Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VINTERCUP  I  FORBINDELSE  MED  SJÆLLANDSUDSTILLINGEN  I  SLAGELSE  DEN  2.  -  3.  DECEMBER  2017

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Middelsvær ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær lige
Elite ligeElite lige
HøjdehopSamlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2017-12-02 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointPindPoint
1Janni BrenholdtStampestaldens Donatello00:18,3500:14,17012
2Signe BrenholdtStampestaldens Raphael00:20,6500:27,89011
3Michele LangkjærBernadotte10:46,6500:19,3411
4Emil JulinFunnys Nioryu Naiso00:25,3410:24,14141
5Camilla Kirk JensenOfelia10:57,2100:53,461
6Cecilie BrenholdtStampestaldens Leonardo00:28,230+11:01,481
7Michele LangkjærSkovvejens Vega10:30,5110:24,352
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless11:22,2710:37,582
9Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi10:42,4010:41,582
10Cecilie BrenholdtKlundtes Lightfields20:25,84
11Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena20:28,89
12Viktoria Behrendt ThremsTheodore Roosevelt30:37,14
13Louise JohansenPletvangs Alvin30:37,83
14Louise JohansenPletvangs Jazz31:19,48
15Louise JohansenSorte Paul51:34,95
Uplac.Emil JulinStevils SubaruTrukket
Uplac.Louise JohansenHippieTrukket
Uplac.Louise JohansenObamaTrukket
Uplac.Michele LangkjærGeorge WashingtonTrukket
Uplac.Signe BrenholdtStampestaldens MichelangeloTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2017-12-03 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCup PointPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena00:11,7500:09,06012
2Viktoria Behrendt ThremsTheodore Roosevelt00:31,2000:19,2500 - 0:09,6511
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless00:21,4100:19,9400 - 0:17,0011
4Michele LangkjærBernadotte00:23,6000:23,35011
5Signe BrenholdtStampestaldens Raphael00:15,7700:23,91011
6Emil JulinFunnys Nioryu Naiso00:21,8500:50,100611
7Michele LangkjærSkovvejens Vega10:14,74
8Sarah Windeballe HegvaldStampegårdens Isle of Wight10:17,61
9Janni BrenholdtStampestaldens Donatello10:18,14
10Cecilie BrenholdtKlundtes Lightfields10:19,34
11Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi10:20,95
12Janni BrenholdtStampestaldens Leonardo10:24,73
13Camilla Kirk JensenOfelia10:46,76
14Louise JohansenSorte Paul20:22,24
15Charlotte Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon20:24,40
16Sarah Windeballe HegvaldSunshines Zapdos20:28,30
17Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira30:20,29
18Sarah Windeballe HegvaldFunnys Ciri Cinori30:27,46
19Louise JohansenPletvangs Jazz30:44,91
20Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella40:32,37
21Louise JohansenPletvangs Alvin41:10,56
22Louise JohansenObama61:15,95
Uplac.Signe BrenholdtStampestaldens MichelangeloDisk.
Uplac.Louise JohansenHippieTrukket
Uplac.Michele LangkjærGeorge WashingtonTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-12-02 15:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointPindPoint
1Tanja Skou PedersenUniKins High Five00:21,3100:35,820113
2Patricia MøllnitzDundines Kenja10:24,4500:19,76121
3Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty10:53,4200:35,0911
4Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike10:42,1600:37,82141
5Yasmin GrønneløvMichelle Obama10:32,8800:38,84151
6Michele LangkjærVesterleds New Lumumba0+10:49,0800:49,43161
7Mia HansenKlundtes Tales by Light20:29,4700:34,1427
8Tanja Skou PedersenUniKins Rolling Thunder21:00,5300:49,572
9Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind20:53,4720:41,214
10Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia10:44,1130:52,094
11Yasmin GrønneløvFire Pote's Harley30:27,12
12Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down30:43,8512
13Patricia MøllnitzFire Pote's Frederik31:00,22
14Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress41:33,46
15Patricia MøllnitzPletvangs Maneater *Chili*41:44,0515
16Patricia MøllnitzDundines Kibalo50:35,49
17Michele LangkjærSkovvejens Lynx60:41,87
18Signe BrenholdtEskirs Meza Kabul5+11:29,83
19Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara70:44,62
Uplac.Janni BrenholdtStampestaldens FrancescaTrukket
Uplac.Janni BrenholdtUniKins Cactus JackTrukket
Uplac.Louise JohansenPletvangs Bailando ReggatonTrukket
Uplac.Michele LangkjærVæng's Quami QushimaTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzLille Valle ValnødTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzSpringers TrilleTrukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvald's SaharaTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2017-12-03 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointPindPoint
1Yasmin GrønneløvFire Pote's Harley00:18,6100:16,46013
2Tanja Skou PedersenUniKins Crescent Wind00:18,0900:21,77012
3Tanja Skou PedersenUniKins Star Strike00:20,4200:24,890312
4Tanja Skou PedersenUniKins High Five00:16,3600:25,930412
5Sarah Windeballe HegvaldVilsmøllegårdens Viviro00:27,3500:27,61012
6Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way Down00:32,4800:29,720612
7Yasmin GrønneløvMichelle Obama00:39,1500:36,130712
8Sarah Windeballe HegvaldSunshines Aiko10:36,0000:29,631
9Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress00:40,9010:39,081
10Tanja Skou PedersenKlundtes Tales by Light00:20,4010:39,16110
11Michele LangkjærVesterleds New Lumumba00:29,8410:56,21111
12Patricia MøllnitzFire Pote's Frederik00:34,5811:10,291
13Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu Nomnesia10:24,0320:24,513
14Patricia MøllnitzDundines Kibalo10:30,5220:33,463
15Tanja Skou PedersenUniKins Rolling Thunder10:30,7920:44,943
16Sarah Windeballe HegvaldFunnys Naruto Uzumiaki10:41,1420:50,863
17Viktoria Behrendt ThremsBlack Beauty20:32,57
18Sarah Windeballe HegvaldKlundtes Niza Nanaya20:48,54
19Janni BrenholdtStampestaldens Francesca21:47,35
20Patricia MøllnitzPletvangs Maneater *Chili*30:47,5520
21Signe BrenholdtEskirs Meza Kabul30:56,43
22Michele LangkjærSkovvejens Lynx40:41,79
23Lilja TietzeBakels Retro3+11:46,11
24Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara50:38,90
25Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia51:03,55
26Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack51:20,62
27Line HauritzFunnys Kentaro60:50,97
28Patricia MøllnitzLille Valle Valnød81:48,57
Uplac.Louise JohansenPletvangs Bailando ReggatonTrukket
Uplac.Michele LangkjærVæng's Quami QushimaTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-12-03 11:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointPindPoint
1Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless Steel00:34,4800:29,520113
2Cecilie BrenholdtNødkærlunds Peanut10:38,8200:18,05121
3Tanja Skou PedersenFunnys Kakato10:32,5900:23,5811
4Tanja Skou PedersenFunnys Ch. Alba10:23,1000:26,49141
5Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot10:46,2000:41,35151
6Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy11:20,5600:43,7011
7Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta20:31,1200:17,2827
8Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow10:16,6310:17,2928
9Patricia MøllnitzDundines Kenja10:29,5310:23,4729
10Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest10:32,3010:33,48210
11Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla10:25,7020:26,22311
12Line HauritzMaglebo's Scott21:08,6210:56,783
13Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops20:29,2420:48,45413
14Michele LangkjærPletvangs Cougar21:30,9721:10,90414
15Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol20:30,2940:29,276
16Patricia MøllnitzStampestaldens Karma30:23,09
17Tanja Skou PedersenUniKins Independence of the Se...30:39,3817
18Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon40:36,4318
19Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+10:56,84
20Signe BrenholdtFunnys Ingrid5+11:45,56
21Emil JulinFunnys Fighting The Fear70:41,59
Uplac.Sarah Windeballe HegvaldSpikeTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Charlotte Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-12-02 17:11:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointPindPoint
1Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's Chest00:31,8000:29,790113
2Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla00:30,9020:23,6022
3Tanja Skou PedersenFunnys Ch. Alba20:32,2800:32,9623
4Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless Steel10:53,0510:36,5224
5Mia HansenNødkærlunds Peanut20:44,1500:37,1025
6Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot10:40,0820:46,4736
7Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow20:39,1420:17,3247
8Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon30:41,688
9Tanja Skou PedersenFunnys Kakato30:51,85
10Tanja Skou PedersenUniKins Dive Clops2+11:03,3510
11Michele LangkjærPletvangs Cougar41:56,3611
12Mia HansenStampestaldens Karma50:43,84
13Viktoria Behrendt ThremsFunnys Timenta50:54,8213
14Tanja Skou PedersenUniKins Independence of the Se...61:19,9014
15Emil JulinFunnys Fighting The Fear81:11,06
16Emil JulinUniKins Oasis of the Seas6+3+22:20,06
Uplac.Signe BrenholdtFunnys IngridTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-12-03 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointCert.Point
1Tanja Skou PedersenUniKins Voodod00:30,6710:26,701114
2Tanja Skou PedersenUniKins Blackout00:25,2010:27,1312
3Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business00:28,3310:35,8413
4Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown10:25,9210:23,0724
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:30,0710:24,8325
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe20:51,5220:45,8946
7Tanja Skou PedersenStampegårdens King's Cross10:35,004+10:40,2367
8Viktoria Behrendt ThremsEskirs Ch. Kiva Macao "Mille"30:35,228
9Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze2+10:44,169
10Line HauritzMy Name is Trouble af Gress30:46,76
11Cecilie BrenholdtEskirs Ch. Nio Boogaloo30:54,3511
12Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia30:54,8412
13Yasmin GrønneløvVangs Dr. Avery31:47,67
14Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub50:51,7714
15Signe BrenholdtStampegårdens Central Park60:50,9415
16Patricia MøllnitzWedervangs Spree Fluffy61:33,6716
17Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha71:18,8717
18Line HauritzCh. Music Maker af Stampegården6+32:37,57
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins Deja VúTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Aspirant: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2017-12-02 18:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup PointCert.Point
1Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business00:34,6000:26,100114
2Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub00:45,9800:47,78023
3Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown20:51,7500:23,5323
4Tanja Skou PedersenKlundtes Shady Daze10:32,2210:28,5624
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:40,8700:30,6825
6Tanja Skou PedersenUniKins Voodod20:28,5310:27,5036
7Cecilie BrenholdtEskirs Ch. Nio Boogaloo20:47,8041:03,3767
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe30:58,3740:41,0578
9Tanja Skou PedersenUniKins Blackout40:32,089
10Tanja Skou PedersenStampegårdens King's Cross40:44,1610
11Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia4+11:36,2811
12Signe BrenholdtStampegårdens Central Park61:02,1212
13Viktoria Behrendt ThremsEskirs Ch. Kiva Macao "Mille"7+11:10,6913
14Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus Herakles8+12:02,52
15Patricia MøllnitzWedervangs Spree Fluffy6+32:35,8315
16Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha8+1+22:21,7516
Uplac.Yasmin GrønneløvVangs Dr. AveryDisk pga. tid.
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins Deja VúTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2017-12-02 10:15:00

Plac.FørerKanin506070758085Cup PointCert.Point
1Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal ArrowXXOOOXOOX114
2Tanja Skou PedersenStampegårdens King's CrossOOOXXOXOXXX21
3Tanja Skou PedersenFunnys Ch. AlbaXOOXXOOXXX3
3Tanja Skou PedersenHønsehusets Dead Man's ChestXOOXXOOXXX3
5Yasmin GrønneløvVangs Dr. AveryOOOXXOXXX
6Tanja Skou PedersenKlundtes Shady DazeXOOOXXOXXX6
7Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al YaqoubOXOXOXXOXXX7
8Tanja Skou PedersenUniKins Deja VúOOOXXX
