Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  HOS  PATRICIAS  FARMOR  I  NYKØBING  SJÆLLAND  DEN  18.  -  19.  AUGUST  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2018-08-19 15:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Michele LangkjærAlt For Damerne00:36,1900:35,4701:11,66
2Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Petit00:54,9700:44,0001:38,97
3Emil JulinStampegårdens Indian Summerset01:18,9401:03,3802:22,32
4Emil JulinUniKins Escape01:39,3101:03,5702:42,88
5Patricia MøllnitzDundines Liva Weel00:28,4110:25,0310:53,44
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ita21:07,0610:50,4331:57,49
7Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprio21:24,8121:40,6843:05,49
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2018-08-18 15:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzDundines Liva Weel10:44,5300:34,2511:18,78
2Emil JulinStampegårdens Indian Summerset11:11,5301:58,2413:09,77
3Michele LangkjærAlt For Damerne00:33,1820:33,3721:06,55
Uplac.Emil JulinUniKins EscapeTrukket
Uplac.Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprioTrukket
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2018-08-19 14:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Dragonshy00:21,9400:16,9300:38,8712
2Emil JulinStampestaldens Else Lindstow00:16,9400:25,2800:42,2211
3Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sea-lavender (Holl...00:23,1200:22,3700:45,4911
4Michele LangkjærGeorge Washington00:26,7900:27,2500:54,0411
5Signe BrenholdtStampestaldens La Paix00:21,5000:33,5900:55,0911
6Rikke ThremsSkovvejens Vaiana00:30,5000:36,3501:06,8511
7Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella00:39,6800:32,8401:12,5211
8Mia HansenHønsehusets Something That I W...00:56,1600:52,7801:48,9411
9Michele LangkjærSkovvejens Vega10:22,0000:21,9110:43,91
10Janni BrenholdtUniKins Isla Caballo10:58,3101:26,2512:24,56
11Michele LangkjærJackie Kennedy10:51,6910:35,1021:26,79
12Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Tequila Sunrise...10:39,4710:49,0621:28,53
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-08-18 14:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens La Paix00:25,7800:27,3800:53,1612
2Rikke ThremsSkovvejens Vaiana00:26,8500:27,9000:54,7511
3Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella00:27,2800:39,3701:06,6511
4Michele LangkjærTheodore Roosevelt00:35,9700:33,9901:09,9611
5Signe BrenholdtStampestaldens Raphael00:39,9300:31,2901:11,2211
6Cecilie BrenholdtStampestaldens Leonardo00:40,9700:35,5601:16,5311
7Camilla Kirk JensenKlundtes Dragonshy10:25,8700:17,0010:42,87
8Janni BrenholdtUniKins Isla Caballo00:40,8410:51,6511:32,49
9Michele LangkjærSkovvejens Vega10:20,7810:20,3420:41,12
10Michele LangkjærGeorge Washington20:30,4000:34,9621:05,36
11Mia HansenHønsehusets Something That I W...20:52,1600:42,4321:34,59
12Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow10:43,3711:10,5921:53,96
13Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert Eagle30:31,1900:13,0030:44,19
14Signe BrenholdtStampestaldens Donatello20:38,4710:32,1931:10,66
15Michele LangkjærJackie Kennedy31:44,3421:03,6252:47,96
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-08-19 13:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match10:23,5700:16,0710:39,6413
2Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ciri Cinori10:21,2200:32,1510:53,371
3Emil JulinJordbærgårdens Fairy10:29,0600:30,9711:00,031
4Rikke ThremsFunnys Ursus10:18,7810:24,9420:43,72
5Michele LangkjærTheodore Roosevelt00:44,1820:47,0321:31,21
6Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress10:43,1631:09,1041:52,26
7Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert Eagle20:35,59
8Cecilie BrenholdtStampestaldens Leonardo21:02,19
9Signe BrenholdtStampestaldens Donatello30:56,19
10Signe BrenholdtStampestaldens Raphael61:05,22
11Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack4+32:43,16
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-08-18 13:12:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley00:38,3700:23,9401:02,3113
2Emil JulinClick Mix af Gress00:36,8100:34,5901:11,4012
3Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight10:28,5600:23,3710:51,931
4Michele LangkjærVesterleds New Lumumba00:32,0910:58,8111:30,90
5Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball "Cannon"10:53,4700:45,9011:39,37
6Mia HansenBellas Cozy Living10:28,5310:24,8720:53,40
7Emil JulinJordbærgårdens Fairy00:30,0920:50,2821:20,37
8Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match20:51,4400:32,4421:23,88
9Cecilie BrenholdtFunnys Amira10:52,1610:52,1521:44,31
10Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki11:03,7811:06,9122:10,69
11Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ciri Cinori20:32,7510:53,1231:25,87
12Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress20:45,2510:51,9731:37,22
