Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  G.  P.  DYRECENTER  I  HADERSLEV  CENTRUM  DEN  4.  MAJ  2002

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
HøjdehopDuelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl0 + 09.321
2Anette S. JensenLolly Pop0 + 013.001
3Henrik Lørup LarsenPjevs0 + 013.451
4Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Funny Girl0 + 014.991
5Kamilla MikkelsenHexia De Trix0 + 015.771
6Maria BankeFiona’s Philurius af Gaunby0 + 022.601
7Henrik Lørup LarsenFilur0 + 022.901
8Ulla LarsenBassima0 + 024.531
9Eva D. KnudsenLucky Bean0 + 029.111
10Jannie Ravn MadsenShera0 + 029.901
11Line HadbergCall Me Nobody0 + 030.021
12Jeanette BorchLykkegårdens Ketil0 + 034.831
13Maria BankeFiona’s Lillefix af Gaunby0 + 040.781
14Line HadbergLucky Luke0 + 114.02
15Anne-Marie HadbergDirty Harry1 + 014.74
16Trine HadbergKongfu Fighting0 + 115.46
17Cathrine PoulsenFrække Frida1 + 016.12
18Camilla BorchFancy Face1 + 018.77
19Anne-Marie HadbergJumping Jack Flash0 + 123.24
20Jeppe LundbyFled Flintstone0 + 128.40
21Aase BjernerAnderups Vita W. Rap0 + 149.23
22Julie MikkelsenNuser 0071 + 113.97
23Jannie Ravn MadsenSpeedy Gonzales2 + 019.16
24Ulla LarsenLille Lyse Luna0 + 223.99
25Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Beatle2 + 025.13
26Karin MikkelsenSergent Pepper1 + 128.37
27Karin MikkelsenTwister1 + 128.46
28Anne Juhler HansenShila2 + 030.65
29Anne Juhler HansenHot Chili2 + 031.60
30Birgitte KrongårdFuzzy1 + 135.37
31Maja LarsenJerry2 + 038.76
32Brit LundbyCasimir2 + 046.58
33Maja LarsenNussi3 + 016.13
34Henrik Lørup LarsenBig Foot Samson3 + 019.71
35Henrik Lørup LarsenMagnum3 + 021.10
36Anne Juhler HansenVita2 + 131.58
37Eva D. KnudsenLynende Lynild3 + 052.37
38Ingrid TygesenSunshine2 + 216.99
39Trine HadbergBølle Bob3 + 120.14
40Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe2 + 221.48
41Brit LundbySnorkfrøken1 + 323.43
42Trine HadbergMonét2 + 235.25
43Aase BjernerStrandelhjørns Nikita2 + 244.51
44Rasmus BjernerBygholms Fanci Fast Foot3 + 148.32
45Linda Skov JohannssonHindbærgårdens KondiKarl3 + 212.91
46Brit LundbyNuser3 + 235.26
47Line HadbergDemokrit2 + 412.81
48Ingrid TygesenSweetheart5 + 129.24
49Anne-Marie HadbergNitush3 + 434.26
50Anne Juhler HansenKira5 + 31.08.58
v14Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Jack – VETERAN0 + 110.15
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Maria BankeFiona’s Golden Star af Gaunby1 + 045.101
2Maria BankeGaunby’s Triumph Thunderbird2 + 021.631
3Maria BankeFiona’s Summer of Sweet Seduct...1 + 124.841
4Maja LarsenHugo1 + 141.591
5Trine PedersenThe Real Slim Shady1 + 11.45.111
6Ulla LarsenMarabou3 + 021.18
7Maria BankeGaunby’s Sassy Jazz2 + 129.65
8Camilla BorchLykkegårdens White Winner3 + 01.00.38
9Eva D. KnudsenLucky Potatoes4 + 019.01
10Aase BjernerL. Signorina Lamborghini3 + 148.56
11Rasmus BjernerBygholms Mette Riis4 + 136.22
12Trine HadbergKurér5 + 126.84
13Henrik Lørup LarsenFrisko3 + 31.07.39
14Ingrid TygesenBrune5 + 232.74
15Linda Skov JohannssonLykkegårdens Octavia4 + 338.48
16Eva D. KnudsenGood Morning Star4 + 343.57
17Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Fnoller6 + 414.80
18Betina MillerAllégårdens Futhci7 + 356.36
19Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...7 + 426.84
20Jeanette BorchLykkegårdens Chili7 + 41.01.80
21Brit LundbyJolly Jumper8 + 530.93
22Linda Skov JohannssonGaunby’s Eddie Mæ’Spjæt i7 + 631.17
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bjarne Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Trine PedersenOlpherth1 + 022.361
2Anette S. JensenBella3 + 012.371
3Cathrine PoulsenOlfert1 + 256.651
4Anette S. JensenPjuske Boy3 + 123.381
5Maria BankeGaunby’s Pepino3 + 124.631
6Camilla BorchLykkegårdens Grysli6 + 120.61
7Anette S. JensenTulle2 + 557.70
8Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Jackpot5 + 327.29
9Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft6 + 21.35.52
10Bjarne JohannssonGaunby’s Wupti6 + 355.67
11Mette LarsenChili7 + 437.88
12Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald7 + 527.02
13Betina MillerMimrelunds Tumle7 + 542.18
Uplac.Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidCert.Point
1Trine PedersenKiara2 + 131.531
2Maria BankeFiona’s Ch. Black Magic af Gau...2 + 11.12.81
3Linda Skov JohannssonGaunby’s Ch. Kahlua5 + 019.83
4Maria BankeFiona’s Ch. Sweet Beauty3 + 21.07.37
5Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack4 + 324.55
6Linda Skov JohannssonLykkegårdens Ch. Soda4 + 31.02.56
7Trine PedersenAnita5 + 331.22
8Maria BankeLykkegårdens Victor5 + 524.43
9Rasmus BjernerHr. Mands Fru Ditte af Bygholm6 + 440.06
10Rasmus BjernerBygholms Bjarne Riis9 + 31.05.42
11Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia5 + 71.05.86
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKaninHøjdeCert.Point
1Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack85 cm
2Maria BankeFiona’s Ch. Sweet Beauty75 cm
3Maria BankeFiona’s Ch. Black Magic af Gau...70 cm
4Trine PedersenKiara65 cm
5Linda Skov JohannssonLykkegårdens Ch. Soda65 cm
6Maria BankeGaunby’s Triumph Thunderbird65 cm
7Trine PedersenAnita65 cm
8Rasmus BjernerHr. Mands Fru Ditte af Bygholm60 cm
9Anette S. JensenBella60 cm
10Eva D. KnudsenLucky Potatoes60 cm
11Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft55 cm
12Jeanette BorchGizmo55 cm
12Mette LarsenChili55 cm
12Trine PedersenOlpherth55 cm
15Cathrine PolsenOlfert50 cm
15Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Ninus50 cm
15Maria BankeGaunby’s Pepino50 cm
18Anette S. JensenPjuske Boy50 cm
Uplac.Anette S. JensenTulle
Uplac.Camilla BorchLykkegårdens White Winner
Uplac.Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald
Uplac.Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Jakpot
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Bjarne Riis
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Jens Jensen, Betina Miller
Bedømmelsesmetode: 50 cm
Til toppen

