Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DM  2005  I  HADERSLEV  DEN  2.  -  3.  APRIL  2005

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Brit LundbyHarry00:13,0300:07,40012
2Cathrine PoulsenHimmelgårdens Olfine00:14,4100:10,81011
3Camilla á ArgjumPeek-a-Boo00:18,0600:12,47011
4Emilie LyngholmSpragle00:16,1600:14,00011
5Kathrine AlbyMr. Apple Jack00:49,4300:14,38011
6Birgit BankeFiona's Banana Split00:18,1300:17,13011
7Birgit BankeFiona's Lille Kalle Klat00:19,0300:17,56011
8Birgit BankeFiona's Nix Pille00:28,3400:18,43011
9Anja Højmark HegnsvangFiona's Thor00:22,1900:18,62011
10Denise HerrestrupKiara's Sorte Vildkat00:35,6900:22,38011
11Charlotte ChristiansenNadia Sølvnotte00:23,0300:33,5901
12Kristine JørgensenMrs. Gule Regina10:15,9000:11,6511
13Stasja PetrovaClemme10:26,1000:11,6511
14Emilie LyngholmNoa Sølvnotte10:24,6900:12,8111
15Stine NielsenJensen10:16,0700:13,471
16Camilla á ArgjumBygholms Prince of Magic00:34,8410:15,251
17Charlotte LyngholmNanna Sølvnotte00:24,0310:17,971
18Anne-Sofie Søby JensenMy Dusty Starfighter10:41,5600:18,591
19Kathrine AlbyPepsi00:52,3910:20,901
20Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila10:18,1500:22,501
21Viveca NielsenJezzica10:40,7900:24,131
22Nanna EckhoffSøbjergårds Uffe10:14,1600:26,591
23Ann Katrine AbildgaardSputnic10:30,9700:32,871
24Annette S. JensenStald Mi-Mi's Herkules10:28,1500:33,881
25Denise HerrestrupKiara's Trixie by Maximum10:51,6600:35,631
26Katrine NielsenBorreby's Felix00:32,2510:41,411
27Sarah RohdeLille Mille10:59,2200:50,001
28Sarah RohdeBuster01:37,781103,50
29Jeppe LundbyVan Nistelrooy10:43,9110:08,502
30Katrine NielsenBorreby's Hende Der10:16,0010:12,252
31Camilla á ArgjumHindbærgårdens My Fake Jack20:17,4400:13,032
32Marlene BruhnJordbærgårdens Brown Beauty10:27,6910:14,602
33Anja Højmark HegnsvangFreya10:18,0010:15,752
34Stine NielsenJørgensen20:33,4000:16,442
35Julie KronborgTrøffel10:26,3210:17,402
36Charlotte ChristiansenBuster10:23,7810:17,562
37Birgit BankeGaunby's Tøzz20:38,6900:17,912
38Katrine NielsenStampegårdens Per20:30,1000:18,502
39Regitze ReckSpirit from my Nightwish00:22,5020:19,502
40Mathilde Bøge JensenChip10:23,1910:20,532
41Mikkel B. Due (C.C.)Ole21:04,6500:23,562
42Mikkel B. Due (C.C.)Nope00:43,7220:23,752
43Nanna EckhoffSøbjergårds Plet00:22,9420:27,252
44Kristine JørgensenSylvester00:37,7220:27,372
45Mathilde Bøge JensenPaprika10:30,1210:31,502
46Nanna EckhoffSøbjergårds Yoggi10:53,1010:35,312
47Charlotte ChristiansenNina Sølvnotte30:24,0300:14,503
48Heidi Vitting PedersenStald V.i.P.'s Princess Strit20:25,7210:20,853
49Kristine JørgensenMax20:34,9110:22,093
50Christian PostMille20:48,5610:29,253
51Charlotte LyngholmKoko20:44,8410:29,593
52Emilie LyngholmVictor10:25,4120:33,163
53Katrine NielsenBorreby's Felicia10:56,9320:47,913
54Katrine NielsenBorreby's Min Eddie C30:26,0010:12,034
55Kathrine AlbyLille Lyse Luna20:29,2520:21,104
56Camilla á ArgjumM. Mærkværdige Mogens30:32,4710:32,314
57Sandra BardevigVikter30:26,7220:14,065
58Ulla JensenYellow20:26,5330:18,885
59Ditte PedersenCleopatra50:27,2500:22,475
60Jeppe LundbyFlisbeth20:17,6830:33,185
61Laura Lair NielsenCute30:44,3430:28,386
62Charlotte ChristiansenDodo20:25,3540:35,816
63Christian PostMolly40:44,9120:40,506
64Camilla á ArgjumMellemlunds Cosmic Crackers50:38,6220:22,757
65Sarah JensenMickey Sismofyt30:41,7540:38,437
66Laura Laier NielsenTulle40:48,7560:32,7810
Uplac.Regitze ReckShining Firebladeudgået pga. ?
