Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DM  2002  I  SOMMERSTEDHALLEN  DEN  28.  -  29.  SEPTEMBER  2002

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Gren AGren B


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Julie HerskindRaguet0 + 010.571
2Birgit BankeGaunby’s Lille Vic0 + 013.671
3Monica TygesenBeautiful0 + 015.401
4Henrik Lørup LarsenBig Foot Samson0 + 019.011
5Mette JeilsøKashmir0 + 019.041
6Helene T. AndersenLittle Sweet Sensation0 + 048.911
7Trine Holm SøgaardFreja1 + 014.201
8Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe1 + 016.371
9Trine Holm SøgaardBlack1 + 017.111
10Jeanette BorchStald Hopla’s Fliseline0 + 117.841
11Kamilla MikkelsenHexia De Trick1 + 019.441
12Sofie AarstenTikki0 + 120.961
13Trine HadbergMonét1 + 028.181
14Ingrid TygesenDjimmi1 + 030.49
15Cecilie T. AndersenTequila1 + 031.22
16Monica TygesenMumi1 + 035.76
17Trine Holm SøgaardDomino1 + 042.84
18Eva Duedahl KnudsenRommedahl0 + 143.24
19Jørgen LarsenMimrelunds Frække Freddy1 + 043.97
20Line MainzGillian Alfarvad0 + 151.92
21Maria HavgrySimba1 + 19.04
22Trine HadbergPetit Fleur1 + 110.31
23Sally LannardLillebror Valdemar1 + 115.44
24Regitze ReckChipsi2 + 018.31
25Nadia JensenFleur2 + 022.26
26Jannie Ravn MadsenShera2 + 024.78
27Annemette S. LarsenLala0 + 227.61
28Julie MikkelsenNuser 0071 + 142.92
29Annemette S. LarsenDidi0 + 243.46
30Nanna OverbyDixi2 + 045.83
31Michele LangkjærLykkelige Birte1 + 152.34
32Line MainzSitto1 + 156.41
33Kirsten BjergHot-Spot2 + 111.19
34Ingrid TygesenSunshine1 + 222.40
35Camilla BorchAddis Black Widdow2 + 122.42
36Line MainzPoison Bell1 + 222.56
37Camilla ThuesenDee Dee3 + 023.67
38Ingrid TygesenSweetheart2 + 127.17
39Nina GammelgaardDonnabella2 + 140.13
40Ulla LarsenBassima2 + 147.37
41Mette JeilsøSnoopy1 + 21.25.68
42Birgitte KrongårdFuzzy0 + 31.36.78
43Camilla BorchStald Hopla’s Curious3 + 112.76
44Nina GammelgaardTorinda4 + 015.17
45Camilla BorchStald Hopla’s fru Hyacinth3 + 118.64
46Ida PetersenSnebold2 + 221.00
47Sarah RohdeOliver3 + 128.98
48Birgitte KrongårdSilverstar2 + 242.24
49Karin MikkelsenTwister2 + 324.97
50Maria HavgryFila3 + 229.76
51Ida PetersenMalaika3 + 256.20
52Gitte MadsenM. Yaskagidaskaya2 + 31.34.17
53Karin MikkelsenVærs’go og Klap3 + 331.77
54Jannie Ravn MadsenSpeedy Gonzales4 + 238.61
55Anne Juhler HansenShila4 + 21.12.65
56Anne Juhler HansenVita4 + 31.29.46
57Julie MikkelsenFiliponk4 + 41.11.94
58Charlotte ChristiansenNicholas Nickleby5 + 442.94
59Anne Juhler HansenKira5 + 41.46.31
60Kamilla MikkelsenCandyfloss5 + 62.10.32
Uplac.Charlotte ChristiansenNusTrak sig
Antal deltagere: 61.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Birgit BankeGaunby’s Lille Vic0 + 014.461
2Cathrine PoulsenFrække Frida0 + 015.951
3Henrik Lørup LarsenPjevs0 + 016.941
4Trine Holm SøgaardGogo0 + 020.981
5Julie HerskindRaguet0 + 021.821
6Camilla BorchLykkegårdens White Winner0 + 042.551
7Annemette S. LarsenDidi1 + 022.261
8Julie HerskindNimmer1 + 024.261
9Julie HerskindMerkur0 + 130.641
