Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  BYSKOLEN  I  SKJERN  DEN  21.  AUGUST  2010

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Linnea AhrenschneiderAhsoka00:21,7500:24,0300:45,7812
2Nicole AndersenZentas A Star Is Born00:45,6900:44,5001:30,1911
3Sandra BardevigSofiagårdens Haribo00:34,1301:01,0001:35,1311
4Mette Møller-PetersenVechkins Twister af Fionas10:16,2500:25,6210:41,871
5Linnea AhrenschneiderOliver*s Epsilon10:20,6600:28,0010:48,661
6Linnea AhrenschneiderOliver*s Gamma10:47,3100:33,8111:21,121
7Camilla ElkjærSofiagaardens Toffifee00:57,5910:34,5311:32,121
8Christine VangSensei af Pecasus10:51,1901:14,1912:05,38
9Linnea AhrenschneiderSputte20:20,1600:15,0320:35,19
10Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta20:39,6200:15,5320:55,15
11Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly20:15,4400:17,4720:32,91
12Liza LassenElmely Medina Af Stald Beder10:21,3110:25,4420:46,75
13Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway20:21,2800:28,5320:49,81
14Mette Møller-PetersenLevades Northern Light10:24,1310:31,3520:55,48
15Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa20:47,0900:36,9721:24,06
16Stine Lærke JensenSofiagaardens Non Stop00:44,7821:05,2521:50,03
17Rikke PedersenFionas monroe af nicandri20:24,9610:23,7830:48,74
18Rasmus BjernerBygholms Lotus Europa31:24,3800:35,3531:59,73
19Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel21:04,8710:44,0731:48,94
20Bettina BjergSommerly's Mio Min Mio30:59,1801:06,0732:05,25
21Cathrine ElkjærSofiagaardens Bon Bon20:38,0911:30,9432:09,03
22Dina MikkelsenKalypso af Stald Mælkebøtte20:45,2821:04,5941:49,87
23Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream40:18,3410:20,0050:38,34
24Susanna Mørck KristensenTaro af Pecasus31:24,4420:51,2252:15,66
25Liza LassenElmely Nice Memory Af Fionas21:15,2230:54,1952:09,41
26Susanna Mørck KristensenKayo af Pecasus31:27,7820:57,5452:25,32
27Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly41:01,4411:02,3252:03,76
28Nicole AndersenElmelys Roche50:38,6010:35,9161:14,51
29Linnea AhrenschneiderOliver*s Omega40:41,2820:56,6061:37,88
30Linnea AhrenschneiderOliver*s Sigma50:31,9130:29,3781:01,28
31Rasmus BjernerBygholms Lamborghini Diablo61:01,0020:55,2881:56,28
Uplac.Rikke PedersenFionas Arthur af NicandriDisk.
v2Camilla ThuesenBygholms Victor (veteran)00:47,6600:43,9401:31,60
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria BankeFiona´s Naughty By Nature00:17,6900:19,5000:37,1913
2Bettina BjergFionas Kaw af Sommerly00:23,7500:33,4700:57,2212
3Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside00:37,4400:40,0301:17,4712
4Mette Møller-PetersenXaToo's Cassiopeia af Hønsehus...00:32,5001:11,3701:43,8712
5Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface00:41,3701:14,9401:56,3112
6Rasmus BjernerBygholms Pixel01:24,1001:16,9702:41,0712
7Lotte SvendsenPeppers af Stald Mælkebøtte10:25,0600:21,3810:46,441
8Rikke PedersenChandler Bing10:26,6800:24,2510:50,931
9Camilla ThuesenSommerlys Pelle10:47,2200:25,2511:12,47
10Rikke PedersenPython af Pecasus10:23,9400:26,5310:50,47
11Maria BankeFiona´s Rockers By Choice00:22,8810:37,4111:00,29
12Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...10:58,0000:43,3111:41,31
13Maria BankeFionas Maya af Sommerly10:36,6200:46,1611:22,78
14Maria BankeVechkin´s Typhoon af Fionas10:40,3400:53,5611:33,90
15Dina MikkelsenElmelys Aurora01:18,6011:07,2512:25,85