Antal deltagere: 67.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dan Nielsen
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Christina AlbyVakse Viggo00:52,5000:26,38012
2Kristine JørgensenMrs. Gule Regina00:38,9700:27,81011
3Camilla á ArgjumH. Never Cry for Me00:52,3700:28,46011
4Christina AlbyMr. Mix Max00:38,4400:30,68011
5Maria BankeFiona's Dimar00:50,1900:33,66011
6Kristina Scherrebeck-Bois...Madam Split01:06,2200:33,97011
7Birgit BankeFiona's Lille Kalle Klat00:47,9000:49,03011
8Kirsten BjergSommerly's Diva00:51,6301:07,44011
9Annette NielsenMors Jumper00:34,0010:29,5011
10Birgit BankeFiona's Banana Split00:44,5310:36,3811
11Charlotte ChristiansenNina Sølvnotte10:52,0900:40,4411
12Kathrine AlbyPepsi11:29,7500:43,5611
13Camilla á ArgjumH. My Fake Jack00:56,4710:44,1511
14Charlotte ChristiansenNeiki11:02,6600:45,4411
15Jeppe LundbyBølle Bob01:14,2210:54,1511
16Jeanette BorchFionas Chuckie10:40,6900:54,5611
17Anne-Sofie Søby JensenMy Dusty Starfighter01:40,7210:56,071
18Kristine JørgensenProp00:34,8810:56,751
19Mathilde Bøge JensenPaprika11:38,1601:16,031
20Ann Katrine AbildgaardSputnic11:24,4101:22,811
21Sarah JensenSpeedy Boy01:54,1911:28,221
22Sarah RohdeLille Mille11:58,1601:28,471
23Kristina Scherrebeck-Bois...Esmaralda21:02,0000:34,752
24Charlotte ChristiansenDodo21:04,6200:38,072
25Maria BankeFiona's Herly10:56,3410:45,382
26Nanna EckhoffSøbjergårds Plet11:05,8110:47,912
27Brit LundbyMr. Bean10:59,9710:48,652
28Julie KronborgTrøffel21:20,4400:50,152
29Eva Duedahl KnudsenLucky Bean01:18,6820:53,872
30Mikkel B. Due (C.C.)Ole11:33,4410:59,342
31Charlotte LyngholmNanna Sølvnotte21:24,6301:03,882
32Kristina Scherrebeck-Bois...Hippitøs11:21,6911:08,132
33Anja Højmark HegnsvangFiona's Thor21:29,2901:12,192
34Mathilde Bøge JensenChip01:37,8421:18,592
35Annette NielsenHappi20:45,7210:25,503
36Katrine NielsenBorreby's Hende Der30:34,4100:27,843
37Cathrine PoulsenHimmelgårdens Olfine20:51,6610:34,283
38Camilla á ArgjumPeek-a-Boo20:54,0910:38,563
39Nanna EckhoffSøbjergårds Uffe31:37,5600:45,443
40Kristine JørgensenMax31:15,8100:51,843
41Katrine NielsenStampegårdens Per21:01,4410:55,373
42Annette S. JensenStald Mi-Mi's Herkules21:27,5710:57,193
43Charlotte LyngholmKoko21:29,2811:00,943
44Kathrine AlbyMr. Apple Jack21:24,5311:23,253
45Marlene BruhnJordbærgårdens Tequila30:41,6810:32,724
46Kristina Scherrebeck-Bois...Matas11:13,0930:44,294
47Charlotte ChristiansenBuster30:58,6510:45,374
48Kristine JørgensenSylvester21:02,5920:47,784
49Birgit BankeGaunby's Tøzz31:06,2210:49,844
50Katrine NielsenBorreby's Felix10:52,3730:50,254
51Nanna EckhoffSøbjergårds Yoggi31:33,4110:59,254
52Denise HerrestrupKiara's Sorte Vildkat41:35,8101:02,594
53Maja Thim LarsenJørgen H.21:50,2521:12,004
54Emilie LyngholmVictor21:15,4121:13,534
55Katrine NielsenBorreby's Felicia31:23,3411:37,944
56Birgit BankeFiona's Nix Pille41:24,9010:40,045
57Charlotte ChristiansenNadia Sølvnotte40:52,7510:40,295
58Jeppe LundbyVan Nistelrooy31:28,0020:58,915
59Brit LundbyHarry52:26,9401:02,725
60Katrine NielsenBorreby's Survivor40:31,7820:24,906