10Birgitte KrongårdFuzzy0 + 143.651
11Line HadbergLucky Luke1 + 114.421
12Maria HavgrySimba0 + 214.621
13Line MainzMister’s Star1 + 114.691
14Sally LannardLillebror Valdemar1 + 116.501
15Monica TygesenBeautiful2 + 016.72
16Helene T. AndersenThe Jolly Black Angel1 + 120.93
17Jørgen LarsenMimrelunds Frække Freddy1 + 122.89
18Ingrid TygesenSweetheart1 + 125.38
19Trine Holm SøgaardDomino1 + 135.20
20Sofie AarstenViktoria1 + 145.06
21Ulla LarsenBassima1 + 155.62
22Erhardt SørensenTvebak3 + 014.72
23Anne-Marie HadbergDirty Harry2 + 117.60
24Nadia JensenJohsva3 + 019.16
25Linda Skov JohannssonLykkegårdens Octavia2 + 121.64
26Jeanette BorchStald Hopla’s Fliseline3 + 021.99
27Maja LarsenNussi3 + 026.00
28Gitte MadsenM. Yaskagidaskaya2 + 130.44
29Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe1 + 235.67
30Trine HadbergMonét1 + 239.58
31Camilla NickelsenBella3 + 117.62
32Erhardt SørensenBlue0 + 418.78
33Nina GammelgaardDonnabella1 + 324.86
34Ingrid TygesenSunshine3 + 126.49
35Monica TygesenMumi4 + 027.93
36Jeanette BorchLykkegårdens Chili3 + 134.76
37Birgitte KrongårdSilverstar3 + 148.54
38Sofie AarstenTikki4 + 122.00
39Henrik Lørup LarsenBig Foot Samson4 + 122.75
40Julie MikkelsenNuser 0075 + 027.31
41Jeanette BorchLykkegårdens Ketil3 + 227.51
42Cecilie T. AndersenTequila5 + 028.56
43Kamilla MikkelsenHexia De Trick3 + 232.90
44Henrik Lørup LarsenFrisko2 + 333.80
45Regitze ReckChipsi4 + 213.92
46Cecilie T. AndersenSorte2 + 418.71
47Camilla BorchAddis Black Widdow3 + 320.19
48Sarah RohdeNala3 + 326.05
49Michele LangkjærBisse3 + 329.82
50Camilla ThuesenDee Dee5 + 135.77
51Michele LangkjærLykkelige Birte2 + 450.63
52Mette JeilsøKashmir5 + 158.14
53Camilla BorchStald Hopla’s Fru Hyacinth7 + 014.32
54Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...3 + 420.82
55Ingrid TygesenDjimmi5 + 235.04
56Ida PetersenSnebold6 + 221.17
57Line MainzPoison Bell7 + 135.61
58Annemette S. LarsenLala6 + 241.09
59Regitze ReckKusine Queen4 + 530.75
60Line MainzSitto6 + 334.46
61Ida PetersenMalaika6 + 454.17
62Charlotte ChristiansenNus7 + 451.60
63Mette JeilsøSnoopy5 + 71.23.99
64Julie MikkelsenFiliponk11 + 91.14.36
Uplac.Charlotte ChristiansenNicholas NicklebyTrak sig
Uplac.Maria HavgryFilaTrak sig
Uplac.Trine HadbergKongfu FightingTrak sig
Antal deltagere: 67.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Maria Banke LarsenGaunby’s Sassy Jazz0 + 019.651
2Camilla BorchHindbærgårdens Fancy Face1 + 026.581
3Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl0 + 212.181
4Karina WintherMisty1 + 113.391
5Bettina BjergCille1 + 144.261
6Eva Duedahl KnudsenLucky Bean0 + 21.00.181
7Linda Skov JohannssonLykkegårdens Octavia1 + 213.591
8Line HadbergCall Me Nobody3 + 014.781
9Linda Skov JohannssonGaunby’s Eddie Mæ’ Spjæt i2 + 120.401
10Line MainzJack2 + 136.811
11Camilla BorchLykkegårdens White Winner2 + 137.241
12Trine Holm SøgaardGogo4 + 016.02
13Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Funny Girl3 + 122.84
14Michele LangkjærFætter Kors3 + 123.23
