes Panamah4+1+22:53,594
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens DaredevilTrukket0
Uplac.Mette BrandbygeDo Your Best BearTrukket0
Uplac.Mette BrandbygeLykkes Boulder DashTrukket0
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Anne-Mette Fogh, Aase Bjerner, Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl går videre i finalen
Maksimum tid: 2.30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-08-06 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointCert.Point
1Mia HansenPletvangs Rain Maker00:43,4010:35,1611:18,567814
2Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:47,6900:34,6511:22,34771
3Charlotte EllebyLykkes JoJo11:04,1900:39,1611:43,35761
4Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike10:41,0610:28,8521:09,9175
5Sara ZürchNoobyfits Rani10:48,9410:24,0621:13,0074
6Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:45,9410:32,2521:18,1973
7Mia HansenFunnys Nio-Nima20:49,5000:36,2521:25,7572
8Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith10:58,4010:50,7221:49,1271
9Sara ZürchNoobyfits Only the Brave21:04,1600:46,3121:50,4770
10Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus11:05,9410:51,0321:56,9769
11Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...11:18,4411:00,7222:19,1668
12Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken00:56,6221:24,1622:20,7867
13Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon10:39,4020:20,9031:00,3066
14Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X20:38,0910:29,2531:07,3465
15Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:41,8120:35,0031:16,8164
16Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue10:52,471+10:42,8131:35,2863
17Mette WindWinds Ch. Tesshin1+11:04,0910:42,6831:46,7762
18Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...21:04,3711:23,3532:27,7261
19Mia HansenSofiagårdens Mistral Air10:28,6330:19,7540:48,3860
20Mia HansenWinds GCh. Nioryu20:42,2520:33,3441:15,5959
21Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai20:58,9420:52,2141:51,1558
22Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:21,7821:23,7542:45,5357
23Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life20:24,6830:32,5650:57,2456
24Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani20:54,9030:31,2551:26,1555
25Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly20:50,9730:36,7551:27,7254
26Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...21:32,2830:52,8152:25,0953
27Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...20:55,4440:48,2561:43,6952
28Camilla Kirk JensenUniKins Countdown30:38,3851
29Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...30:41,8450
30Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken2+10:50,3149
31Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff30:52,3548
32Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross30:52,9047
33Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way30:53,0046
34Patricia MøllnitzDundine's Silvia30:59,9045
35Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale31:02,3844
36Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)31:12,3743
37Mia HansenFunnys Nio-Nilo31:17,3542
38Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...31:23,9441
39Aase BjernerFloras Catalina2+11:50,6240
40Mia HansenFunnys Bobble40:37,0639
41Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo40:37,9138
42Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...40:50,6337
43Sille BelowLevades High For This40:57,9136
44Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...41:00,0335
45Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik41:02,0634
46Sara ZürchNoobyfits Odin41:05,2533
47Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura41:07,9432
48Mette BrandbygeSecret Story41:08,7231
49Mia HansenHønsehusets Bibi Bine41:09,6330
50Lisa HeinFionas Napellus41:12,0929
51Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub3+11:15,0028
52Trine DrejerHybens Caro Aika41:15,0327
53Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman3+11:25,6326
54Lisette KongerslevEikhaugens Back in Business41:28,5625
55Mia HansenBlancos Nioryu Nakir3+11:37,8124
56Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus41:40,8123
57Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...50:40,1622
58Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure50:48,7821
59Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis50:49,1020
60Sara ZürchNoobyfits Leo Minor50:53,0619
61Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom4+11:09.2818
62Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.4+11:17,2517
63Sara ZürchSilverados Speedy Crown51:20,2216
64Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure51:33,8415