16Rikke PedersenElmely Cofidis00:34,6311:27,1212:01,75
17Bettina BjergAjtaks Iccug10:43,5010:22,3121:05,81
18Poul Erik KristensenFast & furious Nissan Skyline...10:26,4410:31,8120:58,25
19Rikke PedersenSpringers Petite Avril20:41,9700:33,0321:15,00
20Dina MikkelsenKayla af Stald Mælkebøtte10:38,3510:34,4021:12,75
21Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)20:41,7500:35,6221:17,37
22Nicole AndersenElmelys Altaria10:54,7510:55,6921:50,44
23Maria BankeGaunby´s Queen Safira Topazia21:00,2500:59,5921:59,84
24Camilla ThuesenJigoro Kano af Pecasus21:19,4301:33,8122:53,24
25Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice20:22,5610:21,8730:44,43
26Camilla ThuesenDragonfly af Pecasus30:28,5600:23,1830:51,74
27Karina KristensenBellas Flower Power20:27,4410:24,4430:51,88
28Dina MikkelsenLeeds Lurifax11:02,821+10:30,3831:33,20
29Cathrine ElkjærStald Vi.P's Born To Be Wild20:43,2810:53,5931:36,87
30Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect11:03,9720:53,7531:57,72
31Rikke PedersenFiona's Kennedy af Nicandri30:16,9410:45,9341:02,87
32Nicole AndersenZentas Mr. Hot Spot21:14,3121:12,9042:27,21
33Lotte SvendsenKevin af Stald Mælkebøtte30:44,0920:25,9751:10,06
34Liza LassenElmely Aguilera Af Snedkergård40:35,6930:39,0971:14,78
35Bettina BjergSkrumsan3+11:48,1041:22,5683:10,66
36Nicole AndersenMølgaards Little Phoenix of Fi...60:57,1230:44,0091:41,12
37Dina MikkelsenJap Prime Jumper af Stald Mælk...5+11:23,9741:35,25102:59,22
38Mette Møller-PetersenKaninkullers Boehmi70:58,3171:03,09142:01,40
Uplac.Poul Erik KristensenFiona's Dizzi Mizz Lizzi41:07,94Disk.
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Aspirant: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Susanna Mørck KristensenBlack Mamba af Pecasus00:37,8800:34,9701:12,8513
2Bettina BjergSommerly`s Cool La Troja00:23,5700:55,9401:19,5112
3Mette Møller-PetersenBeders Leporine00:24,6310:14,2110:38,841
4Bettina BjergSommerlys Via Diaz10:39,5600:24,4111:03,971
5Nicole AndersenMagics By Your Side "Freja"10:32,0000:32,6911:04,691
6Susanna Mørck KristensenCastello00:15,9420:15,5720:31,51
7Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus10:44,8410:20,1621:05,00
8Dina MikkelsenPlayers Game Over af Sommerly...10:54,9410:34,3721:29,31
9Liza LassenMagics Harepus Of Fire11:02,6510:31,4121:34,06
10Camilla ThuesenFutte10:49,3411:10,5921:59,93
11Liza LassenElmely Online Af Stald Magic10:19,7520:24,7830:44,53
12Dina MikkelsenElmely Magic Kiarra Af Stald V...10:36,8720:59,1531:36,02
13Lotte SvendsenKashmir af Stald Flora11:54,2821:37,3233:31,60
14Liza LassenElmelys Prins Ingolf10:34,6930:21,8740:56,56
15Maria BankeGaunby´s Dika Titou20:24,84
16Lisa HeinFlora Solsikke20:50,35
17Karina KristensenStald Mølgaards Pop'N'Pop20:56,16
18Maria BankeFiona´s One N´Only Ovechkin20:57,41
19Susanna Mørck KristensenImagines Balder af Pecasus1+11:25,18
20Sandra BardevigSofiagårdens Playtime21:45,28
21Sandra BardevigWinds Niva Pattaya30:41,78
22Rikke PedersenMølgaardens shakira40:26,41
23Karina KristensenBellas Charlie Chaplin40:29,06
24Liza LassenGaunbys Matador40:33,50
25Liza LassenElmelys Dark Diablo40:52,97
26Bettina BjergMilkas Chico40:59,69
27Bettina BjergPrecious Qashqai af Pecasus41:47,16
28Christine VangSamson af Pecasus51:10,69
29Bettina BjergSommerly´s Olop51:35,93
30Camilla ThuesenMagic's Sunlight5+12:01,62
Uplac.Dina MikkelsenBlue Charmtrak sig
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.