Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JM  2019  I  NUSTRUPHALLEN  VED  VOJENS  DEN  6.  -  7.  APRIL  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær lige
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop
Samlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2019-04-06 13:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker (L...00:47,5400:26,1501:13,6912
2Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)00:34,0900:42,3601:16,4511
3Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno (D...00:50,2900:39,3101:29,6011
4Lisette KongerslevFormørkelse (Futti)01:01,5200:29,0001:30,5211
5Josefine Karoline MoslundMoslund´s Pikachu00:54,6200:38,5001:33,1211
6Bente Bøje JensenJelen Golden Kids (Jelen)01:01,0800:36,2901:37,3711
7Sofie Stubben BrunHybens Tess (Tess)01:22,3400:47,2802:09,6211
8Marlene BruhnJordbærgårdens Queen Bee (Bee)01:32,9201:01,8002:34,7211
9Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo01:24,0001:25,4902:49,4911
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire...10:39,3600:28,4211:07,781
11Louise HansenHaugens Consequences (Corneliu...00:38,2810:36,5911:14,87
12Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon "Tob...10:49,9000:28,8211:18,72
13Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (Yan...10:51,3000:28,2011:19,50
14Louise TovgaardTovgaards En-øre10:51,8000:29,6711:21,47
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...10:45,1800:40,7911:25,97
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...11:01,0700:42,3111:43,38
17Karin MoslundMoslund`s Laguna "Luna"10:34,6110:31,5121:06,12
18Josefine Karoline MoslundKandies Králik20:41,8100:25,1321:06,94
19Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gården10:36,7910:31,0921:07,88
20Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...00:37,4720:33,7121:11,18
21Lisette KongerslevSolens Shooting Star (Silja)20:44,8600:31,8521:16,71
22Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana20:50,2700:27,4421:17,71
23Louise TovgaardTovgaards Mini ( Lang- Øre)20:37,8400:40,1821:18,02
24Josefine Karoline MoslundMoslunds "Thunder" a Million W...20:47,2100:33,5621:20,77
25Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...21:10,1900:22,7121:32,90
26Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui10:49,6410:43,6221:33,26
27Karin MoslundLego-Gårdens Kailua20:59,8600:41,4721:41,33
28Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)21:03,1900:46,7121:49,90
29Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Bernadette21:13,6300:53,9722:07,60
30Camilla á ArgjumJordbærgårdens Captain Cold11:08,1711:01,8522:10,02
31Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)21:35,2000:44,3322:19,53
32Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)21:54,0300:47,5022:41,53
33Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)1+12:04,8501:31,2123:36,06
34Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller10:39,4820:33,1731:12,65
35Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården...21:08,7910:34,0931:42,88
36Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...21:05,4410:46,4031:51,84
37Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel11:39,5021:00,6732:40,17
38Mai HansenMoslunds "Happy" a Million Yea...21:07,8431:28,3952:36,23
39Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...31:19,39
40Sofie Stubben BrunRådved Nygård's Mit Hood (Hood...31:42,99
41Anne-Mette FoghMoslunds Liana af Lego-Gården2+12:00,56
42Sofie Stubben BrunStald Stubbens Gray (Gray)41:25,53
43Marlene BruhnJordbærgårdens Double Dare (Di...41:32,09
44Elisabeth FrederiksenMimrelunds Ninus4+22:17,77
45Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite (Fi...7+12:08,54
Uplac.Emma HebbelerMerlinDisk.
