Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NOVEMBERSTÆVNE  PÅ  NØVLING  SKOLE    DEN  20.  NOVEMBER  2016

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeMiddelsvær lige åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2016-11-20 12:26:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerNødkærlunds Macadamia00:16,7100:13,380
2Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:20,3500:18,000
3Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids00:27,8800:19,750
4Anne-Mette FoghLego-Gårdens pondus Hydrogenii00:31,8800:23,120
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:28,5300:26,250
6Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Bee Hummel00:41,3900:28,370
7Charlotte VedstesenStald Fuglsangs Purple Jumping...00:40,6500:35,780
8Rebecca NygaardNøvlingKaniner's Sienna00:36,4700:43,500
9Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Neymar00:35,6600:48,410
10Aase BjernerNødkærlunds Peanut10:22,1000:15,281
11Aase BjernerNødkærlunds Pistacia10:25,3100:19,431
12Aase BjernerNødkærlunds Philbert10:29,5600:30,721
13Anne-Mette FoghStald Fuglsangs Purple Tiger Q...10:36,6200:42,661
14Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds All in Adidas01:15,0011:40,631
15Charlotte EllebyHønsehusets At World's End00:55,3411:59,671
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Kit Vers...10:30,1910:29,222
17Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein20:52,8200:31,252
18Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:40,1010:43,342
19Michael ChristiansenNøvlingKaniner's Maroon10:35,190+22:15,443
20Rebecca NygaardNøvlingKaniner's Indigo30:43,2810:34,194
21Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Just Do it Ni...4+22:21,093+1+12:00,6211
Uplac.Sille Bloch-NielsenDen Bette Stalds Jump Like a P...11:32,88Trak sig
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2016-11-20 09:09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Kit Vers...00:52,2800:45,900
2Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Neymar01:26,9700:56,7200 - 0:49,63
3Charlotte VedstesenStald Fuglsangs Purple Jumping...01:09,4700:56,6900 - 1:00,53
4Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Bee Hummel01:53,8101:08,220
5Michael ChristiansenNøvlingKaniner's Maroon01:04,7501:27,310
6Aase BjernerNødkærlunds Macadamia01:04,0610:27,161
7Aase BjernerNødkærlunds Peanut11:08,2800:28,841
8Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:59,0311:02,841
9Rebecca NygaardNøvlingKaniner's Sienna00:57,0911:10,691
10Anne-Mette FoghLego-Gårdens pondus Hydrogenii11:33,7801:16,281
11Sille Bloch-NielsenDen Bette Stalds Jump Like a P...01:57,2511:40,031
12Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:52,4310:34,752
13Aase BjernerNødkærlunds Pistacia20:46,5000:42,002
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...21:22,1000:56,932
15Aase BjernerNødkærlunds Philbert30:54,3400:18,343
16Anne-Mette FoghStald Fuglsangs Purple Tiger Q...41:16,4301:16,064
17Rebecca NygaardNøvlingKaniner's Indigo51:46,0301:00,625
18Charlotte EllebyHønsehusets At World's End41:37,6511:51,505
Uplac.Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds All in Adidas0+32:43,69Trak sig
Uplac.Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Just Do it Ni...1+22:18,28Trak sig
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2016-11-20 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Aab10:59,5300:36,0611
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel10:35,2500:40,4711
3Rebecca NygaardMøllerhusets Goldie11:16,9700:44,1311
4Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon00:46,5010:49,8211
5Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Pancake Popp...10:47,6910:33,562
6Christine VangFunnys Seiza10:35,8710:38,252
7Mette BrandbygeJordbærgårdens Mourning Glory21:01,5310:28,783
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia00:29,6630:36,883
9Rasmus BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...30:47,0610:26,874
10Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox41:04,6900:36,564
11Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel40:53,0610:37,755
12Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Fck41:19,0010:46,225
13Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream41:08,9710:57,285
14Christine VangSundahls Stabbington50:57,8510:33,786
15Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Superliga50:49,2510:38,886
16Rebecca NygaardNøvlingKaniner's Kalypso41:51,4730:51,567
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva90:37,2820:21,5311
18Sille Bloch-NielsenHedebo's Humör7+1+42:52,1361:14,9018
Uplac.Michael ChristiansenMalegas Catch Me If You Can61:42,59Trak sig
Uplac.Kristina Møller PedersenKaninstaldens Lovely LillyTrak sig
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2016-11-20 14:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Christine VangJordbærgårdens Stainless Ste...(L)00:31,1200:20,250Bestået2
2Mette BrandbygeOopsy Bear (M)00:38,9700:31,3501
3Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Aab (L)00:31,9000:35,9302
4Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Fck (L)00:58,2500:41,5602
5Christine VangSundahls Stabbington (L)10:27,1200:21,061Bestået2
6Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Pancake Po...(L)10:32,0000:48,3512
7Rasmus BjernerOh Wonder af Sofiagården (Oh...(L)00:48,6220:24,322Bestået
8Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)20:57,3400:24,442
9Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)10:24,0410:34,682
10Christine VangFunnys Seiza (L)00:32,8820:44,812Bestået
11Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon (M)10:34,1610:50,162
12Rebecca NygaardMøllerhusets Goldie (L)20:59,7210:49,033
13Charlotte EllebySundahls Ella (M)31:09,7800:51,343
14Mette BrandbygeVisbys Blessington (M)21:32,6911:46,063
15Bente Bøje JensenVisbys Mallow C. (M)20:28,5620:20,434
16Mette BrandbygeJordbærgårdens Mourning Glor...(L)20:36,6220:23,754
17Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (L)30:34,4410:29,564
18Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli (M)30:57,7810:32,414
19Karina VilsbøllSofiagårdens Catmandoo (M)20:35,7220:37,854
20Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia...(L)40:42,9000:40,624
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castie...(L)30:35,1510:54,724
22Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (M)60:59,7810:26,537
23Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sk...(M)61:06,7210:51,537
24Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)71:15,5610:53,888
25Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean...(M)91:19,2500:20,729
26Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula...(M)101:17,7510:33,5311
27Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar...(M)71:12,6240:54,2211
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)6+1+12:07,25Trak sig
Uplac.Mette BrandbygeHønsehusets Alyce (M)80:59,06Trak sig
Uplac.Charlotte EllebySundahls Goat Boy (M)Trak sig
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Alison Bøje Due Jensen/ Rebecca Nygaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.