13Rikke ThremsFunnys Ursus61:03,7910:48,0971:51,88
14Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack41:10,5030:47,7871:58,28
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds Sahara2+22:21,69Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-08-19 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Michele LangkjærPletvangs Cougar10:37,6300:27,6211:05,2513
2Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena10:45,4000:22,2211:07,621
3Emil JulinFunnys Nioryu Naiso00:44,6010:26,5611:11,161
4Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town10:53,4000:25,9411:19,341
5Mia HansenFunnys Aura10:57,3400:26,2811:23,621
6Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina10:52,5000:45,4711:37,971
7Mia HansenFunnys Coccinella10:42,1210:39,4721:21,59
8Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki10:55,1020:49,1231:44,22
9Mia HansenBellas Cozy Living20:32,35
10Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley20:30,50
11Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro20:43,40
12Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight20:48,68
13Emil JulinClick Mix af Gress21:05,03
14Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball "Cannon"3+10:52,41
15Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker50:50,84
16Cecilie BrenholdtFunnys Amira4+11:09,28
17Michele LangkjærVesterleds New Lumumba6+11:18,22
Uplac.Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus ZeusTrukket
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs DiscoTrukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds SaharaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-08-18 11:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow00:33,8100:24,0000:57,8113
2Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon00:37,4700:35,7801:13,2512
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless00:33,7210:22,3110:56,030-0:30,721
4Mia HansenWinds Reika10:31,8200:23,3110:55,131-0:23,191
5Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:28,8100:28,8510:57,661
6Mette WindWinds Cyclops10:33,5700:25,9310:59,501
7Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...10:45,7200:22,0611:07,781
8Janni BrenholdtTaharas Olau10:36,7200:34,9311:11,651
9Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10:52,4000:33,3711:25,771
10Michele LangkjærPletvangs Cougar00:58,1310:41,5311:39,661
11Mia HansenKlundtes First Strike10:19,6810:22,5720:42,25
12Mia HansenFunnys Coccinella20:32,5700:16,6220:49,19
13Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena20:31,4600:19,0020:50,46
14Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town20:31,6600:23,1920:54,85
15Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe10:27,9010:38,6921:06,59
16Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina21:21,2501:06,2522:27,50
17Emil JulinFunnys Nioryu Naiso20:48,1210:35,2531:23,37
18Mia HansenKlundtes Little Adventure30:53,37
19Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom41:17,65
20Mia HansenFunnys Aura3+11:23,37
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen,tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-08-19 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir00:46,0900:22,8401:08,9314
2Signe BrenholdtTaharas Olau10:31,6800:27,6210:59,301
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount00:37,1910:29,1311:06,32
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless20:46,3200:27,1921:13,51
5Mia HansenFunnys Ch. Air Mist10:34,5610:48,6921:23,25
6Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:42,5310:44,9421:27,47
7Mia HansenBellas Pappelina20:41,7800:45,8721:27,65
8Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...10:31,8820:25,9730:57,85
9Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown20:41,2810:30,1331:11,41
10Mia HansenStampegårdens Ch. Doctor Doom20:42,0310:42,3731:24,40
11Mette WindWinds Cyclops20:57,4410:37,6931:35,13
12Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow20:50,910+10:49,8731:40,78
13Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker21:04,7510:43,1331:47,88
14Emil JulinUniKins Oasis of the Seas20:56,6220:37,1341:33,75
15Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business20:53,6220:49,5041:43,12
16Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21:12,8120:51,0042:03,81
17Mia HansenWinds Reika20:42,6530:33,9151:16,56
18Mia HansenKlundtes First Strike20:48,0030:44,3751:32,37
19Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe30:39,00
20Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze2+11:33,72
21Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot40:41,56
22Mia HansenKlundtes Little Adventure40:49,75
23Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon40:50,28
24Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...40:53,09
25Rikke ThremsFunnys Nio-Nilo50:57,97
26Mia HansenSundahls Stabbington51:06,84
27Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia3+21:56,22
28Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub61:01,34
29Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom61:44,75
Uplac.Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral AirTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-08-18 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...10:56,9000:33,5011:30,4014
2Mia HansenFunnys Ch. Air Mist01:03,0710:36,8711:39,94
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:57,1901:08,6212:05,81
4Emil JulinUniKins Oasis of the Seas00:40,9120:45,6521:26,56
5Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub11:01,8510:45,5021:47,35
6Mia HansenBellas Pappelina10:56,8820:40,5331:37,41
7Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business10:51,6920:48,6231:40,31
8Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir10:59,0320:43,9731:43,00
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha11:17,6321:13,8232:31,45
10Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot20:54,5930:38,9451:33,53
11Mia HansenSundahls Stabbington21:09,072+11:21,8752:30,94
12Mia HansenStampegårdens Ch. Doctor Doom30:42,75
13Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown30:51,50
14Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount40:33,18
15Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia3+11:24,90
16Rikke ThremsFunnys Nio-Nilo71:35,84
Uplac.Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral AirTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2018-08-19 14:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenWinds GCh. Nioryu00:19,8500:22,7800:42,633
2Mette WindWinds Tatooine11:11,5300:50,8512:02,38
3Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon10:22,3820:22,6930:45,07
4Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias20:37,2210:35,1631:12,38
5Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My31:13,15
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finalen, fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-08-18 14:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzFunnys Ch. Latrones Shelgon00:22,4700:22,1000:44,573
2Mia HansenWinds GCh. Nioryu10:23,8100:18,5310:42,34
3Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias10:28,5300:37,5011:06,03
4Mette WindWinds Tatooine11:11,3701:33,6812:45,05
5Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My21:19,6531:03,3452:22,99
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, fejl og tid lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-08-18 16:20:00

Plac.FørerKanin405060708085Omhop 70, 80Cert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze-OOOXOXO14
2Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent VenomO--XOXOXXX1
3Mette WindWinds Cyclops-OOXOXOXXXXO, O1
4Emil JulinFunnys Nioryu Naiso-OOXOXOXXXO, XXO
5Mia HansenBlancos Ch. Nioryu Nakir--OXXOXOXXX
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless-XO-OXXOXXX
7Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...--OOXXOXXX
8Mia HansenBellas Pappelina--OOXXX
9Yasmin GrønneløvMaglebos CampolinaOOOOXXX
9Yasmin GrønneløvSharpies Paint the TownOOOOXXX
11Emil JulinClick Mix af GressXXOOOOXXX
12Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyOOXOOXXX
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha-OOXOXXX
14Emil JulinUniKins Oasis of the SeasOOOXOXXX
15Emil JulinJordbærgårdens FairyOXOOXOXXX
16Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow-OXOXOXXX
16Mia HansenSundahls Stabbington-OXOXOXXX
18Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroOOXOXOXXX
18Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto UzumiakiOOXOXOXXX
20Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia-OXOXXOXXX
21Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert EagleOOXXOXXOXXX
22Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub-OOX
23Rikke ThremsFunnys Nio-NiloOOOXXX
24Cecilie BrenholdtUniKins Cactus JackXOOOXXX
25Mia HansenFunnys AuraXOXOOXXX
26Mia HansenStampegårdens Ch. Doctor Doom-OXOXXX
27Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...OOXOXXX
28Mia HansenBellas Cozy Living-XOXOXXX
29Viktoria Behrendt ThremsWinds Cannonball "Cannon"OXOXOXXX
30Michele LangkjærPletvangs Cougar-OXXOXXX
30Signe BrenholdtTaharas Olau-OXXOXXX
32Mia HansenFunnys Ch. Air Mist-O-XXX
32Mia HansenKlundtes First Strike-O-XXX
34Cecilie BrenholdtStampestaldens LeonardoOOXXX
34Mia HansenStampegårdens Kiss GoodnightOOXXX
34Signe BrenholdtStampegårdens Central ParkOOXXX
37Cecilie BrenholdtFunnys AmiraOXOXXX
38Camilla Kirk JensenStampestaldens Else LindstowOXXOXXX
38Michele LangkjærTheodore RooseveltOXXOXXX
40Michele LangkjærVesterleds New LumumbaOXXX
40Rikke ThremsFunnys UrsusOXXX
42Cecilie BrenholdtStampestaldens PurpurellaXOXXX
42Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ciri CinoriXOXXX
Uplac.Michele LangkjærSkovvejens VegaXXX
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter/70 cm. 3
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.