Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SJÆLLANDSMESTERSKABER  I  KROGET  OG  LÆNGDEHOP  HOS  JANE  I  LUNDBY  DEN  8.  -  9.  SEPTEMBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran krogetLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2018-09-09 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line JørgensenCrazyjumpers Twilight00:24,8200:23,1600:47,9812
2Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)00:32,3800:17,0300:49,4111
3Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina00:39,2500:42,0401:21,2911
4Xena HansenZuko00:34,5600:50,5301:25,0911
5Rebecca ClausenFiddo10:24,6200:32,2510:56,871
6Viktoria Behrendt ThremsKlundtes Dragonshy00:26,8110:35,2211:02,03
7Mia HansenHønsehusets Something That I W...10:49,0700:31,3511:20,42
8Tanja PedersenUniKins Isla Cocucha00:35,7510:55,6811:31,43
9Xena HansenEclipse11:03,4400:28,6511:32,09
10Patricia MøllnitzDundines Liva Weel10:47,0000:46,4011:33,40
11Emil JulinKlundtes Simple Ways00:56,0610:48,6311:44,69
12Emil JulinMaglebos Ho-Oh00:55,4411:27,0412:22,48
13Line HansenKlundtes Dragon Dance (Dia)10:47,5310:22,4721:10,00
14Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower11:31,2510:55,1322:26,38
15Lisa Sinnerup GressQuarter Quell af Gress10:58,9320:43,9031:42,83
16Mikala WolgastBlack Moonlight's Daylight (Jo...00:37,19Disk.
17Line HansenLucky Berry af Gress (Leo)20:29,85
18Tanja PedersenStampestaldens Maribelle20:57,28
19Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sea-lavender (Holl...30:51,81
20Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Tequila Sunrise...30:59,56
21Rebecca ClausenSower40:49,47
Uplac.Mikala WolgastCarrots LuisDisk.
v3Line HansenMalega´s Ch AP Want It All (...(V)00:26,0000:35,4601:01,46
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-09-08 12:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)00:21,6900:16,4100:38,10112
2Tanja PedersenKlundtes Cloud Chaser00:22,0900:22,6000:44,69211
3Line JørgensenBakels Retro00:27,6600:21,6900:49,35311
4Tanja PedersenBellas Queen of Hearts00:40,4400:26,4001:06,84411
5Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman00:50,0900:36,9401:27,03511
6Rikke ThremsStampestaldens Raphael00:58,5300:35,0601:33,59611
7Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert Eagle00:22,7810:19,0010:41,7871
8Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea10:26,8400:20,9310:47,778
9Tanja PedersenUniKins Isla Calero10:29,9000:24,6310:54,539
10Line JørgensenCrazyjumpers Elvis10:33,2800:23,3110:56,5910
11Signe BrenholdtStampestaldens Donatello00:38,7810:35,1611:13,9411
12Camilla Kirk JensenKlundtes Dragonshy10:51,6600:22,9711:14,6312
13Line JørgensenJordbærgårdens Mourning Glory10:44,4700:32,0611:16,5313
14Rikke ThremsSkovvejens Vaiana10:43,3500:53,0711:36,4214
15Mikala WolgastOfelia00:48,5610:48,9411:37,50
16Line JørgensenCrazyjumpers Twilight20:41,7200:29,0921:10,8115
17Tanja PedersenKlundtes Double Diamond20:43,2900:28,9721:12,2616
18Patricia MøllnitzDundines Liva Weel00:44,9720:51,6321:36,6017
19Signe BrenholdtStampestaldens Leonardo20:50,6000:47,5021:38,1018
20Mia HansenHønsehusets Something That I W...20:59,5900:44,7521:44,3419
21Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella10:49,3710:55,8821:45,2520
22Janni BrenholdtUniKins Isla Caballo11:11,2210:56,2522:07,4721
23Tanja PedersenStampestaldens Maribelle20:41,0310:42,3731:23,4022
24Yasmin GrønneløvJordbærgårdens North Tower21:46,6511:05,4432:52,0923
25Emil JulinMaglebo's Ho-Oh10:56,0930:54,4041:50,49
26Tanja PedersenUniKins Isla Cocucha41:02,3401:12,9442:15,2824
27Emil JulinKlundtes Simple Ways21:23,8821:02,7342:26,6125
28Rikke ThremsEskirs Anaki Awkwafina3+10:52,0510:32,5651:24,6126
29Mikala WolgastBlack Moonlight's Daylight (Jo...30:55,6020:30,3851:25,9827
30Rebecca ClausenFiddo51:09,0300:31,6251:40,65
31Rebecca ClausenSower40:51,5730:35,6671:27,23
32Xena HansenZuko50:57,3420:42,1971:39,53
Uplac.Xena HansenCrazyjumpers EclipseDisk.Uplac.
