Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

BORNHOLMSK  MESTERSKAB  2005  DEN  1.  -  2.  OKTOBER  2005

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
SlalomFigurhop
Lige uden snorPointhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1Nanna MortensenFilur10:17,8900:11,781
2Nanna MortensenLuigi10:13,6800:13,421
3Anders HansenMille00:29,1800:18,841
4Nina PoulsenSigurd10:33,4000:19,301
5Pernille StenbyBuster00:33,6500:24,611
6TroelsElvira00:31,8600:29,061
7Jannie KofoedJern Henrik00:25,0300:30,65
8TroelsSheik00:45,5600:32,87
9Karl Kristian RiiseBambino00:42,0500:36,33
10Betina MillerLykkegården's Dior10:59,8400:43,46
11Heidi MattsonTwix11:00,4200:47,68
12Heidi MattsonFrida00:47,7501:11,27
13Jeanette StenbyBlackie00:32,9200:21,48
14Katja P. HonnensZigZag10:26,6310:19,35
15Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear00:26,3710:22,70
16Lykke NielsenLilli00:42,3610:27,09
17Katja P. HonnensRamlösa20:26,46
18Nina PoulsenAjtak's Sebbe20:35,21
19Lene BjergLiva30:34,39
20Lykke NielsenLenni30:36,39
21Anders HansenEevee30:39,67
22Pernille StenbyStella30:48,43
23Thomas KjøllerPeter Kanin30:55,05
24Nanna MortensenAmigo50:35,77
25Jannie KofoedAjtak's Charlie50:45,05
Uplac.Helle ChristensenMors Pige00:32,18Disk.
Uplac.Jeanette StenbyBølle00:39,50Disk.
Uplac.Helle ChristensenJacoDisk.
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: C3 - max 1 fejl går i finalen som er REN
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidPindPoint
1Lykke NielsenJack000:27,981
2Nina PoulsenAjtak's Sebbe000:35,141
3Jannie KofoedJern Henrik000:36,651
4Pernille StenbyBuster100:40,181
5Bettina BjergLakeisha000:49,621
6Heidi MattsonFrida101:02,001
7Jeanette StenbyBølle001:16,11
8Mathilde Bøge JensenChip001:49,98
9Anders HansenMille111:03,02
10Mette PedersenAlex111:26,85
11Julia P. HonnensAjtak's Højre121:01,00
12Lykke NielsenLilli2
13Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear2
14Jannie KofoedAjtak's Charlie2
15Karl Kristian RiiseBambino2
16TroelsElvira2
17Lene BjergLiva2
18Betina MillerLykkegården's Dior3
19AndersEevee3
20Nina PoulsenAjtak's Smiley3
21Helle ChristensenJaco5
22Lykke NielsenLenni5
23Nina PoulsenSigurd6
24TroelsSheik6
25Thomas KjøllerPeter Kanin8
Uplac.Camilla ThuesenTigerDisk.
Uplac.Katja P. HonnensRamlösaDNF
Uplac.Susanna ThuesenClemeDNF
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: C3 - max 1 fejl går i finalen (Finalen er ren)
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1Lykke NielsenJack10:24,2310:15,641
2Troels ChristensenNimse10:44,3110:32,481
3Bettina BjergLakeisha11:00,3310:47,021
4Bettina BjergGoGo11:48,8911:30,05
5Thomas KjøllerSurprise10:23,5340:14,39
6Katja P. HonnensAjtak's Smiley20:23,89
7Mathilde Bøge JensenChip21:15,20
8Julia P. HonnensAjtak's Højre40:53,42
9Jannie KofoedTonja40:55,02
10Mette PedersenHip Hop40:59,55
11Mathilde Bøge JensenBlackie41:35,05
12Mette PedersenAlex41:55,86
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Sekretær: Johnny Riise
Bedømmelsesmetode: C3 - max 1 fejl går i finalen som er REN
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1TroelsNimse21:45,3301:17,281
2Kirsten BjergDiva11:48,0301:25,291
3Lene BjergMicado32:08,7301:48,05
4Katja P. HonnensCornetto31:29,9821:44,48
5Camilla ThuesenGoGo32:11,7541:55,64
6Mathilde Bøge JensenBlackie41:53,83
7Mette PedersenManuel61:23,39
8Susanna ThuesenHip Hop92:00,27