Duelhop

Plac.FørerKaninPindPoint
1Mette LarsenChili
2Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia
3Camilla BorchLykkegårdens Grysli
4Trine HadbergKongfu Fighting
5Aase BjernerStrandelhjørns Nikita
5Anette S. JensenLolly Pop
5Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Ninus
5Trine PedersenAnita
9Brit LundbyCasimir
9Henrik Lørup LarsenFrisko
9Jannie Ravn MadsenSpeedy Gonzales
9Jeppe LundbyFled Flintstone
9Linda Skov JohannssonLykkegårdens Ch. Soda
9Maria BankeGaunby’s Kahlua
9Rasmus BjernerHr. Mands Fru Ditte af Bygholm
9Trine PedersenKiara
17Anne Juhler HansenVita
17Betina MillerAllégårdens Futhci
17Birgitte KrongårdFuzzy
17Eva D. KnudsenLucky Potatoes
17Henrik Lørup LarsenPjevs
17Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...
17Karin MikkelsenSergent Pepper
17Karin MikkelsenTwister
17Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Fnoller
17Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Funny Girl
17Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Jack
17Linda Skov JohannssonLykkegårdens Octavia
17Line HadbergDemokrit
17Line HadbergLucky Luke
17Trine HadbergKurér
17Trine HadbergMonét
33Aase BjernerAnderups Vita W. Rap
33Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe
33Aase BjernerL. Signorina Lamborghini
33Anette S. JensenBella
33Anne Juhler HansenHot Chili
33Anne Juhler HansenKira
33Anne Juhler HansenShila
33Betina MillerAllégårdens Sputnik
33Betina MillerMimrelunds Tumle
33Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl
33Brit LundbyJolly Jumper
33Brit LundbyNuser
33Cathrine PoulsenFrække Frida
33Cathrine PoulsenOlfert
33Eva D. KnudsenLucky Bean
33Henrik Lørup LarsenBig Foot Samson
33Henrik Lørup LarsenMagnum
33Jannie Ravn MadsenShera
33Jeanette BorchLykkegårdens Chili
33Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe
33Jeanette BorchLykkegårdens Ketil
33Julie MikkelsenNuser 007
33Kamilla MikkelsenHexia De Trix
33Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Beatle
33Linda Skov JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald
33Linda Skov JohannssonHindbærgårdens KondiKarl
33Line HadbergCall Me Nobody
33Maria BankeGaunby’s Triumph Thunderbird
33Rasmus BjernerBygholms Bjarne Riis
33Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft
33Trine HadbergBølle Bob
33Trine PedersenOlpherth
Antal deltagere: 64.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner
Text: Aase and Rasmus Bjerner