Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JULESTÆVNE  I  RIDEHUSET  PÅ  VILVORDE  I  ROSKILDE  DEN  7.  DECEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite lige
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2019-12-07 15:15

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Camilla Kirk JensenSkovvejens Born to Do It (Itze)00.18,8712
2Isabella ColomboCrazyjumpers Lamborghini00.23,221
3Camilla Kirk JensenUniKins Stormfly00.23,341
4Mathilde AndersenSkovvejens El Paso00.24,191
5Ellen LønborgUniKins Slam Bam (Sammi)00.25,121
6Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)00.25,281
7Emilie OlsenUniKins Queen Anne's Revenge00.25,871
8Tanja PedersenUniKins Midsummer Hill (Milbo)00.27,001
9Tanja PedersenUniKins Screaming Death (Zelda)00.27,591
10Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams00.31,41
11Regitze ReckWinds Ilviro00.31,97
12Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)00.33,13
13Camilla Kirk JensenKlundtes The White Raven (Wigga)00.33,44
14Agnete LønborgCrazyjumpers In Primo Piano (Pani...00.37,75
15Mathilde AndersenUniKins Punk Shock (Pukii)00.38,65
16Camilla Kirk JensenWinds Ilario00.38,75
17Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)00.42,72
18Louise Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise (Sunrice)00.47,59
19Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)01.30,69
20Tanja PedersenUniKins Night Fury (Falk)10.27,81
21Mathilde AndersenKlundtes The High City (Lille C)10.31,38
22Camilla Kirk JensenKlundtes The Miracle Thief (Mikkel)10.33,25
23Mette WindUniKins Dragon Hill10.36,25
24Agnete LønborgKlundtes Smile of Insanity (Snupp...10.50,22
25Ellen LønborgEgevangs Black Mamba20.40,03
26Lily Garvig AmannOlivias Kaniners We Will Rock You...20.48,34
27Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom21.05,13
28Emilie OlsenFilur30.53,19
29Signe BrenholdtBjörklövets Screaming Meemies (Sv...31.09,97
30Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel31.47,91
31Isabella ColomboColombos Cool King40.41,31
32Isabella ColomboMollegaardens I Love You (Prince)40.47,10
33Tanja PedersenUniKins A Quiet Place (Penny)40.48,13
34Agnete LønborgMilevangs Chap41.13,19
35Anna Katrine HustedSareptas Blue Crush41.24,09
36Freja PedersenRosendalens Mynte51.59,66
37Freja PedersenRosendalens Manse61.46,06
38Smilla HolmSolhavens I Was Born to This (Luna)7+12.01,00
39Emma Borglykke SørensenEgevangs Oneday (Tumple)5+1+22.16,25
40Selina JespersenCassa-Strudahls Wilma8+11.52,53
Uplac.Ellen LønborgMilevangs MintTrukket
Uplac.Emma Borglykke SørensenKlakensdyr Shadow (Buller)Trukket
Uplac.Sif EnevoldsenCassa-Strudahls HugoTrukket
Uplac.Smilla HolmLønborgs Poker Face (Nova)Trukket
u24Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn) (U)10.38,62
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Aspirant: Cecilie Brenholdt
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-12-07 14:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)00.36,8700.27,72013
2Mia HansenBjörklövets Burning View (Conrad)00.29,3200.28,62012
3Signe BrenholdtStampestaldens Kate00.45,0900.39,94012
4Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (Fria)01.35,1900.51,09012
5Mia HansenUniKins Troubador00.33,2500.56,53012
6Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies10.37,2100.32,351
7Signe BrenholdtStampestaldens Styles10.36,3100.48,191
8Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)10.27,7511.08,042
9Camilla Kirk JensenKlundtes Trace The Call (Trisse)10.38,781+11.12,193
10Mia HansenFunnys Eye For An Eye (Elias)00.31,29Trukket
11Mia HansenBjörklövets In Loving Memory20.53,03
12Mathilde AndersenStampegårdens Indian Summerset (M...30.40,85
13Mette BrandbygeMilleniums Palermo30.47,53
14Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (Marv...50.55,63
Uplac.Mia HansenFurukollens Strawberry Swing (Siwa)Trukket
Uplac.Yasmin GrønneløvHegvalds SaharaTrukket
u10Mia HansenFunnys Nio-Nima (U)11.40,8421.38,373
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2019-12-07 12:25