15Anne-Marie HadbergDirty Harry3 + 123.63
16Julie HerskindNimmer3 + 126.28
17Birgit BankeFiona’s Philurius af Gaunby3 + 133.76
18Trine PedersenThe Real Slim Shady4 + 049.64
19Helene T. AndersenThe Jolly Black Angel3 + 215.76
20Ingrid TygesenBrune5 + 016.20
21Camilla NickelsenBella5 + 018.28
22Cathrine PoulsenFrække Frida4 + 121.29
23Erhardt SørensenTvebak3 + 227.87
24Henrik Lørup LarsenPjevs2 + 329.14
25Sarah RohdeStampe4 + 145.10
26Line HadbergLucky Luke4 + 214.90
27Line MainzMister’s Star5 + 118.02
28Gurli RasmussenVilhemine5 + 119.82
29Karin MikkelsenSergent Pepper5 + 122.76
30Nadia JensenJohsva5 + 216.86
31Lonnie F. NielsenPeanut7 + 115.59
32Julie HerskindMerkur5 + 343.00
33Sarah RohdeNala9 + 016.07
34Erhardt SørensenBlue7 + 221.14
35Mette PedersenLykkegårdens Dumbo3 + 61.48.57
36Linda Skov JohannssonHindbærgårdens KondiKarl6 + 410.43
37Cecilie T. AndersenSorte5 + 625.74
38Sofie AarstenViktoria7 + 446.45
39Kirsten BjergFrida9 + 317.70
40Michele LangkjærBisse7 + 539.06
41Anne Juhler HansenHot Chili7 + 557.46
42Regitze ReckKusine Queen7 + 621.98
43Maja LarsenNussi8 + 536.93
44Jeanette BorchLykkegårdens Ketil8 + 51.09.29
45Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...9 + 525.32
46Mette PedersenMimrelunds Rosaline8 + 644.26
47Henrik Lørup LarsenFrisko9 + 549.28
48Jeanette BorchLykkegårdens Chili9 + 101.38.96
Uplac.Camilla ThuesenAdamTrak sig
Uplac.Charlotte ChristiansenNopsy NielsenTrak sig
Uplac.Lonnie F. NielsenTrøffelTrak sig
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner, Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Maria Banke LarsenGaunby’s Sassy Jazz0 + 031.941
2Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl0 + 042.221
3Julie HerskindIras1 + 125.411
4Maja LarsenHugo1 + 133.691
5Annette S. JensenLollypop1 + 134.821
6Sarah RohdeStampe1 + 155.281
7Line MainzJack2 + 058.001
8Linda JohannssonGaunby’s Eddie Mæ’ Spjæt i1 + 221.47
9Gurli RasmussenVilhemine2 + 129.69
10Trine Holm SøgaardFreja3 + 037.85
11Eva Duedahl KnudsenLucky Potatoes2 + 143.57
12Birgit BankeFiona’s Philurius af Gaunby3 + 044.78
13Camilla BorchHindbærgårdens Fancy Face2 + 146.60
14Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft3 + 054.47
15Betina MillerMimrelunds Tumle1 + 21.03.34
16Trine PedersenThe Real Slim Shady2 + 11.08.53
17Camilla BorchLykkegårdens Grysli3 + 135.16
18Monica TygesenSpidi3 + 136.38
19Gurli RasmussenNist2 + 340.63
20Line HadbergCall Me Nobody3 + 243.91
21Michele LangkjærHonking4 + 148.06
22Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Funny Girl4 + 150.94
23Nadia JensenFleur3 + 358.88
24Linda Skov JohannssonHindbærgårdens KondiKarl6 + 118.88
25Ingrid TygesenBrune4 + 344.75
26Betina MillerAllégårdens Futhci6 + 11.09.63
27Lonnie F. NielsenSera5 + 335.72
28Lonnie F. NielsenPeanut6 + 339.44
29Maja LarsenJerry5 + 51.20.06
30Mette PedersenMimrelunds Rosaline7 + 31.24.38
31Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Fnoller8 + 337.00
32Camilla ThuesenAdam7 + 445.22
Uplac.Karina WintherMistyDiskvalificeret fejl i bane
