Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  FORBINDELSE  MED  VORES  LEVENDE  HOBBY  I  FORUM  I  KØBENHAVN  DEN  29.  -  30.  SEPTEMBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Elite-højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2018-09-30 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella00:28,8300:21,2100-0:15,4713
2Tanja PedersenUniKins Isla Calero00:37,7300:21,7500-0:19,0212
3Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match10:27,3400:18,5211
4Marie FloutrupFurukollens True by Willpower10:43,5100:28,2711
5Tanja PedersenKlundtes Cloud Chaser20:25,5700:18,962
6Tanja PedersenJordbærgårdens Fairy20:24,4000:38,912
7Tanja PedersenBjörklövets Radioactive30:34,7900:15,433
8Camilla Kirk JensenKlundtes Dragonshy30:27,9500:17,683
9Emma FrederiksenKandies Mini Boom20:38,9910:22,173
10Laura Kähler KnudsenKandies León20:52,1511:03,183
11Michele LangkjærTheodore Roosevelt20:49,0111:09,253
12Marie FloutrupTop Star Mix af Gress31:39,7810:20,824
13Tanja PedersenKlundtes Double Diamond30:31,3210:21,724
14Signe BrenholdtStampestaldens Donatello30:48,1710:24,944
15Lisa Sinnerup GressStampegårdens Chill Out20:39,2520:41,314
16Emma FrederiksenFunnys Nioryu Namya30:49,6010:51,484
17Laura Kähler KnudsenKandies Iron Man31:25,1220:51,105
18Laura Kähler KnudsenKandies Macchiato Delta31:34,3931:32,656
v17Line HansenMalega´s Ch AP Want It All (...(V)41:12,5210:38,235
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D2 to gennemløb til alle, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-09-29 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenStampestaldens Purpurella11:39,6210:49,2323
2Signe BrenholdtStampestaldens Donatello11:13,0910:58,352
3Cecilie BrenholdtFunnys Amira12:07,1911:03,832
4Tanja PedersenKlundtes Long Way Down01:05,0321:31,882
5Emil JulinFunnys Ciri Cinori10:39,641+11:12,103
6Mia HansenBellas Cozy Living21:02,4020:56,514
7Tanja PedersenJordbærgårdens Fairy20:59,6221:00,984
8Signe BrenholdtUniKins Cactus Jack21:50,3821:17,604
9Signe BrenholdtStampestaldens Leonardo30:49,46
10Michele LangkjærVesterleds New Lumumba31:20,26
11Emil JulinClick Mix af Gress31:44,69
12Tanja PedersenKlundtes Cloud Chaser40:50,47
13Tanja PedersenUniKins Isla Calero3+11:34,65
14Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman41:44,45
15Signe BrenholdtStampestaldens La Paix61:26,99
16Tanja PedersenKlundtes Double Diamond62:09,55
17Cecilie BrenholdtDay Berry af Gress62:10,33
Uplac.Janni BrenholdtStampestaldens Else LindstowTrukket
Uplac.Janni BrenholdtUniKins Isla CaballoTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-09-30 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble Maker20:40,0110:39,4731:19,483
2Marie FloutrupVilsmøllegårdens Hart of Dixie30:55,5000:34,1431:29,64
3Tanja PedersenKlundtes Long Way Down31:07,0200:47,7731:54,79
4Signe BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight30:33,9610:28,2141:02,17
5Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården21:01,7430:44,6851:46,42
6Michele LangkjærPletvangs Cougar21:16,8941:40,8862:57,77
7Signe BrenholdtFunnys Amira40:34,82
8Mia HansenBellas Cozy Living40:40,70
9Michele LangkjærVesterleds New Lumumba41:04,40
10Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light50:42,11
11Emma FrederiksenKandies Klodshans61:14,80
12Laura Kähler KnudsenNardus Viera Nadeza af Zenta61:25,91
13Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado2+42:45,82
Uplac.Laura Kähler KnudsenAries Sri LilaTrukket
Uplac.Laura Kähler KnudsenMælkebøttegaardens RambutonTrukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressLast One af GressTrukket
Uplac.Tanja PedersenSharpies Blossom HillTrukket
Uplac.Tanja PedersenStampegårdens Madame WebTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 3 fejl i finalen, tid og fejl lagt sammen.
