Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOP  VED  ROSKILDE  KANINAVLERFORENINGS  95  ÅRS  JUBILÆUM  DEN  16.  JANUAR  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia Fossberg DømelGizmos Møw00.52.9100.21.75012
2Caroline FrederiksenMosbergs Lillefod00.43.1100.31.25011
3Sofie Harrits NielsenGunitivar10.38.3500.28.9711
4Patricia MøllnitzFionas Kips Bay10.35.2300.31.1311
5Patricia MøllnitzMagics Epic Ebson11.18.0300.35.9111
6Stine JensenMagics Epic Savros Zargo10.51.6200.39.7811
7Lisa HeinFlora Lavandin00.46.2610.45.0311
8Katrine JensenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...10.54.4500.48.1811
9Pernille Dahl NielsenDyrbys Señor Speedy21.15.4100.34.0321
10Lisa HeinMimrelunds Ixia21.11.0100.48.8821
11Mira DreijerKim Possible0+22.24.8101.00.0021
12Christina AndersenKorgaards El Tuyo21.43.8301.01.4721
13Karin RothBelieve20.44.6210.26.7931
14Tine L.G. JensenLightning20.52.1810.29.663
15Lisa HeinRosa30.48.3200.32.943
16Katrine JensenRiots Cazador2+11.10.3100.35.683
17Lisa HeinFlora Lavender20.37.3410.36.253
18Trine MøldrupJustis Maggie Magica30.42.9400.40.653
19Mira DreijerNinus Ida31.16.2600.43.103
20Charlotte MøllerRiots Quomodo Vales30.38.7600.47.033
21Patricia MøllnitzMapos Alex31.44.1500.47.883
22Trine MøldrupRosas Costa Del Sol21.46.6311.18.623
23Patricia MøllnitzStald Dundines Pumba41.06.1600.19.374
24Patricia MøllnitzAsta La Vistas Dumle21.38.5220.45.404
25Christina AndersenVinkelstaldens Darling31.11.1620.52.475
26Nana ChristensenWinds Lady Princess41.09.2010.59.825
27Didde BøtcherWinds Shali Airam20.36.1231.07.495
28Nanna Randløv PetersenTaharas Black'N'White Star61.29.5900.24.946
29Amalie JohansenKaninbjergets Nellie Dellie4+11.52.1910.39.986
30Caroline FrederiksenMilleniums Moon Life41.45.0420.52.636
31Patricia MøllnitzFnuggi61.07.3800.54.816
32Sofie Harrits NielsenUltot61.41.0900.57.526
33Stina Brahtz NagelMagics Epic Dilution41.59.0421.09.696
34Pernille Dahl NielsenSandholts Felix41.23.8821.25.196
35Patricia MøllnitzStald Dundines Mingus41.45.6830.32.917
36Sofie Harrits NielsenFijona50.52.7020.53.197
37Charlotte MøllerBaloos Dizzy DiNozzo2+2+32.34.6000.55.097
38Nanna Randløv PetersenTaharas Be My Lucky Star5+22.18.4200.55.597
39Patricia MøllnitzStald Dundines Roberto5+22.16.1510.34.598
40Karin RothNova60.56.4720.43.388
41Patricia MøllnitzAsta La Vistas Felix41.30.7940.49.948
42Patricia MøllnitzDundines Djengis61.13.8520.52.828
43Nana ChristensenClausens Twix61.26.0920.54.788
44Patricia MøllnitzStald Dundines Santiago70.59.7520.33.669
45Sanne RothZavanah60.54.4930.56.879
46Nanna Randløv PetersenTaharas Magic Star6+12.04.1921.19.409
47Mira DreijerBaloos Abby Sciuto71.50.1631.07.8110
Uplac.Sanne RothRonja31.24.37Trukket
Uplac.Mira DreijerSommerlys Fine Matilli51.46.65Disk.
Uplac.Stine JensenLevades Dangerous FreedomDisk.
Uplac.Anna RavnPrince EliotTrukket
Uplac.Caroline FrederiksenAsta La Viistas Little Mr. Spo...Trukket
Uplac.Didde BøtcherFanta Phuss Forever Love af Ta...Trukket
Uplac.Julie JensenHønsehusets Ninska Laguna BeachTrukket
Uplac.Karin RothMimmerTrukket
Uplac.Lisa HeinFlora LavendelTrukket
Uplac.Nanna Randløv PetersenZentas AladdinTrukket
Uplac.Nicoline Frederikke Jevan...SOA's Lillte Amazing ApolloTrukket
Uplac.Nicoline Frederikke Jevan...Stald Dumbo's FedtmuleTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzStald Dundines MaxiTrukket
Uplac.Stine JensenChiliTrukket
Uplac.Tine L.G. JensenLunds LancelotTrukket
v32Lisa HeinGolden Starlight (veteran)51.20.4610.55.936
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Signe Skelbæk
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin4045505560657075Cert.Point
1Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis~~XOOOXXOOXXX14
2Mia Fossberg DømelBaloos Challenger KaitakiO~XOOOXXOXXX
3Signe SkelbækSatans Little Helper af Spring...OOOOXOXXX
4Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOOXOXXX
5Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki MiyakiOOOXXX
6Signe SkelbækMagics ChriStofferXXOOOXXX
7Stine JensenMilleniums Spicy Scoop~XXOOXXX
8Patricia MøllnitzSilverados MezzoXOXOXOXXX
9Lisa HeinMilkas MatiXXOXOXOXXX
10Lisa HeinLiljeXOOXXOXXX
11Charlotte MøllerRiots Life of LucyXXOXOTrukket
12Charlotte MøllerRiots Curt CobainXOXXX
13Signe SkelbækSilly ParanoiaXXOXXX
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mira Henius Dreijer
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.