Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HISTORISK  DYRSKUE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  22.  -  23.  AUGUST  2009

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb fejlOmløb tidPindPoint
1Andreas SchwarzMagics Brawnie00:13,7000:07,93000:07,8812
2Mia HansenWind's Molly00:12,3400:07,55010:11,3411
3Camilla AnkerstjerneCA's Enduring Eragon00:17,7000:09,79000:08,2011
4Andreas SchwarzMagics Peter Pan00:17,6600:09,20000:15,6111
5Dina MikkelsenBlue Charm00:24,3800:09,40000:16,9011
6Lene GadkjærSommerly's Cool Spirit00:15,3300:11,13011
7Mia HansenEventyrrigets Ziska00:10,3400:11,22011
8Nanna LeedMr. Showtime Show-Off00:16,1400:11,62011
9Mette WindWinds Nahliia Panwa00:12,7700:11,91011
10Emilie WismannNiida00:49,0200:18,06011
11Sofie BangCA's Swepper Dusty00:26,4700:18,33011
12Liza LassenFionas El Ka Boom00:49,5700:18,44011
13Aase BjernerLykkegårdens Lotus Elise00:31,0100:20,69011
14Rikke PedersenPila00:22,0900:23,02011
15Marlene BruhnFionas Hot'n'Tot00:26,8500:23,35011
16Dina MikkelsenMax Conejo00:59,5200:35,13011
17Charlotte ChristiansenNynne10:40,8900:12,811
18Rikke PedersenShakira00:13,0610:13,041
19Liza LassenGaunby's Matador11:07,3200:16,961
20Lisa HeinMimrelunds Kalla00:48,3110:17,021
21Lisa HeinFlora Zinnia10:35,6200:18,181
22Lisa HeinMimrelunds Edelweiss00:28,6210:29,971
23Hannah W. JørgensenStrandvejs Little Crazy Shappe...10:49,0800:31,841
24Maria GadkjærSukkermel's Petit Chaos10:42,4800:40,311
25Lene GadkjærSukkermel's My Choice00:16,7310:44,481
26Maria BankeGaunby's Queen Safira Topazia00:23,5610:49,901
27Sebastian BøssLykkegårdens Alberte10:37,2000:53,721
28Mia HansenOpel Kadett10:20,4710:23,032
29Rikke PedersenOscar10:19,7010:29,242
30Hannah W. JørgensenBygholms Thea10:29,1610:29,922
31Charlotte ChristiansenJordbærgårdens Nathalie10:52,6820:38,703
32Nanna LeedÅlbækkegårdens Mellani10:43,9520:44,663
33Charlotte ChristiansenJordbærgårdens Nala00:59,2531:26,923
34Pernille LeedMøllegårdens Mr. Memphis20:16,97
35Marlene BruhnJordbærgårdens Prima20:19,35
36Charlotte ChristiansenNia20:19,68
37Louise SchwarzJordbærgårdens Hot'N'Go20:26,80
38Louise SchwarzGaunby's Twilight20:32,83
39Louise SchwarzTipTopHipHops Mudbud30:31,52
40Charlotte ChristiansenNatsumi Nito30:42,98
41Lisette KongerslevTipTopHipHops Quincy31:06,57
42Louise TovgaardHubbe52:06,34
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Mia HansenEventyrriget's Ziska00:25,0200:11,59012
2Camilla AnkerstjerneCA's Silver To Surprice00:18,0400:12,63011
3Camilla AnkerstjerneCA's Enduring Eragon00:33,9100:17,16011
4Charlotte PedersenMilleniums Unique Elegance00:27,7700:22,49011
5Charlotte ChristiansenNadal00:35,2300:28,96011
6Rikke PedersenPila00:29,7400:33,53011
7Rikke PedersenOscar00:41,8700:36,07011
8Charlotte ChristiansenNolle Crüslinotte00:47,6100:41,06011
9Nanna LeedMr. Showtime Show-Off00:47,1300:49,69011
10Pernille LeedMøllegårdens Mr. Memphis00:55,2400:55,09011
11Liza LassenElmely Aguilera af Snedkergård01:04,8900:58,17011
12Hannah W. JørgensenStrandvejs Little Crazy Shappe...01:08,3101:07,40011
13Lisa HeinMimrelunds Kalla01:07,6501:10,70011
14Emilie WismannNiida01:02,0601:23,03011
