Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LANDSSKUET  I  HERNING  DEN  23.  -  25.  JUNI  2005

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Annette JensenNova00013,841
2Heidi V. PedersenFrejdige Filur00023,591
3Camilla ThuesenEmma00034,181
4Mette PedersenAlex00035,961
5Cecilie T: AndersenTequila00037,941
6Sofie GuldagerLucky10141
7Annette JensenBum Bum Billyboy01157,4
8Heidi V. PedersenVi.P.´s Princess Strit101115,84
9Bettina BjergMimrelunds Finn Nemo011136,94
10Mira AndersenSofus11234,96
11Mathilde Bøge JensenBlackie12335,87
12Mathilde Bøge JensenChip21357
13Maja Thim LarsenBette Nøk303106,93
14Troels Hjalte KristensenElvira13423,71
15Mathilde Bøge JensenTwiggy31436,53
16Cecilie T: AndersenFlicka325111,35
17Cecile Flye AndersenLola33645,56
18Ivalo Bech NielsenMolly33659,69
19Camilla ThuesenTiger426126,41
20Luna AndersenMarius61728
21Amalie Flye AndersenRonja841255
22Maja Thim LarsenNuser8412158,37
23Susanna ThuesenFloffy10616120,8
Uplac.Susanna ThuesenClemmetrak sig
v16Camilla ThuesenAdam (veteran)22443,97
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Annette JensenBum Bum Billyboy00022,221
2Mette PedersenLuna00034,121
3Cecilie T: AndersenTequila00039,141
4Mette PedersenAlex000471
5Charlotte AndersenSigga00051,341
6Annette JensenHerkules00053,811
7Troels Hjalte KristensenElvira00057,191
8Annette JensenNova10120,38
9Mira AndersenSofus10122,5
10Heidi V. PedersenVi.P.´s Princess Strit10147,15
11Heidi V. PedersenFrejdige Filur10148,07
12Mathilde Bøge JensenChip01149,53
13Maja Thim LarsenBette Nøk10153,81
14Bettina BjergMimrelunds Finn Nemo101127,13
15Aase BjernerNikita20221,59
16Mathilde Bøge JensenTwiggy11228,28
17Cecilie T: AndersenFlicka202111,35
18Sofie GuldagerLucky112132,22
19Camilla ThuesenEmma30321,56
20Susanna ThuesenFloffy30356,44
21Maja Thim LarsenNuser303102,18
22Luna AndersenMarius31444,97
23Susanna ThuesenHippHop31453,19
24Amalie Flye AndersenLola41527,12
25Maja Thim LarsenJørgen H.41536
26Camilla ThuesenTiger32553,75
27Ivalo Bech NielsenMolly325106,69
28Amalie Flye AndersenRonja325114,47
v10Camilla ThuesenAdam (veteran)10134,06
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Annette JensenHerkules00018,351
2Anne Mai Liin KjeldmannIsak00020,341
3Kirsten BjergSommerly`s Diva00028,571
4Mette PedersenManuel00052,631
5Bettina BjergSommerly`s Gucci10115,66
6Troels Hjalte KristensenNimse01116,5
7Anne Mai Liin KjeldmannMimrelunds Mikado02226,32
8Camilla ThuesenGoGo112105
9Jørgen LarsenMimrelunds Frække Freddy21315,31
10Susanna ThuesenHippHop32547,41
11Maja Thim LarsenJørgen H.42617,19
12Aase BjernerNikita33626,12
13Charlotte AndersenSigga61735,64
14Mette PedersenLuna53823,85
v3Jørgen LarsenMimrelunds Orkan Ole (veteran)00024,25
v7Troels Hjalte KristensenCille (veteran)11224,31
v10Sofie GuldagerDixi (veteran)31429,69
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Heidi Pedersen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Kirsten BjergSommerly`s Diva000108,851
2Mette PedersenDumbo01140,221
3Lene BjergMimrelunds Mikado101114,311
4Mette PedersenManuel20239,22
5Bettina BjergSommerly`s Gucci30347,94
6Troels Hjalte KristensenNimse21359,57
7Jørgen LarsenMimrelunds Frække Freddy22455,85
8Kirsten BjergSommerly`s Sensi32550,82
9Mette PedersenRosaline235124,07
10Camilla ThuesenGoGo527129,6
11Mathilde Bøge JensenBlackie7714208,12
