Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  26.  -  28.  MAJ  2017

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2017-05-28 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta00:45,7100:23,61013
2Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton10:39,5400:28,6211
3Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco00:35,8810:34,1311
4Tanja Skou PedersenFunnys Alba10:21,7710:15,852
5Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web00:29,1820:21,662
6Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara10:24,6110:21,722
7Michele LangkjærVesterleds New Lumumba10:42,0710:24,522
8Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut10:35,6410:25,352
9Signe BrenholdtFunnys Ingrid20:35,0100:26,592
10Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*10:38,2510:30,662
11Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha10:52,5910:46,962
12Cecilie BrenholdtEskirs Meza Kabul20:31,9410:26,743
13Rikke HansenFire Pote's Frederik10:33,5320:36,503
14Line HauritzMaglebo's Ypsilon30:47,1800:45,353
15Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty00:31,2040:21,834
16Kicki DjarnerFunnys Ursus30:37,8310:30,584
17Kicki DjarnerUnikos Zarkana Av Stjärnan20:36,8020:30,784
18Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx30:26,3220:25,715
19Cecilie BrenholdtFunnys Amira40:33,1820:20,266
20Line HauritzFunnys Kentaro40:41,7120:30,166
21Kicki DjarnerStrandmøllens Valrhona Opalys50:57,5910:37,876
22Line HauritzMaglebo's Pi6+12:26,6321:26,329
23Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla5+11:19,8940:36,1910
24Louise JohansenOle3+11:11,9560:42,5510
25Viktoria Behrendt ThremsBakels Maxima "Max"70:35,6830:48,1410
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Janni Onuczak Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2017-05-27 16:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mia HansenBellas Pappelina00:27,0900:28,6900 - 0:18,5613
2Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut00:40,9400:28,9800 - 0:22,5712
3Rikke HansenStampestaldens Karma00:52,0200:29,5200 - 0:25,4112
4Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården00:39,8500:36,04012
5Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton01:58,8000:49,13012
6Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01:35,6101:03,05012
7Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:53,4310:24,461
8Michele LangkjærPletvangs Cougar10:44,3100:29,441
9Kicki DjarnerUnikos Zarkana Av Stjärnan00:42,4610:38,391
10Tanja Skou PedersenUniKins Allure of the Seas10:49,7100:50,121
11Tanja Skou PedersenFunnys Alba20:33,6300:20,422
12Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*21:01,8300:29,782
13Carola BaunZeris Kamianka Falls "Janka"10:45,4110:30,662
14Michele LangkjærVesterleds New Lumumba10:42,2510:36,372
15Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta20:51,7200:40,042
16Kicki DjarnerFunnys Ursus21:24,0100:46,962
17Line HauritzMaglebo's Scott10:47,4810:49,152
18Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy20:58,7500:50,372
19Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco20:47,0010:29,573
20Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx40:47,4110:22,965
21Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty30:51,5520:32,145
22Cecilie BrenholdtEskirs Meza Kabul20:57,2130:54,265
23Line HauritzFunnys Kentaro51:06,7910:28,266
24Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)31:30,5332:01,696
25Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus52:23,132+33:13,5510
Uplac.Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web11:12,38Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Aura32:08,01Trukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-05-26 18:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line HauritzMaglebo's Scott1+11:32,5700:40,7623
2Michele LangkjærPletvangs Cougar20:57,3010:27,343
3Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården20:37,9810:42,803
4Carola BaunZeris Kamianka Falls "Janka"0+11:07,0920:53,583
5Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...20:43,9010:56,823
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)21:22,7410:59,833
7Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy1+11:46,9111:07,183
8Tanja Skou PedersenUniKins Allure of the Seas20:48,3530:48,255
9Mia HansenBellas Pappelina31:14,62
10Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker31:27,35
11Rikke HansenStampestaldens Karma40:46,32
12Mia HansenFunnys Aura3+11:29,74
13Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke51:00,34
14Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus3+22:20,51
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-05-27 12:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:29,3600:16,54013
2Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure00:31,2210:20,5011
3Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles00:51,3710:32,2611
4Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:40,2110:39,8011
5Betina MillerFionas Jazz Jack10:25,7610:39,312
6Patricia MøllnitzDundine's Zarina11:05,5910:45,662
7Signe BrenholdtKlundtes Art Of Darkness20:42,7710:33,703
8Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke20:38,3620:34,714
9Karin RothI'm a Wild One30:55,2320:24,255
10Signe BrenholdtStampegårdens Central Park20:37,2130:24,595
11Janni BrenholdtTaharas Olau31:04,6920:40,365
12Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker30:40,7730:23,266
13Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias30:28,4930:36,366
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens TamaraDisk.
