Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

1.  AFDELING  AF  JYSK  MESTERSKAB  VED  VINKEL  NÆR  VIBORG  DEN  9.  JUNI  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeVeteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2018-06-09 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofast's Black Aliyah00:12,5400:08,8100:21,35
2Asta BredkjærHelsdams First Future00:09,3400:14,0900:23,43
3Asta BredkjærHelsdams Black Lightning00:16,8100:09,3100:26,12
4Bente Bøje JensenRopAks AF Toffen ( E Nomine )00:18,6600:11,7500:30,41
5Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...00:22,8400:11,3700:34,21
6Sarah MadsenStald Trofast's Gizmo00:23,4700:12,2800:35,75
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...00:32,5000:17,8400:50,34
8Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:45,6600:24,4701:10,13
9Asta BredkjærSundahls Algod00:18,3710:20,4110:38,78
10Maria JanssonDaggry00:21,3810:33,4410:54,82
11Lene GadkjærMalegas One Of A Kind10:48,3700:30,6611:19,03
Uplac.Martha Ørnemose KastrupKastrups Toby2+42:53,44Trukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-06-09 13:49:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...00:14,2100:08,2700:22,4812
2Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza00:18,9700:10,7000:29,6711
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje00:22,2700:11,0100:33,2811
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer00:18,5100:21,6700:40,1811
5Louise TovgaardTovgaards Masaki00:31,3900:16,4200:47,8111
6Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...10:09,7700:06,7210:16,49
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black M...10:12,3700:09,9210:22,29
8Martha Ørnemose KastrupKastrups Franskbrød10:15,9700:17,0510:33,02
9Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede10:25,9000:14,9310:40,83
10Martha Ørnemose KastrupDen Bette Stalds Arsenal10:45,7600:17,2711:03,03
11Louise HansenStald Neas Shapio Olaf10:19,4900:55,7411:15,23
12Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn20:19,9600:12,8920:32,85
13Asta BredkjærHelsdams For Emotion10:26,9710:13,7720:40,74
14Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn10:23,1810:48,8421:12,02
15Louise TovgaardTovgaards Hazel11:43,8921:15,1932:59,08
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minuttter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-06-09 12:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...00:22,7800:14,6600:37,4413
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...00:32,3400:23,7500:56,0912
3Martha Ørnemose KastrupFunnys Air Warrior00:36,7800:24,5401:01,3212
4Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton10:29,8400:25,7810:55,621
5Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:45,2500:28,6311:13,881
6Louise TovgaardTovgaards Mickey10:42,9700:33,2211:16,191
7Louise HansenFurukollens Everglow00:46,8110:29,8811:16,69
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike N...10:54,8100:27,0611:21,87
9Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye00:47,4110:43,1211:30,53
10Maria GadkjærWinds Lady Mastermind10:58,7200:37,7811:36,50
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse Of...1+10:47,7200:18,5021:06,22
12Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream21:14,3700:46,1522:00,52
13Bente Bøje JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)1+12:07,2800:57,0323:04,31
14Aase BjernerBygholms Tabasco Chili20:26,6910:33,0030:59,69
15Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (M...20:57,2710:31,1331:28,40
16Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes2+11:12,8500:27,5331:40,38
17Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...20:26,4020:24,0940:50,49
18Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice10:21,5930:33,4040:54,99
19Asta BredkjærHaugens Snowdrop Dream20:25,0620:39,4741:04,53
20Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...30:36,8710:44,0441:20,91
21Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...1+11:14,7520:46,4142:01,16
22Louise TovgaardSommerly´s Samaria31:08,8520:39,8751:48,72
23Lisette KongerslevBellas Fancy Thora41:12,9720:41,9161:54,88
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe...61:21,5710:27,0071:48,57
25Louise HansenRådved Nygård's Peppermint But...50:54,1651:22,25102:16,41
Uplac.Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...00:41,68Disk fejl bane
Uplac.Louise HansenBellas Monkey BusinessTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-09 10:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMPindPoint
1Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee10:37,3400:21,8410:59,18113
2Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard10:59,1900:49,8811:49,0721
3Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean21:33,8100:51,4122:25,223
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia20:23,9110:32,4430:56,354
5Aase BjernerNødkærlunds Mandel20:38,7810:19,9030:58,685
6Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World20:55,1210:26,4031:21,526
7Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...21:06,5310:37,9131:44,447
8Maria GadkjærMalegas Asterix31:47,6001:12,0732:59,67
9Martha Ørnemose KastrupKlundtes Dragon Breath40:53,8400:29,3141:23,158
10Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur21:02,4720:41,5141:43,989
11Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...41:32,6300:48,3842:21,0110
12Lene GadkjærMalegas Obelix2+11:22,8420:48,6852:11,5211
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee61:13,0600:38,6061:51,6612
14Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds21:09,8140:44,5361:54,3413
15Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies!3+11:22,4021:05,8762:28,27
16Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...41:56,9321:06,9763:03,9014
17Bente Bøje JensenGalaxy Prada60:45,3510:39,7571:25,1015
18Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...41:08,1240:53,9482:02,0616
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Is In The AirDisk. på tid
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild WoodTrukket
Uplac.Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy)Trukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-09 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean01:10,4701:05,1302:15,6014
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10:41,9400:20,5011:02,44
3Mette BrandbygeOopsy Bear10:48,1600:33,9711:22,13
4Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago11:24,1600:42,7512:06,91
5Mette BrandbygeBellas Spot On10:46,0310:47,4721:33,50
6Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas10:19,5320:35,4130:54,94
7Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...20:42,7510:24,9731:07,72
8Charlotte EllebySundahls Ella30:53,7500:29,0031:22,75
9Alison Bøje Due JensenSheiks Ch. Treat Me Right1+11:19,9120:41,8142:01,72
10Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy22:00,8521:29,0643:29,91
11Charlotte EllebySundahls Goat Boy41:02,9710:27,5951:30,56
12Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:56,9140:52,5651:49,47
13Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon41:12,1310:43,7551:55,88
14Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro40:56,2220:33,4761:29,69
15Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets22:18,223+12:35,6364:53,85
16Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory50:42,7820:23,5071:06,28
17Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella5+12:28,5630:58,0693:26,62
18Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki61:17,9440:53,06102:11,00
19Lene GadkjærZentas Parkour61:25,6141:58,63103:24,24
Uplac.Lisette KongerslevSundahls Innkeeper31:04,64Trukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJo41:18,65Trukket
Uplac.Asta BredkjærSunsides Dress DivineTrukket
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz AirTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, sammenlagt tid
Maksimum tid: 2:30 minutter
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-06-09 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale00:15,9710:15,8810:31,853
2Asta BredkjærLykkes Ch. Catwoman10:38,9100:26,5311:05,44
3Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:42,9700:48,0311:31,00
4Jasmin JanssonNødkærlunds Lumia10:48,4200:51,3711:39,79
5Charlotte EllebyLykkes Falcon00:22,0020:25,7820:47,78
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb til alle, sammenlagt tid tæller
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.