12Anne Mai Liin KjeldmannIsakDQ fejl bane
v5Lene BjergDixi (veteran)11259,37
v5Troels Hjalte KristensenCille (veteran)21340,69
v6Jørgen LarsenMimrelunds Orkan Ole (veteran)21357,53
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Mette PedersenDumbo101121,721
2Aase BjernerJames Bunn40429,251
3Mette PedersenRosaline325110,25
Uplac.Kirsten BjergSensitrak sig
Uplac.Maja Thim LarsenNussitrak sig
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Annette Jensen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidPindPoint
1Cecilie T. AndersenFuga10145,11
2Aase BjernerJames Bunn11251,851
3Maja Thim LarsenNussi16319138,44
Antal deltagere: 3.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidCert.Point
1Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft101116,791
2Maja Thim LarsenJerry213104,65
3Heidi V. PedersenCh. Lykkegårdens Safari Ferrari40425,18
4Bettina BjergCh. Polo31453,81
5Annette JensenLollypop404112,66
6Cecilie T. AndersenFuga404113,43
7Heidi V. PedersenBarske Bølle41558,56
8Mathilde Bøge JensenFlamingo54948,15
9Rasmus BjernerCh. Bygholms (Co)sinus821032,73
10Annette JensenCh. Lykkegårdens Pjuskeboy7310137,88
11Maja Thim LarsenHugo11314203,19
Uplac.Annette JensenStald MI-Mi´s Jolly Jumpertrak sig
Uplac.Maja Thim LarsenFrygtløse Frankietrak sig
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlFejl i altTidCert.Point
1Heidi V. PedersenCh. Lykkegårdens Safari Ferrari40453,291
2Rasmus BjernerLykkegårdens Microsoft314109,59
3Annette JensenLollypop639153,79
4Bettina BjergCh. Polo8311102,22
5Maja Thim LarsenJerry7411143,19
6Heidi V. PedersenMimrelunds Barske Bølle6511152,41
7Annette JensenCh. Lykkegårdens Pjuskeboy7411237,47
8Rasmus BjernerCh. Bygholms (Co)sinus8412104,9
9Maja Thim LarsenFrygtløse Frankie10212250,37
10Maja Thim LarsenHugo121426347,09
Uplac.Mathilde Bøge JensenFlamingoDQ fejl bane
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Bjerg Rosendahl
Aspirant: Mette Pedersen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin4045505560657075Cert.Point
1Heidi V. PedersenBarske Bølle----OOOXXX1
2Rasmus BjernerCh. Bygholms (Co)sinus---XOOOOXXX
3Maja Thim LarsenJerryXOOXOXOXOXOXXX
4Mathilde Bøge JensenFlamingoOOOXOXOXXX
5Maja Thim LarsenHugoOOOOXXOXXX
6Heidi V. PedersenCh. Lykkegårdens Safari Ferrari-OOXOXXOXXX
7Cecilie T. AndersenFugaOOXOXXOXXOXXX
8Mette PedersenManuelXOXXOOOXXX
9Maja Thim LarsenFrygtløse FrankieOOXXOOXXX
10Annette JensenCh. Lykkegårdens PjuskeboyOOXOXXOXXX
11Annette JensenLollypopOXOXXOXXOXXX
12Annette JensenStald MI-Mi´s Jolly JumperOOXOXXX
13Mira AndersenSofusOOXXX
14Camilla ThuesenGoGoXOXXX
14Maja Thim LarsenJørgen H.XOXXX
Uplac.Aase BjernerBygholms James BunnXXX
Uplac.Amalie Flye AndersenRonjaXXX
Uplac.Cecilie Flye AndersenLolaXXX
Uplac.Charlotte AndersenSiggaXXX
Uplac.Luna AndersenMariusXXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin6080100120140150Cert.Point
1Bettina BjergPoloOXXX
2Annette JensenPjuskeboyOXXX
3Maja Thim LarsenJerryOXXX
4Annette JensenJollyOXXX
5Rasmus Bjerner(Co)SinusOXXX
6Maja Thim LarsenNussiOXXX
7Annette JensenLollipopOXXX
8Aase BjernerJames BunnOXXX
9Charlotte AndersenSiggaOXXX
10Mathilde Bøge JensenFlamingoOXXX
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: Dette er rekonstrueret efter hukommelsen, da listen blev væk lige efter præmieoverrækkelsen
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.