61Jeppe LundbyFlisbeth20:41,9740:49,626
62Kathrine AlbyLille Lyse Luna61:14,8700:54,566
63Camilla BorchFionas Classica10:51,1951:17,176
64Ingrid TygesenSunshine50:42,2220:35,097
65Ulla JensenHope41:10,3130:53,097
66Heidi Vitting PedersenStald V.i.P.'s Princess Strit51:32,2220:54,317
67Sarah S. ChristiansenMille61:29,1311:03,387
68Anja Højmark HegnsvangFreya41:00,6631:03,977
69Sarah RohdeBuster62:40,9711:38,537
70Regitze ReckShining Fireblade52:06,8130:47,508
71Charlotte ChristiansenMarie51:37,8130:54,938
72Marlene BruhnJ. Brown Beauty41:32,5641:13,378
73Denise HerrestrupKiara's Trixie By Maximum22:08,2262:31,668
74Katrine NielsenBorreby's Min Eddie C50:35,6541:04,729
75Emilie LyngholmNoa Sølvnotte61:55,0931:35,139
76Charlotte ChristiansenCasper71:09,5630:44,8810
77Charlotte Riis-HansenMüsli61:35,8251:29,3111
78Viveca NielsenJezzica91:40,2931:16,1612
Uplac.Puk Holm HansenKovutrak sig
Antal deltagere: 79.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Bettina BjergSommerly's Gucci00:17,8900:11,22013
2Linda Skov JohannssonHindbærgårdens V.I.P.00:21,2400:15,41012
3Maria BankeFiona's Herly00:24,7300:17,91012
4Christina AlbyMr. Mix Max00:30,9110:13,3111
5Maria BankeFiona's Dimar10:24,4900:13,6411
6Lene BjergMimrelunds Mikado10:29,5300:14,4411
7Annette NielsenMors Jumper10:18,8800:15,8811
8Kristine JørgensenDirty Harry10:36,5200:19,8211
9Jeanette BorchRafiki10:47,2000:21,3111
10Kristine JørgensenProp20:19,5900:11,4521
11Eva Duedahl KnudsenRommedahl10:39,3410:14,592
12Charlotte Riis-HansenJulius30:20,0600:12,963
13Christian PostBobby Olsen20:19,4510:13,033
14Brit LundbyMr. Bean30:24,5600:27,753
15Charlotte ChristiansenNeiki20:34,9610:28,983
16Mette PedersenManuel20:45,8510:29,133
17Aase BjernerAnderups Vita Wrap It20:52,0210:36,613
18Kirsten BjergSommerly's Diva30:45,0600:39,093
19Charlotte Riis-HansenMüsli20:43,2710:48,603
20Christina AlbyVakse Viggo30:24,8210:16,114
21Camilla á ArgjumKaretgårdens Maximum Shakira30:21,7210:17,254
22Christina AlbyJolly30:44,8310:19,204
23Charlotte ChristiansenNorton40:39,5200:22,224
24Eva Duedahl KnudsenLucky Bean00:31,1640:25,754
25Camilla á ArgjumH. Never Cry for Me30:22,1610:31,364
26Sarah S. ChristiansenMille30:57,7610:37,074
27Rie AndersenTranehyttens Prinsessa40:31,2010:17,625
28Rie AndersenKaninsas Litle Sweet Pjuske30:57,6220:29,005
29Jeanette BorchFionas Chuckie41:34,5210:38,565
30Ann Katrine AbildgaardJolly40:49,4910:43,405
31Sarah JensenSpeedy Boy3:12,0720:54,505
32Katrine NielsenBorreby's Survivor50:23,3820:13,777
33Annette NielsenHappi60:26,5010:15,997
34Anne LundbyKlatre Tøsen60:40,2710:18,347
35Ulla JensenHope30:30,1540:24,447
36Maja Thim LarsenJørgen H.31:21,7840:24,887
37Thomas KjøllerSurprise50:40,2820:27,017
38Camilla BorchFionas Classica40:42,8240:58,398
39Anne LundbyTouray60:55,5330:17,389
40Jeanette BorchFimpe40:40,2550:26,429
41Charlotte ChristiansenNus70:34,4920:27,999
42Jeppe LundbyBølle Bob80:59,0620:25,7910
43Rie AndersenSolgaardens Zorro Zero Boy80:18,0140:14,9212
Uplac.Puk Holm HansenKovuUdgået pga. ?