u39Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-g...11:39,691+42:51,7164:31,40
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Kirsten og Camilla
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-04-07 11:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisette KongerslevStampegårdens Disco Inferno (D...00:32,6200:28,6201:01,2413
2Laura Kähler KnudsenKandies León00:47,9200:23,7101:11,6312
3Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon "Tob...00:45,7100:29,9301:15,6412
4Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (Je...00:52,0200:29,2001:21,2212
5Karin MoslundLego-Gårdens Kailua00:35,8511:07,7411:43,591
6Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana10:25,71
7Lynn ViebrockPalatinas Euphoria Elexier10:28,81
8Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. (Jen...10:36,69
9Lisette KongerslevFormørkelse (Futti)10:37,54
10Maria JanssonDaggry (Mini Muh)10:45,98
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Kira Yukimura...10:51,64
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesm...10:55,08
13Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble11:24,95
14Lisette KongerslevSolens Shooting Star (Silja)20:22,71
15Louise HansenStald Neas Shapio Olaf (Olaf)20:49,62
16Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W...21:07,83
17Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)21:15,69
18Lynn ViebrockStampegårdens Lady Liberty30:32,34
19Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)30:39,75
20Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The Do...30:53,55
21Karin MoslundMoslund`s Laguna "Luna"30:57,92
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Li...31:02,04
23Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)31:23,01
24Josefine Karoline MoslundLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)2+11:37,47
25Aase BjernerBygholms Thor3+10:53,59
26Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forg (Mil...40:56,94
27Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...51:16,15
28Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego (...51:34,72
29Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)5+12:13,30
30Emma HebbelerMolly81:47,60
31Emma HebbelerKai-Uwe91:53,62
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegårdens BernadetteTrukket
Uplac.Lynn ViebrockTinka-BellTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Camilla og Charlotte
Bedømmelsesmetode: C1, 0 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-04-07 13:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Louise HansenFurukollens Everglow00:33,8800:23,5900:57,4713
2Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)00:35,5900:24,5501:00,1412
3Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic...00:37,6000:39,7201:17,3212
4Angelina SödergrenEmmchens Gulltopp00:41,2000:38,1601:19,3612
5Angelina SödergrenMilleniums Scutellosaurus10:28,9800:21,2110:50,191
6Alison Bøje Due JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)10:32,3000:26,1910:58,491
7Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India00:36,9110:32,2311:09,141
8Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...00:45,5210:29,8411:15,361
9Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)00:54,8310:20,5611:15,391
10Charlotte EllebyNymåne10:45,0800:31,2911:16,371
11Charlotte EllebyHønsehusets Between Two Worlds10:46,4000:54,2411:40,641
12Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie00:41,1720:24,0721:05,24
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...00:39,3830:25,9631:05,34
14Mette BrandbygeSundahls Strålende0+11:10,4120:31,3431:41,75
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse (E...11:05,2620:42,8231:48,08
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl (Moo...20:29,97
17Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)20:31,13
18Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Black Castiel20:35,81
19Lynn ViebrockPalatinas Mojito20:46,57
20Mette BrandbygeMidnatssol20:48,37
21Sofie Stubben BrunGalaxy Prada (Prada)20:49,73
22Kirsten BjergZentas SW Boz Pity20:55,35
23Angelina SödergrenSilverados Quick Impression21:01,56
24Aase BjernerBygholms Tabasco Chili1+11:03,62
25Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express1+11:07,91
26Charlotte EllebySundahls Gemytlig21:20,59
27Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy30:46,70
28Lynn ViebrockFelina30:56,75
29Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella (...2+10:57,74
30Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins (V...30:58,74
31Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka2+11:08,84
32Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)2+11:33,92
33Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (...41:09,91
34Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route51:12,97
Uplac.Mai HansenStjerneregns Big McIntoshDisk. på tid
Uplac.Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a Candle...Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Maria G og Lisette
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-04-06 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)01:03,6900:43,1501:46,8413
2Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...10:53,0200:38,1811:31,201
3Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie (Zombie)01:05,3110:37,7411:43,051
4Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...10:59,9500:44,8411:44,791
5Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite11:35,6701:13,6312:49,301
6Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...11:53,0101:34,1713:27,181
7Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)12:00,7002:22,8714:23,571
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...0+11:16,2510:39,3821:55,63
9Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr (Gulds...01:15,5020:47,3922:02,89
10Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)21:25,6200:41,6222:07,24
11Camilla á ArgjumFurukollens True by Willpower01:04,4730:52,7531:57,22
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl (Moo...21:37,1810:59,8832:37,06
13Angelina SödergrenEmmchens Gulltopp21:12,6021:06,6142:19,21
14Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea30:51,55
15Alison Bøje Due JensenTramp Golden Kids (Teddy Bear)31:08,23
16Angelina SödergrenSilverados Quick Impression31:21,44
17Louise HansenSofiagårdens Shanghai F131:28,75
18Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)31:33,81
