Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  29.  JUNI  -  1.  JULI  2017

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2017-06-30 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerThorsøs Hermione00:41,4700:22,370
2Thilde RasmussenDisco02:24,0000:49,850
3Mikkeline RasmussenUnique01:07,3800:59,060
4Mette BrandbygeSharpies Knock Out10:22,9400:15,061
5Louise HansenBellas Monkey Business00:37,4110:47,971
6Mille Hasselbalch Kristen...Olaf00:55,2710:49,851
7Line Haunstrup BækgaardSnefnug11:25,3100:56,751
8Marie Haunstrup BækgaardCocio11:12,7211:37,912
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Lene Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2017-06-29 20:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeSharpies Knock Out00:39,6200:17,750
2Mille Hasselbalch Kristen...Olaf01:16,2900:32,150
3Thilde RasmussenDisco01:01,9400:46,660
4Louise HansenBellas Monkey Business10:37,8100:43,941
5Aase BjernerThorsøs Hermione20:54,5920:25,444
6Marie Haunstrup BækgaardCocio3+22:18,3701:20,255
7Marie Haunstrup BækgaardSnefnug41:26,442+12:02,037
Uplac.Mikkeline RasmussenUniqueDisk. på tid
Uplac.Olivia RahbekCharlie (Veteran)Trukket
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-06-30 10:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Maria GadkjærWinds Lady Mastermind00:16,1500:11,1600 - 0:09,471
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:15,8100:11,2500 - 0:10,281
3Heidi D. AlbrektsenHaugens Golden Bird - "Marius"00:17,0000:13,8101
4Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lulia Taio Cruz...00:18,7800:15,0701
5Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream00:15,1600:16,1701
6Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)00:16,4400:16,3501
7Kathrine PedersenSommerly´s Samaria00:26,4700:16,3701
8Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius00:20,4100:18,4701
9Nikoline NikolajsenMalegas Asterix00:39,6600:19,1901
10Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...00:26,8500:19,3201
11Lene BjergVisbys Sidi Barrani00:27,8500:20,3801
12Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster00:39,5300:24,3101
13Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:38,4000:26,0001
14Charlotte Holm KristensenSommerly´s Breakdance00:41,1000:27,5001
15Lene BjergI Wonder af Sofiagården00:19,0600:27,5001
16Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...00:25,8100:30,4301
17Poul Erik KristensenPebbles af Pecasus00:37,9600:37,1901
18Lene BjergSnehvide (Snefnug)00:43,3400:39,1001
19Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Dom...00:35,1200:40,1201
20Poul Erik KristensenHarald af Pecasus01:00,0601:05,0301
21Mille Hasselbalch Kristen...Nødkærlunds Macadamia10:24,5000:14,631
22Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox00:18,8410:19,151
23Thilde RasmussenStampe10:23,1900:25,431
24Lene BjergThorsten10:45,1500:35,091
25Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"10:29,1500:36,001
26Lisa HeinDagmar af Pecasus10:55,2101:08,411
27Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Platanias " Nia"00:21,1611:13,331
28Susanna Mørck KristensenMøllerhusets G*10:35,6910:53,182
29Lærke Holm KristensenChoco00:44,2221:07,502
30Freja Bisgaard TinglefSkakmat Bisgaard Tinglef30:24,1200:17,503
31Line Haunstrup BækgaardBianco20:39,4410:36,913
32Emma Kirstin FundingBygholms Adventure of the Ocean21:02,0910:50,973
33Line Haunstrup BækgaardVisbys Cahir C.(Guffe)2+12:30,5401:11,943
34Freja Bisgaard TinglefSnehvide Bisgaard Tinglef30:37,7810:29,374
35Emma V. LaustsenVeggerbys Orion21:33,7220:50,094
36Freja Bisgaard TinglefStribe Bisgaard Tinglef41:23,7821:06,976
37Marie Haunstrup BækgaardHøyer´s Amazing Victoria Falls...51:47,5351:53,4410
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
Uplac.Kimmi JanssonLakridsTrukket
u28Rasmus BjernerByte af Flora (U)10:53,5010:29,532
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lene Gadkjær
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2017-06-29 17:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mille Hasselbalch Kristen...Nødkærlunds Macadamia01:02,0600:20,6201
2Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:30,4100:22,7001
3Nikoline NikolajsenMalegas Asterix01:08,7500:29,1601
4Lene BjergVisbys Sidi Barrani01:13,1500:38,6501
5Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...00:24,8210:20,0011
6Thilde RasmussenStampe10:38,9000:25,7511
7Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius0+11:34,9100:35,2811
8Lene BjergI Wonder af Sofiagården00:37,3510:36,5311
9Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix10:59,4400:36,911
10Kathrine PedersenSommerly´s Samaria01:25,9710:40,151
11Heidi D. AlbrektsenSommerly´s Platanias " Nia"10:56,8100:57,341
12Emma Kirstin FundingSpringers Rusty11:44,6201:06,101
13Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...21:06,8800:36,502
14Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster20:49,4500:38,412
15Heidi D. AlbrektsenHaugens Golden Bird - "Marius"10:37,0611:03,252
