Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SENSOMMERSTÆVNE  HOS  STALD  HELSDAM  VED  VIBORG  DEN  23.  SEPTEMBER  2017

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2017-09-23 15:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mette BrandbygeDr. Fright00:25,9100:14,840
2Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds00:44,5900:18,6200 - 0:13,04
3Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:22,0300:18,4100 - 0:13,54
4Caroline Kryger JørgensenHønsehusets Dreams To Dream00:24,8200:20,970
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vi...00:18,0000:23,750
6Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:22,3500:24,090
7Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World00:40,0300:30,370
8Lisette KongerslevJordbærgårdens Kamille01:11,0300:30,680
9Fritidscenter Højvang (Ma...Alice00:44,8500:34,680
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Nellike01:02,1500:36,880
11Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje00:42,9400:41,850
12Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea00:32,5600:42,940
13Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow01:00,3800:50,620
14Dorthe Veggerby LaustsenGorm af Pecasus01:37,7501:16,150
15Aase BjernerBygholms Jalapeño Chili01:06,7501:17,160
16Jasmin JanssonJansson's Delight Marabou01:32,2501:31,560
17Christine VangStampegårdens Mint Majesty00:33,2210:16,711
18Mette BrandbygeFrostbite00:25,1910:23,501
19Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:28,1300:24,221
20Karina VilsbøllOceans MaMaMeMo af Vilsmøllegå...11:16,1600:43,501
21Fritidscenter Højvang (Re...Højvangs Nugga10:40,1901:14,181
22Asta BredkjærHelsdams First Future ¨Alva¨00:18,250+11:26,121
23Fritidscenter Højvang (Ma...Højvangs Cookie10:26,8810:25,942
24Camilla á ArgjumHønsehusets Devil in Disguise10:28,7810:32,122
25Jasmin JanssonJansson's Delight Snickers21:27,6601:22,752
Uplac.Aase BjernerThorsøs Hermione00:47,48Disk, fejl bane
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...10:38,57Trukket
Uplac.Louise TovgaardCocoTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-09-23 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop00:16,0000:09,6901
2Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose00:30,8100:12,2200 - 0:08,661
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight...00:28,6600:11,3200 - 0:08,751
4Louise TovgaardTovgaards Mickey00:22,1500:12,9100 - 0:18,841
5Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magic00:23,1200:14,5001
6Caroline Kryger JørgensenSharpies Paint the Town00:18,0000:15,2801
7Caroline Kryger JørgensenSharpies Blossom Hill00:18,6200:17,2201
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:25,6900:17,8501
9Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice00:17,2200:18,6601
10Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...00:19,0300:21,6301
11Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang00:46,5600:22,3701
12Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight00:29,6500:22,6901
13Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)00:30,0900:23,3101
14Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:19,6400:23,6201
15Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix00:23,9100:27,4101
16Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes00:27,0000:33,1501
17Emma Kirstin FundingStald Fuglsangs Arrosas Renesm...00:38,5300:38,6901
18Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...01:01,2500:38,9701
19Jasmin JanssonBounty00:54,1900:41,9301
20Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop00:16,8700:43,3101
21Louise TovgaardTovgaards Hazel10:27,5000:19,281
22Julie Bøje JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu0+10:55,1000:25,501
23Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...00:25,3111:13,751
24Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Push Pop10:43,4110:43,182
25Emma Kirstin FundingBygholms Adventure of the Ocean10:42,3110:49,652
26Dorthe Veggerby LaustsenSundahl's Octavius1+11:10,4010:50,723
27Louise TovgaardAnjo af Pecasus01:21,252+11:11,633
28Caroline Kryger JørgensenKlundtes Lightfields30:58,4020:41,195
29Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza3+11:00,4120:46,546
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Christine Vang Kristensen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-09-23 12:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream00:23,6900:17,7500:41,441
2Dorthe Veggerby LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)00:33,6000:33,7201:07,321
3Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood01:06,3800:53,2201:59,601
4Christine VangMilleniums Höststorm10:26,5700:20,5710:47,141
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee10:31,7500:21,6310:53,381
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva00:39,2210:27,0611:06,281
7Maria GadkjærWinds Lady Mastermind11:07,6800:28,7811:36,46
8Camilla á ArgjumBjørkebakkens Vilda Glädje11:15,0000:29,0711:44,07
9Bente Bøje JensenSommerly´s Arniko10:24,4000:30,7110:55,11
10Emma Kirstin FundingPreriens Angels Pride00:47,0710:35,9411:23,01
11Emma Kirstin FundingSpringers Rusty10:54,7500:36,2511:31,00
12Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!10:42,9700:37,5311:20,50
13Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Expedia01:00,5010:48,7411:49,24
14Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia20:35,6300:16,6320:52,26
15Bente Bøje JensenGalaxy Prada20:41,9400:22,3521:04,29
16Mette BrandbygeSharpies Knock Out20:30,7800:28,8420:59,62