15Louise SchwarzMagic's Mr. Japaness10:35,7000:16,581
16Rikke PedersenShakira00:41,4210:20,481
17Mette WindWinds Nahliia Panwa10:32,3100:21,521
18Mia HansenOpel Kadett10:43,9200:21,521
19Marlene BruhnFionas Hot'n'Tot00:48,7910:26,851
20Charlotte ChristiansenNynne00:44,2210:29,681
21Sofie BangCA's Swepper Dusty00:33,8710:33,981
22Marlene BruhnJordbærgårdens Prima00:47,4210:35,601
23Anita MadsenLulu00:51,8810:36,311
24Maria BankeFalcon Night Flight10:45,9000:37,131
25Charlotte ChristiansenJordbærgårdens Nathalie00:48,8610:39,201
26Aase BjernerBygholms Sushi Wasabi10:45,3600:43,391
27Lisa HeinFlora Zinnia11:03,4100:46,971
28Pernille LeedA Ray of Hope11:04,5700:50,451
29Maria BankeGaunbys Queen Safira Topazia01:09,9710:57,881
30Hannah W. JørgensenBeders Chariot10:38,5710:29,522
31Andreas SchwarzMagic's Peter Pan00:58,7220:36,832
32Hannah W. JørgensenBygholms Thea11:12,7410:41,652
33Mia HansenTrunte10:52,0610:54,262
34Anita MadsenUnique01:10,2120:56,452
35Andreas SchwarzMagic's Brawnie20:32,80
36Charlotte ChristiansenNia20:59,34
37Nanna LeedÅlbækkegårdens Mellani21:14,17
38Aase BjernerLykkegårdens Lotus Elise21:17,37
39Liza LassenFionas El Ka Boom21:18,35
40Louise SchwarzTiptophiphops Mudbud21:20,81
41Sebastian BøssLykkegårdens Alberte21:29,23
42Lisette KongerslevTiptophiphops Quincy21:56,20
43Charlotte ChristiansenJordbærgårdens Nala31:21,81
44Charlotte ChristiansenNatsumi Nito51:08,46
45Louise SchwarzJordbærgårdens Hot'n'Go51:12,41
46Louise SchwarzGaunby's Twilight51:37,67
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Charlotte PedersenPralinens Mrs. Butterworth00:23,1700:17,29013
2Louise SchwarzHønsehuset's Malibu00:30,6200:18,44012
3Camilla AnkerstjerneCA's Bailey00:43,6200:22,69012
4Mette WindSilverados Try To Catch Me00:25,3400:25,69012
5Lisette KongerslevStrandvejs Summer00:40,9900:26,01012
6Rikke PedersenOliver00:27,2900:26,69012
7Maria BankeFionas One N'Only Ovechkin00:47,6800:27,13012
8Lene GadkjærLeed's Prinze Charming00:32,5900:27,94012
9Charlotte PedersenMagics Nice N' New00:34,5700:30,45012
10Maria GadkjærSommerly's Cool Cayenne00:20,0700:33,54012
11Rebekka MikkelsenLittle Golden Shipper Boy01:05,7800:36,40012
12Mia HansenTrunte00:41,8100:48,65012
13Pernille LeedCh. Magic Show-Off10:24,6000:15,201
14Camilla AnkerstjerneWind's Miss Las Vegas00:40,3810:17,971
15Nanna LeedBibtty Bobtty Boo00:33,0910:19,461
16Charlotte PedersenMilleniums Unique Elegance00:45,2010:22,131
17Liza LassenElmelys Dark Diablo10:46,9600:24,851
18Maria BankeFalcon Night Flight10:45,6800:34,601
19Aase BjernerBygholms Kikkoman00:49,0410:45,531
20Lotte SvendsenKalle Kanin10:43,7400:56,541
21Pernille LeedUldtra-star11:37,2201:14,991
22Linda JohannssonStald Bella's Vipson af Hindbæ...11:04,7010:16,912
23Camilla AnkerstjerneCA's Silver to Surprice10:20,4810:21,032
24Charlotte ChristiansenNoffe00:32,0720:25,402
25Lisette KongerslevWinds Akela20:31,5800:25,792
26Lisette KongerslevSnöflingans Jamson10:23,3810:29,072
27Mette WindGaunby's Do Not Disturb20:34,4500:32,452
28Linda JohannssonHindbærgårdens SpireVip01:08,0220:38,382
29Hannah W. JørgensenBeders Chariot11:05,5210:42,522
30Aase BjernerBygholms Sushi Wasabi20:50,5000:46,312