19Angelina SödergrenDon Romantic41:24,10
20Kirsten BjergZentas SW Boz Pity41:27,89
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Eclipse (E...3+12:02,94
22Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani3+12:09,49
23Lynn ViebrockPalatinas Mojito51:07,37
24Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)51:16,50
25Angelina SödergrenMilleniums Scutellosaurus51:23,53
26Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)51:40,92
27Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...4+11:51,94
28Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni5+22:01,92
29Jasmin JanssonBellas Spot On6+12:06,07
30Lynn ViebrockFelina81:59,19
31Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...5+3+13:05,00
32Sofie Stubben BrunGalaxy Prada (Prada)7+2+43:17,44
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Ni...Trukket
Uplac.Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...Trukket
Uplac.Jasmin JanssonJordbærgårdens Light a Candle...Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (Tedd...Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Betina og Karina
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2,30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-04-07 15:02:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMCert.Point
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens GCh. Holly00:28,8400:30,1000:58,94114
2Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)00:43,0700:18,5001:01,5713
3Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...00:45,1000:31,0301:16,1323
4Frida RydbergNordalas African Spring00:50,6800:29,0001:19,683
5Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)00:49,4100:30,3301:19,7433
6Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...00:53,1500:30,3701:23,5243
7Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)00:55,3600:29,6801:25,043
8Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago01:14,0200:47,2002:01,2253
9Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:25,8110:25,0610:50,876
10Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...00:28,9010:26,8310:55,737
11Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy10:34,3200:34,9711:09,298
12Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm00:43,8810:27,2211:11,109
13Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)10:46,4700:31,9211:18,39
14Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony10:48,7500:40,9111:29,6610
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...20:47,1600:23,4121:10,5711
16Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite20:45,4900:32,9521:18,44
17Charlotte EllebySundahls GCh. Ella20:44,8100:40,2621:25,0712
18Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye20:56,8100:36,6521:33,4613
19Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Professor X11:04,0010:40,6621:44,6614
20Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro10:31,3220:43,7431:15,0615
21Louise HansenSofiagårdens Shanghai F120:52,8510:36,8831:29,7316
22Angelina SödergrenDon Romantic21:07,0510:39,3731:46,42
23Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi1+11:20,0110:39,4731:59,4817
24Maria GadkjærMalegas Asterix21:57,6411:18,4933:16,1318
25Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea30:54,6610:28,5941:23,2519
26Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon10:50,2930:33,9741:24,2620
27Lisette KongerslevHønsehusets Balouline (Balouli...30:57,3610:26,9641:24,3221
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...1+11:23,9020:40,5542:04,4522
29Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:34,7621:19,1542:53,9123
30Frida RydbergMilleniums Ch. Against All Odds40:27,0310:21,9650:48,99
31Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)21:02,4130:31,3251:33,7324
32Jasmin JanssonBellas Spot On30:57,5320:38,8851:36,4125
33Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)51:06,1800:53,7851:59,9626
34Camilla á ArgjumFurukollens True by Willpower2+11:29,0621:03,7952:32,8527
35Lene GadkjærZentas Parkour (Palle)32:06,8631:32,0263:38,8828
36Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)51:22,4530:50,4982:12,9429
37Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)3+1+22:16,0821:05,3883:21,4630
38Aase BjernerNødkærlunds Mandel60:55,3730:23,8891:19,2531
39Julie Bøje Due JensenSilverados Catching Stars (Lin...3+1+22:17,0231:27,2493:44,2632
40Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...3+1+12:13,903+1+22:26,08114:39,9833
Uplac.Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (Balou)TrukketUplac
Uplac.Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...TrukketUplac.
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Karin
Bedømmelsesmetode: D1 2. gennemløb til alle fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-04-06 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidJMCert.Point
1Charlotte EllebySundahls GCh. Ella10:59,5800:49,8511:49,43114
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens GCh. Holly21:01,7300:45,2521:46,982
3Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)00:56,9920:55,8621:52,853
4Frida RydbergMilleniums Ch. Against All Odds11:09,5310:43,6521:53,18
5Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...21:19,8200:52,7522:12,574
6Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)01:28,5530:56,5532:25,10
7Lisette KongerslevHønsehusets Balouline (Balouli...21:12,1220:37,7341:49,855
8Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy3+11:30,8500:30,3342:01,186
9Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...31:22,7410:50,4942:13,237
10Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi3+11:42,4500:30,8342:13,288
11Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony31:12,8120:46,3251:59,139
12Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon2+11:46,9120:54,8452:41,7510
13Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)31:43,9020:57,8652:41,76
14Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro4+11:15,0110:26,6561:41,6611
15Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm61:23,2210:53,0772:16,2912
16Frida RydbergNordalas African Spring51:18,5821:15,6772:34,25
17Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy4+11:39,2930:49,1682:28,4513
Uplac.Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Professor X41:04,41TrukketUplac.
Uplac.Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut...Disk tid.
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets Luv A ByeTrukketUplac.