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...11:18,4111:01,3722:19,78
18Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart10:47,5311:36,0922:23,62
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...30:53,4700:20,1331:13,60
20Rasmus BjernerKlara af Pecasus2+11:46,9300:26,1232:13,05
21Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat20:42,9410:50,8231:33,76
22Emma Kirstin FundingSommerly´s Beatbox31:10,7200:55,6332:06,35
23Emma Kirstin FundingSommerly´s Eagle Claw Nebula31:07,0610:35,7941:42,85
24Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...41:09,6500:39,1341:48,78
25Bente Bøje JensenJezz Star Golden Kids (Baby)30:57,3110:47,1941:44,50
26Nikoline NikolajsenMalegas Asterix21:04,0021:18,0042:22,00
27Kimmi JanssonLakrids31:57,3811:41,3743:38,75
28Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky51:10,7500:35,1351:45,88
29Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel41:01,8510:39,5351:41,38
30Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...31:21,7220:59,1052:20,82
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...60:55,4700:29,3861:24,85
32Louise TovgaardSommerly´s Samaria4+11:09,4115:21,0966:30,50
2000Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (U)Trukket
u15Aase BjernerFloras Catalina (U)10:39,9110:22,0321:01,94
u25Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta) (...40:44,5900:42,8841:27,47
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-09-23 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevDaydream Bear10:36,3200:19,3211
2Lisette KongerslevSundahls Innkeeper10:46,3100:27,5011
3Lene GadkjærMalegas Obelix00:51,3710:52,0611
4Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F120:40,0300:17,382
5Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...10:43,6010:26,722
6Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm10:45,1610:47,882
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo30:51,4100:45,913
8Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:25,3421:34,093
9Aase BjernerNødkærlunds Mandel1+11:07,5920:21,874
10Charlotte EllebyVi.P's Wizard of Oz21:06,4720:39,814
11Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy20:48,7820:41,504
12Lisette KongerslevBellas Spot On30:43,1210:41,884
13Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...10:43,1230:42,124
14Christine VangVilsmøllegårdens Trivago31:09,5410:51,814
15Lene GadkjærZentas Parkour21:20,1921:05,844
16Camilla á ArgjumHønsehusets Dead Man's Chest30:43,6620:27,415
17Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...2+12:02,2220:41,435
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin3+11:17,340+11:03,165
19Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...31:10,5021:12,255
20Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard31:00,9621:23,975
21Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean50:58,3110:20,666
22Charlotte EllebyFunnys Coccinella30:37,9340:37,287
23Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer41:16,6230:38,257
24Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohli...40:58,0330:48,887
25Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air31:19,6641:05,417
26Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...31:22,933+11:19,377
27Julie Bøje Due JensenSommerly´s Proxima Astraeus50:58,5930:52,758
28Julie Bøje Due JensenCaesar Golden Kids61:32,8431:31,729
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi LinguiniTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Aspirant: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Christine Vang
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-09-23 09:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Lucie Kaas00:40,1900:15,8201
2Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X00:25,9700:20,0300 - 0:19,541
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:31,2800:19,3201 - 0:25,22
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero00:42,5900:27,940
5Mette BrandbygeOopsy Bear00:55,2800:32,220
6Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean01:10,7500:38,000
7Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella01:22,7800:43,870
8Charlotte EllebySundahls Goat Boy0+11:10,2200:34,311
9Karina VilsbøllOceans GCh. Playa Vargas af So...01:22,3811:28,971
10Charlotte EllebySundahls Ella20:46,0900:25,502
11Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air20:38,5600:33,652
12Lisette KongerslevLykkes JoJo10:50,0920:20,353
13Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)11:20,0320:51,003
14Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman0+10:54,961+10:54,533
15Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon20:52,2220:32,534
16Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony40:44,4400:41,254
17Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right31:12,1210:53,534
18Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:48,1310:43,195
19Camilla á ArgjumKlundtes Shady Daze31:05,1920:44,165
20Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor31:07,9720:56,255
21Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir61:05,9000:36,886
22Asta BredkjærSunsides Dress Divine41:01,7820:53,666
23Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...61:34,8410:55,947
24Christine VangVangs Dr. Avery52:25,6221:43,887
25Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.7+12:04,7510:52,539
26Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki92:00,5940:44,8513
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino RoyaleTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Dorthe VL
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.