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hanne Vibeke Poulsen
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Trine PedersenBjarne J00:36,1800:17,64013
2Trine PedersenThe Real Slim Shady01:42,2201:39,03012
3Aase BjernerBygholms James Bunn10:50,3800:25,6211
4Stine NielsenJørgensen10:49,0800:29,8311
5Kristine JørgensenDirty Harry20:51,7700:35,7521
6Linda Skov JohannssonGaunby's Eddie Mæ' Spjæt i10:58,7410:36,7521
7Linda Skov JohannssonHindbærgårdens V.I.P.11:02,5310:41,3321
8Jannie KofoedIsak10:59,3510:58,5321
9Mette PedersenRosaline11:38,6011:26,052
10Sarah RohdeOliver31:53,5300:32,333
11Bettina BjergSommerly's Gucci20:47,0910:34,653
12Thomas KjøllerRobbi20:49,0710:37,703
13Regitze ReckSpirit from my Nightwish32:10,3010:48,924
14Katja P. HonnensCornetto20:55,2020:51,184
15Charlotte ChristiansenNus30:58,0810:56,184
16Christina AlbyJolly31:26,6811:06,864
17Cathrine PoulsenSuper Carla51:31,8601:22,755
18Brit LundbyJolly Jumper51:04,5810:34,436
19Cathrine PoulsenRita41:11,1220:39,206
20Stine NielsenJensen41:52,0320:40,246
21Ingrid TygesenDjimmi41:30,9721:04,286
22Camilla á ArgjumKaretgårdens Maximum Shakira51:00,5420:24,007
23Anne-Sofie Søby JensenCalina's Pinot51:11,0120:30,407
24Mette PedersenManuel51:21,0020:54,057
25Mikkel B. DueNope51:57,7221:23,197
26Emilie LyngholmSpragle51:19,7930:45,028
27Ann Katrine AbildgaardJolly72:14,7310:45,298
28Jeanette BorchFimpe41:11,4241:10,248
29Anne LundbyTouray71:19,3620:38,569
30Ingrid TygesenBrune50:54,9550:57,5810
31Mette WindMimmer's Amanda61:36,3141:25,5110
32Aase BjernerAnderups Vita Wrap ItUdgået på tid
Uplac.Anne LundbyKlatre TøsenTrak sig
Uplac.Kirsten BjergSommerly's SensiTrak sig
Uplac.Mette PedersenDumboTrak sig
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Linda Skov JohannssonGaunby's Eddie Mæ' Spjæt i00:30,5310:12,75113
2Jannie KofoedIsak11:00,6900:13,1411
3Sarah RohdeOliver11:02,6500:18,7811
4Cathrine PoulsenRita2:23,7200:12,8421
5Sarah RohdeSimba11:07,8710:13,8821
6Katja P. HonnensCornetto10:39,7910:36,5221
7Thomas KjøllerRobbi10:45,8410:42,7721
8Trine PedersenThe Real Slim Shady11:27,8110:52,0021
9Aase BjernerByholms James Bunn30:28,7400:15,3431
10Annette S. JensenJolly20:57,1010:56,2731
11Cathrine PoulsenSuper Carla30:51,4510:48,5241
12Brit LundbyJolly Jumper40:27,8010:13,875
13Charlotte ChristiansenNips40:50,6710:27,165
14Mette PedersenDumbo42:25,3212:04,565
15Denise HerrestrupSimba30:51,3830:22,596
16Kirsten BjergSommerly's Sensi61:06,2900:31,176
17Mette PedersenRosaline30:48,5030:38,046
18Sarah JensenBuller40:30,7830:17,527
19Trine PedersenBjarne J40:29,6850:11,089
20Anne-Sofie Søby JensenCalina's Pinot60:38,3730:16,789
21Ann Katrine AbildgaardKahula50:30,8940:19,349
22Mette WindMimmer's Amanda81:19,8291:34,1417
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Camilla BorchLotus01:17,1601:15,68013
2Annette S. JensenJolly01:31,9201:17,72012
3Ulla JensenOskar11:11,8400:35,8911
