Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  AKTIVITETSHUSET  I  SØNDER  VISSING  VED  BRÆDSTRUP  DEN  11.  FEBRUAR  2017

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2017-02-11 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Bee Hummel00:43,8400:23,810
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee01:00,0700:34,060
3Emma V. LaustsenVeggerbys Orion01:07,3400:38,940
4Charlotte VedstesenStald Fuglsangs Purple Jumping...00:52,3100:39,680
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00:17,0300:43,430
6Karin MoslundVilsmøllegaardens Kayak00:58,2800:45,970
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...01:30,5000:55,310
8Susanna Mørck KristensenSvend af Pecasus01:54,1901:04,440
9Anne-Mette FoghVilsmøllegaardens Travia01:36,0701:10,910
10Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Momondo10:39,5300:33,941
11Maria GadkjærWinds Lady Mastermind01:04,5010:41,031
12Maria JanssonVangs Dr. Shepard10:47,4300:41,691
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu10:31,9100:52,531
14Merete MaahnStald Fuglsangs Sedá Ninetales10:42,0000:54,531
15Susanna Mørck KristensenThyra af Pecasus11:26,9701:21,901
16Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Suárez01:13,780+11:50,461
17Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...31:24,0701:25,623
18Aase BjernerThorsøs Hermione51:23,8410:31,406
19Caroline Bartholdy LarsenPjuske0+42:54,0021:54,886
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:46,37Disk. Fejl bane
Uplac.Mette DamgaardSnuske01:36,97Trukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Signe Damgaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-02-11 11:36:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja SembergNødkærlunds Pistacia00:22,7100:21,94012
2Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert00:35,7800:23,46011
3Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol00:32,5300:25,97011
4Kimmi JanssonVilsmøllegaardens Potato Chip...00:38,6300:29,06011
5Bente Bøje JensenPreriens Angels Pride00:27,5600:32,63011
6Karin MoslundKandies Mini Boom00:40,9400:34,84011
7Josefine MoslundMoslunds a Million Ways to Say...00:52,1000:41,04011
8Merete MaahnSkovhøjens Beyond00:40,0900:43,69011
9Lene GadkjærMalegas Obelix01:02,8100:44,53011
10Charlotte Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon00:34,0901:01,16011
11Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein01:03,9001:26,75011
12Karin MoslundLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)10:32,9200:26,3211
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia10:34,3100:28,101
14Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Fck10:31,0300:31,061
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...00:37,4310:33,691
16Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle10:45,0000:35,841
17Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids ( Baby )00:44,1210:38,531
18Heidi RasmussenMoslunds a Million Stars in He...00:52,4110:40,751
19Susanna Mørck KristensenMøllerhusets G*01:28,3710:42,191
20Josefine MoslundMoslund´s Mysterious Bølle11:04,5900:49,751
21Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia10:58,1200:52,001
22Maja SembergStjerneregns Osman11:24,2501:00,401
23Anne-Mette FoghLego-Gårdens pondus Hydrogenii10:52,5301:28,471
24Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel0+11:47,9710:18,902
25Heidi RasmussenKandies Cornetto20:32,9100:33,592
26Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Superliga20:39,8800:50,592
27Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecake10:55,3211:03,822
28Marie MaahnSkovhøjens Apollo11:08,9411:09,562
29Maja SembergMoslund´s Sweet Miss Lilly30:53,4100:25,553
30Heidi RasmussenMoslunds a Million Ways to Cho...30:34,3400:27,193
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva30:44,3500:30,603
32Maja SembergBlack Beauty af Stjerneregnens20:43,7810:36,663
33Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster30:33,9000:37,373
34Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:33,2520:38,843
35Aase BjernerNødkærlunds Mandel30:35,5300:40,533
36Emma Kirstin FundingBygholms Adventure of the Ocean21:15,3710:46,193
37Heidi RasmussenSøgaards Modina10:47,0920:47,873
38Josefine MoslundMoslunds a Million Year of Hap...31:16,9411:00,414
39Josefine MoslundMøllerhusets Glory Golden Sandy20:34,7830:41,345
40Heidi RasmussenMoslund´s Flying High Kløver31:21,0931:14,886
41Camilla Mørck ThuesenPebbles af Pecasus2+12:11,2231:31,036
42Anja SembergSpiderman Dexter af Stjernereg...40:48,66
43Josefine MoslundMoslunds a Million Ways of Thu...41:03,50
44Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox41:09,06
45Merete MaahnSkovhøjens Into Darkness41:18,37
46Nikoline NikolajsenMalegas Asterix3+11:43,59
47Marie MaahnSkovhøjens Final Frontier41:51,91
48Anja SembergRed-SunHill Lucky Star af Stje...50:34,22
49Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella50:59,88
50Maja SembergNoah af Stjerneregns51:05,56
51Anja SembergRalf af Stjerneregns51:26,93
52Poul Erik KristensenHarald af Pecasus51:59,53
53Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Neymar60:57,18
54Maja SembergStjerneregns Jeppe4+32:30,69
55Anja SembergMoslund's Oskar5+42:58,03
Uplac.Jasmin JanssonJordbærgårdens Never ForgetTrukket
Uplac.Josefine MoslundKandies Creative MuvoTrukket
v9Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion (V)01:45,3800:55,160
Antal deltagere: 58.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Susanna/Maria/Merete
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finale.
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-02-11 14:22:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy00:36,7200:20,50013
2Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix10:32,6200:19,3711
3Karin MoslundStampegårdens One Million "Mil...10:33,6900:22,7911
4Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.0+10:58,1000:28,1611
5Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Pancake Popp...10:27,9000:36,5411
6Merete MaahnSkovhøjens Freestyle10:46,7100:36,6911
7Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus10:48,4400:38,8711
8Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:23,9310:27,002
9Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxyy20:35,5900:31,722
10Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit21:07,4600:35,342
11Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...21:16,1200:37,382
12Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni10:26,7220:31,193
13Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine30:46,9400:31,383
14Rasmus BjernerKlara af Pecasus31:26,0900:34,033
15Kristina Møller PedersenDen Bette Stalds Aab30:41,0300:39,183
16Kirsten BjergSommerly´s Graffiti30:43,8710:34,664
17Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini30:44,1210:35,904
18Anja SembergElmelys Glenbriar FUGU af Fion...30:56,5320:53,685
19Marie MaahnSkovhøjens Titan31:16,2521:19,595
20Marie MaahnFionas Crash Bandicoot2+11:42,6221:41,315
21Karin MoslundKandies Violetta11:53,97Trukket
22Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky31:39,78Trukket
23Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula3+10:48,12
24Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia41:27,59
25Emma V. LaustsenFionas Frankenstein41:51,72
26Heidi RasmussenKandies Tomás50:39,16
27Maria GadkjærMalegas Air Force One61:15,37
28Kirsten BjergMøllerhusets Rio5+11:24,75
29Merete MaahnBjørkvangs Triple Threat4+1+12:12,53
30Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli3+32:39,88
31Anja SembergKandies Oline af Stjerneregns71:25,90
32Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean6+11:28,63
33Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby6+22:15,15
Uplac.Emma Kirstin FundingSpringers RustyTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenVerner af PecasusTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenViola af PecasusTrukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Rasmus/Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finale.
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.