Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

GARDEN  JUMP  HOS  LINDA  OG  BJARNE  VED  VOJENS  DEN  5.  JULI  2003

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget
HøjdehopLængdehop
Duelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Anne Juhler HansenHot Chili0 + 022.3712
2Camilla NickelsenPowerboy0 + 023.0611
3Jeanette BorchFliseline0 + 028.2011
4Maria Banke LarsenKaretgårdens Maximum Madonna0 + 029.1711
5Anne-Marie HadbergDirty Harry0 + 036.8211
6Jeanette BorchMiss Moneypenny0 + 037.4111
7Karin MikkelsenSergent Pepper0 + 039.4911
8Christian PostTrunte0 + 042.5011
9Ulla LarsenFrisko0 + 046.5111
10Ulla LarsenBuster0 + 052.3111
11Ingrid TygesenDjimmi0 + 055.0611
12Line HadbergDemokrit1 + 016.891
13Cathrine PoulsenRita1 + 024.351
14Ingrid TygesenSunshine0 + 126.891
15Brit LundbySnorkfrøken0 + 127.991
16Sarah RohdeOliver1 + 045.571
17Brit LundbyMr. Bean0 + 148.91
18Anne LundbyKlatretøsen0 + 148.97
19Birgit BankeGaunby's Fifty Fifty0 + 155.83
20Jeanette BorchKetil1 + 057.53
21Trine HadbergMoonlight Shadow0 + 11.08.17
22Betina MillerQueen of Darkness0 + 11.11.20
23Ida PetersenMalaika1 + 01.22.57
24Erik JohannssonPumba1 + 01.25.05
25Linda S. JohannssonHindbærgårdens Oddbodd1 + 135.70
26Camilla BorchCurious1 + 135.92
27Jeanette BorchHindbærgårdens Loppe2 + 037.79
28Nina GammelgaardTorinda2 + 041.86
29Cathrine PoulsenVilma2 + 050.13
30Ulla LarsenTigerdyret1 + 150.38
31Bjarne JohannssonHindbærgårdens V.I.P.1 + 150.95
32Ulla LarsenLille Lyse Luna0 + 21.05.61
33Anne Juhler HansenKira1 + 11.08.93
34Camilla BorchLykkegårdens Lotus2 + 01.14.11
35Maria Banke LarsenGaunby's Charming Babyface0 + 21.55.12
36Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...3 + 022.37
37Jeanette BorchFimpe1 + 231.92
38Ulla LarsenBig Foot Samson2 + 134.13
39Trine HadbergPetit Fleur1 + 236.86
40Jenny LampHipp Hopp's Garten Jim Beam3 + 041.48
41Janne HansenBeauty1 + 244.40
42Jenny LampLykkegaardens Naja1 + 249.33
43Anne Juhler HansenVita2 + 11.02.15
44Trine HadbergBølle Bob2 + 11.06.26
45Ulla LarsenMarabou1 + 21.11.80
46Birgit BankeGaunby's Mister Black Boy1 + 21.20.41
47Trine HadbergSpirit3 + 01.26.42
48Sarah RohdeSimba3 + 01.30.37
49Annika ReinkeMiki1 + 21.35.11
50Cathrine PoulsenVallevup2 + 11.48.08
51Monica TygesenBeautiful2 + 224.07
52Monica TygesenMumi4 + 041.05
53Nina GammelgaardRain3 + 11.02.36
54Ulla LarsenBassima2 + 21.03.33
55Anne-Marie HadbergHerbie2 + 21.04.80
56Kamilla MikkelsenHexia De Trick2 + 21.27.20
57Linda JohannssonHindbærgårdens Beatle1 + 31.29.90
58Trine HadbergLittle Joe0 + 42.28.81
59Sabine LampTequila3 + 249.18
60Ida PetersenSimba3 + 21.05.13
61Karin MikkelsenTaz4 + 253.81
62Karin MikkelsenTwister5 + 236.41
63Christian PostMolly5 + 241.99
64Ulla LarsenMagnum5 + 253.24
65Julie MikkelsenNuser 0073 + 457.26
66Ulla LarsenFilur3 + 41.11.80
67Anne Juhler HansenShila5 + 21.12.35
68Camilla BorchYellow Lightning4 + 31.12.58
69Ida PetersenSnebold6 + 231.35
70Brit LundbyNuser5 + 338.90
71Janne HansenBassemand5 + 31.24.11
72Christian PostMille5 + 31.53.79
73Aase BjernerStrandelhjørns Nikita4 + 51.07.63
74Anne LundbyToray6 + 31.22.86
75Camilla BorchLady Guenevere4 + 71.97.85
76Trine HadbergBimse8 + 638.76
77Julie MikkelsenFiliponk7 + 72.12.77
Antal deltagere: 77.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen - sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Mette LarsenHr. Toffie0 + 051.9013
2Maria Banke LarsenGaunby's Mr. Playboy Bunny1 + 041.721
3Maja Thim LarsenNussi1 + 042.271
4Annette S. JensenDanmarks Dansende Daisy2 + 048.061
5Birgit BankeGaunby's Fighter2 + 050.741
6Camilla NickelsenFudti2 + 150.631
7Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe3 + 01.01.471