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Anne-Mette og Louise
Bedømmelsesmetode: D1 fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Højdehop
Dato: 2019-04-07 09:00:00

Plac.FørerKanin5060707580859095JMCert.Point
1Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)OOXOOXOXOOXXX114
2Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye-XXOOOOXOXXX21
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens GCh. HollyOO-XOOXXOXXX3
4Charlotte EllebySundahls GCh. Ella-XOOXOOXXOXXX4
5Laura Kähler KnudsenMaglebo's Ch. Young and Beaut...OOO-XOXXOXXX
6Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...OOOOXOXXX5
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...OOXXOXOXOXXX6
8Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...OOXOXOXXX7
9Kirsten BjergBjørkvangs Anko MitarashiOXOXOXOXXX8
10Marlene BruhnBellas Fancy Una (Una)OXOXXOXXOXXX
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...OOOXXX9
11Jasmin JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)OOOXXX9
13Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)O-XOXX11
14Aase BjernerBygholms Navigator of the OceanOOXOXXX12
15Maria GadkjærMalegas AsterixXOOXOXXX13
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella (...OXOXOXXX14
17Lynn ViebrockPalatinas Euphoria ElexierOOXXX
17Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille (Nille)OOXXX
17Camilla á ArgjumStampegårdens Song of IndiaOOXXX15
17Charlotte EllebySundahls Ch. Goat BoyOOXXX15
17Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1OOXXX15
22Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of HarmonyOXO-XXX18
22Sofie Stubben BrunStald Fuglsangs Black CastielOXOXXX
22Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonOXOXXX18
22Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)OXOXXX18
22Charlotte EllebyBjørkvangs Akari TatsushiroOXOXXX18
22Lene GadkjærMalegas ObelixOXOXXX18
28Charlotte EllebyHønsehusets Between Two WorldsXOXOXX
28Lynn ViebrockFelinaXOXOXXX
28Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. (Jen...XOXOXXX23
31Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)OXX24
31Laura Kähler KnudsenKandies LeónOXXX
31Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)OXXX
31Lynn ViebrockPalatinas MojitoOXXX
31Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight ExpressOXXX25
31Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World...OXXX25
37Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman (Batma...XXOXXX
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Infinite Love (Fini)XXUplac
Uplac.Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Mak...XXUplac
Uplac.Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)XXX
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...XXXUplac.
Uplac.Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite (Fi...XXXUplac.
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Maria Møller Jansson
Sekretær: Maria og Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2019-04-06 16:25:00

Plac.FørerKanin100120140160180190200210220230JMCert.Point
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens GCh. HollyO-XXO-OXOOXOOO114
2Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)O--XO-O-XOOXXX21
3Lisette KongerslevBellas Fancy Thora (Thora)OOOOXOOXOXXOXOXXX3
4Charlotte EllebySundahls GCh. EllaO-XO-O--XOXXX4
5Charlotte EllebySundahls Ch. Goat BoyO-XO-XXOXOXXOXOXXX5
6Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...O-O-OOXOXXOXXX6
7Lynn ViebrockFelinaOOOXXOXXOOXXX
8Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf MoonO-XOXOXOXOXXX7
9Charlotte EllebyHønsehusets Luv A ByeXXO-XXO-XO-XXX8
10Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...OXOOOXOXXX9
11Lynn ViebrockPalatinas MojitoOOXOXOXXOXXX
12Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...XOXOXOXOXXOXXX10
13Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of CharmO-OO-XXX11
13Louise HansenSofiagårdens Shanghai F1O-OO-XXX11
15Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. (Jen...OOOOXXX13
16Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The SeaXO-OXO-XXX14
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...OXOOXOXXX15
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...OXOOXOXXX15
19Jasmin JanssonBellas Spot OnOXOXXOXOXXX17
20Louise HansenFurukollens EverglowXOOXXOXXOXXX18
21Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)O-O-XX19
22Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)OOOXXX20
23Kirsten BjergSommerly´s Comet GalaxyXXOXOXOXXX21
24Maria JanssonVilsmøllegårdens Potato Chip P...OOXXX22
25Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fenne (Fe...XOOXXX23
26Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)OXOXXX
Uplac.Laura Kähler KnudsenKandies LeónXXX
Uplac.Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick (Nick)XXX
Uplac.Lynn ViebrockStampegårdens Lady LibertyXXX
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...XXXUplac
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Anne-Mette og Karin
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninElite LigeElite KrogetHøjdeLængdeSamlet Point
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens GCh. Holly12314
2Charlotte EllebySundahls GCh. Ella121449
3Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo (Bubb...445613
4Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (Ida)33111917
5Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...271019
5Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy8615519
7Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...67922
8Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye13Uplac.2823
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee (Ee...1161532
9Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm9121132
11Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi178833
12Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon201018735
13Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony1091837
14Louise HansenSofiagårdens Shanghai F116151142
15Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro15111844
15Bente Bøje JensenPreriens Ch. Leikur (Leikur)2418244
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob...2291546
18Maria Jansson og
Jasmin Jansson
Vangs Dr. Shepard (Merci)29102059
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.