Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPKONKURRENCER  VED  KARLSLUNDE  OPEN  DEN  7.  -  8.  AUGUST  2010

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Line ClausenMilkas Koma Karma Kosmos000,38,27012
2Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...010,21,4311
3Charlotte ChristiansenMax Payne100,35,1411
4Sandra AndersenNemo010,38,5411
5Nanna PetersenLeonardo Da Vinci200,19,4121
6Charlotte ChristiansenNansen200,30,0821
7Sandra AndersenTallulah110,35,0821
8Katja HonnensAjtaks I Didn't Do It200,51,932
9Amalie JohansenLille Halv Måne120,48,063
10Katja HonnensHønsehusets Mojito030,51,713
11Katrine JensenRiots Cazador20+11,13,093
12Karin RothNova220,27,294
13Line ClausenClausens Fiffi400,33,734
14Sanne RothRonja400,46,934
15Julie LarsenBalder af Stald Mælkebøtte310,47,464
16Katrine JensenMedina230,33,485
17Line ClausenSpringers Kashmir320,36,625
18Charlotte ChristiansenNynne330,33,556
19Karin RothMimmer430,41,937
20Katrine JensenMilkas Seth Brady3+320,57,208
21Karin RothBailey35+11,03,579
22Marianne NielsenMiss. Gordeaus blue tan24+1+21,16,679
23Charlotte ChristiansenNerla6+150,48,5712
24Sanne RothZavanah5+170,36,0313
25Charlotte ChristiansenNimseput7+150,53,0913
26Charlotte ChristiansenNotteline4+43+21,21,2613
27Marianne NielsenInternatets Blue Heaven4+16+21,28,3313
28Charlotte ChristiansenNoppen4+1+37+41,48,0819
Uplac.Nanna PetersenTaharas Corfitz2Trukket
Uplac.Mikkel DueAjtaks I Did Try3Disk.
Uplac.Sandra AndersenCleo4+1Trukket
Uplac.Charlotte ChristiansenNia7Trukket
Uplac.Charlotte ChristiansenNenaTrukket
Uplac.Karin RothNemoTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind, Camilla Ankerstjerne
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 01:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Marianne NielsenTatouche fra internatet001,06,98012
2Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...100,22,1911
3Karin RothNova100,26,7011
4Amalie JohansenLille Halv Måne100,30,3511
5Charlotte ChristiansenMax Payne100,32,6711
6Marianne NielsenInternatets Blue Heaven100,33,4111
7Camilla AnkerstjerneWinds Kleeia Kojima200,31,102
8Charlotte ChristiansenNerla200,38,332
9Line ClausenClausens Fiffi110,47,762
10Charlotte ChristiansenNynne110,48,522
11Marianne NielsenMiss. Gordeous blue tan201,21,342
12Mikkel DueAjtaks I Did Try111,23,072
13Sanne RothZavanah210,35,423
14Katja HonnensAjtaks I Didn't Do It210,37,933
15Line ClausenClausens Snoopy211,01,893
16Charlotte ChristiansenNoppen310,31,174
17Katja HonnensHønsehusets Mojito220,37,224
18Amalie JohansenKaninbjergets Ninus310,38,294
19Charlotte ChristiansenNia310,45,864
20Charlotte ChristiansenNansen131,03,574
21Karin RothBailey221,18,884
22Sanne RothRonja410,57,035
23Karin RothMimmer430,34,587
24Line ClausenSpringers Kashmir431,04,617
25Charlotte ChristiansenNotteline620,33,218
26Charlotte ChristiansenNimseput4+131,10,678
27Karin RothNemo541,12,769
Uplac.Charlotte ChristiansenNena7Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 1,30
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl11,41,8710,45,8122,27,6814
2Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi1+11,22,6810,32,2131,54,89
3Lisa HeinNeottia Nidus-avis40,40,5610,37,1451,18,00
4Charlotte ChristiansenGCh. Nicodemus Von Strandparken30,50,4520,41,0251,31,47
5Katja HonnensSpillegårds Furby31,17,5721,14,1952,31,76
6Katja HonnensAjtaks Ying & Yang21,20,4340,56,9862,17,41
7Katja HonnensAjtaks Hassel41,36,0241,02,8282,38,84
8Mette WindWinds Kala61,31,4830,58,9792,30,45
9Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...71,41,6131,06,13102,51,74
10Mikkel DueAjtaks Solero61,41,4850,44,59112,26,07
11Marianne NielsenBonita61,45,5551,30,76113,16,31
12Charlotte ChristiansenOskar71,07,7251,44,55122,52,27
13Stine NielsenNapoleon81,36,6451,26,09133,02,73
14Lisa HeinMimrelunds Baldrian9+32,37,499+12,13,30224,50,79
Uplac.Charlotte ChristiansenMilkas Nighthawk91,50,33Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Stine Nielsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl001,14,52014
2Katja HonnensSpillegårds Furby111,05,872
3Katja HonnensAjtaks Ying & Yang220,35,394
4Mikkel DueAjtaks Solero130,51,974
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis230,37,875
6Charlotte ChristiansenGCh. Nicodemus Von Strandparken321,00,975
7Katja HonnensAjtaks Hassel421,16,566
8Marianne NielsenBonita332,13,376
9Charlotte ChristiansenOskar521,51,297
10Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi440,45,618
11Mette WindWinds Kala442,18,498
12Charlotte ChristiansenNicky851,32,4813
13Marianne NielsenKasmir882,99,9916
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin4050556065707580Cert.Point
1Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...-O-XOXOXXOXOXX14
2Lisa HeinNeottia Nidus-avis-OXOOOOXXOXXX
3Line ClausenMilkas Koma Karma KosmosOOO-OXOXXX
4Katja HonnensSpillegårds FurbyOOOO-XXOXXX
5Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi-O-OOXXOXXX
6Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega-OOOOXXX
7Katja HonnensAjtaks Ying & Yang-OOXOXXX
8Marianne NielsenVestvoldens Bonita-XOOXOXXX
9Mikkel DueSjtaks SoleroOOXXX
10Nanna PetersenLeeds JasminXXOOXXX
11Amalie JohansenKaninbjergets NinusOXOXXX
11Camilla AnkerstjerneCAs Enduring EragonOXOXXX
13Amalie JohansenWinds KantarelOXXX
13Nanna PetersenAsta La Vistas Maja MælkebøtteOXXX
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Christiansen
Sekretær: Charlotte Christiansen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210230250Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega---XO-O---OXOOXOOXXX14
2Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi---O-O---XOOXOXXX
3Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl---XO-OO-XOOOXXX
4Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...--OXOXOXOOXOOXXX
5Mikkel DueAjtaks Ch. SoleroXOXOXXOOOXXOXXX
6Camilla AnkerstjerneWinds Miss Sheila De La Vega-OOXOXOXXX
7Line ClausenMilkas Koma Karma KosmosOXOXOXXOXOXXX
8Camilla AnkerstjerneCas Enduring EragonO-OXXXOXXX
9Mette WindWinds Kala--OXXtrukket
10Mette WindSnöflingans FandangoXOXOXXOXXX
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Christiansen
Aspirant: Ingen
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.