8Sarah RohdeStampe2 + 11.34.56
9Jenny LampLykkegaardens Lykke Lady3 + 125.06
10Linda S. JohannssonGaunby's Eddie Mæ' Spjæt i3 + 130.27
11Ulla LarsenPjevs3 + 150.57
12Betina MillerAllégårdens Futhci3 + 11.00.97
13Camilla BorchLykkegårdens White Winner2 + 21.19.10
14Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl3 + 221.88
15Line HadbergLucky Luke5 + 023.40
16Linda S. JohannssonHindbærgårdens Fnoller4 + 144.61
17Rebecca OttoWaterman DK2 + 358.53
18Rebecca OttoClinton's Dream2 + 31.06.88
19Brit LundbyJolly Jumper4 + 234.78
20Maria Banke LarsenGaunby's Babydoll5 + 141.24
21Annika ReinkeMatze4 + 245.10
22Ingrid TygesenBrune5 + 152.70
23Aase BjernerAnderups Vita W. Rap It5 + 158.61
24Jeanette BorchLira2 + 543.50
25Cathrine PoulsenFrida6 + 154.95
26Birgit BankeGaunby's Little Miss Jackie6 + 11.27.51
27Camilla BorchHindbærgårdens Fancy Face5 + 357.99
28Line HadbergCall Me Nobody9 + 31.11.31
29Aase BjernerBygholms Fanci Fast Foot9 + 31.27.69
30Jenny LampHipp Hopp's Garten Linus7 + 61.24.08
Uplac.Camilla NickelsenBella
Uplac.Sarah RohdeNalaTrak sig i 2. gennemløb
v24Ida PetersenFindus - VETERAN5 + 11.42.15
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Sabine LampHipp Hopp's Garten Lucy1 + 01.14.5213
2Maja Thim LarsenHugo2 + 044.601
3Sabine LampHipp Hopp's Garten Carlson2 + 045.311
4Linda S. JohannssonHindbærgårdens Funny Girl1 + 229.561
5Maja Thim LarsenJerry1 + 246.541
6Linda S. JohannssonLykkegårdens Octavia2 + 149.751
7Cathrine PoulsenOlfert0 + 354.951
8Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft3 + 133.991
9Mette LarsenChili3 + 139.991
10Annette S. JensenLollypop2 + 251.571
11Aase BjernerLykkegårdens Lamborghini2 + 21.02.161
12Camilla BorchLykkegårdens Grysli3 + 11.18.011
13Monica TygesenSpidi4 +333.52
14Aase BjernerGaunby's Hr. Mand6 + 350.46
15Betina MillerSputnik10 + 758.70
Uplac.Jenny LampHipp Hopp's Garten Gismo
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bjarne Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen - sidste tid tæller.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidCert.Point
1Maria Banke LarsenGaunby's Triumph Thunderbird2 + 037.5814
2Annette S. JensenPjuskeboy1 + 21.09.06
3Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack3 + 128.73
4Maria Banke LarsenGaunby's GCH Kahlua3 + 145.75
5Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm4 + 151.45
6Birgit BankeFiona's Ch. Sweet Beauty5 + 01.30.95
7Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia5 + 434.13
8Linda S. JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald7 + 333.48
9Linda S. JohannssonHindbærgårdens Jackpot6 + 654.50
10Maria Banke LarsenF. Summer of Sweet Secduction9 + 41.26.49
Uplac.Maria Banke LarsenFiona's Ch. Black MagicDisk - fejl i bane
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Jenny Lamp
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen - sidste tid tæller.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKaninHøjdeCert.Point
1Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack80 cm14
2Birgit BankeFiona's Ch. Sweet Beauty75 cm
3Maria Banke LarsenGaunby's Triumph Thunderbird70 cm
4Rasmus BjernerCh. Hr. Mands fru Ditte af Byg...65 cm
5Annette S. JensenPjuskeboy60 cm
5Linda S. JohannssonHindbærgårdens Funny Girl60 cm
5Linda S. JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald60 cm
Uplac.Betina MillerAllégårdens Ch. Sputnik
Uplac.Birgit BankeGaunby's Fifty Fifty
Uplac.Birgit BankeGaunby's Little Miss Jackie
Uplac.Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl
Uplac.Camilla BorchLykkegårdens White Winner
Uplac.Camilla NickelsenBella
Uplac.Cathrine PoulsenRita
