Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

OKTOBERSTÆVNE  PÅ  CSU  I  SLAGELSE  DEN  7.  OKTOBER  2017

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Veteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2017-10-07 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Trine DrejerHybens Nero Kostovite00:18,0500:23,6800:41,731
2Mette WindWinds Cannonball00:25,8300:43,5101:09,341
3Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down00:36,6600:51,1301:27,791
4Mette WindWinds Mystique10:18,7900:17,3210:36,11
5Trine DrejerHybens Bianco Aria10:17,6800:34,8510:52,53
6Camilla Kirk JensenKlundtes Lightfields10:53,0100:38,7811:31,79
7Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose20:26,5100:28,5220:55,03
8Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia00:23,161+10:35,3020:58,46
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi00:24,60Trukket
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D1 tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-10-07 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magic00:18,7500:22,2700:41,021
2Tanja Skou PedersenUniKins Independence of the Se...00:22,5500:19,2100:41,761
3Patricia MøllnitzDundines Kibalo00:24,0800:27,4500:51,531
4Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta00:33,6300:23,8900:57,521
5Mia HansenKlundtes National Treasure00:31,3100:32,1601:03,471
6Mia HansenFunnys Air Mist00:38,3600:28,1001:06,461
7Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight00:39,2700:28,4501:07,721
8Mette WindWinds Cyclops00:52,1800:40,1601:32,341
9Patricia MøllnitzDundines Kenja00:20,7710:19,2810:40,05
10Mia HansenKlundtes Tales by Light00:19,7310:23,2810:43,01
11Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike00:25,2110:25,9510:51,16
12Tanja Skou PedersenStampegårdens Madame Web10:40,3500:27,5211:07,87
13Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind00:36,2110:34,3211:10,53
14Mia HansenFunnys Nioryu Namya00:44,0310:34,5011:18,53
15Trine DrejerStrike a Rose af Hyben10:36,1610:25,1721:01,33
16Mia HansenKlundtes First Strike00:29,7820:33,3421:03,12
17Trine DrejerAikas East River Park af Hyben00:37,1120:40,4821:17,59
18Trine DrejerHybens Justify The Means11:00,9011:12,8522:13,75
19Tanja Skou PedersenUniKins High Five10:23,3720:30,7530:54,12
20Mia HansenFunnys Air Warrior00:34,0530:27,1831:01,23
21Trine DrejerHybens Scorpion Kings10:29,6320:31,6131:01,24
22Trine DrejerHybens Nero D'Avola10:42,4820:57,8731:40,35
23Camilla á ArgjumBjørkebakkens Vilda Glädje10:38,2430:34,2941:12,53
24Tanja Skou PedersenUniKins Rolling Thunder20:27,92
25Rikke ThremsBlack Beauty20:58,49
26Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Lynx30:25,24
27Trine DrejerStrandmøllens Ilirea4+11:30,47
Uplac.Trine DrejerHybens Nero CassiteriteTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl videre i finalen, tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-10-07 10:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja Skou PedersenFunnys Alba10:19,0500:16,7610:35,811
2Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops10:27,9700:22,9210:50,891
3Mia HansenBellas Pappelina10:31,5800:20,5610:52,141
4Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm00:36,2210:31,3911:07,611
5Trine DrejerAsta La Vistas Riverrun00:37,9110:36,4711:14,381
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe00:32,0610:47,7211:19,781
7Mia HansenSundahls Stabbington10:32,7910:20,7720:53,56
8Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon10:35,0020:28,1131:03,11
9Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...10:34,8020:39,5531:14,35
10Mia HansenFunnys Zlatava11:02,3921:30,3632:32,75
11Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless Steel20:35,47
12Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest20:53,98
13Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Pyke20:55,21
14Mia HansenKlundtes Little Adventure30:22,13
15Mia HansenFunnys Fighting The Fear30:24,18
16Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow30:43,77
17Trine DrejerBjørkvangs Wind Daimyo30:47,01
18Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot30:51,32
19Mia HansenFunnys Kakato30:58,66
20Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom40:42,20
21Mia HansenFunnys Aura41:18,56
22Mia HansenKlundtes Twilight Sparkle5+11:38,88
23Mai Berens WedervangPletvangs W for Wendetta5+11:42,86
Uplac.Trine DrejerEskirs Meza KunarTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl videre i finalen, tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-10-07 09:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:32,7510:19,3310:52,081
2Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue10:31,3700:27,9910:59,361
3Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:31,5900:37,0711:08,66
4Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:50,7100:35,3011:26,01
5Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown10:37,7510:31,0521:08,80
6Tanja Skou PedersenTaharas Eli Loker10:36,5710:33,7921:10,36
7Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai10:56,6511:02,8521:59,50
8Mai Berens WedervangZorros Ch. Zendaya Maggie20:31,5110:36,0131:07,52
9Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken20:47,6510:36,4331:24,08
10Trine DrejerHybens Caro Aika20:51,8610:38,7031:30,56
11Trine DrejerFunnys Bobble20:28,1920:26,8340:55,02
12Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X10:31,0930:38,3241:09,41
13Camilla Kirk JensenFunnys Nio-Nima20:50,6820:33,2741:23,95
14Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub30:37,30
15Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly30:47,74
16Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mymlan2+11:01,30
17Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú31:46,97
18Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia41:01,56
19Camilla Kirk JensenBlancos Nioryu Nakir41:11,35
20Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha41:36,44
21Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount50:44,69
22Rikke ThremsEskirs Ch. Kiva Macao50:49,98
23Tanja Skou PedersenUniKins Blackout4+10:53,63
24Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business60:55,70
25Trine DrejerCAs Arecurius Ogmios61:09,06
26Mette WindWinds GCh. Tesshin61:38,90
27Camilla á ArgjumOceans Playa Grande af Sofiagå...90:57,80
28Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles6+1+22:54,17
Uplac.Camilla Kirk JensenStampegårdens King's CrossTrukket
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsBlancos EndovierTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl videre i finalen, tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2017-10-07 13:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman10:18,8500:14,811
2Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias00:11,1610:24,661
3Mette WindWinds Tatooine10:27,4500:32,191
4Mia HansenCAs Ch. Arecurius Midir10:38,2010:56,732
5Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker30:35,7020:45,195
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.