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-09-29 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe11:20,0300:34,15113
2Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town30:54,89
3Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...41:15,41
4Cecilie BrenholdtStampegårdens Kiss Goodnight41:18,24
5Camilla Kirk JensenKlundtes Nightmare Moon50:50,17
6Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light51:01,15
7Emil JulinFunnys Nioryu Naiso61:20,81
8Mia HansenFunnys Aura5+11:45,58
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble MakerDisk.
Uplac.Yasmin GrønneløvMaglebos CampolinaTrukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-09-30 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenFunnys Ch. Air Mist10:30,7700:22,75114
2Tanja PedersenKlundtes Shady Daze20:25,1800:20,302
3Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town20:43,7100:41,722
4Mia HansenBellas Pappelina20:52,8630:41,805
5Signe BrenholdtStampegårdens Central Park30:30,75
6Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...30:40,34
7Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub31:22,74
8Tanja PedersenUniKins Ch. Voodod40:36,03
9Tanja PedersenUniKins Blackout40:41,20
10Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir40:50,82
11Mia HansenWinds Reika40:56,71
12Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's Chest41:24,47
13Signe BrenholdtTaharas Olau50:39,61
14Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beauti...3+32:44,32
15Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha71:44,97
16Mia HansenSundahls Stabbington90:48,32
17Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain Maker6+1+22:24,09
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaDisk.
Uplac.Emma FrederiksenMøllerhusets InterstellarTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys AuraTrukket
Uplac.Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black...Trukket
Uplac.Tanja PedersenUniKins Lie To MeTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finalen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-09-29 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:48,3410:35,9634
2Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow11:04,8820:41,793
3Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown21:15,8620:44,654
4Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love31:46,8710:58,004
5Janni BrenholdtTaharas Olau21:37,8721:09,534
6Camilla Kirk JensenEikhaugens Ch. Back in Business21:10,2130:45,805
7Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...21:54,112+11:35,995
8Mia HansenBellas Pappelina31:02,5930:49,856
9Signe BrenholdtStampegårdens Central Park21:13,0441:06,006
10Mia HansenWinds Reika11:46,2351:34,616
11Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro41:41,81
12Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+22:21,03
Uplac.Michele LangkjærPletvangs CougarDisk. på tid
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain MakerTrukket
Uplac.Mia HansenBlancos GCh. Nioryu NakirTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys Ch. Air MistTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finalen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Elite-højdehop
Dato: 2018-09-29 10:00:00

Plac.FørerKanin5060707580Cert.Point
1Mia HansenBlancos GCh. Nioryu NakirOOOOXXX14
2Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...OOXXOXOXXX1
3Mia HansenFunnys Ch. Air MistOOXXOXXX
4Emil JulinFunnys Fighting The FearOOXXX
4Emil JulinVilsmøllegårdens ViviroOOXXX
4Mia HansenSundahls StabbingtonOOXXX
4Yasmin GrønneløvSharpies Paint the TownOOXXX
8Emil JulinClick Mix af GressXOOXXX
9Tanja PedersenHønsehusets Dead Man's ChestOXOXXX
9Tanja PedersenKlundtes Shady DazeOXOXXX
9Tanja PedersenUniKins Ch. VoododOXOXXX
12Mia HansenBellas PappelinaXOXOX
12Emil JulinUniKins Oasis of the SeasXOXOXXX
14Emil JulinFunnys Nioryu NaisoXXOXOXXX
15Signe BrenholdtUniKins Cactus JackXOXXOXXX
15Tanja PedersenJordbærgårdens FairyXOXXOXXX
17Janni BrenholdtTaharas OlauOXXX
17Mia HansenBellas Cozy LivingOXXX
17Tanja PedersenOceans Punta Uva af SofiagårdenOXXX
20Janni BrenholdtStampestaldens Else LindstowXOXXX
20Marianne Frimodt NielsenPletvangs Ch. Rain MakerXOXXX
20Yasmin GrønneløvMaglebos CampolinaXOXXX
23Signe BrenholdtStampestaldens LeonardoXXOXXX
23Tanja PedersenKlundtes Long Way DownXXOXXX
Uplac.Tanja PedersenStampegårdens Madame WebX
Uplac.Cecilie BrenholdtFunnys AmiraXXX
Uplac.Marianne Frimodt NielsenPletvangs Trouble MakerXXX
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter/70cm. 3 m
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.