Uplac.Thomas KjøllerRobbiDisk.
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Jørgen Larsen?
Bedømmelsesmetode: C3 - max 3 fejl går i finalen (Finalen er ren)
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1Katja P. HonnensCornetto11:15,3611:03,111
2Lene BjergMicado21:13,7111:20,92
3Bettina BjergDiva11:22,0011:21,95
4Jannie KofoedFredy50:17,2320:15,92
5Mette PedersenManuel71:04,2730:52,17
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C3 - ren finale
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Jannie KofoedIsak00:48,1200:47,0201:35,141
2Bettina BjergGucci31:37,7511:31,9243:09,67
3Nina PoulsenAjtak's Snuser50:52,3430:38,6881:31,02
4Mette PedersenDumbo31:54,305+22:24,09104:18,39
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D1
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidCert.Point
1Betina MillerGaunby's Mr. Playbpy Bunny31:00,0901:02,21
2Bettina BjergGucci11:00,0001:03,58
3Jannie KofoedSpedy30:26,2110:22,14
4Betina MillerHindbærgården's Queen Of Darkn...11:07,8121:01,09
5Jannie KofoedIsak20:35,5030:29,45
6Nina PoulsenAjtak's Snuser40:36,80
7Bettina BjergPolo40:59,90
8Mathilde Bøge JensenFlamingo71:11,65
9Mette PedersenDumbo3+32:43,90
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Sekretær: Lene Bjerg
Bedømmelsesmetode: C3 - max 3 fejl går i finalen som er REN
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Betina MillerGaunby's GCh. Mr. Playboy Bunny11:53,8931:21,0343:14,92
2Jannie KofoedSpedy50:51,7520:35,9871:27,73
3Betina MillerHindbærgården's Queen Of Darkn...5+12:07,9241:48,39103:56,31
4Mathilde Bøge JensenFlamingo8+11:45,4271:35,95163:21,37
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D1
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karl Kristian RiiseMaloy00:22,3300:21,0600:43,39
2Lykke NielsenJulius10:15,1800:17,4510:32,63
3Lykke NielsenJeffrey10:22,3900:17,5010:39,89
4HanneStampe100:39,8150:36,89151:16,70
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Poul Kjøller
Sekretær: Poul Kjøller
Bedømmelsesmetode: D1
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karl Kristian RiiseMaloy21:01,1200:38,3921:39,51
2Lykke NielsenJeffrey10:32,5020:40,6431:13,14
3HanneStampe71:41,9271:03,86142:45,78
Antal deltagere: 3.  
Dommer: Johnny Riise
Sekretær: Johnny Riise
Bedømmelsesmetode: D1
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin405055606570758085Cert.Point
1Betina MillerGaunby's Mr. Playboy BunnyOOOOOOXOXXOXX1
2Jannie KofoedSpedyOOOOXXOXXOXOXXX
3Katja P. HonnensCornettoOOOXXOXXOOXXX
4Jannie KofoedIsakOOXOOOXOXXX
5Lykke NielsenJackOXOXOXOXXX
6Thomas KjøllerRobbiOOXXOXOXXX
7Jannie KofoedFredyOOOXXX
7Jeanette StenbyBølleOOOXXX
9Katja P. HonnensAjtak's SnuserOOXXX
9Mathilde Bøge JensenFlamingoOOXXX
11Mette PedersenManuelOXOXXX
12Thomas KjøllerSurpriseXOXXX
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Sekretær: Johnny Riise
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin406080100120140160170180Cert.Point
1Lykke NielsenJulius-OO-OOOOXXX
2Jannie KofoedFredy-OOOXOXXOXOXXX
3Kirsten BjergMarcoOOOOOOXXX
4Bettina BjergPoloOOOOOXOXXX
5Lykke NielsenJackOOOOOXXX
6Karl Kristian RiiseMaloy-OXOXOXOXXX
7Camilla ThuesenTigerOOOXOXXX
7Mathilde Bøge JensenFlamingoOOOXOXXX
9Thomas KjøllerSurpriseOOXXX
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Sekretær: Johnny Riise
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Slalom