16Poul Erik KristensenPebbles af Pecasus21:20,7501:03,912
17Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Cuching "Elias"21:02,4310:30,853
18Charlotte Hasselbalch Kri...Bygholms Voyager of the Ocean30:52,5600:31,913
19Charlotte Holm KristensenSommerly´s Breakdance21:33,1511:54,283
20Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lulia Taio Cruz...30:49,3810:23,634
21Lene BjergThorsten31:31,9010:45,794
22Maria GadkjærWinds Lady Mastermind41:40,7200:47,744
23Lisa HeinDagmar af Pecasus21:41,8421:14,414
24Randi KatholmSommerly´s Cuba Passion1+32:40,4101:58,694
25Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Dom...3+12:01,7211:01,035
26Freja Bisgaard TinglefSnehvide Bisgaard Tinglef31:20,4121:11,375
27Louise HansenStrandvejs Tin Tin31:25,7821:14,165
28Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox50:49,7510:22,666
29Poul Erik KristensenHarald af Pecasus2+32:36,7210:49,376
30Lærke Holm KristensenChoco31:49,281+22:20,816
31Lene BjergSnehvide (Snefnug)51:16,6220:50,197
32Dorte Bisgaard TinglefSkakmat Bisgaard Tinglef61:42,1621:04,818
33Freja Bisgaard TinglefStribe Bisgaard Tinglef5+12:10,2531:49,449
Uplac.Line Haunstrup BækgaardBiancoDisk. på tid
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys OrionTrukket
Uplac.Jasmin JanssonBountyTrukket
Uplac.Kimmi JanssonLakridsTrukket
Uplac.Marie Haunstrup BækgaardHøyer´s Amazing Victoria Falls...Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenMøllerhusets G*Trukket
u6Rasmus BjernerByte af Flora (U)11:11,8900:21,621
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Marianne Bredkær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-06-30 13:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerNødkærlunds Mandel00:20,9700:16,0001
2Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean00:31,9700:17,7201
3Christine VangMilleniums Höststorm00:37,9700:21,3701
4Olivia RahbekSundahl's Perla00:36,3500:21,5901
5Charlotte Hasselbalch Kri...Bygholms Voyager of the Ocean00:43,7900:26,9401
6Anne-Mette FoghOh Wonder af Sofiagården (Ohli...01:12,0001:15,5601
7Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)00:36,2510:23,121
8Louise HansenFoghs Mazz Nyko00:27,8110:24,001
9Lene GadkjærMalegas Obelix10:38,5000:25,381
10Mille Hasselbalch Kristen...Møllerhusets Grace00:23,4410:30,251
11Christine VangVilsmøllegårdens Trivago10:54,8100:33,691
12Emma Kirstin FundingSpringers Rusty01:13,3210:42,091
13Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)20:21,9700:20,722
14Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus20:40,2200:22,472
15Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle(...10:49,7810:29,752
16Maria GadkjærMalegas Air Force One10:31,6810:34,662
17Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up10:54,0410:38,532
18Louise HansenStrandvejs Tin Tin20:54,8200:59,002
19Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart00:54,1921:18,342
20Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia20:28,9710:23,593
21Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula00:38,0930:43,933
22Emma V. LaustsenFionas Frankenstein21:14,2810:45,403
23Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Listra Camellia...20:23,4420:24,094
24Susanna Mørck KristensenKlara af Pecasus2+11:24,0611:10,754
25Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...00:41,6641:22,564
26Randi KatholmSommerly´s Cuba Passion1+1+22:29,6310:25,595
27Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby41:15,0020:58,356
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Marianne Bredkær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2017-06-29 14:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:55,6000:35,5001
2Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly00:48,6300:40,5301
3Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)01:20,1600:51,0601
4Emma V. LaustsenFionas Frankenstein01:19,2500:58,9401
5Lene GadkjærMalegas Obelix11:17,2500:47,0611
6Emma V. LaustsenFionas Erinome11:16,5300:49,8411
7Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby12:18,7800:54,9411
8Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)10:59,3410:31,062
9Mille Hasselbalch Kristen...Møllerhusets Grace21:25,3100:54,032
10Anne-Mette FoghOh Wonder af Sofiagården (Ohli...11:44,8711:12,812
11Christine VangVangs Dr. Avery21:37,0001:13,652
12Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini31:06,2100:36,473
13Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel11:09,0320:51,003
14Louise HansenFoghs Mazz Nyko21:14,2511:03,063
15Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up31:34,0301:04,253
16Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)31:14,0910:21,284
17Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean41:26,1600:32,564
18Olivia RahbekSundahl's Perla31:38,7511:07,134
19Aase BjernerNødkærlunds Mandel41:22,8510:37,255
20Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream41:34,5010:42,505
21Christine VangMilleniums Höststorm42:19,0010:49,065
22Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia41:39,8710:55,285
23Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula61:59,5900:34,386
24Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...61:14,5900:42,936
25Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...31:04,5330:59,666
26Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart21:16,4741:45,386
27Christine VangVilsmøllegårdens Trivago72:18,5311:34,408
Uplac.Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle(...6+1+12:41,82Trukket
Uplac.Line Haunstrup BækgaardVisbys Cahir C.(Guffe)Trukket
Uplac.Lisa HeinVerner af PecasusTrukket
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...Trukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry NiceTrukket
Uplac.Rasmus BjernerKlara af PecasusTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Heidi Albrektsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2½ min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-06-30 15:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus00:56,9100:37,8401
2Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy00:36,4400:48,7501
3Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...10:32,6900:17,8711
4Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi00:48,2210:18,3111
5Christine VangVangs Dr. Avery10:53,4100:39,1911
6Christine VangStampegårdens Agent Venom10:48,2200:44,7511
7Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas10:30,1510:15,002
8Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F10+10:49,0610:16,162
9Lene GadkjærZentas Parkour10:52,1311:16,562
10Christine VangSundahls Stabbington20:40,4710:32,943
11Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...1+11:36,120+10:41,693
12Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly11:03,9021:07,313
13Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...20:27,8220:19,754
14Christine VangJordbærgårdens Stainless Steel30:50,9610:29,664
15Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit30:55,0610:45,654
16Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)40:43,9710:21,135
17Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream31:21,4120:30,065
18Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi1+11:28,312+10:59,685
19Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...20:51,4140:58,626
20Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets4+32:30,8101:24,357
Uplac.Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine41:19,50Trukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-06-29 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon00:49,5000:25,8701:15,371
2Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"00:52,1200:35,0901:27,211
3Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:55,9000:22,2511:18,151
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro00:55,8710:30,9111:26,781
5Charlotte EllebySundahls Ella11:28,1200:56,4412:24,561
6Mette BrandbygeLykkes Boulder Dash20:57,0900:48,8921:45,98
7Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...11:02,8710:53,9021:56,77
8Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...11:01,6910:57,6321:59,32
9Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus21:44,6200:59,9722:44,59
10Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas20:42,0310:21,4731:03,50
11Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F12+11:15,9100:26,2231:42,13
12Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella31:21,4700:36,8431:58,31
13Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)11:18,9420:38,6231:57,56
14Charlotte EllebySundahls Goat Boy31:12,6610:26,2241:38,88
15Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)21:14,5920:53,0042:07,59
16Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy31:42,5311:00,3542:42,88
17Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...51:07,9700:29,8551:37,82
18Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit41:53,7211:32,4453:26,16
19Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi5+12:06,1900:30,0162:36,20
20Christine VangFunnys Seiza41:25,1320:33,4161:58,54
21Maria GadkjærMalegas Air Force One51:30,2810:52,3162:22,59
22Lene GadkjærZentas Parkour51:28,5911:03,6662:32,25
23Christine VangFunnys Nio-Nikkia5+1+12:33,8421:38,5994:12,43
24Christine VangSundahls Stabbington7+11:44,0011:44,5393:28,53
Uplac.Asta BredkjærSunsides Dress Divine91:30,41Trukket
Uplac.Charlotte EllebyHaugens Primrose DreamTrukket
Uplac.Christine VangStampegårdens Agent VenomTrukket
Uplac.Lene GadkjærVangs Chamber of SecretsTrukket
Uplac.Maria GadkjærSundahl's Anastasia TremaineTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dorthe Veggerby Laustsen
Sekretær: Henrik Dyekjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2½ min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-06-30 16:32:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon10:47,8100:32,6011
2Anne-Mette FoghBygholms Navigator of the Ocean11:10,8100:46,751
3Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus10:37,2510:21,852