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-09-09 14:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line JørgensenBakels Retro00:17,6500:15,6600:33,3113
2Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus00:22,3400:20,0900:42,4312
3Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out00:23,8100:22,9000:46,7112
4Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match00:26,9100:21,1000:48,0112
5Rikke ThremsStrandmøllens Ilirea00:27,3400:20,7200:48,0612
6Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset00:32,9300:39,4401:12,3712
7Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert Eagle00:15,9110:15,8810:31,79
8Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint00:18,9110:23,9110:42,82
9Tanja PedersenKlundtes Cloud Chaser10:21,3400:25,6810:47,02
10Line JørgensenCrazyjumpers Elvis10:30,4000:24,4410:54,84
11Tanja PedersenUniKins Isla Calero10:34,7800:26,5311:01,31
12Tanja PedersenKlundtes Double Diamond10:34,1600:27,9411:02,10
13Emil JulinFunnys Ciri Cinori10:33,2800:30,9011:04,18
14Rikke ThremsSkovvejens Vaiana10:40,9100:24,5611:05,47
15Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...01:14,1911:50,0613:04,25
16Mikala WolgastFunnys Cool Cover00:42,4120:48,4421:30,85
17Tanja PedersenBellas Queen of Hearts10:59,7221:45,7532:45,47
18Tanja PedersenJordbærgårdens Fairy20:22,59
19Line JørgensenJordbærgårdens Mourning Glory21:11,40
20Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Hello My Lady (Fel...40:53,94
21Marianne Frimodt NielsenPletvangs SL Vanilla40:56,37
22Mikala WolgastOfelia2+21:24,13
23Rikke ThremsStampestaldens Raphael51:06,04
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-09-08 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsFunnys Ursus00:33,1000:29,1301:02,23113
2Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley00:37,2500:31,2501:08,50212
3Tanja PedersenJordbærgårdens Fairy00:32,5300:41,4401:13,97312
4Tanja PedersenFunnys Nioryu Nomnesia00:51,7500:45,8201:37,57412
5Cecilie BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight01:00,4700:44,4701:44,9412
6Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki01:04,0001:16,0602:20,06512
7Tanja PedersenEikhaugens Rainforest Mint00:45,5310:29,7511:15,286
8Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match00:45,4410:37,7511:23,197
9Mia HansenFunnys Ciri Cinori10:43,0310:33,3121:16,34
10Cecilie BrenholdtFunnys Amira10:58,0610:40,4421:38,508
11Mia HansenBellas Cozy Living21:01,5000:47,7521:49,259
12Tanja PedersenKlundtes Long Way Down11:10,0610:55,7822:05,8410
13Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress11:13,2811:21,4122:34,6911
14Mette WindWinds Mystique11:46,2811:31,5923:17,8712
15Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack11:34,9711:57,0423:32,0113
16Emil JulinClick Mix af Gress20:52,9710:27,0331:20,0014
17Tanja PedersenBjörklövets Little Sunset30:49,1210:49,7241:38,8415
18Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow21:05,7530:45,5351:51,2816
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds SaharaTrukketUplac.