31Lisa HeinMimrelunds Margerit21:43,2401:36,832
32Louise SchwarzMagic's Mr. Japaness20:41,8710:31,223
33Charlotte ChristiansenNadal10:27,8220:31,623
34Mette WindFandango20:40,2910:32,823
35Rebekka MikkelsenMikados Mysterious Meteorit11:27,0720:38,633
36Liza LassenElmely Aguilera af Snedkergård21:05,3210:38,773
37Liza LassenElmelys Special Antonio01:06,5040:31,164
38Liza LassenElmely Special O'Malley af Gau...10:55,9730:56,454
39Charlotte ChristiansenNolle Crüslinotte11:01,7631:46,814
40Pernille LeedA Ray of Hope11:12,4551:07,846
41Jeppe LundbyVan Nistelrooy30:23,50
42Marlene BruhnJordbærgårdens Fluffy30:34,42
43Nanna LeedMonique30:45,75
44Lisa HeinFlora Gyldenris31:24,58
45Emilie WismannAjtaks Spar 231:54,07
46Maria GadkjærJordbærgårdens Be Delicious41:08,58
47Sebastian BøssMimrelunds Ragout62:47,07
48Maria GadkjærChickal81:45,89
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: B2 - 1 gennemløb + finale for alle med max. 2 fejl.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Penille LeedStrandvejs Miley00:42,3100:15,89013
2Rikke PedersenOliver00:30,3400:25,02012
3Liza LassenGaunby's Matador01:10,5301:08,62012
4Jeppe LundbyTouray10:38,7400:23,4711
5Nanna LeedMr. Mars10:43,1900:25,7311
6Nanna LeedJordbærgårdens Marabou11:22,6900:28,5011
7Charlotte ChristiansenNilka's Nighthawk10:46,8200:33,6511
8Rebekka MikkelsenMikados Margurit01:28,6110:59,5911
9Camilla AnkerstjerneCA's Bailey10:49,7110:16,5521
10Mette WindSilverados Try To Catch Me20:45,9200:21,3021
11Mia HansenAsil10:35,3110:22,0321
12Camilla AnkerstjerneWinds Miss Las Vegas20:42,0000:26,302
13Mette WindSnöflingans Fandango10:52,5810:39,062
14Emilie WismannAjtaks Spar 221:39,8400:40,832
15Louise SchwarzHønsehusets Malibu11:05,4810:42,912
16Linda JohannssonLykkegårdens Streamer10:54,0410:57,642
17Hannah W. JørgensenStrandvejs Captain Morgan21:11,0200:59,312
18Lisa HeinMimrelunds Margerit11:22,4311:01,152
19Jeppe LundbyVan Nistelrooy10:39,4420:18,753
20Liza LassenElmelys Dark Diablo20:35,5810:25,373
21Linda JohannssonStald Bellas Vipson af Hindbær...10:50,9720:29,723
22Maria BankeFionas Touch of Tots20:53,0110:31,183
23Charlotte PedersenMøllegårdens Mathilde20:29,5410:39,133
24Marlene BruhnÆblegårdens Quality is Easy to...20:47,3210:44,373
25Aase BjernerBygholms Kikkoman20:59,5821:12,004
26Liza LassenElmely Night of Stars10:44,7531:29,644
27Mia HansenHugo30:32,13
28Linda JohannssonHindbærgårdens SpireVip30:37,93
29Charlotte PedersenMagics Nice N' New30:40,98
30Marlene BruhnJordbærgårdens Fluffy30:47,71
31Nanna LeedMia30:50,27
32Mia HansenWind's Molly30:54,03
33Liza LassenElmely Special O'Malley af Gau...31:02,33
34Brit LundbyAppel Jack31:14,38
35Lisette KongerslevSnöflingans Jamson31:17,25
36Brit LundbySnuggel31:19,66
37Mette WindGaunby's Do Not Disturb31:20,55
38Liza LassenElmely's Special Antonio31:21,36
39Penille LeedUldtra-star31:27,47
40Rebekka MikkelsenMikado's Mysterious Meteorit31:51,57
41Rebekka MikkelsenLittle Golden Shipper Boy32:02,57
42Linda JohannssonHindbærgårdens Viper40:28,06
43Penille LeedCh. Magic Show-Off40:39,79
44Maria BankeFionas One N'Only Ovechkin40:50,77
45Nanna LeedBibtty Bobtty Boo50:50,67
46Marlene BruhnHønsehusets Sergio Ramos50:51,63