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1Jannie KofoedSpedy00:22,6800:17,90
2Lene BjergMicado00:49,3600:35,27
3Bettina BjergGucci11:20,5300:41,45
4Bettina BjergPolo01:06,4600:47,48
5Pernille StenbyBuster11:03,9300:49,39
6Jeanette StenbyBølle01:00,4601:08,38
7Nanna MortensenLuigi00:27,2710:28,53
8Mathilde Bøge JensenChip00:48,3010:44,25
9Lene BjergLakeisha00:43,3111:04,62
10Lykke NielsenJulius00:25,6420:26,34
11Kirsten BjergDiva01:10,8731:09,92
12Lykke NielsenLilli20:49,02
13Lykke NielsenJeffrey20:55,83
14Kirsten BjergMarco21:14,81
15Susanna ThuesenHipHop30:46,55
16Thomas KjøllerSurprise30:52,68
17Lykke NielsenLenni51:26,00
18Lene BjergLiva61:42,89
19Karl Kristian RiiseBambino70:51,37
20HanneStampe71:13,71
Uplac.Lykke NielsenJackTrukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: C3 - 1 gennemløb + finale (Finalen er REN)
Til toppen

Figurhop

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1Thomas KjøllerRobbi10:28,2700:18,58
2Kirsten BjergMarco11:03,3300:40,21
3Jeanette StenbyBølle10:47,7300:44,67
4Bettina BjergGucci10:42,7100:45,56
5Lene BjergMicado01:24,8300:46,12
6Kirsten BjergDiva00:56,6701:08,43
7Bettina BjergPolo10:49,9501:28,15
8Betina MillerGaunby's GCh. Mr. Playboy Bunny01:18,2311:01,56
9Bettina BjergLakeisha11:09,8221:00,98
10Lykke NielsenJack10:54,6830:25,58
11Nanna MortensenLuigi20:29,67
12Betina MillerHindbærgården's Queen Of Darkn...20:49,46
13Lykke NielsenJeffrey20:54,06
14Katja P. HonnensAjtak's Cornelius20:57,08
15Jannie KofoedJern Henrik20:59,36
16Jannie KofoedFredy30:20,33
17Katja P. HonnensRamlösa30:41,75
18TroelsNimse30:59,67
19Jannie KofoedIsak40:31,30
20Pernille StenbyBuster40:47,34
21Nanna MortensenFilur50:35,57
22Katja P. HonnensZigZag50:43,23
23Mette PedersenManuel50:44,89
24Camilla ThuesenGoGo51:40,95
25Mahtilde Bøge JensenBlackie51:59,48
26Nina PoulsenAjtak's Smiley60:41,45
27Thomas KjøllerSurprise60:49,52
28Katja P. HonnensBobbarækus61:02,27
29Heidi MattsonFrida61:26,96
30Lene BjergLiva61:33,12
31Nanna MortensenAmigo70:50,89
32AndersEevee92:02,27
33Susanna ThuesenHipHop92:24,46
34Lykke NielsenLenni101:22,93
Uplac.Jannie KofoedAjtak's CharlieDisk.
Uplac.Jannie KofoedTonjaDisk.
Uplac.Lykke NielsenLilliDisk.
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: C3 - 1 gennemløb + finale (Finalen er REN)
Til toppen

Lige uden snor

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidPindPoint
1Nanna MortensenFilur00:08,1200:07,23
2Bettina BjergPolo10:14,3900:09,15
3Jannie KofoedSpedy00:08,5200:09,77
4Karl Kristian RiiseMaloy10:07,5000:09,87
5Karl Kristian RiiseBambino10:11,4800:13,93
6Lene BjergMicado10:58,9200:25,87
7Katja P. HonnensCornetto10:19,3200:26,42
8Jeanette StenbyBølle00:22,0300:29,48
9Nina PoulsenAjtak's Snuser00:07,4210:06,78
10Lykke NielsenJeffrey00:07,5010:07,33
11Mathilde Bøge JensenFlamingo00:20,6110:13,12
12Julia P. HonnensAjtak's Højre00:19,3010:27,78
13Pernille StenbyBuster10:29,2310:28,89
14Lykke NielsenLilli20:15,32
15Mette PedersenAlex21:58,67
16Katja P. HonnensRamlösa30:11,37
17Pernille StenbyStella30:37,69
18Lykke NielsenLenni40:26,96
19HanneStampe51:03,37
Uplac.Nanna MortensenLuigi00:08,46Disk.
Uplac.Lykke NielsenJack10:09,78Disk.
Uplac.Thomas KjøllerSurpriseDisk.
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Sekretær: Poul Kjøller
Bedømmelsesmetode: C3 - 1 gennemløb + finale (Finalen er REN)
Til toppen

Pointhop

Plac.FørerKaninFejlPindPoint
1Jannie KofoedFredy529
2Jannie KofoedSpedy123
3Lykke NielsenJack022
4Nina PoulsenAjtak's Snuser122
5Lykke NielsenJeffrey216
6Karl Kristian RiiseMaloy316
7Nina PoulsenAjtak's Smiley312
8Nanna MortensenLuigi210
9Thomas KjøllerSurprise28
10Thomas KjøllerPeter Kanin4
Uplac.Jeanette StenbyBlackieDisk.
Uplac.Lykke NielsenJuliusDisk.
Uplac.Nanna MortensenFilurDisk.
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.