Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  VALLEKILDE-HØRVE  VED  HOLBÆK  DEN  29.  NOVEMBER  2009

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Stina Brahtz NagelLyngholms Sakito00,20,1701,15,1100,12,4712
2Camilla AnkerstjerneFunnys The Last Time00,14,7300,15,8800,15,0411
3Stina Brahtz NagelZackrias00,49,6400,34,70011
4Caroline FrederiksenWinds Armarni00,15,1710,10,8611
5Laura LundMagics Sweet Blue Heaven00,31,032+10,39,4231
6Katja HonnensMulti Juice10,14,9511
7Emilie LyngholmFlamencos Leo Leo10,15,5711
8Caroline FrederiksenBrødkærgårdens Fleur10,21,2911
9Emilie LyngholmCombinations Born To Be Hasty10,24,4511
10Nanna PetersenLeeds Jasmin10,33,6711
11Signe OlesenPinocchio10,45,9311
12Katja HonnensAjtaks Mr. Bean10,51,0411
13Mia HansenEventyrrigets Ziska20,13,5721
14Lisa HeinLilje20,20,192
15Laura LundMagics Be My Fantasy20,27,592
16Emilie LyngholmLyngholms Nicoline20,28,762
17Mia HansenFunnys Ama20,32,972
18Charlotte PedersenXaToos Phoenix Crux af Hønsehu...20,48,812
19Nanna PetersenTaharas Nobi20,54,292
20Mia HansenOpel Kadett Junior21,00,142
21Nanna PetersenSimba21,00,772
22Mette WindWinds Shali Airam30,16,583
23Stine JensenChili30,26,253
24Mikkel DueMimrelunds Aygo30,33,693
25Mia FossbergGizmoa Arahura Pathway To Dawn30,44,783
26Patricia MøllnitzFnuggi30,50,193
27Julia ManagerThilde30,51,533
28Lisa HeinMimrelunds Kalla30,55,933
29Mette WindWinds Siko Whazir31,13,533
30Lisa HeinFlora Centrantus2+11,17,063
31Mia HansenLightning40,47,454
32Nanna PetersenBlå Verdens Blue Darling40,49,254
33Julie FrøshøjPuffle40,51,744
34Mia HansenLarsen40,54,374
35Patricia MøllnitzZiggy40,59,514
36Julie JensenJustis Annabelle3+11,16,764
37Julia ManagerMagnus50,46,895
38Patricia MøllnitzSpeedy51,00,835
39Lisa HeinFlora Hvidkløver4+11,16,815
40Caroline FrederiksenLyngholms Belive In Naddie4+11,26,735
41Anja SahlMini Max3+21,35,025
42Mia HansenLyngholms Belive In Nancy3+21,37,315
43Mia HansenStald Funnys Fiat60,41,736
44Caroline FrederiksenMosbergs Sweet Like Littel The...60,50,466
45Stina Brahtz NagelImpeys Tøf Tøf60,55,386
46Anne AndersenBlå Verdens Morris60,59,336
47Patricia MøllnitzStald Dundines Black Beauti5+11,19,016
48Lisa HeinFlora Rødkløver61,26,286
49Caroline FrederiksenMosbergs Nomi4+21,33,016
50Mia HansenLancia Delta4+21,41,176
51Julie FrøshøjPjuske71,02,217
52Mia HansenLancia Ypsilon71,09,927
53Signe OlesenLille My5+21,41,307
54Julia ManagerFutte6+1+11,23,058
55Patricia MøllnitzAsta La Vistas Skipper Skrumle7+11,25,558
56Laura LundLunds Shassy Shapper Jash6+1+31,46,6410
57Anne AndersenLewis7+31,53,0310
Uplac.Laura LundRosas Donna Bella TheoTrukket
Uplac.Nanna PetersenAsta La Vistas Ginza TanakaTrukket
Uplac.Nanna PetersenMagics Blue StarTrukket
Uplac.Nanna PetersenMimrelunds ViolaTrukket
Uplac.Nanna PetersenZentas AladdinTrukket
Uplac.Sheila PetersenHolmstrups BakiTrukket
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Pernille Qwist Reckey
Sekretær: Pernille Qwist Reckey
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 01:15 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla AnkerstjerneWinds Miss Las Vegas00,34,8100,16,80013
2Anja SahlBuller00,29,9300,29,42012