47Lisa HeinMimrelunds Edelweiss51:51,58
48Nanna LeedMonique60:38,90
49Charlotte ChristiansenNoffe71:14,42
50Lisette KongerslevWinds Akela72:03,38
Uplac.Penille LeedAbu SimbelTrak sig
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerAsgaards Frigg01:06,7100:20,18013
2Nanna LeedMr. Mars10:40,7800:16,2611
3Liza LassenElmely Night of Stars10:26,9400:17,3111
4Maria BankeFionas Touch of Tots10:34,7500:18,2011
5Marlene BruhnJordbærgårdens Jay10:21,9600:18,9011
6Hannah W. JørgensenStrandvejs Captain Morgan00:47,4710:21,0511
7Charlotte ChristiansenMilka's Nighthawk10:38,2500:27,4911
8Marlene BruhnJordbærgårdens Primadonna00:28,2810:32,6911
9Nanna LeedMia10:44,9700:41,4311
10Nanna LeedMarabou11:17,8401:03,6711
11Charlotte PedersenMøllegårdens Al Capone10:37,4810:15,532
12Linda JohannssonHindbærgårdens Viper10:29,7710:18,092
13Liza LassenElmely Online af Stald Magic20:39,7700:20,452
14Liza LassenElmely Magic Kiara af Stald Vi...10:34,2010:24,592
15Lisa HeinFlora Solsikke00:48,6120:24,882
16Pernille LeedAbu Simbel10:41,3610:28,772
17Lene GadkjærSpeedy21:19,1200:46,132
18Emilie WismannMiss Speedy21:03,0401:03,062
19Mia HansenAsil10:24,6620:17,123
20Jeppe LundbyTouray30:22,2800:20,553
21Liza LassenElmely Belinda af Stald RORA10:33,7020:24,513
22Betina MillerStampegårdens Nike11:04,5920:28,403
23Rebekka MikkelsenWinds Blackear10:42,0620:40,413
24Rebekka MikkelsenMikados Margurit10:34,4220:41,443
25Pernille LeedMøllegårdens Ms. Gin Fizz20:36,9520:27,604
26Marlene BruhnHønsehusets Sergio Ramos31:13,0410:30,914
27Brit LundbySnuggel11:26,5631:01,494
28Pernille LeedStrandvejs Miley30:48,3020:12,435
29Rebekka MikkelsenChappermanden Champion Star30:42,8120:44,085
30Charlotte PedersenMøllegårdens Mathilde20:45,8930:46,705
31Brit LundbyAppel Jack31:10,6520:57,025
32Mette WindWinds Quintin Quantico40:30,94
33Marlene BruhnÆblegårdens Quality is Easy to...40:53,59
34Mia HansenHugo50:32,99
35Linda JohannssonLykkegårdens Streamer50:51,54
36Mette WindWinds Quazzidy De La Vega51:09,93
v10Charlotte ChristiansenNorton - VETERAN00:53,1010:42,501
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerAsgaards Frigg00:42,9100:24,59013
2Liza LassenElmely Mr. Chapman KG00:52,1700:51,43012
3Charlotte PedersenPralinens Mrs. Butterworth10:41,1100:24,9911
4Lisette KongerslevGaunby's Fresh Fri Fly10:48,6800:34,0911
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis20:39,2400:20,802
6Betina MillerStampegårdens Nike11:15,8410:55,102
7Marlene BruhnJordbærgårdens Primadonna10:52,0810:58,432
8Betina MillerLykkegårdens Dior11:24,5611:30,012
9Charlotte PedersenMøllegårdens Al Capone10:49,2120:26,523
10Mette WindWinds Quentin Quantico00:40,3830:45,213
11Nanna LeedMerci11:03,4420:50,333
12Rebekka MikkelsenWinds Blackear11:33,5120:57,353
13Lisa HeinFlora Gyldenris31:29,9501:30,613
14Liza LassenElmely Belinda af Stald RORA31:01,0810:56,964
15Marlene BruhnJordbærgårdens Jay30:50,4220:43,035
16Pernille LeedMøllegårdens Ms. Gin Fizz30:56,0430:30,016
17Lisa HeinFlora Solsikke21:33,0440:56,816
18Liza LassenElmely Lucca Like af Sommerly30:54,2640:36,977
19Charlotte ChristiansenNicky41:09,89
20Marlene BruhnFionas Nix Pille41:13,85