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro20:45,5700:23,502
5Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale20:30,9100:36,002
6Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)20:48,7800:40,942
7Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...11:37,0911:50,092
8Aase BjernerFloras Catalina20:33,7210:15,973
9Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...10:34,0020:19,713
10Lisa HeinFionas Napellus20:32,6810:40,153
11Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella21:46,2111:32,543
12Mette BrandbygeSheiks Ego Boost30:42,2510:24,094
13Mette BrandbygeOopsy Bear3+11:00,9710:36,825
14Charlotte EllebySundahls Ella2+11:13,4120:49,785
15Maria GadkjærMirage af Pecasus21:19,3740:48,226
16Christine VangFunnys Seiza4+11:19,3720:37,157
17Charlotte EllebySundahls Goat Boy5+21:53,6011:00,728
18Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...31:37,8451:20,538
19Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air3+11:36,7841:38,548
20Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"61:09,6230:35,979
Uplac.Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air21:28,00Trukket
Uplac.Christine VangFunnys Nio-Nikkia61:42,43Trukket
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...Trukket
Uplac.Mette BrandbygeLykkes Boulder DashTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Sekretær: Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-06-29 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air20:59,3800:43,7521
2Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...11:51,9412:05,722
3Mette BrandbygeOopsy Bear21:01,9710:32,513
4Lisa HeinFionas Napellus21:05,4110:50,223
5Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...21:38,4710:52,183
6Mette BrandbygeSheiks Ego Boost51:11,7800:31,945
7Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale3+11:39,2510:45,005
8Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus11:53,2540:47,125
9Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...11:52,9141:05,065
10Betina MillerRozettas Plectrum32:00,1632:06,446
11Anne-Mette FoghBygholms Navigator of the Ocean3+22:49,5321:33,037
12Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)52:08,7131:27,658
13Maria GadkjærMirage af Pecasus52:18,5331:47,788
14Aase BjernerFloras Catalina6+1+12:32,4721:02,6910
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Wizz AirDisk fejl bane
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Lene Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2½ min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2017-06-30 12:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMalega´s Scorpio00:26,2900:14,380
2Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis00:21,5400:17,590
3Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice00:29,5600:17,750
4Lisa HeinFionas Deadly Dedication00:39,7100:18,940
5Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)00:35,4700:20,280
6Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy00:22,7800:20,970
7Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus00:26,8100:22,500
8Emma V. LaustsenFionas Erinome00:34,2200:26,470
9Kathrine PedersenLykkes State of Art00:40,3500:30,650
10Charlotte EllebyLykkes Falcon00:33,5600:31,130
11Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus00:41,2200:42,000
12Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax01:18,6801:18,470
13Mette BrandbygeLykkes Secret Soul10:20,3800:16,001
14Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas10:34,0700:17,381
15Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo00:35,3210:24,911
16Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear01:37,4710:49,811
17Maria GadkjærChickal2+22:17,7521:42,166
Antal deltagere: 17.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2017-06-29 16:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebyLykkes Falcon00:47,0100:29,720
2Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear02:24,1301:42,410
3Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:43,5900:32,971
4Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax11:59,4401:19,191
5Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus21:05,7500:38,942
6Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy10:57,4410:39,162
7Mette BrandbygeLykkes Secret Soul20:47,1510:37,283
8Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas31:20,1800:59,533
9Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo21:19,0611:05,223
10Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus21:56,4711:33,133
11Lene BjergStald Mølgårds Little Dream of...41:26,2200:56,684
12Kathrine PedersenLykkes State of Art31:21,6510:59,074
13Maria GadkjærMalega´s Scorpio31:38,3711:00,814
14Lisa HeinFionas Deadly Dedication42:11,1920:34,636
Uplac.Maria GadkjærChickalTrukket
Antal deltagere: 15.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Maria Jansson
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2½ min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.