8Camilla Kirk JensenStampegårdens ParamountOOOXXX8
10Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in BusinessOXXOOXXX10
11Patricia MøllnitzDundines KenjaOOXOXXX11
12Tanja Skou PedersenUniKins VoododXOXOXOXXX12
13Camilla Kirk JensenKlundtes Second ShotOXXOXOXXX13
14Tanja Skou PedersenJordbærgårdens Stainless SteelOXXOXXOXXX14
15Cecilie BrenholdtEskirs Ch. Nio BoogalooOOXXX15
15Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaOOXXX15
17Camilla Kirk JensenUniKins Ch. CountdownXOOXXX17
17Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaXOOXXX17
17Patricia MøllnitzPletvangs Maneater *Chili*XOOXXX17
17Patricia MøllnitzWedervangs Spree FluffyXOOXXX17
17Signe BrenholdtStampestaldens LudmillaXOOXXX17
17Tanja Skou PedersenKlundtes Long Way DownXOOXXX17
23Tanja Skou PedersenUniKins Dive ClopsXXOOXXX23
24Tanja Skou PedersenUniKins High FiveXOXOXXX24
24Viktoria Behrendt ThremsEskirs Ch. Kiva Macao "Mille"XOXOXXX24
26Emil JulinFunnys Nioryu NaisoXXOXOXXX26
27Signe BrenholdtStampegårdens Central ParkOXXOXXX27
28Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare MoonXOXXOXXX28
28Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy ToeXOXXOXXX28
28Michele LangkjærPletvangs CougarXOXXOXXX28
28Tanja Skou PedersenUniKins BlackoutXOXXOXXX28
28Tanja Skou PedersenUniKins Independence of the Se...XOXXOXXX28
33Viktoria Behrendt ThremsFunnys TimentaXXOXXOXXX33
34Yasmin GrønneløvMichelle ObamaOXXX34
35Cecilie BrenholdtNødkærlunds PeanutXOXXX35
36Michele LangkjærVesterleds New LumumbaXXO36
36Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by LightXXOXXX36
36Tanja Skou PedersenUniKins Star StrikeXXOXXX36
Uplac.Patricia MøllnitzLille Valle ValnødXXO
Uplac.Patricia MøllnitzDundines KibaloXXX
Uplac.Cecilie BrenholdtDay Berry af GressXXXO
Uplac.Emil JulinFunnys Fighting The FearXXXO
Uplac.Emil JulinUniKins Oasis of the SeasXXXO
Uplac.Louise JohansenPletvangs Bailando ReggatonXXXO
Uplac.Michele LangkjærSkovvejens LynxXXXO
Uplac.Michele LangkjærSkovvejens VegaXXXO
Uplac.Patricia MøllnitzFire Pote's FrederikXXXO
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Nioryu NobiXXXO
Uplac.Patricia MøllnitzStampestaldens KarmaXXXO
Uplac.Tanja Skou PedersenFunnys KakatoXXXO
Uplac.Tanja Skou PedersenFunnys Nioryu NomnesiaXXXO
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins Crescent WindXXXO
Uplac.Tanja Skou PedersenUniKins Rolling ThunderXXXO
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsBlack BeautyXXXO
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsDolls Inpavidus HeraklesXXXO
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens TamaraXXXO
Uplac.Yasmin GrønneløvFire Pote's HarleyXXXO
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvald's SaharaXXXO
Antal deltagere: 58.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Samlet vinder

Plac.KaninLL LØRDAGLL SØNDAGMSL LØRDAGMSL SØNDAGSL LØRDAGSL SØNDAGEL LØRDAGEL SØNDAGHØJDETOTAL POINT
1Funnys Ch. Alba34310
2Hønsehusets Dead Man's Chest110314
3Eikhaugens Back in Business131014
4Klundtes Crystal Arrow78116
5Stampegårdens Paramount55818
6Stampegårdens King's Cross107219
7Klundtes Shady Daze49619
8UniKins Voodod611219
9Jordbærgårdens Stainless Steel411419
10Dundines Kenja291122
11Eskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub214723
12Klundtes Second Shot651324
13UniKins Ch. Countdown341724
14UniKins High Five142429
15Stampestaldens Ludmilla2111730
16Eskirs Ch. Nio Boogaloo7111533
17Klundtes Long Way Down1261735
18Funnys Nioryu Naiso462636
19Dundine's GCh. Silvia11121538
20UniKins Blackout922839
21Stampegårdens Tippy Toe862842
22Nødkærlunds Peanut523542
23UniKins Star Strike433643
24Eskirs Ch. Kiva Macao "Mille"1382445
25UniKins Dive Clops10132346
26Michelle Obama573446
27Wedervangs Spree Fluffy14161747
28Funnys Inabi Uchiha16171750
29Pletvangs Maneater *Chili*13201750
30Pletvangs Cougar11142853
31Funnys Timenta1373353
32Vesterleds New Lumumba6113653
33Klundtes Tales by Light7103653
34Stampegårdens Central Park12152754
35Klundtes Nightmare Moon8182854
36UniKins Independence of the Se...14172859
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.