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)00.35,1900.39,0001.14,1913
2Mette BrandbygeSundahls Strålende00.53,6900.44,8101.38,5012
3Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano00.36,2210.26,3411.02,561
4Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Alma)00.39,3710.31,8411.11,211
5Mette BrandbygeFormørkelse10.44,0600.27,6511.11,711
6Tanja PedersenUniKins Dive Clops (Dudii)10.43,6200.36,1211.19,741
7Mia HansenKlundtes Pass The Poems (PP)10.57,0000.33,0311.30,031
8Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)10.59,8100.40,7211.40,531
9Charlotte EllebyNymåne00.48,880+10.54,9111.43,791
10Tanja PedersenKlundtes Long Way Down (Lotus)11.03,1800.48,5611.51,741
11Regitze ReckWinds Ilinora11.10,5000.42,1911.52,691
12Charlotte EllebySundahls Gemytlig11.19,1200.50,1012.09,221
13Mia HansenKlundtes Bellarena10.46,8510.35,1521.22,00
14Mia HansenFunnys No Return (Rino)10.54,5020.30,0031.24,50
15Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alcan)10.57,8820.54,2831.52,16
16Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården (...10.58,3131.18,4742.16,78
17Tanja PedersenFurukollens True by Match (Matty)20.42,00
18Mia HansenFunnys Eclipse21.02,25
19Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)21.10,75
20Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol21.17,75
21Mia HansenFunnys Aura21.19,50
22Mia HansenKlundtes Lonely Hills21.20,72
23Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia21.22,12
24Cecilie BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman1+11.38,96
25Charlotte EllebyMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...30.48,56
26Signe BrenholdtStampestaldens La Paix31.02,47
27Signe BrenholdtTaharas Ane31.03,06
28Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa)31.33,91
29Tanja PedersenFurukollens True by Foxglove (Leo...40.41,75
30Cecilie BrenholdtFunnys Amira41.09,00
31Janni BrenholdtStampestaldens Allison41.31,25
32Cecilie BrenholdtStampestaldens Purpurella51.13,22
33Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow4+1+12.11,88
34Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki4+1+12.11,97
Uplac.Janni BrenholdtUniKins Cactus JackDisk.
u28Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac...... (U)31.15,09
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Aspirant: Anna Katrine Husted
Sekretær: Camilla og Anna
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-12-07 17:10

Plac.FørerKaninFejlTidOmløbCert.Point
1Mette BrandbygeMidnatssol00.26,5014
2Tanja PedersenUniKins High Five (Fiifii)00.30,250 - 0:23,501
3Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream00.30,661 - 0:31,751
4Signe BrenholdtStampegårdens SCh. Wild N' Reckless00.30,351 - 0:39,81
5Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye00.30,532 - 0:27,78
6Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (Fan...00.39,09
7Mathilde AndersenMaglebo's Tolfetano00.41,53
8Tanja PedersenFurukollens True by Match (Matty)00.42,47
9Signe BrenholdtFunnys Amira00.46,04
10Mia HansenBellas Ch. Pappelina00.47,22
11Louise Stub DetlefsenSøgaards Azalia01.16,19
12Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)01.31,46
13Mette BrandbygeBellas Ch. Lucie Kaas10.22,62
14Mia HansenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)10.24,41
15Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella10.26,91
16Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)10.32,12
17Charlotte EllebyNymåne10.33,65
18Mia HansenFunnys Athena10.42,66
19Anna Katrine HustedRosehagens Eden Rose10.44,84
20Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10.47,59
21Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)10.52,06
22Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago10.54,62
23Charlotte EllebySundahls Gemytlig10.56,60
24Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)20.25,60
25Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)20.29,59
26Tanja PedersenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)20.36,87
27Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)20.43,34
28Mette BrandbygeSundahls Strålende20.50,33
29Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol20.52,97
30Mia HansenFunnys Aura20.57,62
31Regitze ReckWinds Ilinora21.01,18
32Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor Doom (C...30.35,78
33Tanja PedersenUniKins I Can't Love You (Alcan)30.38,75
34Mette WindWinds SCh. Cyclops2+10.44,97
35Signe BrenholdtBjørkebakkens Touch Of Love (Imme)30.46,88
36Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)30.48,06
37Tanja PedersenUniKins Lie To Me (Elo)30.48,40
38Tanja PedersenUniKins Dreams of Devotion (Alma)30.53,47
39Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella30.59,41
40Tanja PedersenStampegårdens Tippy Toe (Tut)31.04,09
41Tanja PedersenOceans Punta Uva af Sofiagården (...2+11.15,06
42Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)31.28,40
43Mia HansenKlundtes Bellarena40.49,88
44Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)40.51,03
45Freja PedersenStampestaldens Bulmers Norman3+10.56,28
46Tanja PedersenKlundtes Long Way Down (Lotus)40.58,53
47Signe BrenholdtStampestaldens La Paix3+10.59,69
48Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Libi)50.50,44
49Tanja PedersenUniKins Dive Clops (Dudii)50.50,87
50Janni Onuczak BrenholdtStampestaldens Else Lindstow4+1+12.06,65
51Emilie OlsenFunnys Naruto Uzumiaki4+1+32.39,78
Uplac.Janni Onuczak BrenholdtUniKins Cactus JackTrukket
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2019-12-07 10:25

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00.27,6300.28,9300.56,5614
2Mette BrandbygeMidnatssol00.36,6500.30,6601.07,3113
3Mette WindWinds SCh. Cyclops01.02,7501.10,0402.12,793
4Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)00.47,4420.50,5321.37,97
5Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella21.02,9100.41,2921.44,20
6Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye11.17,7210.55,4722.13,19
7Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)01.27,5621.07,5022.35,06
8Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)20.34,7810.35,8831.10,66
9Camilla Kirk JensenFunnys Athena01.01,1830.42,4031.43,58
10Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)11.00,4720.53,5031.53,97
11Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)11.26,3721.12,5632.38,93
12Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)11.39,2821.07,9732.47,25
13Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D... (C...00.46,7240.44,7841.31,50
14Camilla Kirk JensenStampegårdens SCh. Wild N' Reckless20.53,3420.48,4141.41,75
15Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (Fan...21.09,3451.24,1972.33,53
16Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze21.16,386+11.47,3193.03,69
17Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream30.49,82
18Anna Katrine HustedRosehagens Eden Rose31.06,31
19Mia HansenBellas Ch. Pappelina31.08,78
20Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)31.22,97
21Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago31.36,53
22Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)41.03,46
23Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)41.15,28
24Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Libi)41.24,00
25Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)41.38,97
26Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)3+12.03,06
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Aspirant: Cecilie Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.