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins BlackoutTrukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-05-26 17:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:53,8300:58,04014
2Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air00:32,8510:41,3911
3Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo11:01,1810:37,252
4Rikke HansenWedervangs Spree Fluffy21:14,7510:33,283
5Lisa HeinFionas Napellus21:09,4110:54,883
6Signe BrenholdtKlundtes Art Of Darkness21:08,3410:57,973
7Mia HansenBlancos Nioryu Nakir21:25,8311:19,013
8Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...21:16,7011:43,473
9Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:55,6920:35,484
10Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:58,7320:37,064
11Signe BrenholdtStampegårdens Central Park21:31,8620:51,244
12Mia HansenFunnys Nio-Nima21:17,7020:52,204
13Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai11:22,1841:34,495
14Mette WindWinds GCh. Tesshin22:25,032+11:58,605
15Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...22:07,872+12:42,215
16Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus31:01,08
17Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia2+12:07,40
18Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården41:16,48
19Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross41:16,56
20Patricia MøllnitzDundine's Zarina41:45,09
21Line HauritzWinds Shiro41:51,87
22Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles42:14,87
23Betina MillerRozettas Plectrum42:28,30
24Mia HansenTaharas Olau50:57,51
25Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure51:14,16
26Betina MillerFionas Jazz Jack51:20,90
27Tanja Skou PedersenUniKins Blackout4+11:28,75
28Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze4+11:32,20
29Camilla Kirk JensenUniKins Countdown5+11:21,82
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...Trukket
Uplac.Karin RothI'm a Wild OneTrukket
Uplac.Line HauritzMaglebo's Young and BeautifulTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-05-27 09:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze01:14,8101:11,39014
2Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air10:39,2910:36,482
3Mette WindWinds GCh. Tesshin21:30,9600:57,982
4Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:17,6911:12,142
5Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...10:49,0920:31,823
6Lisa HeinFionas Napellus31:40,4301:17,743
7Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai11:35,081+11:21,113
8Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...22:12,0711:56,553
9Mia HansenBlancos Nioryu Nakir31:17,8721:37,915
10Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus21:28,3341:05,006
11Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården31:21,6731:09,616
12Mia HansenEskirs Ch. Nio Boogaloo40:46,23
13Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount40:50,13
14Mia HansenFunnys Nio-Nima41:07,86
15Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross41:10,80
16Rikke HansenWedervangs Spree Fluffy41:26,25
17Camilla Kirk JensenUniKins Countdown50:49,49
Uplac.Betina MillerRozettas PlectrumTrukket
Uplac.Line HauritzWinds ShiroTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2017-05-28 08:33:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias00:23,2500:23,5803
2Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman00:19,0710:18,641
3Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:45,6610:32,982
4Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)10:40,8710:33,872
5Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...30:26,4300:22,653
6Rikke HansenWinds Just Like Beauty31:05,4701:02,813
7Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly30:31,5420:32,155
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2017-05-27 16:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman10:31,6200:23,8513
2Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:35,8210:31,551
3Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly10:56,3310:51,392
4Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis21:06,8910:47,303
Uplac.Rikke HansenWinds Just Like Beauty22:01,74Trukket
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Eliminator
Dato: 2017-05-28 13:10:00

Plac.FørerKanin12Finale fejlFinale tidPindPoint
1Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai0000:08,93
2Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown0000:09,60
3Signe BrenholdtKlundtes Art Of Darkness0000:10,35
4Tanja Skou PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården0010:08,40
5Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...0010:09,12
6Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze0010:09,37
7Line HauritzWinds Shiro0010:29,90
8Line HauritzFunnys Kentaro0120:09,04
9Line HauritzMy Name is Trouble af Gress0120:09,22
10Kicki DjarnerStrandmøllens Valrhona Opalys0120:10,73
11Line HauritzMaglebo's Scott0020:23,44
12Rikke HansenWedervangs Spree Fluffy0020:25,35
13Signe BrenholdtStampegårdens Central Park0030:12,79
14Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)0030:30,69
15Karin RothI'm a Wild One0150:21,56
16Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco0150:40,80
17Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx002+10:30,90
18Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty012+10:41,16
19Janni BrenholdtNødkærlunds Peanut00Trukket
19Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton00Trukket
21Janni BrenholdtEskirs Meza Kabul01Trukket
21Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*01Trukket
23Janni BrenholdtTaharas Olau02
23Signe BrenholdtFunnys Ingrid02
23Tanja Skou PedersenUniKins Allure of the Seas02
26Carola BaunZeris Kamianka Falls "Janka"1
26Kicki DjarnerFunnys Ursus1
26Kicki DjarnerUnikos Zarkana Av Stjärnan1
26Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården1
26Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy1
26Line HauritzMaglebo's Ypsilon1
26Michele LangkjærVesterleds New Lumumba1
26Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia1
26Patricia MøllnitzDundine's Zarina1
26Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha1
26Rikke HansenFire Pote's Frederik1
26Rikke HansenStampestaldens Karma1
26Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles1
26Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta1
26Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias1
26Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara1
42Carola BaunBeluga´s Brian 7Heart af Pirat...2
42Majken JosephsenPletvangs Trouble Maker2
42Michele LangkjærPletvangs Cougar2
Uplac.Carola BaunRogers KumeyaayTrukket
Uplac.Kicki DjarnerBeluga´s Tama 7Heart af PiratenTrukket
Uplac.Line HauritzMaglebo's PiTrukket
Uplac.Louise JohansenOleTrukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus ZeusTrukket
Uplac.Mette WindWinds GCh. TesshinTrukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen, Patricia Møllnitz
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 1. runde fejlfri, 2. runde maks 1 fejl, Derefter finale, med færrest fejl og bedste tid.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.