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-09-08 17:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena00:36,8200:17,1200:53,9413
2Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley10:23,4100:17,1910:40,601
3Tanja PedersenUniKins High Five00:24,6310:24,5010:49,131
4Tanja PedersenUniKins Lie To Me00:32,2510:18,3810:50,631
5Mia HansenFunnys Aura10:37,5300:18,1210:55,651
6Mia HansenBellas Cozy Living10:34,1200:24,8810:59,001
7Emil JulinFunnys Fighting The Fear00:21,9710:37,5310:59,501
8Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town00:37,6610:26,6011:04,261
9Mia HansenFunnys Coccinella10:43,4000:30,2211:13,621
10Mia HansenStampegårdens Kiss Goodnight10:34,9100:45,3411:20,251
11Tanja PedersenKlundtes Long Way Down00:53,0010:45,0011:38,001
12Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto Uzumiaki00:54,0311:12,9112:06,941
13Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light10:28,4410:27,5620:56,00
14Tanja PedersenFunnys Nioryu Nomnesia10:28,9110:30,2920:59,20
15Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro10:33,6510:30,5921:04,24
16Tanja PedersenSharpies Blossom Hill00:36,061+10:51,9121:27,97
17Cecilie BrenholdtFunnys Amira20:49,31
18Janni BrenholdtTaharas Ane20:50,59
19Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården30:41,07
20Signe BrenholdtStampestaldens Ludmilla30:41,16
21Emil JulinClick Mix af Gress31:06,62
22Emil JulinIdefix40:54,72
23Cecilie BrenholdtKlundtes Art Of Nature41:12,22
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen,tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-09-09 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Bellarena00:42,1900:35,6501:17,84113
2Mette WindWinds Cyclops00:52,1600:29,9101:22,07212
3Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town00:49,8100:34,2801:24,09312
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless00:50,3100:45,8101:36,12412
5Mia HansenFunnys Coccinella10:30,5000:21,6310:52,1351
6Mia HansenWinds Reika00:43,9710:35,5611:19,5361
7Mia HansenFunnys Aura01:13,1210:33,9111:47,0371
8Mia HansenKlundtes First Strike10:33,6810:30,2821:03,968
9Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom21:10,6900:32,3521:43,049
10Tanja PedersenUniKins High Five20:48,8410:44,3431:33,1810
11Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina20:52,7210:57,5031:50,2211
12Tanja PedersenSharpies Blossom Hill20:54,5911:11,6232:06,2112
13Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...20:52,8520:31,0941:23,9413
14Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light20:54,0320:39,2141:33,2414
15Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe21:05,9420:41,5941:47,5315
16Tanja PedersenUniKins Lie To Me21:08,1921:05,6042:13,7916
17Tanja PedersenUniKins Crescent Wind2+11:37,4710:58,6942:36,1617
18Mia HansenKlundtes Little Adventure21:02,3530:57,0351:59,3818
19Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården41:21,9410:59,6952:21,6319
20Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker31:29,2921:00,2552:29,5420
21Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon30:55,3830:33,2961:28,6721
22Emil JulinFunnys Nioryu Naiso3+10:59,941+11:10,1062:10,0422
23Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast60:48,0610:37,2571:25,3123
Uplac.Emil JulinFunnys Fighting The Fear61:10,93TrukketUplac.
