Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOP  I  SOMMERLAND  SJÆLLAND  VED  NR.  ASMINDRUP  DEN  31.  JULI  -  1.  AUGUST  2010

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Emilie LyngholmJumpers Nuttede Nadine000,12,67012
2Patricia MøllnitzMoonlight Aladdin000,21,61011
3Patricia MøllnitzMoonlight Hugo100,13,5111
4Patricia MøllnitzAsta La Vistas Dumle100,15,4711
5Rikke HansenLakrids010,23,3611
6Stine JensenChili100,26,0711
7Caroline FrederiksenSandholts Little Miss Chico100,38,981
8Caroline FrederiksenArmarni010,39,371
9Sanne RothRonja100,42,761
10Emilie LyngholmCombinations Born to be Hasty110,18,822
11Louise PedersenLykkes Fantastic Felicity200,21,292
12Patricia MøllnitzRobin Hot210,20,213
13Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro - Spe...120,22,133
14Patricia MøllnitzFnuggi210,27,823
15Patricia MøllnitzStald Dundines Black Beauti130,43,734
16Karin RothNova230,15,985
17Emilie LyngholmFlamencos Leo Leo320,25,595
18Sanne RothZavanah230,26,185
19Patricia MøllnitzKarl Smart410,31,075
20Karin RothMimmer320,33,655
21Julie JensenKaninhusets Amigo320,36,955
22Julie JensenJustis Annabelle320,37,855
23Karin RothNemo14+11,08,756
24Karin RothBailey540,50,539
25Caroline FrederiksenMr. Barcardi Breezer3+21+41,53,2410
Uplac.Rikke HansenSupermand1Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 01:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Patricia MøllnitzWinds Nadeena Pandita00,22,3700,15,46013
2Kirsten BjergSommerlys Borka00,32,2500,59,82012
3Mia HansenEventyrrigets Ziska10,26,0700,13,3511
4Mia HansenLyngholms Belive In Nuller10,48,4700,16,8111
5Caroline FrederiksenBrædkærgårdens Fleur10,38,4100,23,7211
6Patricia MøllnitzFnuggsen10,25,0000,24,5711
7Caroline FrederiksenMosbergs Sweet Like Little The...10,36,1800,41,871
8Julie JensenOskar11,15,2201,11,221
9Emilie LyngholmFlamencos Dreams of Eternity10,36,7510,35,472
10Charlotte PedersenPralinens Feiry Dragonfruit10,36,3820,20,283
11Mia HansenWinds Molly20,12,19
12Mette WindWinds Caliban Centauru20,40,06
13Kirsten BjergFionas Kaw af Sommerly20,43,27
14Louise PedersenHønsehusets Can Can1+10,43,44
15Stine JensenMilleniums Spicy Scoop20,52,25
16Charlotte PedersenMonique1+10,54,50
17Mia HansenLancia Delta21,05,91
18Mette WindWinds Aziz Aliea30,27,41
19Emilie LyngholmBonnie Be A Shame By Your Self30,49,63
20Emilie LyngholmLyngholms Cotton30,57,78
21Rebekka MikkelsenLittle Golden Shipper Boy2+11,38,91
22Patricia MøllnitzAsta La Vistas Skipper Skrumle41,20,53
23Stine JensenTrasseluds Cayenne50,44,97
24Mia HansenLeeds Filliblunt50,48,87
25Charlotte PedersenWinds Kleeia Kojima50,52,25
26Lisette KongerslevLeeds More Than Just A Pretty...4+11,23,16
27Rebekka MikkelsenMikados Mysterious Meteorit4+11,41,50
28Patricia MøllnitzMilleniums Spicy Girls GoGo5+11,03,16
Uplac.Marlene BruhnGaunbys Do Not Disturb10,52,47Trukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 1,30
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette WindWinds Mizar Montani000,19,93013
2Marlene BruhnXaToos Lacerta af Hønsehuset000,42,51012
3Charlotte PedersenXaToos Phoenix Crux af Hønsehu...010,14,1711
4Kirsten BjergSommerlys Kenzo010,23,4711
5Charlotte PedersenSilverados Piper Cub110,09,792
6Mia HansenCAs Silver To Surprice200,12,222
7Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector200,16,872
