Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FORÅRSSTÆVNE  VED  GREVEHAVEN  I  GREVE  DEN  22.  APRIL  2017

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMiddelsvær kroget åben
Svær krogetElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2017-04-22 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Kenja00:21,4300:07,640
2Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot00:15,8600:15,0500-0:23,78
3Mia HansenKlundtes First Strike00:38,8900:14,6701-0:06,70
4Mia HansenFunnys Air Warrior01:49,5400:37,770
5Patricia MøllnitzDundines Kibalo00:19,5710:12,541
6Trine DrejerHybens Bianco Aria10:15,6500:15,901
7Mia HansenFunnys Air Mist01:12,1310:23,351
Uplac.Michele LangkjærSkovvejens VegaDisk.
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-04-22 13:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Tanja Skou PedersenFunnys Alba (M)00:51,1900:26,2900-0:22,7913
2Mia HansenBellas Pappelina (M)00:31,5300:25,5200-0:25,1612
3Tanja Skou PedersenUniKins Oasis of the Seas (M)00:49,6000:33,33012
4Frida RydbergNordalas African Spring (M)01:08,5500:48,82012
5Trine DrejerAsta La Vistas Riverrun (M)00:56,5100:49,20012
6Tanja Skou PedersenKlundtes Iron Defence (M)00:55,6800:58,01012
7Trine DrejerEskirs Meza Kunar (M)01:25,8401:10,43012
8Tanja Skou PedersenUniKins Allure of the Seas (M)00:39,9510:25,9511
9Mia HansenFunnys Aura (M)10:45,5000:28,8111
10Mia HansenFunnys Kakato (M)10:40,8100:34,8011
11Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty (M)11:09,7600:36,6111
12Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut (L)11:22,9600:39,851
13Mette WindBellas Issoria Ilia (M)11:25,0100:47,481
14Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo (M)00:55,4410:47,611
15Mia HansenFunnys Zlatava10:55,0401:08,501
16Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagår...(L)10:43,5401:08,751
17Mia HansenHønsehusets Cruse of the Bla...(M)11:38,1301:16,731
18Mia HansenVilsmøllegårdens Expedia (L)11:48,9701:42,801
19Mia HansenFunnys Elephas (M)11:38,9602:17,821
20Mia HansenKlundtes Twilight Sparkle (L)10:47,3110:33,342
21Tanja Skou PedersenUniKins Independence of the...(M)00:46,8420:43,172
22Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web (L)11:02,3110:46,322
23Trine DrejerHybens Nero D'Avola (M)10:34,4111:12,882
24Rikke ThremsBakels Maxima "Max" (L)11:42,0811:27,992
25Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke (M)10:42,8320:40,843
26Mette WindWinds Cyclops (L)11:28,9220:59,043
27Mette WindWinds Mystique (L)11:14,1721:13,583
28Signe BrenholdtStampestaldens Jessie J (M)11:06,4182:18,349
29Mia HansenVilsmøllegårdens Viviro (L)11:36,00Trukket
30Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx (L)20:47,92
31Michele LangkjærPletvangs Cougar (M)20:57,25
32Trine DrejerStrike a Rose af Hyben (M)21:03,26
33Janni BrenholdtStampestaldens Francesca (L)21:03,45
34Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind (L)21:04,21
35Trine DrejerHybens Scorpion Kings (L)21:06,45
36Tanja Skou PedersenUniKins Rolling Thunder (L)21:06,83
37Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla (L)21:10,66
38Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress (L)21:18,11
39Trine DrejerHybens Justify The Means (L)21:21,40
40Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha (L)21:58,47
41Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta (M)31:12,94
42Cecilie BrenholdtEskirs Meza Kabul (M)31:13,93
43Michele LangkjærVesterleds New Lumumba (M)31:16,27
44Mia HansenWinds Cannonball (L)31:16,80
45Signe BrenholdtFunnys Ingrid (L)40:58,46
46Cecilie BrenholdtFunnys Amira (L)42:01,29
47Trine DrejerStrandmøllens Ilirea (L)4+21:39,41
48Signe BrenholdtStampestaldens Diego (L)7+12:36,56
Uplac.Trine DrejerHybens Leaky Faucets (L)Trukket
v4Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af L...(V)00:43,2000:40,820
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-04-22 16:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure00:45,1900:39,98013
2Tanja Skou PedersenUniKins Voodod10:42,4100:31,0911-0:31,681
3Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias10:42,1300:30,3912-0:35,881
4Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú00:57,9510:41,0311
5Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles00:51,8811:15,6411
6Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker10:54,6110:32,112
7Tanja Skou PedersenUniKins Blackout20:55,53
8Tanja Skou PedersenWinds Kamakiri21:03,93
9Cecilie BrenholdtCAs Arecurius Midir21:21,53
10Signe BrenholdtStampegårdens Central Park1+11:43,25
11Frida RydbergEros Pomperipossa30:45,18
12Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro30:52,84
13Janni BrenholdtTaharas Olau2+11:33,96
14Cecilie BrenholdtBlancos Endovier31:43,25
15Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear41:00,37
16Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur41:16,96
17Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara4+10:52,47
18Tanja Skou PedersenBlancos Eyllwe51:20,01
19Signe BrenholdtKlundtes Art Of Darkness5+11:34,98
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Little AdventureTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-04-22 10:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Frida RydbergMilleniums Against All Odds00:33,5200:35,01014
2Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air00:25,9500:37,64013
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:49,5100:27,441
4Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker01:00,2610:31,811
5Frida RydbergLykkes Sir James10:48,1000:35,431
6Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo10:35,5510:23,332
7Mia HansenFunnys Nio-Nima20:54,7300:27,162
8Mia HansenStampegårdens Ch. Empire State...10:30,4610:30,132
9Camilla Kirk JensenUniKins Countdown00:48,8920:38,142
10Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia20:40,9400:42,062
11Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú11:13,3410:49,832
12Frida RydbergMiss Pinky's CH Celestial Lege...20:28,6010:21,933
13Mia HansenWinds GCh. Nioryu20:32,0510:23,373
14Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business20:48,4810:25,733
15Mia HansenBlancos Nioryu Nakir10:42,8320:30,213
16Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime10:44,9020:33,403
17Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:56,6720:27,844
18Patricia MøllnitzDundine's Zarina21:17,3020:34,134
19Mia HansenFunnys Nio-Nilo10:50,0230:43,354
20Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross30:31,63
21Mia HansenTaharas Farida Mugisha30:36,14
22Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure30:39,45
23Trine DrejerFunnys Booble30:39,90
24Mia HansenPletvangs Rain Maker30:41,22
25Trine DrejerHybens Caro Aika30:49,98
26Mette WindWinds GCh. Tesshin31:11,02
27Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken40:39,11
28Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...40:45,24
29Trine DrejerCAs Arecurius Ogmios41:00,72
30Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai41:26,69
31Mia HansenBlancos Endovier41:54,35
32Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles42:09,94
33Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus50:48,83
34Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub51:02,02
35Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro51:02,65
36Mia HansenWinds Shouji60:37,20
37Mia HansenLevades High For This60:41,11
38Camilla Kirk JensenFunnys Ch. Latrones Shelgon70:47,17
39Mia HansenKlundtes Art Of Darkness71:10,40
40Janni BrenholdtTaharas Olau8+1+12:42,48
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.