65Asta BredkjærElmelys Giant Whoops4+11:46,9714
66Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...4+12:08,5413
67Mia HansenKlundtes Art Of Darkness60:42,1812
68Betina MillerFionas Jazz Jack5+11:07,4011
69Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus61:10,8110
70Mette BrandbygeLykkes Secret Soul61:11,909
71Trine DrejerCAs Arecurius Ogmios61:20,638
72Sille BelowDolls Inpavidus Prometheus61:27,817
73Mette WindWinds Shouji71:04,316
74Betina MillerRozettas Plectrum7+22:28,325
Uplac.Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj NepamoraTrukket.0
Uplac.Stine BredkjærMøllerhusets DexterTrukket.0
Uplac.Trine DrejerHybens Hugo BossTrukket.0
Uplac.Charlotte EllebyLykkes FalconTrukket0
Antal deltagere: 78.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Camilla Argjum, Marlene Bruhn, Mette Wind, Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl går videre i finalen
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2016-08-07 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X00:52,4300:37,6501:30,085114
2Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith01:13,2201:02,2202:15,445013
3Mia HansenFunnys Bobble00:32,8110:25,9410:58,7549
4Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo10:31,6800:36,4411:08,1248
5Mia HansenWinds GCh. Nioryu00:59,5610:32,5011:32,0647
6Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue0+11:20,0000:30,2211:50,2246
7Sara ZürchNoobyfits Rani11:08,6000:41,8811:50,4845
8Mette WindWinds Ch. Tesshin11:16,0900:53,1612:09,2544
9Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly11:17,2800:52,4712:09,7543
10Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...11:15,7200:57,7412:13,4642
11Patricia MøllnitzDundine's Silvia11:32,0001:05,7112:37,7141
12Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai11:36,2801:20,6312:56,9140
13Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:38,6900:30,2521:08,9439
14Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...11:11,1110:47,0021:58,1138
15Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus11:16,0310:55,7822:11,8137
16Marlene BruhnHønsehusets Ch. Snusmumriken01:29,3821:07,7822:37,1636
17Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air20:45,2510:31,3131:16,5635
18Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero21:03,6610:45,3731:49,0334
19Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub21:10,7210:50,3432:01,0633
20Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani11:13,3121:01,8732:15,1832
21Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman1+11:30,1910:46,0332:16,2231
22Mia HansenHønsehusets Bibi Bine21:27,4011:15,9432:43,3430
23Lisette KongerslevEikhaugens Back in Business21:48,4411:16,2833:04,7229
24Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze11:51,7221:28,1933:19,9128
25Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff20:46,3820:57,9141:44,2927
26Sille BelowLevades High For This21:09,5021:44,1642:53,6626
27Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale1+11:24,7130:38,1052:02,8125
28Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...21:03,8831:02,6352:06,5124
29Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus21:09,8431:11,5952:21,4323
30Sara ZürchNoobyfits Only the Brave21:04,4750:44,3171:48,7822
31Mia HansenSofiagårdens Mistral Air30:42,1320
32Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon30:48,2819
33Sara ZürchNoobyfits Leo Minor2+11:38,4418
34Mia HansenBlancos Nioryu Nakir31:38,6817
35Aase BjernerFloras Catalina2+12:06,3116
36Mia HansenPletvangs Rain Maker40:51,8415
37Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)3+11:16,0614
38Mette WindWinds Shouji41:25,4413
39Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way3+11:26,7212
40Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike41:29,2111
41Sara ZürchSilverados Speedy Crown41:39,2510
42Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross51:13,799
43Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik51:34,668
44Sara ZürchNoobyfits Odin51:59,857
45Trine DrejerCAs Arecurius Ogmios61:41,136
Uplac.Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...Disk.0
Uplac.Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for LifeTrukket0
Uplac.Charlotte EllebyLykkes FalconTrukket0
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraTrukket0
Uplac.Mette BrandbygeLykkes Secret SoulTrukket0
Uplac.Sille BelowDolls Inpavidus PrometheusTrukket0
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Marlene Bruhn, Camilla Argjum, Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl går videre i finalen
Maksimum tid: 2,30
Til toppen

Længdehop