Uplac.Mette PedersenDumboDiskvalificeret på tid
Uplac.Charlotte ChristiansenNopsy NielsenTrak sig
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Regitze ReckSofeline0 + 112.101
2Maja LarsenHugo0 + 213.281
3Camilla BorchLykkegårdens Grysli2 + 013.931
4Maria Banke LarsenTriumph Thunderbird1 + 116.131
5Annette S. JensenLollypop2 + 111.881
6Maja LarsenJerry2 + 139.351
7Monica TygesenSpidi3 + 111.751
8Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Jackpot3 + 112.751
9Birgit BankeFiona’s Sweet Dream af Gaunby3 + 113.281
10Cecilie T. AndersenTulle3 + 116.431
11Gurli RasmussenNist4 + 139.10
12Regitze ReckBig-foot4 + 213.53
13Trine PedersenGaunby’s Hr. Mand5 + 146.59
14Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft6 + 056.90
15Eva Duedahl KnudsenLucky Potatoes7 + 029.56
16Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Fnoller6 + 220.53
17Julie HerskindIras6 + 415.28
18Betina MillerAllégårdens Futhci6 + 443.34
19Betina MillerMimrelunds Tumle6 + 659.44
20Michele LangkjærHonking10 + 737.23
Uplac.Annette OverbyLineTrak sig
Uplac.Susanna ThuesenCharliTrak sig
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dan Nielsen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Heidi PedersenLykkegårdens Ferrari0 + 145.321
2Regitze ReckSofeline1 + 046.241
3Annemette S. LarsenMitzy1 + 144.501
4Maria Banke LarsenGaunby’s Triumph Thunderbird2 + 132.591
5Heidi PedersenMimrelunds Barske Bølle3 + 01.03.751
6Annette S. JensenPjuskeboy3 + 01.07.361
7Cathrine PoulsenOlfert2 + 11.48.881
8Annette S. JensenBella3 + 142.811
9Trine Holm SøgaardPikachu4 + 045.851
10Mette LarsenChili2 + 248.391
11Nadia JensenFlower2 + 255.551
12Maria Banke LarsenF. Summer of Sweet Seduction4 + 059.941
13Cecilie T. AndersenTulle3 + 11.11.811
14Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald4 + 132.49
15Trine Holm SøgaardSniffer3 + 254.28
16Charlotte ChristiansenNøp5 + 01.01.60
17Birgit BankeFiona’s Sweet Dream af Gaunby4 + 259.69
18Bettina BjergPolo6 + 01.07.35
19Trine PedersenOlpherth4 + 31.18.86
20Trine Holm SøgaardPjuske4 + 31.26.25
21Regitze ReckBig-foot4 + 41.12.35
22Linda JohannssonHindbærgårdens Jackpot5 + 444.57
23Michele LangkjærFætter Fup5 + 51.18.32
24Ida PetersenFindus8 + 21.38.31
25Charlotte ChristiansenNikita Apple10 + 259.30
26Michele LangkjærFætter Kors9 + 452.45
27Trine PedersenGaunby’s Hr. Mand8 + 61.10.47
28Susanna ThuesenCharli10 + 62.04.27
Uplac.Betina MillerAllégårdens Ch. SputnikTrak sig
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dan Nielsen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTid i altcert.Cert.Point
1Maria Banke LarsenFiona’s Ch. Black Magic af Gau...0 + 12.06.59X
2Charlotte ChristiansenLillebror Affe1 + 11.07.68X
3Gurli RasmussenHackman2 + 01.17.47X
4Birgit BankeFiona’s Ch. Sweet Beauty2 + 01.36.07
5Heidi PedersenLykkegårdens Ferrari3 + 10.56.12
6Annette S. JensenPjuskeboy2 + 21.44.14
7Erhardt SørensenTut2 + 21.49.01
8Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack3 + 21.03.94