21Lisa HeinMimrelunds Baldrian41:15,17
22Rebekka MikkelsenChappermandens Champion Star41:15,34
23Lisette KongerslevStrandvejs Summer41:23,23
24Mette WindWinds Quazzidy De La Vega50:59,67
25Liza LassenElmely Magic Kiara af Stald Vi...51:36,37
26Liza LassenElmely Online af Stald Magic61:06,02
v8Charlotte ChristiansenNorton - VETERAN20:37,8000:32,182
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altCert.Point
1Mette WindWinds Ch. Fidi Didi Girl00:43,3410:45,19114
2Charlotte PedersenWinds Nicolai20:50,0200:45,872
3Aase BjernerLykkegårdens Lamborghini Galla...20:52,3710:44,013
4Lisa HeinMimrelunds Baldrian31:42,5001:09,223
5Linda JohannssonHindbærgårdens Mr. Mix Max11:03,1721:10,063
6Charlotte ChristiansenOskar20:30,0520:26,464
7Nanna LeedMerci31:11,3211:00,654
8Lisette KongerslevGaunby's Fresh Fri Fly20:39,5030:33,145
9Maria BankeGaunbys Mighty Macijewski31:09,9720:57,025
10Lisa HeinNeottia Nidus-avis30:27,3130:24,356
11Mette WindWinds Ch. Xawi Dirlaczi20:46,7440:38,456
12Betina MillerPlayboys Playmate af Stampegår...31:53,1430:59,986
13Betina MillerGaunby's GCh. Mr. Playboy Bunny41:27,4021:13,276
14Emilie WismannSavage Sendia41:11,9030:52,237
15Lisette KongerslevCh. Tiny Triumph af Gaunby40:40,2840:25,808
16Lisette KongerslevWinds Magnum Mandel31:37,6250:47,148
17Liza LassenGaunby's Indian Summer31:43,4960:53,479
18Pernille LeedMimrelunds Miso21:30,24Trak sig i finalen
19Linda JohannssonHindbærgårdens V.I.P.50:47,50
20Lisette KongerslevÆblegårdens Cool Wildberry50:48,28
21Liza LassenElmely Mr. Chapman KG51:06,69
22Liza LassenElmely Lucca Like af Sommerly51:42,35
23Rebekka MikkelsenMikados Monti Margo51:48,58
24Betina MillerLykkegårdens Dior52:07,38
25Charlotte ChristiansenNicky60:51,03
26Charlotte ChristiansenNafferlaffen71:00,97
27Marlene BruhnFionas Nix Pille71:09,77
28Pernille LeedMango71:24,78
29Betina MillerHindbærgårdens Queen of Darkne...92:44,88
Uplac.Rebekka MikkelsenMikados Mysteri DestinyTrak sig
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte PedersenWinds Nicolai10:52,3700:56,94114
2Mette WindWinds Ch. Fidi Didi Girl01:00,3111:04,811
3Mette WindWinds Ch. Xawi Dirlaczi10:38,4010:44,432
4Pernille LeedMimrelunds Miso11:33,9411:23,252
5Pernille LeedMango21:19,8311:04,923
6Betina MillerGaunby's GCh. Mr. Playboy Bunny01:39,7631:19,503
7Aase BjernerLykkegårdens Lamborghini Galla...21:07,6321:04,934
8Charlotte ChristiansenOskar30:47,0720:48,035
9Linda JohannssonHindbærgårdens V.I.P.31:29,3220:55,205
10Lisette KongerslevWind's Magnum Mandel21:21,5131:51,415
11Rebekka MikkelsenMikado's Monti Margo31:54,0941:07,297
12Linda JohannssonHindbærgårdens Mr. Mix Max21:30,9751:28,817
13Lisette KongerslevÆblegårdens Cool Wildberry51:36,38
14Liza LassenGaunby's Indian Summer53:09,44
15Maria BankeGaunby's Mighty Macijewski62:45,34
16Betina MillerPlayboys Playmate af Stampegår...71:48,41
17Rebekka MikkelsenMikado's Mysteri Destiny72:34,14
18Charlotte ChristiansenNafferlaffen91:49,61
Uplac.Betina MillerHindbærgårdens Queen of Darkne...Trak sig
Uplac.Lisette KongerslevCh. Tiny Triumph af GaunbyTrak sig
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: B2
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.