Dato: 2016-08-06 17:22:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220230250Cup pointCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeO---O----XO--OXOOXXX8614
2Patricia MøllnitzDundine's SilviaO--O-O--XO-XO-XOXXOXXX851
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens HollyO-O-O-O-O-XOXOOXXX841
4Mette BrandbygeSofiagårdens Lion AirO--O-O-OXOOXXOOXXX831
5Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...OO-OXXOOXOXOOXOOXXX82
6Mette WindWinds Ch. TesshinO---O-O-O-XOXXX81
7Aase BjernerFloras Catalina-OOOOXOXOXOOOXOXXX80
8Camilla á ArgjumZincerellas Dance of DragonsO-XO-XO-O-O-XXOXXX79
9Camilla á ArgjumZincerellas The KingsroadO-O-O-XOOO-XXOXXX78
10Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale--O---O--XXOXXOX77
11Alison Bøje Due JensenPreriens Ch. Leikur---O--O--O-XXX76
12Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...----XO--O-O-XXX75
13Mette BrandbygeDo Your Best BearO--OXXOOOOXOOXXX74
14Trine DrejerHybens Fiore SardoOOOXXOXOXOXOXXOXOOXXX73
15Mia HansenFunnys Nio-NimaOO--XXOXOXOOOXOXXX72
16Camilla á ArgjumStampegårdens 5th AvenueO-O-XO-O-O-XXX71
17Mette WindWinds Ch. Zhawn MizaiO--O--XO-OXXX70
18Camilla Kirk JensenUniKins CountdownOO-OXXOXOXXOOOXXX69
19Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...OOO-XOXXOOXOOXXX68
20Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidusO--OXO-XO-XOXXX67
21Trine DrejerHybens Nero D'AvolaOXOXXOXXOOXXOXOOXOXXX66
22Patricia MøllnitzDundine's ZarinaOO-O-XOXXOXOXOXXX65
23Sara ZürchNoobyfits Leo MinorXO-OOXOXXOOXXOXOXXX64
24Sara ZürchNoobyfits RaniXOO-XO-XOXXOXXOXOXXX63
25Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...---XXO-O-O-XXX62
26Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon--XO-O--XO-XXX61
27Tanja Skou PedersenWinds KyoshiroOOOXXOXOXXOXOXOX60
28Sara ZürchNoobyfits Only the BraveO-XOOOXOXXOXOXXX59
29Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken--O---O-XXX58
30Betina MillerFionas Jazz JackO--OO-O-XXX57
31Asta BredkjærLykkes BernadotteO-O-XXOXXOOXXX56
32Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life--O-O-XO-XXX55
33Asta BredkjærElmelys Giant WhoopsOO-OXOOXOXXX54
34Stine BredkjærMøllerhusets DexterOOOXOOXOXOXXX53
35Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me NotOO-XOXOXOXOXXX52
36Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia-O-O-O-XXX51
37Mia HansenEskirs Ziyu Al YaqoubO--XO-OXXX50
38Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia-XOOOOOXX49
39Sille BelowLevades High For ThisO--OXOOXXX48
40Charlotte EllebyLykkes JoJo-O-O-XO-XXX47
41Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly RockOOXO-OXOXXX46
42Katrine JessingHybens Alasco Zaitun HadarOOOOXOXOXXX45
43Mia HansenSofiagårdens Mistral AirO-OXOXOXOXXX44
44Trine DrejerHybens Caro AikaOOXXOXOXOXOXXX43
45Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No-OOXOXXOXOXXX42
46Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...O-O-OXXOX41
47Sille BelowDolls Inpavidus PrometheusO--OXOXXOXXX40
48Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing AdventureO-OXOO-XXX39
49Sara ZürchNoobyfits OdinOOOXOOXXX37
49Asta BredkjærSunsides Dress DivineOOOXOOXXX38
51Mia HansenEskirs Ch. Nio BoogalooO---XO--XXX36
52Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross--O-XO-XXX35
53Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...O--OXOXX34
54Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir-OOOXOXXX33
55Charlotte EllebyBjørkvangs Akari TatsushiroOOOOXOXXX32
56Freya HansenKandies James Grieve BetaOOXOOXOXXX31
57Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean-OOXOXOXXX30
58Tanja Skou PedersenUniKins BlackoutOXOXOXXOXOXXX29
59Patricia MøllnitzAsta La Vistas SunspearXOOOOXXOXXX28
60Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak---O-XXX27
61Tanja Skou PedersenUniKins VoododOO-O-XXX24
61Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking BadOO-O-XXX25
61Freya HansenZentas Spotless BehaviorOO-OXXX26
64Sara ZürchSilverados Speedy CrownO-XOO-XXX23
65Camilla Kirk JensenLykkes SpidermanO--XO--XXX21
65Camilla Kirk JensenStampegårdens ParamountO--XO-XXX22
67Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure-O-XO-XXX20
68Charlotte EllebyLykkes FalconO-OXOXXX19
69Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)-OOXOXXX18
70Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia-OOXXX17
71Tanja Skou PedersenUniKins Deja VúOOO-XXX15
71Tanja Skou PedersenRaptor af PecasusOOO-XXX16
71Asta BredkjærElmely's Super HeroOOOXXX13
71Elsebet GregersenJordbærgårdens JupitorOOOXXX14
75Mia HansenKlundtes Art Of DarknessO-XOXXX12
76Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.OOXOXXX11
77Trine DrejerBjørkvangs Wind DaimyoOXXOXOXXX10
78Katrine JessingAries Sri LilaOOXXX9
79Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids-XXOXXX8