9Maria Banke LarsenGaunby’s Ch. Kahlua2 + 31.09.04
10Erhardt SørensenKrudtuglen2 + 33.22.58
11Annette S. JensenBella5 + 20.50.93
12Bettina BjergPolo5 + 21.12.86
13Heidi PedersenMimrelunds Barske Bølle6 + 11.34.99
14Trine PedersenOlpherth7 + 11.37.39
15Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald4 + 41.40.59
16Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia3 + 61.10.95
17Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm5 + 41.22.18
18Annemette S. LarsenMagic-Chip5 + 41.23.31
19Charlotte ChristiansenNimsebarnet7 + 22.07.21
20Gurli RasmussenVildbassen7 + 31.19.03
21Maria Banke LarsenF. Summer of Sweet Seduction8 + 23.55.24
22Annemette S. LarsenMitzy6 + 50.56.24
23Trine Holm SøgaardPikachu6 + 51.24.30
24Nadia JensenFlower6 + 62.15.93
25Maria Banke LarsenLykkegårdens Victor8 + 52.28.70
26Lonnie F. NielsenBaloo8 + 61.30.94
27Helene T. AndersenLykkegårdens Mikki7 + 73.30.80
28Annemette S. LarsenLynilden-Chap10 + 50.58.20
29Trine Holm SøgaardPjuske8 + 72.11.78
30Cathrine PoulsenOlfert8 + 74.16.02
31Trine Holm SøggardSniffer10 + 61.01.46
32Anette OverbySonny8 + 81.48.74
33Mette LarsenChili10 + 81.40.69
34Ida PetersenFindus9 + 104.40.11
Uplac.Michele LangkjærFætter FupDiskvalificeret
Uplac.Charlotte ChristiansenNikita AppleTrak sig
Uplac.Charlotte ChristiansenNøpTrak sig
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen, Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D1- to gennemløb, fejl og tid lægges sammen.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTid i altcert.Cert.Point
1Birgit BankeFiona’s Ch. Sweet Beauty1 + 23.01.68X
2Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack1 + 32.07.14X
3Gurli RasmussenHackman1 + 32.43.72X
4Maria Banke LarsenFiona’s Ch. Black Magic af Gau...1 + 33.05.64
5Charlotte ChristiansenLillebror Affe4 + 22.41.97
6Erhardt SørensenKrudtuglen3 + 43.35.65
7Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia4 + 42.17.73
8Helene T. AndersenLykkegårdens Mikki6 + 23.46.40
9Gurli RasmussenVildbassen6 + 31.50.32
10Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm7 + 23.26.72
11Annemette S. LarsenMagic-Chip5 + 51.58.93
12Anita MadsenLe Petit Charmeur9 + 24.34.18
13Maria Banke LarsenLykkegårdens Victor9 + 32.52.95
14Charlotte ChristiansenNimsebarnet10 + 32.40.06
15Annemette S. LarsenLynilden-Chap9 + 62.08.53
Uplac.Erhardt SørensenTutDiskvalificeret fejl i bane
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson, Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D1- to gennemløb, fejl og tid lægges sammen.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Bjarne JohannssonGaunby's Ch. Mr. Already Good0 + 037.47
2Dan NielsenAndy2 + 029.53
3Birgit BankeGaunby's Magic McGallagher1 + 142.43
4Jørgen LarsenMimrelunds Anderledes Alfred0 + 253.56
5Line MainzJolly2 + 156.97
6Rasmus BjernerBygholms Ragout2 + 340.84
7Charlotte ChristiansenNoppe5 + 31.05.22
Uplac.Charlotte ChristiansenNimseTrak sig
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen - sidste tid tæller.