4Kathrine AlbyMrs. Hot Chili10:54,5400:36,7311
5Trine PedersenOlpherth11:31,9200:51,2811
6Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl01:31,9210:51,8011
7Betina MillerGaunby's Mr. Playboy Bunny11:27,0700:59,1211
8Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus11:31,9210:28,5621
9Maja Thim LarsenFrygtløse Frankie11:31,3610:43,5721
10Jeanette BorchLoppe21:01,3310:25,4231
11Mathilde Bøge JensenFlamingo01:18,0530:54,1131
12Betina MillerH. Queen of Darkness21:31,9211:08,2931
13Ingrid TygesenSpidi20:50,5520:46,8441
14Christina AlbyPjevs41:31,9211:17,415
15Charlotte ChristiansenNorton41:31,9220:50,436
16Charlotte Riis-HansenJulius61:00,4910:48,797
17Ann Katrine AbildgaardKahula51:07,2520:52,107
18Kirsten BjergMarco71:21,7410:35,428
19Sarah RohdeSimba72:29,6410:48,978
20Charlotte ChristiansenNips51:21,7430:57,628
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altTid i altCert.Point
1Maria BankeGaunby's GCH Kahlua00:40,2210:25,2811:05,5014
2Trine PedersenOlpherth10:56,6500:34,8211:31,471
3Betina MillerGaunby's Mr. Playboy Bunny10:59,6700:57,6211:57,291
4Majken JosephsenGt.Ch. Bette Nus20:37,9500:19,7420:57,69
5Bettina BjergPolo11:10,8710:20,4821:31,35
6Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft11:04,8911:13,1422:18,03
7Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl10:16,3920:11,7430:28,13
8Maria BankeGaunby's Triumph Thunderbird20:22,7610:20,8030:43,56
9Maja Thim LarsenFrygtløse Frankie21:19,7310:40,3332:00,06
10Heidi Vitting PedersenMimrelunds Barske Bølle21:14,5210:46,1632:00,68
11Jannie KofoedSpedy20:22,2720:19,3540:41,62
12Jeanette BorchLoppe20:28,2920:18,3840:46,67
13Charlotte ChristiansenPuk10:53,0130:48,2141:41,22
14Heidi Vitting PedersenLykkegårdens Safari Ferrari30:32,1520:19,1650:51,31
15Charlotte ChristiansenGCH Lillebror Affe31:17,3020:26,9351:44,23
16Camilla BorchFancy Face31:53,8221:12,2353:06,05
17Maja Thim LarsenHugo21:51,3531:22,2553:13,60
18Annette S. JensenLykkegårdens CH Pjuskeboy21:55,1131:22,6953:17,80
19Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus40:35,7420:15,7560:51,49
20Charlotte ChristiansenNobel30:39,3930:50,1761:29,56
21Bjarne JohannssonH. GCH Mr. Black Jack40:37,6430:13,8170:51,45
22Ulla JensenOskar40:25,1130:37,6471:02,75
23Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Funny Girl31:08,5240:42,5471:51,06
24Camilla BorchLotus61:05,8310:57,7472:03,57
25Kathrine AlbyMrs. Hot Chili50:45,1530:25,8481:10,99
26Annemette S. LarsenMagic-Light30:44,0350:30,9781:15,00
27Christina AlbyPjevs61:04,1820:28,1581:32,33
28Betina MillerH. Queen of Darkness51:04,4431:06,1382:10,57
29Rasmus BjernerBygholms Ditte70:48,3020:28,8791:17,17
30Annemette S. LarsenCH Magic-Chip40:50,7750:33,0891:23,85
31Annette S. JensenStald Mi-Mi's Lollypop60:58,5240:33,50101:32,02
32Emilie LyngholmNotte51:15,8950:42,67101:58,56
33Mathilde Bøge JensenFlamingo51:01,3860:53,98111:55,36