80Mette BrandbygeSecret StoryO--XXX5
80Patricia MøllnitzDundine's EsmeraldaO-XXX7
80Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...OXXX6
Uplac.Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.---XXXO
Uplac.Mia HansenPletvangs Rain MakerXXO
Uplac.Mia HansenFunnys Nio-NiloXXXO
Uplac.Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...XXXO
Antal deltagere: 86.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen, Anne-Mette Fogh
Sekretær: Karen Frederiksen, Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninMLÅMKÅSLSKELEKTotal Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze732886187
2Mette WindWinds Ch. Tesshin624481187
3Sara ZürchNoobyfits Rani744564183
4Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly544384181
5Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons713179181
6Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue634671180
7Mia HansenFunnys Nio-Nima297272173
8Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus693767173
9Patricia MøllnitzDundine's Silvia454185171
10Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai584070168
11Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...602482166
12Freya HansenZentas Spotless Behavior557826159
13Camilla Kirk JensenUniKins Countdown325169152
14Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro494360152
15Sara ZürchNoobyfits Only the Brave702259151
16Charlotte EllebyLykkes JoJo267647149
17Trine DrejerHybens Fiore Sardo136173147
18Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale442577146
19Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon661961146
20Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air273583145
21Asta BredkjærLykkes Bernadotte404856144
22Karina VilsbøllOceans Ch. Playa Vargas af Sof...68075143
23Patricia MøllnitzDundine's Zarina661165142
24Trine DrejerHybens Nero D'Avola403566141
25Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken334958140
26Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro535532140
27Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad421778137
28Aase BjernerFloras Catalina401680136
29Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...316141133
30Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...445034128
31Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...352468127
32Tanja Skou PedersenUniKins Blackout702629125
33Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount643922125
34Mia HansenSofiagårdens Mistral Air602044124
35Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear544228124
36Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo384836122
37Asta BredkjærElmelys Giant Whoops521454120
38Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo317410115
39Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life56055111
40Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub283350111
41Sille BelowLevades High For This362648110
42Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure492139109
43Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú464516107
44Stine BredkjærMøllerhusets Dexter51053104
45Sara ZürchNoobyfits Leo Minor191864101
46Mette BrandbygeDo Your Best Bear2507499
47Asta BredkjærSunsides Dress Divine39213898
48Freya HansenKandies James Grieve Beta38273196
49Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not3675295
50Mia HansenPletvangs Rain Maker7815093
51Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross4793591
52Trine DrejerHybens Caro Aika14274384
53Mia HansenFunnys Nio-Nilo3942081
54Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar2594579
55Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman26312279
56Sara ZürchNoobyfits Odin3373777
57Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking Bad502676
58Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean453075
59Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)43141875
60Tanja Skou PedersenUniKins Voodod482674
61Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...674071
62Betina MillerFionas Jazz Jack115768
63Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure28152063
64Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...1336756
65Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock804654
66Asta BredkjærElmely's Super Hero2591650
67Sara ZürchSilverados Speedy Crown16102349
68Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus10231649
69Sille BelowDolls Inpavidus Prometheus704047
70Elsebet GregersenJordbærgårdens Jupitor2271645
71Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda1820745
72Mia HansenKlundtes Art Of Darkness15121239
73Katrine JessingAries Sri Lila66921
74Charlotte EllebyLykkes Falcon001919
Antal deltagere: 74.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.