Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VINTERSTÆVNE  PÅ  KLAUBOGAARD  VED  RANDERS  DEN  8.  DECEMBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget åbenHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2018-12-08 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise TovgaardTovgaards Mini00:43,2800:29,530
2Louise TovgaardTovgaards En Øre00:36,2200:31,530
3Solveig Nymann SvendsenMimrelunds Molly00:54,1210:44,191
4Mette BrandbygeMilleniums Palermo11:36,5300:55,721
5Josefia Kalstrup SandKalstrups Jensine21:05,2210:47,063
6Louise HansenRådved Nygård´s Tro På Os To01:51,852+12:06,573
7Astrid S. JensenEsmaralda Silverblue30:50,7520:37,475
Uplac.Louise HansenRådved Nygård´s Det Bedste Jeg...Trukket
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Mette Nymann Svendsen
Bedømmelsesmetode: D2 2 gemmenløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 Min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-12-08 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...00:30,1700:20,47012
2Mette BrandbygeFormørkelse00:32,3400:23,91011
3Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route00:29,1000:24,25011
4Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainicorn00:47,9100:24,53011
5Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance00:52,9600:25,66011
6Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee11:19,1900:28,751
7Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...11:16,3400:31,221
8Maria GadkjærBellas Age of Extinction11:00,2800:31,811
9Lene GadkjærBellas The Last Knight10:55,5600:35,251
10Asta BredkjærSundahls Algod11:57,6301:08,841
11Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Hera20:27,2100:24,602
12Asta BredkjærHelsdams Black Lightning20:39,7200:32,752
13Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh10:54,1910:44,472
14Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight21:25,9000:50,502
15Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Medusa21:17,6201:03,002
16Mette BrandbygeMidnatssol10:37,1220:28,093
17Louise HansenHaugens Consequences30:59,4700:38,563
18Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...20:59,1910:42,413
19Louise HansenStald Neas Shapio Olaf31:35,9700:43,783
20Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Whit...21:48,9110:58,623
21Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis20:47,3720:28,724
22Asta BredkjærHelsdams First Future10:36,8130:36,944
23Anna Fjordbak SønderstrupStald Starholm's Dragonite Fir...3+11:52,4700:48,254
24Anna Fjordbak SønderstrupStald Trofast's Black Aliyah31:52,0330:59,196
u6Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (U)00:58,6800:52,190
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Mette Nymann Svendsen
Bedømmelsesmetode: D2. 2 Gemmenløb til alle, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-12-08 11:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Jasmin Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survi...(M)00:24,1800:18,00013
2Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (M)00:24,3100:28,13012
3Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (...(M)00:30,8200:28,31012
4Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Je...(M)00:30,3510:15,5711
5Anna Fjordbak SønderstrupKastrups Pro Dupreeh (L)11:05,6500:28,1912
6Lene GadkjærBellas The Last Knight (L)00:47,4410:42,1012
7Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)10:58,8710:41,712
8Louise HansenHaugens Consequences (L)10:48,8111:06,002
9Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky...(L)30:30,8400:19,563
10Louise HansenRådved Nygård's Lady Rainico...(M)30:31,1500:22,913
11Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy M...(L)30:32,1600:29,413
12Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen) (M)2+11:51,5600:29,563
13Louise HansenFurukollens Everglow (M)30:39,9400:31,063
14Jasmin Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smi...(M)20:52,0010:35,633
15Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn...(L)31:11,4710:38,944
16Solveig Nymann SvendsenKlaubogaards Artemis (L)30:46,3420:26,445
17Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (L)30:34,1220:40,475
18Louise HansenAuntie Freeze (M)40:41,85
19Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget...(M)41:03,10
20Louise TovgaardTovgaards Mickey (M)41:05,56
21Jasmin Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Und...(M)41:22,53
22Anna Fjordbak SønderstrupStarbo's Toffifee (L)3+11:34,40
23Anna Fjordbak SønderstrupStald Starholm's Dragonite F...(L)50:59,88
24Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight (L)51:38,72
25Sarah MadsenStald Trofast's Beautiful Wh...(L)6+11:49,59
26Anna Fjordbak SønderstrupStald Trofast's Black Aliyah...(L)8+11:37,44
Uplac.Maria GadkjærBellas Age of Extinction (L)Trukket
Uplac.Maria GadkjærDaggry (M)Trukket
v8Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (V)00:25,1920:19,392
u5Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (U)10:29,4300:22,691
u6Lene GadkjærMalegas Obelix (U)00:43,2210:37,091
u7Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (u)00:31,7710:52,411
u15Lene GadkjærZentas Parkour (u)10:40,9420:47,753
u16Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (U)31:06,7810:42,404
u19Maria GadkjærMalegas Air Force One (U)40:58,09
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 6.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Mette Nymann Svendsen
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 3 fejl i finale sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2018-12-08 13:45:00

Plac.FørerKanin405060707580Cert.Point
1Maria GadkjærMalegas Asterix-OXOXXOOXXX14
2Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1-OXXOXOXOXXX1
3Jasmin Jansson"Merci" Vangs Dr. ShepardOOOOXXOXXX
4Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop-OOXXX
5Maria GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz AirOOOXXX
5Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite Fir...OOOXXX
7Jasmin Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a...OXOOXXX
8Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream-OXOXXX
9Jasmin Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato...OOXOXXX
9Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday InnOOXOXXX
9Lene GadkjærMalegas ObelixOOXOXXX
9Lene GadkjærZentas ParkourOOXOXXX
9Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jenn...OOXOXXX
9Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds MeltonOOXOXXX
15Louise HansenFurukollens EverglowOXOXOXXX
15Maria GadkjærMalegas Love Is In The AirOXOXOXXX
17Jasmin Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivo...OXXOXOXXX
18Jasmin JanssonBellas Spot OnOXOXXOXXX
19Anna Fjordbak SønderstrupStald Trofast's Black AliyahOOXXX
19Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Da...OOXXX
19Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)OOXXX
19Maria GadkjærMalegas Air Force OneOOXXX
19Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...OOXXX
24Maria GadkjærSofiagårdens Olympic AirXOOXXX
25Jasmin Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile...OXOXXX
25Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom DanceOXOXXX
25Louise TovgaardTovgaards MickeyOXOXXX
28Jasmin Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under...OXXX
28Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...OXXX
Uplac.Astrid S. JensenEsmaralda SilverblueXXX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Maria Møller Jansson
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2:00 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.