34Regitze ReckGolden Starlight91:44,8320:53,98112:38,81
35Annemette S. LarsenDaijiro Kato70:58,1751:10,91122:09,08
36Viveca NielsenMajse90:43,7340:21,77131:05,50
37Annette NielsenSnubbi71:14,9760:19,40131:34,37
38Charlotte ChristiansenNeo81:08,3951:00,18132:08,57
39Maja Thim LarsenJerry62:39,2071:33,86134:13,06
40Camilla BorchGrysli90:53,7350:32,91141:26,64
41Regitze ReckSeabiscuit121:39,8940:39,50162:19,39
Uplac.Alfred LarsenBlack Blizzardtrak sig
Uplac.Charlotte ChristiansenNinimstrak sig
Uplac.Denise HerrestrupS. Maximum Looney-BacardiUdgået på tid
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen, Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altTid i altCert.Point
1Maria BankeGaunby's GCH Kahlua10:56,7100:41,1911:37,9014
2Maria BankeGaunby's Triumph Thunderbird10:55,1400:43,1711:38,311
3Heidi Vitting PedersenMimrelunds Barske Bølle01:29,5611:14,3012:43,861
4Heidi Vitting PedersenLykkegårdens Safari Ferrari21:05,4300:52,6521:58,08
5Charlotte ChristiansenPuk21:30,8811:19,3032:50,18
6Majken JosephsenGt.Ch. Bette Nus31:12,0120:49,1452:01,15
7Charlotte ChristiansenGCH Lillebror Affe41:42,7721:21,0363:03,80
8Charlotte ChristiansenNobel41:28,6830:56,1872:24,86
9Annette S. JensenLykkegårdens CH Pjuskeboy53:29,5121:46,8575:16,36
10Jannie KofoedSpedy70:57,2410:31,2081:28,44
11Annemette S. LarsenMagic-Light51:37,2330:39,9182:17,14
12Linda S. JohannssonHindbærgårdens Funny Girl51:39,8340:54,7292:34,55
13Bjarne JohannssonH. GCH Mr. Black Jack31:17,2561:33,3492:50,59
14Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft72:05,3021:10,6893:15,98
15Camilla BorchFancy Face72:13,1221:22,9293:36,04
16Annemette S. LarsenDaijiro Kato52:07,2951:22,79103:30,08
17Annette S. JensenStald Mi-Mi's Lollypop62:25,2442:10,57104:35,81
18Rasmus BjernerBygholms Ditte61:49,7251:17,77113:07,49
19Charlotte ChristiansenNeo62:07,4051:14,50113:21,90
20Camilla BorchGrysli62:14,3251:32,17113:46,49
21Maja Thim LarsenJerry42:14,0571:34,46113:48,51
22Emilie LyngholmNotte72:49,9341:22,86114:12,79
23Annemette S. LarsenCH Magic-Chip51:21,6670:57,90122:19,56
24Annette NielsenSnubbi92:18,7740:57,41133:16,18
25Sarah JensenBuller112:02,6941:22,95153:25,64
26Maja Thim LarsenHugo82:42,9872:06,31154:49,29
27Denise HerrestrupS. Maximum Looney-Bacardi123:02,0050:47,54173:49,54
Uplac.Charlotte ChristiansenNinimstrak sig
Uplac.Regitze ReckSeabiscuittrak sig
Uplac.Regitze ReckGolden Starlightudgået på tid
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hanne Vibeke Poulsen, Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald00:15,4300:13,110
2Bettina BjergCille00:25,9100:18,640
3Dan NielsenAndy0:42,2900:43,660
4Lene BjergDixi10:22,4900:13,211
5Charlotte ChristiansenNimsebarnet10:26,6600:23,011
6Wendi NielsenNicoline10:36,5800:23,931
7Kirsten BjergFrida30:40,0100:16,883
8Bjarne JohannssonGaunby's CH Mr. Already Good30:47,1911:18,364
9Viveca NielsenLaura50:46,7430:47,478