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-09-08 19:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidCert.Point
1Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir00:34,4014
2Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown00:39,7813
3Mia HansenWinds Reika00:44,283
4Yasmin GrønneløvMaglebos Campolina00:51,693
5Mette WindWinds Cyclops00:53,163
6Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha01:19,373
7Signe BrenholdtTaharas Olau10:29,04
8Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:29,56
9Mia HansenKlundtes Little Adventure10:39,91
10Tanja PedersenUniKins Ch. Voodod10:41,75
11Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia10:44,31
12Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest10:59,50
13Tanja PedersenKlundtes Shady Daze20:31,09
14Signe BrenholdtStampegårdens Central Park20:40,13
15Viktoria Behrendt ThremsStampegårdens Agent Venom20:44,88
16Mia HansenBellas Pappelina20:46,07
17Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon20:46,56
18Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot20:53,44
19Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow20:55,62
20Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub21:02,06
21Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount30:25,09
22Mia HansenSundahls Stabbington30:32,47
23Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe30:33,81
24Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' Reckless30:37,97
25Mia HansenFunnys Ch. Air Mist30:38,04
26Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...30:41,62
27Emil JulinUniKins Oasis of the Seas30:52,31
28Tanja PedersenUniKins Crescent Wind30:55,81
29Mia HansenKlundtes First Strike30:57,68
30Tanja PedersenUniKins Blackout40:32,81
31Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business40:36,32
32Mia HansenStampegårdens Ch. Doctor Doom40:37,50
33Rikke ThremsFunnys Nio-Nilo40:52,81
34Emil JulinFunnys Nioryu Naiso4+11:15,66
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: A et gennemløb til alle
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-09-09 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidSMCert.Point
1Mia HansenBellas Pappelina00:46,2910:41,5011:27,79114
2Mia HansenFunnys Ch. Air Mist11:07,5600:41,0711:48,6321
3Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze11:24,9101:33,6912:58,603
4Tanja PedersenUniKins Blackout10:45,6910:40,1321:25,824
5Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir20:54,4700:33,4621:27,935
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount11:03,5010:45,6021:49,106
7Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest21:29,0601:15,7522:44,817
8Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro0+11:50,5621:23,5933:14,158
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha22:06,1511:37,5033:43,659
10Tanja PedersenKlundtes Shady Daze20:51,5020:57,2241:48,7210
11Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown31:10,9120:58,5652:09,4711
12Mia HansenSundahls Stabbington21:04,9131:07,0352:11,9412
13Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business31:24,4321:24,1052:48,5313
14Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow4+11:38,0701:18,6952:56,7614
15Tanja PedersenUniKins Ch. Voodod21:03,5740:44,9761:48,5415
16Mia HansenStampegårdens Ch. Doctor Doom40:51,4021:09,6962:01,09
17Camilla Kirk JensenKlundtes Second Shot41:01,2530:52,8471:54,0916
18Emil JulinUniKins Oasis of the Seas2+22:02,6230:57,6973:00,3117
19Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia51:32,9731:03,4782:36,4418
20Rikke ThremsFunnys Nio-Nilo41:22,7541:25,3182:48,0619
21Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker5+11:58,6642:03,31104:01,9720
Uplac.Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub61:19,94TrukketUplac.
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2018-09-08 16:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsPilens Kaikias00:38,3710:36,8711:15,243
2Mia HansenWinds GCh. Nioryu10:37,7210:27,8421:05,56
3Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai11:25,8111:34,8423:00,65
4Mette WindWinds Tatooine12:00,7511:52,8523:53,60
Uplac.Camilla Kirk JensenFunnys Ch. Latrones Shelgon41:09,97Trukket
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1 to gennemløb til alle, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2018-09-08 09:50:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210220230SMCert.Point
1Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Desert EagleXOOOOOOOXOOXOXOO114
2Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic MazeO--XO--O-XOOOXX2
3Mette WindWinds CyclopsO-O---O-OXOOXXX3
4Camilla Kirk JensenUniKins GCh. CountdownO-XO---O-OXXX4
5Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in BusinessO---O-XXOOXOXXX5
6Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyOXOOXOXOOXXOXXOXOXXX6
7Yasmin GrønneløvSharpies Paint the TownXXOOO-O-OOXXX7
8Emil JulinClick Mix af GressXOOOXO-XXOOOXXX8
9Viktoria Behrendt ThremsFunnys Naruto UzumiakiOOO-O-OXOXXX9
10Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaXOXOXXO-XO-OXXX10
11Yasmin GrønneløvMaglebos CampolinaXXOOXOOXOXXOXXX11
12Emil JulinFunnys Fighting The FearOOO-XXX12
13Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' RecklessO-XXX13
14Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroXXOXXX14
Uplac.Emil JulinFunnys Nioryu NaisoXXXUplac.
Uplac.Emil JulinUniKins Oasis of the SeasXXXUplac.
Uplac.Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)XXXUplac.
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaXXXUplac.
Uplac.Rikke ThremsSkovvejens VaianaXXXUplac.
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsFunnys UrsusXXXUplac.
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter/170 cm. 3
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.