3Lisa HeinFlora Zinnia11,16,5711,05,6021
4Mia HansenWinds Molly20,40,5910,36,9231
5Patricia MøllnitzDundine30,23,6231
6Stine JensenCayenne30,35,0931
7Emilie LyngholmNicea Soft30,47,473
8Mia HansenLancia31,04,273
9Nanna PetersenLupo2+11,15,773
10Patricia MøllnitzEventyrrigets Sudoku40,30,564
11Lisa HeinFlora Gyldenris40,51,314
12Mia HansenNissan Terrano41,11,344
13Mette WindSnöflingans Fandango41,34,354
14Mia HansenWinds Mysli51,28,285
15Caroline FrederiksenMosberg Nugat51,37,235
16Emilie LyngholmLyngholms Cotton60,50,746
17Mette WindWinds Nahliia Panwa61,04,126
18Camilla AnkerstjerneCAs Enduring Eragon3+1+22,00,546
19Emilie LyngholmMagics Don´t Jump71,17,747
20Emilie LyngholmFlamencos Dreams of Eternity6+11,44,537
21Stina Brahtz NagelWinds Nadeena Pandita7+11,17,048
22Camilla AnkerstjerneCAs Silver To Surprice81,18,988
23Stine JensenEllie81,20,218
24Mia FossbergGizmos Møw8+11,40,049
25Mia FossbergBaloos Snebold4+1+42,36,059
26Julie JensenOskar101,43,5410
27Signe OlesenBlom7+2+32,29,2410
28Mia HansenTrunte8+30,29,9111
Uplac.Mia HansenMagics Night Of LoveTrukket
Uplac.Mia HansenOpel CalibraTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Pernille Qwist Reckey
Aspirant: Charlotte Pedersen
Sekretær: Pernille Qwist Reckey
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 01:45 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte PedersenMøllegårdens Al Capone10,57,6300,43,81113
2Camilla AnkerstjerneCAs Bailey20,52,5700,19,402
3Emilie LyngholmJordbærgårdens Belive It ot Not20,49,1300,21,002
4Emilie LyngholmBella Nero21,36,3031,06,735
5Mia HansenAsil31,32,453
6Mette WindWinds Quazzidy De La Vega40,41,224
7Charlotte PedersenPralinens Mrs. Butterworth41,02,884
8Mia FossbergBaloos Challenger Kaitaki41,56,634
9Mette WindWinds Quintin Quantico6+11,47,007
10Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki Miyaki7+12,07,638
11Mia HansenOpel Kadett91,25,179
12Patricia MøllnitzStald Dundines Max102,02,5010
13Patricia MøllnitzFrække10+22,17,7212
Uplac.Emilie LyngholmLyngholms Negro QuatroTrukket
Uplac.Emilie LyngholmWinds EgernisTrukket
Uplac.Lisa HeinFlora SolsikkeTrukket
Uplac.Stina Brahtz NagelImpeys RonaldoTrukket
Uplac.Stina Brahtz NagelMagics Blå MandagTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mikkel Due
Aspirant: Anne Andersen
Sekretær: Mikkel Due
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin506065707580Cert.Point
1Pernille Qwist ReckeyGCh. Nicodemus Von StrandparkenOOXOXXOXXOXXX14
2Mette WindWinds Ch. Xawi DirlacziOXXOXOXOXXX
3Charlotte PedersenWinds NicolaiOOOXXX
4Mia FossbergBaloos Challenger KaitakiOXXOOXXX
5Mia HansenAsilOXXOXXX
6Camilla AnkerstjerneCAs BaileyXOXXOXXX
7Katja HonnensLille Spaghetti LynfisOXXX
7Katja HonnensSpillegårds FurbyOXXX
7Mia HansenCasaNovaOXXX
10Mia FossbergBaloos SnowballXOXXX
Uplac.Mikkel DueAjtaks Solero-XXX
Uplac.Katja HonnensVakse ViggoXXX
Uplac.Lisa HeinNeottia Nidus-avisXXX
Uplac.Mia HansenLanciaXXX
Uplac.Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki MiyakiXXX
Uplac.Patricia MøllnitzFrækkeXXX
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Stina brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.