8Louise PedersenWinds Akela200,23,512
9Mia HansenOpel Kadett200,34,192
10Mette WindWinds Alioth Austin200,42,402
11Kirsten BjergSommerlys Via Diaz110,45,412
12Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki Miyaki110,55,662
13Charlotte PedersenLeeds Polly Power2+100,19,043
14Rebekka MikkelsenWinds Blackear210,19,863
15Kirsten BjergMilkas Chico120,20,163
16Marlene BruhnVechkins Monsoon af Fionas210,22,603
17Mette WindWinds Capella Catalina210,23,383
18Mette WindCAs Enduring Eragon210,26,743
19Louise PedersenMagics Be My Josephine11+10,37,033
20Emilie LyngholmBella Nero120,45,223
21Patricia MøllnitzSilverados Mezzo220,12,244
22Patricia MøllnitzStald Dundines Max310,16,344
23Marlene BruhnJordbærgårdens Prima220,18,584
24Patricia MøllnitzFrække400,20,664
25Mia HansenWinds Egernis130,37,254
26Emilie LyngholmJordbærgårdens Belive It or Not1+120,38,494
27Lisette KongerslevXaToos Ara Aquila af Hønsehuset3+110,15,375
28Marlene BruhnHønsehusets Sergio Ramos230,30,115
29Lisette KongerslevWinds Ch. Quazzidy De La Vega230,39,595
30Rebekka MikkelsenChappermanden Champion Star701,00,497
31Mette WindMilleniums Spicy Dream4+220,23,768
32Emilie LyngholmAsil16+1+12,07,079
33Rebekka MikkelsenMikados Margurit640,34,2510
34Mette WindSnöflingans Fandango740,53,8911
Uplac.Caroline FrederiksenLyngholms Belive In NaddieDisk.
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Sekretær: Karin Roth
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki Miyaki010,56,67113
2Marlene BruhnVechkins Monsoon af Fionas101,18,7511
3Patricia MøllnitzStald Dundines Max200,45,6321 - 0,42,05
4Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector200,46,4921 - 0,43,82
5Camilla AnkerstjerneCAs Enduring Eragon1+100,45,6722 - 0,41,42
6Lisette KongerslevXaToos De Draco af Hønsehuset200,56,752
7Marlene BruhnXaToos Lacerta af Hønsehuset111,08,352
8Kirsten BjergSommerlys Via Diaz111,34,472
9Mia HansenOpel Kadett210,39,153
10Kirsten BjergSommerlys Borka0+1+111,21,293
11Rebekka MikkelsenWinds Blackear2+110,33,514
12Patricia MøllnitzSilverados Mezzo310,37,574
13Patricia MøllnitzFrække2+110,39,344
14Mia HansenAsil12+12,07,104
15Stine JensenMilleniums Spicy Scoop3+110,42,975
16Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...501,02,435
17Marlene BruhnMy Crazy Catwalk af Jordbærgår...231,19,845
18Marlene BruhnHønsehusets Sergio Ramos510,40,276
19Louise PedersenAbu Simbel4+110,51,586
20Rebekka MikkelsenMikados Margurit421,25,046
21Mia HansenWinds Molly41+11,42,596
22Lisette KongerslevXaToos Ara Aquila af Hønsehuset610,47,077
23Lisette KongerslevWinds Ch. Quazzidy De La Vega341,22,027
24Marlene BruhnJordbærgårdens Prima821,03,2610
25Rebekka MikkelsenChappermanden Champion Star6+26+22,23,9016
26Emilie LyngholmJordbærgårdens Belive It or Not6+2+37+11,55,1219
Uplac.Emilie LyngholmWinds Egernis4+1+3Trukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Charlotte Pedersen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,00
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Fidi Didi Girl000,52,85014
2Charlotte PedersenBellas Ch. All Star010,53,651
3Mette WindWinds Kala201,02,692
4Marlene BruhnFlamencos Surf Point120,40,893
5Marlene BruhnJordbærgårdens Primedonna300,41,003
6Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth220,23,184
7Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi310,35,574
8Charlotte PedersenWinds Nicolai221,06,104
9Lisette KongerslevGaunbys Fresh Fri Fly221,08,174
10Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...311,26,054
11Lisette KongerslevXaToos De Draco af Hønsehuset510,37,896
12Louise PedersenAbu Simbel330,53,806
13Marlene BruhnMy Crazy Catwalk af Jordbærgår...520,54,597
14Rebekka MikkelsenMikados MontiMargo521,31,057
15Rebekka MikkelsenMikados Mysteri Destiny670,57,6813
Uplac.Lisette KongerslevCh. Tiny Triumph af Gaunby5+1Trukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Stine Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,00
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Fidi Didi Girl001,12,20014
2Lisette KongerslevCh. Tiny Triumph af Gaunby2+131,28,196
3Charlotte PedersenWinds Nicolai421,51,156
4Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi430,57,297
5Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth610,58,627
6Lisette KongerslevGaunbys Fresh Fri Fly431,13,177
7Charlotte PedersenBellas Ch. All Star521,17,257
8Marlene BruhnFlamencos Surf Point431,42,807
9Rebekka MikkelsenMikados MontiMargo7+132,03,0611
10Mette WindWinds Kala7+151,37,5913
11Marlene BruhnJordbærgårdens Primadonna94+11,47,2214
12Rebekka MikkelsenMikados Mysteri Destiny9+172,01,3717
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Sekretær: Stine Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2,30
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin5060707580Cert.Point
1Mette WindWinds GCh. Xawi DirlacziOOOXOXXX14
2Marlene BruhnJordbærgårdens PrimadonnaOOXXOXOXXX
3Mia HansenOpel KadettXOOXOXXOXXX
4Charlotte PedersenWinds NicolaiOOXXOXXOXXX
5Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaOXOOXXX
6Patricia MøllnitzFrækkeXOXOXOXXX
7Louise PedersenMagics Be My JosephineOXXOXOXXX
7Mia HansenLancia DeltaOXXOXOXXX
9Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...OXOXXX
10Patricia MøllnitzStald Dundines MaxXOXOXXX
11Patricia MøllnitzFnuggsenOXXOXXX
12Lisette KongerslevXaToos De Draco af HønsehusetOXXX
12Mia HansenAsilOXXX
12Patricia MøllnitzSilverados MezzoOXXX
Uplac.Camilla AnkerstjerneCAs Enduring EragonXXX
Uplac.Mia HansenLyngholms I Belive In NullerXXX
Uplac.Patricia MøllnitzWinds Nadeena PanditaXXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin120140150160170180190200210220230240250Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaXXOOOOOO-OOOXOOXXX14
2Mette WindWinds GCh. Fidi Didi GirlOOOOOOOOXOOXXX
3Patricia MøllnitzStald Dundines MaxOOOXOXOXOOXOXOXXOXXX
4Mette WindWinds GCh. Xawi DirlacziO-OOOOXOOXXX
5Kirsten BjergSommerlys BorkaOOOOXOOXOXOXXX
6MarleneJordbærgårdens PrimadonnaXXOXOOXOXOOOXXX
7Mette WindWinds KalaOXOOOOXOXOXXX
8Stine JensenBrødkærgårdens FleurXOXOOOOXXX
9Kirsten BjergMilkas ChicoOXOXXOXOXOXXX
10Patricia MøllnitzStald Dundines Black BeautiOOOXXX
11Charlotte PedersenPralinens Mrs ButterworthXOXOXXX
12Mia HansenEventyrrigets ZiskaXOXXX
12Patricia MøllnitzFnuggsenXOXXX
Uplac.Caroline FrederiksenLyngholms Belive In NaddieXXX
Uplac.Louise PedersenMagics Be My JosephineXXX
Uplac.Louise PedersenMoniqueXXX
Uplac.Stine JensenChiliXXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Sekretær: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: 120 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.