Uplac.Ingrid TygesenDjimmi
Uplac.Jeanette BorchGizmo
Uplac.Julie MikkelsenNuser 007
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Jenny Lamp
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKaninLængdeCert.Point
1Maria Banke LarsenGaunby's GCH. Kahlua180 cm
2Rasmus BjernerCh. Hr. Mands fru Ditte af Byg...180 cm
3Maja Thim LarsenNussi180 cm
4Mette LarsenChili170 cm
5Aase BjernerLykkegårdens Lamborghini160 cm
6Maja Thim LarsenHugo150 cm
7Camilla NickelsenFudti150 cm
8Camilla BorchLykkegårdens Grysli150 cm
9Maria Banke LarsenGaunby's Triumph Thunderbird120 cm
10Ingrid TygesenBrune120 cm
10Karin MikkelsenSergent Pepper120 cm
12Annette S. JensenPjuskeboy120 cm
13Cathrine PoulsenFrida120 cm
Uplac.Betina MillerAllégårdens Futhci
Uplac.Brit LundbyJolly Jumper
Uplac.Julie MikkelsenNuser 007
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson
Aspirant: Sabine Lamp
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Til toppen

Duelhop

Plac.FørerKaninPindPoint
1Line HadbergLucky Luke
2Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm
3Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Funny Girl
4Aase BjernerLykkegårdens Lamborghini
5Annette S. JensenLollypop
5Cathrine PoulsenFrida
5Maja Thim LarsenHugo
5Mette LarsenChili
9Annika ReinkeMiki
9Brit LundbySnorkfrøken
9Camilla BorchLykkegårdens Grysli
9Christian PostTrunte
9Ingrid TygesenBrune
9Jeanette BorchLira
9Jenny LampLykkegaardens Naja
9Sabine LampHipp Hopp's Garten Carlson
17Aase BjernerAndrups Vita W. Rap It
17Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe
17Anne LundbyKlatretøsen
17Annette S. JensenPjuskeboy
17Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl
17Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia
17Brit LundbyNuser
17Camilla BorchHindbærgårdens Fancy Face
17Camilla NickelsenFudti
17Camilla NickelsenPowerboy
17Cathrine PoulsenRita
17Cathrine PoulsenVilma
17Christian PostMille
17Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Oddbodd
17Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft
17Sarah RohdeSimba
33Anne-Marie HadbergDirty Harry
33Camilla BorchStald Hopla's Curious
33Ida PetersenSnebold
33Jeanette BorchLykkegårdens Ketil
33Julie MikkelsenNuser 007
33Rebecca OttoDublin's HS
39Anne LundbyToray
39Betina MillerAllégårdens Ch. Sputnik
39Brit LundbyJolly Jumper
39Brit LundbyMr. Bean
39Camilla BorchLykkegårdens Lotus
39Camilla BorchLykkegårdens Yellow Lightning
39Camilla NickelsenBella
39Christian PostMolly
39Ida PetersenSimba
39Ingrid TygesenDjimmi
39Ingrid TygesenSunshine
39Janne HansenBassemand
39Janne HansenBeauty
39Jeanette BorchHindbærgårdens Loppe
39Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe
39Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...
39Jenny LampHipp Hopp's Garten Linus
39Jeppe LundbyFled Flintstone
39Jeppe LundbyFlisbeth
39Julie MikkelsenFiliponk
39Kamilla MikkelsenHexia De Trick
39Karin MikkelsenSergent Pepper
39Karin MikkelsenTaz
39Karin MikkelsenTwister
39Linda Skov JohannssonGaunby's Eddie Mæ' Spjæt i
39Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Beatle
39Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Fnoller
39Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald
39Linda Skov JohannssonLykkegårdens Octavia
39Maja Thim LarsenNussi
39Monica TygesenBeautiful
39Monica TygesenMumi
39Monica TygesenSpidi
39Nina GammelgaardTorinda
39Sabine LampHipp Hopp's Garten Lucy
39Sarah RohdeOliver
39Sarah RohdeStampe
39Trine HadbergPetit Fleur
Antal deltagere: 76.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hanne Vibeke Poulsen
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner
Text: Aase and Rasmus Bjerner