Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  TIL  TUSE  NÆS  BØRNEDYRESKUE  VED  HOLBÆK  DEN  17.  JUNI  2018

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær kroget åbenSvær lige
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-06-17 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Mette WindWinds Cyclops (M)00:40,1900:26,7501:06,9413
2Emil JulinFunnys Nioryu Naiso (M)00:40,3400:32,2601:12,6012
3Mia HansenFunnys Naruto Uzumiaki (M)00:42,6200:39,7101:22,3312
4Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina (M)00:48,2400:36,5001:24,7412
5Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena (M)10:41,4200:20,7811:02,201
6Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight...(M)00:37,4010:27,2311:04,631
7Emil JulinJordbærgårdens Fairy (L)10:37,5900:28,8211:06,412
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckle...(M)10:44,5600:24,5011:09,06
9Mia HansenFunnys Ciri Cinori (L)10:49,8200:22,3011:12,12Bestået
10Michele LangkjærVesterleds New Lumumba (M)00:39,7710:44,8411:24,61
11Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack (L)10:58,0000:47,3411:45,34
12Cecilie BrenholdtFunnys Amira (M)20:45,1400:25,7921:10,93
13Yasmin GrønneløvMichelle Obama (M)10:29,7910:46,6021:16,39
14Emil JulinClick Mix af Gress (M)00:47,7420:33,7721:21,51
15Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (M)10:32,2111:01,7121:33,92
16Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow...(L)21:08,2500:37,7421:45,99
17Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro (M)21:38,9801:11,4922:50,47
18Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara (M)11:40,3611:34,4423:14,80
19Mia HansenBellas Cozy Living (M)20:48,6910:33,3631:22,05
20Michele LangkjærSkovvejens Vega (L)30:44,15
21Signe BrenholdtStampestaldens Raphael (L)30:59,57
22Michele LangkjærTheodore Roosevelt (L)31:18,57
23Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norma...(L)41:00,23
24Julie DallMagnifique (M)41:05,42
25Signe BrenholdtFunnys Ingrid41:06,99
26Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (L)41:22,93
27Signe BrenholdtStampestaldens Leonardo (L)41:26,09
28Janni BrenholdtStampestaldens Purpurella (L)41:29,50
29Michele LangkjærGeorge Washington (L)51:19,00
30Signe BrenholdtStampestaldens La Paix (L)51:42,22
31Janni BrenholdtStampestaldens Donatello (L)6+11:38,82
32Signe BrenholdtUniKins Isla Caballo (L)7+11:18,84
Uplac.Julie DallMaxi (L)Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-06-17 14:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina00:31,9000:37,2101:09,1113
2Yasmin GrønneløvMichelle Obama00:44,5400:34,4401:18,9812
3Mia HansenKlundtes First Strike00:22,4710:18,8810:41,351
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless10:31,7900:23,3910:55,181
5Mette WindWinds Cyclops10:27,4800:33,5011:00,981
6Mia HansenWinds Reika00:33,7410:30,6511:04,391
7Mia HansenFunnys Coccinella10:39,0010:13,7520:52,75
8Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town00:42,4320:39,2821:21,71
9Michele LangkjærPletvangs Cougar10:52,5020:45,2831:37,78
10Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro21:25,4910:54,2132:19,70
11Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla20:45,7140:38,0861:23,79
12Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight30:39,25
13Signe BrenholdtNødkærlunds Peanut30:44,41
14Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena40:30,41
15Mia HansenKlundtes Little Adventure40:34,23
16Emil JulinFunnys Nioryu Naiso50:39,79
17Cecilie BrenholdtFunnys Amira4+11:15,08
18Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara71:28,64
Uplac.Emil JulinClick Mix af GressTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys ZlatavaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:00 Min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-06-17 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenFunnys Air Mist10:25,4900:19,7410:45,2314
2Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown10:37,1400:22,0610:59,201
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:38,0600:28,0411:06,10
4Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia10:47,7200:30,9611:18,68
5Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir20:48,7300:24,1221:12,85
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:18,6620:17,2630:35,92
7Mia HansenBellas Pappelina20:31,8410:27,4530:59,29
8Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow0+10:48,841+10:28,3031:17,14
9Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon1+10:44,6120:40,6741:25,28
10Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot20:39,7530:25,7051:05,45
11Mia HansenStampegårdens Doctor Doom30:33,46
12Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon30:49,69
13Signe BrenholdtStampegårdens Central Park2+11:00,29
14Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business31:17,75
15Patricia MøllnitzTaharas Olau40:54,64
16Mia HansenSundahls Stabbington40:58,39
17Mia HansenFunnys Nio-Nilo41:09,38
18Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub41:12,99
19Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+11:17,73
20Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha3+11:24,42
21Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...51:13,21
22Mette WindWinds GCh. Tesshin51:20,34
23Camilla Kirk JensenZincerellas Ch. Dance of Drago...5+10:46,17
24Mia HansenFunnys Seiza61:14,30
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 Min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.