Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SJÆLLANDS  MESTERSKAB  VED  ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  5.  -  6.  JUNI  2010

Print
Tryk for at komme til:
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Fidi Didi Girl000,53,46014
2Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi010,31,771
3Pernille Qwist ReckeyNicodemus Von Strandparken200,37,882
4Signe SkelbækSatans Little Helper af Spring...110,58,772
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis220,31,374
6Mette WindWinds Kala520,53,737
7Emilie WismannSavage Sendia611,05,037
8Marianne NielsenVestvoldens Bonita351,00,908
9Rebekka MikkelsenMikados MontiMargo621,11,658
10Mia HansenCasaNova531,11,968
11Lisa HeinMimrelunds Baldrian541,19,439
12Stine NielsenNapoleon820,32,7410
13Mia FossbergBaloos Snowball5+451,34,6914
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Aspirant: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Fidi Didi Girl001,39,97014
2Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi200,39,572
3Mette WindWinds Kala232,26,375
4Pernille Qwist ReckeyNicodemus Von Strandparken420,33,816
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis73+11,00,0811
6Stine NielsenNapoleon841,31,2412
7Mia FossbergKaitaki65+12,39,9512
8Emilie WismannSavage Sendia761,43,7913
Uplac.Emilie WismannMiss Speedy6Trukket
Uplac.Marianne NielsenVestvoldens BonitaTrukket
Uplac.Marianne NielsenVestvoldens KasmirTrukket
Uplac.Rebekka MikkelsenMikados MontiMargoTrukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,30
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin50556065707580Cert.Point
1Pernille Qwist ReckeyNicodemus Von StrandparkenOOOOOOXXX14
2Mia HansenOpel KadettXOOOOOXXX
3Lisa HeinNeottia Nidus-avisOOOXOOXXX
4Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi--OOXOXXX
5Marianne NielsenVestvoldens BonitaOOXOOXXX
6Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaXOOOXOXXX
7Emilie WismannSavage SendiaOOOXXX
8Mia FossbergBaloos Challenger KaitakiXOOXOXXX
9Patricia MøllnitzFnuggsenOXOXXX
10Marianne NielsenVestvoldens KasmirOXXX
Uplac.Patricia MøllnitzAsta La Vistas Skipper SkrumleXXX
Uplac.Patricia MøllnitzFrækkeXXX
Uplac.Patricia MøllnitzStald Dundines MaxXXX
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin100120140150160170180190210Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega-O--O--OO4
2Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi-O-OO-OXXX
3Signe SkelbækSatans Little Helper af Spring...-XOOOXOOOXXX
4Mette WindWinds KalaOOOOXOOXXX
5Mette WindWinds GCh. Fidi Didi Girl-OOOXXOOXXX
6Patricia MøllnitzFnuggsenXOOOOXXX
Uplac.Patricia MøllnitzDundineTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzAsta La Vistas Skipper SkrumleXXX
Uplac.Patricia MøllnitzStald Dundines MaxXXX
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.