Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SENSOMMERSTÆVNE  PÅ  ASMILD  PLANTECENTER  I  VIBORG  DEN  10.  SEPTEMBER  2017

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Middelsvær ligeSvær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2017-09-10 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:19,5300:19,400
2Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:24,9400:28,320
3Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)00:30,3400:38,9100 - 0:40,97
4Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly01:06,6600:39,8500 - 0:57,75
5Aase BjernerBygholms Jalapeño Chili01:13,2501:04,220
6Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio00:59,3701:09,250
7Mette DamgaardSnuske01:21,6601:21,000
8Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop10:42,5000:27,101
9Merete MaahnSkovhøjens Skye10:44,1500:32,341
10Asta BredkjærHelsdams Black Lightning00:41,4410:33,871
11Mette BrandbygeDr. Fright00:53,3810:35,411
12Merete MaahnSkovhøjens River10:43,1300:37,651
13Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili00:58,3410:39,411
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...00:34,4710:39,751
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...11:02,3101:08,941
16Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes00:47,9711:18,061
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10:20,5310:21,752
18Christine VangStampegårdens Mint Majesty10:25,4410:41,472
19Asta BredkjærHelsdams First Future10:35,0910:44,412
20Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:26,6910:45,872
21Mette BrandbygeFrostbite11:08,8111:06,122
22Aase BjernerThorsøs Hermione20:32,3410:25,403
23Jasmin JanssonJansson's Delight Snickers31:26,2121:32,695
24Mette DamgaardSkovhøjens Willow11:03,344+11:03,326
25Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Push Pop50:48,7220:34,167
26Jasmin JanssonJansson's Delight Marabou11:18,003+42:50,008
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2017-09-10 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeStampegårdens Mint Majesty00:23,6600:17,380
2Lisa HeinThorsøs Hermione00:25,4700:19,000
3Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:24,8400:20,750
4Merete MaahnSkovhøjens River00:43,2500:34,470
5Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes00:30,3500:43,380
6Kirsten BjergSommerly´s Ribeiro Frio01:09,3700:46,530
7Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)00:40,2800:53,500
8Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly00:56,5401:08,220
9Asta BredkjærHelsdams For Emotion0+10:47,0300:24,091
10Mette BrandbygeDr. Fright10:28,7500:25,411
11Asta BredkjærHelsdams First Future00:28,2510:32,441
12Aase BjernerBygholms Tabasco Chili10:38,8100:33,381
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...10:37,7201:02,121
14Aase BjernerBygholms Jalapeño Chili10:58,1901:04,311
15Jasmin JanssonJansson's Delight Marabou11:27,7801:36,001
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...10:24,4710:21,722
17Asta BredkjærHelsdams Black Lightning10:43,8710:30,362
18Jasmin JanssonJansson's Delight Snickers10:46,4710:51,442
19Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili20:51,5610:38,253
20Merete MaahnSkovhøjens Skye20:58,7720:57,104
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...20:33,97Trukket
Uplac.Mette BrandbygeFrostbite21:00,66Trukket
Uplac.Mette DamgaardSkovhøjens WillowDisk.
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-09-10 10:47:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia00:16,8200:16,1900 - 0:11,0013
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee00:28,3800:16,0600 - 0:16,2812
3Bente Bøje JensenGalaxy Prada00:28,6500:19,44012
4Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonder...00:43,6200:24,35012
5Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Expedia00:37,3200:24,53012
6Lene GadkjærMalegas Obelix00:54,8100:25,22012
7Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean00:29,3800:25,28012
8Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko00:22,9400:28,72012
9Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...00:31,3700:30,66012
10Lene GadkjærMalegas Panic in the Skies!00:51,7100:35,88012
11Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago00:59,8700:44,72012
12Lene GadkjærMalegas Love Is In The Air01:10,5600:52,60012
13Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora01:28,7200:55,47012
14Maria JanssonLakrids01:04,3400:56,09012
15Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula10:31,8700:16,721
16Mette BrandbygeSharpies Knock Out10:28,4800:20,341
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva00:48,4710:21,411
18Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)10:35,5000:23,061
19Christine VangMilleniums Höststorm00:33,2810:23,721
20Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...16:00,0000:24,871
21Merete MaahnSkovhøjens Beyond00:48,6610:37,181
22Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood11:00,6500:48,961
23Kirsten BjergSommerly´s Souda Bay00:40,8410:54,371
24Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle...0+11:05,5300:57,631
25Lisa HeinNardus' Nitida af Flora01:00,9711:00,471
26Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream20:39,2200:23,382
27Kirsten BjergSommerly´s Graffiti21:01,6600:33,812
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...11:25,0911:05,382
29Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...20:42,0310:20,403
30Rasmus BjernerKlara af Pecasus11:01,0320:41,283
31Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...20:50,3410:42,283
32Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecake61:02,0900:30,726
33Lisa HeinDagmar af Pecasus41:48,6321:49,916
Uplac.Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids (Baby)Trukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-09-10 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...00:28,3700:29,16013
2Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:25,2201:29,64012
3Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:35,2510:13,2911
4Mette BrandbygeFunnys Coccinella00:18,9410:16,9611
5Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:24,8700:21,0611
6Kirsten BjergZentas SW Boz Pity10:39,0700:21,8111
7Mette BrandbygeBellas Spot On10:07,1000:22,1311
8Mette BrandbygeDaydream Bear10:31,0000:22,8711
9Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impress...10:29,3800:29,5311
10Lene GadkjærZentas Parkour00:50,3110:32,6511
11Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)10:50,6000:38,4711
12Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo10:39,0900:45,5611
13Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy11:00,8100:45,5711
14Christine VangVangs Dr. Avery01:23,9410:50,1211
15Aase BjernerNødkærlunds Mandel10:31,7510:19,102
16Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix21:03,9400:22,382
17Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...10:45,2210:37,032
18Merete MaahnSkovhøjens Freestyle20:49,8200:50,752
19Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic10:40,3410:52,472
20Lene GadkjærMalegas Air Force One20:44,6510:37,973
21Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...21:02,7220:25,904
22Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy20:49,4720:32,254
23Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus10:35,6030:32,294
24Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna2+10:52,7810:35,814
25Kirsten BjergKaninBorgens Liona21:00,3520:42,914
26Merete MaahnSkovhøjens Dash41:17,53
u1Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air (U)00:27,1000:19,160
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.