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Annette Jensen
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidFejl i altPindPoint
1Charlotte ChristiansenNimsebarnet00:43,8200:38,410
2Dan NielsenAndy01:05,7501:06,650
3Kirsten BjergFrida11:06,0910:54,852
4Bjarne JohannssonGaunby's CH Mr. Already Good31:58,3411:20,844
5Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald30:49,8130:24,226
6Bettina BjergCille62:21,0601:23,816
7Viveca NielsenLaura51:4938521:05,757
8Wendi NielsenNicoline41:31,5341:18,258
9Lene BjergDixi61:29,4741:09,9710
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Maria Banke
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen, sidste tid tæller.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin60657075808590Cert.Point
1Rasmus BjernerBygholms (Co)SinusOOOOOXOXXX14
2Jannie KofoedSpedyXOOXOOXXOXXX1
3Heidi Vitting PedersenMimrelunds Barske BølleXOXXOXOXOXXOXXX1
4Jannie KofoedIsakOXOOOXXX
5Bjarne JohannssonH. GCH Mr. Black JackOXOOXOXXX
6Annemette S. LarsenDaijiro KatoXOXOOXXOXXX
7Majken JosephsenGt.Ch. Bette NusOOXXOXXX
8Thomas KjøllerRobbiXOOXXOXXX
9Rasmus BjernerBygholms DitteXOOXXX
10Trine PedersenBjarne JXXOOXXX
11Maria BankeGaunby's Triumph ThunderbirdXOXOXXX
12Kathrine AlbyMrs. Hot ChiliOXXX
12Maja Thim LarsenFrygtløse FrankieOXXX
12Maja Thim LarsenHugoOXXX
12Maja Thim LarsenJerryOXXX
16Annemette S. LarsenMagic-LightXOXXX
16Trine PedersenThe Real Slim ShadyXOXXX
18Rie AndersenSolgaardens Zorro Zero BoyXXOXXX
18Trine PedersenOlpherthXXOXXX
Uplac.Annemette S. LarsenCH Magic-ChipXXX
Uplac.Annette S. JensenLykkegårdens CH PjuskeboyXXX
Uplac.Charlotte Riis-HansenJuliusXXX
Uplac.Heidi Vitting PedersenLykkegårdens Safari FerrariXXX
Uplac.Mathilde Bøge JensenFlamingoXXX
Uplac.Regitze ReckGolden StarlightXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner, Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin100120140150160170180Cert.Point
1Maria BankeGaunby's GCH KahluaXOXOOOOOXXO14
2Bettina BjergPoloXXOOOOOOXXX1
3Kathrine AlbyMrs. Hot ChiliXOOOOOXXX
4Kirsten BjergMarcoXOOXXOXXOXOXXX
5Camilla BorchGrysliXXOOOOXXX
6Annette NielsenSnubbiXOOXOOXXX
7Ann Katrine AbildgaardKahulaXOXOXOXXOXXX
8Annemette S. LarsenMagic-LightXOXOOXXX
9Trine PedersenOlpherthXOOXOXXX
10Rasmus BjernerBygholms DitteXOXOXOXXX
11Rasmus BjernerBygholms (Co)SinusXOOXXX
12Annemette S. LarsenDaijiro KatoXOXOXXX
12Maja Thim LarsenJerryXOXOXXX
14Annemette S. LarsenCH Magic-ChipXXOXOXXX
14Mette WindMimmer's AmandaXXOXOXXX
16Brit LundbyJolly JumperXOXXX
17Ingrid TygesenSpidiXXOXXX
17Mathilde Bøge JensenFlamingoXXOXXX
Uplac.Anne-Sofie Søby JensenCalina's PinotXXX
Uplac.Annette S. JensenLykkegårdens CH PjuskeboyXXX
Uplac.Denise HerrestrupMaximum Looney-BacardiXXX
Uplac.Kristine JørgensenPropXXX
Uplac.Maja Thim LarsenHugoXXX
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson, Charlotte Christiansen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.