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Birgit BankeGaunby's Magic McGallagher1 + 038.06
2Jørgen LarsenMimrelunds Anderledes Alfred1 + 052.34
3Dan NielsenAndy1 + 055.69
4Bjarne JohannssonGaunby's Ch. Mr. Already Good1 + 01.00.25
5Line MainzJolly2 + 155.69
6Rasmus BjernerBygholms Ragout3 + 157.31
7Charlotte ChristiansenNoppe3 + 21.22.66
Uplac.Charlotte ChristiansenNimseTrak sig
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen - sidste tid tæller.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKaninHøjdeCert.Point
1Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack85 cm1
2Birgit BankeFiona’s Ch. Sweet Beauty80 cm1
3Trine Holm SøgaardSniffer80 cm1
4Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm70 cm
5Charlotte ChristiansenLillebror Affe70 cm
6Annemette S. LarsenMagic-Chip65 cm
7Annemette S. LarsenMitzy65 cm
8Heidi PedersenLykkegårdens Ferrari65 cm
9Maria Banke LarsenGaunby’s Ch. Kahlua65 cm
10Julie HerskindNimmer65 cm
11Annette S. JensenPjuskeboy60 cm
12Jeanette BorchGizmo60 cm
12Karina WintherMisty60 cm
12Lonnie F. NielsenBaloo60 cm
15Regitze ReckBig-foot60 cm
15Regitze ReckSofeline60 cm
Uplac.Annemette S. LarsenLynilden-Chap
Uplac.Betina MillerAllégårdens Ch. Sputnik
Uplac.Birgit BankeFiona’s Sweet Dream af Gaunby
Uplac.Eva D. KnudsenLucky Potatoes
Uplac.Linda S. JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald
Uplac.Lonnie F. NielsenPeanut
Uplac.Maria Banke LarsenFiona’s Ch. Black Magic af Gau...
Uplac.Trine Holm SøgaardFreja
Uplac.Trine PedersenOlpherth
Uplac.Nadia JensenFlowerKanin forlod bane
Uplac.Michele LangkjærFætter FupTrak sig
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen, Aase Bjerner
Aspirant: Kirsten Bjerg
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKaninLængdeCert.Point
1Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm170 cm1
2Birgitte KrongårdFuzzy160 cm
3Annemette S. LarsenMitzy160 cm
4Maria Banke LarsenGaunby’s Ch. Kahlua160 cm
5Lonnie F. NielsenBaloo150 cm
6Trine PedersenOlpherth150 cm
7Maja LarsenHugo150 cm
8Trine Holm SøgaardPikachu150 cm
9Eva Duedahl KnudsenLucky Potatoes140 cm
10Regitze ReckSofeline120 cm
11Camilla BorchLykkegårdens Grysli120 cm
12Line MainzMister’s Star120 cm
13Annemette S. LarsenLynilden-Chap120 cm
14Julie HerskindIras100 cm
15Annemette S. LarsenMagic-Chip100 cm
15Cecilie T. AndersenSorte100 cm
15Cecilie T. AndersenTulle100 cm
15Helene T. AndersenLykkegårdens Mikki100 cm
19Mette LarsenChili100 cm
Uplac.Charlotte ChristiansenLillebror Affe
Uplac.Charlotte ChristiansenNikita Apple
Uplac.Julie HerskindRaguet
Uplac.Michele LangkjærFætter Fup
Uplac.Regitze ReckBig-foot
Uplac.Regitze ReckChipsi
Uplac.Trine Holm SøgaardBlack
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen, Linda Johannsson
Aspirant: Kirsten Bjerg
Til toppen

Gren A

Plac.FørerKaninPlac.E/LI alt
1Bjarne JohannssonCh. Mr. Black Jack89
2Birgit BankeCh. Sweet Beauty46
3Trine Holm SøgaardSniffer3134
4Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte1721
5Charlotte ChristiansenLillebror Affe27
6Annemette S. LarsenMagic-Chip1824
7Annemette S. LarsenMitzy2229
8Heidi PedersenFerrari513
9Maria Banke LarsenKahlua918
11Annette S. JensenPjuskeboy617
12Lonnie F. NielsenBaloo2638
Uplac.Trine PedersenOlpherth14-
Uplac.Linda JohannssonHåbløse Harald15-
Uplac.Maria Banke LarsenCh. Black Magic1-
Uplac.Nadia JensenFlower24-
Uplac.Annemette S. LarsenLynilden-Chap28-
Uplac.Michele LangkjærFætter Fupudg.-
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerKaninPlac.E/KI alt
1Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte1011
13Annemette S. LarsenLynilden-Chap1528
15Annemette S. LarsenMagic-Chip1126
15Helene T. AndersenMikki823
Uplac.Charlotte ChristiansenLillebror Affe5-
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.