Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

GARDEN  JUMP  HOS  LINDA  OG  BJARNE  VED  VOJENS  DEN  29.  JUNI  2002

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget
HøjdehopLængdehop
Duelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Ulla LarsenMarabou0 + 021.131
2Henrik Lørup LarsenBig Foot Samson0 + 023.081
3Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl0 + 026.021
4Camilla BorchHindbærgårdens Fancy Face0 + 026.881
5Birgit BankeFiona’s Philurius af Gaunby0 + 029.621
6Ulla LarsenBassima0 + 030.851
7Birgit BankeFiona’s Lillefix af Gaunby0 + 031.581
8Henrik Lørup LarsenPjevs1 + 018.28
9Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...0 + 122.62
10Henrik Lørup LarsenFrisko1 + 023.98
11Ingrid TygesenSweetheart1 + 037.07
12Birgit BankeGaunby’s Lille Vic1 + 047.69
13Camilla BorchLykkegårdens White Winner1 + 059.88
14Linda JohannssonHindbærgårdens Jack0 + 217.61
15Linda JohannssonHindbærgårdens Funny Girl1 + 123.55
16Camilla BorchAddis Black Widow af Lykkegård...1 + 133.90
17Monica TygesenMumi0 + 238.58
18Jeanette BorchLykkegårdens Chili1 + 158.03
19Ingrid TygesenDjimmi1 + 11.01.82
20Henrik Lørup LarsenMagnum0 + 325.10
21Ingrid TygesenSunshine3 + 124.10
22Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe2 + 232.12
23Aase BjernerStrandelhjørns Nikita1 + 343.80
24Henrik Lørup LarsenFilur2 + 332.08
25Linda JohannssonLykkegårdens Octavia3 + 329.74
26Monica TygesenBeautyful6 + 223.18
27Linda JohannssonHindbærgårdens Beatle4 + 427.96
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Monica TygesenSpidi2 + 126.421
2Maria BankeGaunby’s Sassy Jazz2 + 128.591
3Maria BankeFiona’s Pearl of Secret Love2 + 140.911
4Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft2 + 151.62
5Anita MadsenHopsa4 + 025.04
6Linda JohannssonGaunby’s Eddie Mæ’ Spjæt i2 + 226.72
7Betina MillerMimrelunds Tumle3 + 136.44
8Rasmus BjernerL. Signorina Lamborghini3 + 220.41
9Linda JohannssonHindbærgårdens Kondikarl4 + 126.84
10Camilla BorchLykkegårdens Grysli3 + 237.50
11Linda JohannssonHindbærgårdens Fnoller5 + 037.90
12Betina MillerAllégårdens Futhci2 + 41.30.69
13Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe5 + 31.04.22
14Aase BjernerAnderups Vita W. Rap4 + 41.13.41
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bjarne Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Maria BankeGaunby’s Ch. Kahlua0 + 029.211
2Birgit BankeGaunby’s Pepino1 + 154.601
3Linda JohannssonHindbærgårdens Jackpot2 + 122.351
4Birgit BankeFiona’s Sweet Dream af Gaunby2 + 132.421
5Anita MadsenLe Petit Charmeur1 + 256.441
6Maria BankeGaunby’s Triumph Thunderbird4 + 120.67
7Linda JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald3 + 225.42
8Maria BankeFiona’s Summer of Sweet Seduct...5 + 354.49
9Rasmus BjernerBygholms Bjarne Riis3 + 51.24.27
10Aase BjernerGaunby’s Hr. Mand7 + 459.80
11Betina MillerAllégårdens Ch. Sputnik7 + 854.41
12Bjarne JohannssonGaunby’s Wupti12 + 51.41.92
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidCert.Point
1Birgit BankeFiona’s Ch. Sweet Beauty2 + 245.88
2Maria BankeFiona’s Ch. Black Magic af Gau...3 + 21.50.32
3Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack5 + 237.61
4Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm5 + 41.01.20
5Maria BankeLykkegårdens Victor8 + 41.03.65
6Anita MadsenKing Creole10 + 347.12
7Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia10 + 532.32
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Linda Johannsson
Bedømmelsesmetode: D2- to gennemløb, fejl lægges sammen – sidste tid tæller.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKaninHøjdeCert.Point
1Bjarne JohannssonHøjgaardens Ch. Mr. Black Jack70 cm1
2Birgit BankeFiona's Ch. Sweet Beauty70 cm
3Maria BankeFiona's Ch. Black Magic af Gau...65 cm
4Linda JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald65 cm
5Jeanette BorchGizmo65 cm
6Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl60 cm
Uplac.Betina MillerAllégårdens Sputnik
Uplac.Birgit BankeFiona's Philurius af Gaunby
Uplac.Camilla BorchLykkegårdens White Winner
Uplac.Maria BankeGaunby's Triumph Thunderbird
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKaninLængdeCert.Point
1Maria BankeGaunby’s Ch. Kahlua170 cm1
2Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm170 cm
3Maria BankeGaunby’s Triumph Thunderbird120 cm
4Camilla BorchLykkegårdens Grysli100 cm
5Birgit BankeGaunby’s Pepino100 cm
6Betina MillerAllégårdens Futhci80 cm
7Betina MillerMimrelunds Tumle80 cm
7Ingrid TygesenSweetheart80 cm
7Karin MikkelsenSergent Pepper80 cm
Uplac.Betina MillerCh. Sputnik
Uplac.Julie MikkelsenNuser 007
Uplac.Kamilla MikkelsenHexia De Trick
Uplac.Linda JohannssonHindbærgårdens Jack
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bjarne Johannsson
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Til toppen

Duelhop

Plac.FørerKaninPindPoint
1Bjarne JohannssonLykkegårdens Felicia
2Kamilla MikkelsenHexia De Trick
3Linda JohannssonHindbærgårdens Funny Girl
4Rasmus BjernerHr. Mands Fru Ditte af Bygholm
5Linda JohannssonHindbærgårdens Fnoller
5Linda JohannssonHindbærgårdens Håbløse Harald
5Linda JohannssonHindbærgårdens Jack
5Linda JohannssonHindbærgårdens Kondikarl
9Betina MillerAllégårdens Futhci
9Bjarne JohannssonHindbærgårdens Dumle
9Bjarne JohannssonHindbærgårdens My Girl
9Camilla BorchLykkegårdens Grysli
9Henrik Lørup LarsenMagnum
9Ingrid TygesenSunshine
9Linda JohannssonLykkegårdens Octavia
9Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft
17Jeanette BorchLykkegårdens Prince Jo Jo Jump...
17Linda JohannssonHindbærgårdens Ninus
19Aase BjernerBygholms Gurli Margrethe
19Aase BjernerGaunby’s Hr. Mand
19Aase BjernerStrandelhjørns Nikita
19Betina MillerAllégårdens Ch. Sputnik
19Betina MillerMimrelunds Tumle
19Bjarne JohannssonGaunby’s Ch. Mr. Already Good
19Camilla BorchAddis Black Widow af Lykkegård...
19Henrik Lørup LarsenBig Foot Samson
19Henrik Lørup LarsenFrisko
19Henrik Lørup LarsenPjevs
19Ingrid TygesenDjimmi
19Ingrid TygesenSweetheart
19Jeanette BorchLykkegårdens Fimpe
19Julie MikkelsenNuser 007
19Karin MikkelsenSergent Pepper
19Karin MikkelsenTwister
19Linda JohannssonGaunby’s Eddie Mæ’ Spjæt i
19Linda JohannssonHindbærgårdens Beatle
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner
Text: Aase and Rasmus Bjerner