Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

BORNHOLMSK  MESTERSKAB  2007  DEN  21.  -  23.  MARTS  2008

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop
SlalomFigurhop
Lige uden snorPointhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Jannie KofoedAjtak's Ananas34,77022,22056,9901
2Lykke NielsenZorro34,36032,57066,9301
3Katja P. HonnensAjtak's Ebel36,68031,56068,2401
4Mia Fossberg DømelMimrelund's Killarney97,91080,240178,1501
5Lykke NielsenBuller41,43124,49065,9211
6Signe SkelbækDeath Cab For Cutie42127,62069,621
7Nina PoulsenAjtak's Ebert39,38034,81174,191
8Lisa HeinRasmus-Lilje55,37155,830111,21
9Mia Fossberg DømelBaloo's Challenger Kaitaki109,31055,881165,191
10LauraNusser36,38222,06058,442
11Katja P. HonnensMagic's Mini My48,15116164,152
12Signe SkelbækRiki Raki44,56133,38177,942
13Jannie KofoedSønderlund's Labre Larve58,44150,831109,272
14Katja P. HonnesAjtak's Cavatappi72,19041,192113,382
15Katja P. HonnesDyrely's Poseidon60,5227,620115,742
16Louise LundAjtak's Eigil41,6222,61164,213
17Katja P. HonnesGolden Rainbow58,44350,251108,694
18Nina PoulsenAjtak's Ajo53275,692128,694
19Julia P. HonnensMaflo's Jensmine85,31560,310145,625
20Thomas KjøllerSprinter54,34741,09395, 4310
Uplac.Louise LundDaisy69,744Trukket
Uplac.Katja P. HonnensSpillegård's Nutella89,241Trukket
Uplac.Julia P. HonnensAjtak's HanutaDisk.
Uplac.Lykke NielsenAjtak's EccoDisk.
Uplac.Nina PoulsenSpillegård's LudvigTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Aspirant: Emilie Strange Wismann
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Louise LundDisney29,75018,62048,3701
2Thomas KjøllerSorteper36,94041,18078,1201
3Signe SkelbækDeath Cab For Cutie43,83034,69078,5201
4Jannie KofoedAjtak's Ananas61,06061,320122,3801
5Thomas KjøllerBlack33,56123,4405711
6Katja P. HonnensAjtak's Ebel37,5026,37163,8711
7Louise LundAjtak's Eigil42,83125,16067,991
8Katja P. HonnensMagic's Google55,31035,89191,21
9Katja P. HonnensAjtak's Cavatappi61,55132,56094,111
10Katja P. HonnensGolden Rainbow48,12146,58094,71
11Emilie S. WismannBlue Heaven82,83071,91154,731
12Mia Fossberg DømelGaunby's Serafia110,37159,980170,351
13Katja P. HonnensDyrely's Poseidon50,69234,33085,022
14Jannie KofoedSønderlund's Labre Larve56148,171104,172
15Maria HansenZorro122,441+152,190174,632
16Signe SkelbækRiki Raki49,44251,181100,623
17Nina PoulsenAjtak's Ebert40,25340,54180,794
18Nina PoulsenAjtak's Ajo50,19235,3285,494
19LauraNusser54140,89394,894
20Mia Fossberg DømelBaloo's Challenger Kaitaki119,062131,731+1250,794
21Mia Fossberg DømelMimrelund's Killarney118,44389,522207,965
22Thomas KjøllerSprinter40,25725,83066,087
23Julia P. HonnensAjtak's Hanuta50,19638,65388,849
Uplac.Katja P. HonnensSpillegård's Nutella52,310Trukket
Uplac.Katja P. HonnensMagic's Mini My56,882Trukket
Uplac.Ida RasmussenDiscovery672Trukket
Uplac.Louise LundDaisy81,65Trukket
Uplac.Julia P. HonnensMaflo's JensmineTrukket
Uplac.Maria HansenBullerTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Aspirant: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Signe SkelbækSpringer's Golden Survivor58,87124,14083,0111
2Signe SkelbækBlue Heaven103,33048,631161,9611
3Jannie KofoedPeek A Boo59,05343,741102,7941
4Thomas KjøllerSorteper71,51542,690114,25
5Nina PoulsenJamse's Aksel47,32469,791117,115
6Katja P. HonnensMagic's Google106,61458,021164,635
7Louise LundDisney103,14625,120128,266
8Lisa HeinSolsikke60,74549,012109,757
9Julia P. HonnensAjtak's Lemon153,285+397,883251,1611
10Mia Fossberg DømelGaunby's Serafia111,951054,32166,2512
11Thomas KjøllerBlack47,281025,85673,1316
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Aspirant: Emilie Strange Wismann
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Lisa HeinSolsikke37,75029,75067,501
2Lykke NielsenJack38,19025,75163,9411
3Julia P. HonnensAjtak's Lemon56,25134,56090,8111
4Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear60,88061,061121,941
5Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang95,69142,830138,521
6Signe SkelbækSpringer's Silver Survivor98,5090,691189,191
7Lisa HeinRasmus-Lilje34,31131,75166,062
8Jannie KofoedPeek A Boo66,94263,560130,52
9Signe SkelbækSpringer's Golden Survivor59248,881107,883
10Katja P. HonnensSpillegård's Nynne74,37364,310138,683
11Nina PoulsenJamse's Aksel50,33234,5284,834
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Aspirant: Emilie Strange Wismann
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Mia Fossberg DømelBaloo's Snowball115,15167,361182,512
2Louise LundRobby102,74286,560189,32
3Lykke NielsenJack54,35324,17178,524
4Mia Fossberg DømelAjtak's Buzz Lightyear77,43359,041136,474
5Signe SkelbækSpringer's Little Wax Fighter118,032+196,351214,384
6Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang69,69456,351126,045
7Emilie S. WismannPrincess107,783127,382+1235,166
8Katja P. HonnensAjtak's Candy Floss1484+277,332225,338
9Lisa HeinMimrelund's Viol51,21818,69169,99
10Emilie S. WismannMiss Speedy91,59948,615140,214
Uplac.Signe SkelbækSpringer's Silver Survivor143,222+8+2Trukket
Uplac.Emilie S. WismannDeliceTrukket
Uplac.Katja P. HonnensSpillegård's FurbyTrukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Aspirant: Nina Poulsen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Katja P. HonnensSpillegård's Furby55,94279,0601352
2Katja P. HonnensAjtak's Candy Floss136,311119,881256,192
3Mia Fossberg DømelOliver69,69164,233133,924
4Lisa HeinMimrelund's Viol42,07325,06267,135
5Emilie S. WismannPrincess158,6231442302,625
6Louise LundRobby114,624100,942215,566
7Emilie S. WismannMiss Speedy82,19684,061166,257
8Mia Fossberg DømelBaloo's Snowball186,54+1104,312290,817
9Signe SkelbækWind's Black Boy88,885+1109,692+1198,579
Uplac.Signe SkelbækSpringer's Little Wax Fighter90,52Trukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Aspirant: Nina Poulsen
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalCert.Point
1Jannie KofoedSpedy36,75120,99057,741
2Jannie KofoedIsak78,812103,843182,655
3Katja P. HonnensVakse Viggo42,62630,08172,77
Uplac.Emilie S. WismannSavage Sendia112,475Trukket
Uplac.Mia Fossberg DømelOliver169,877+4Trukket
Uplac.Lisa HeinGolden StarlightTrukket
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalCert.Point
1Jannie KofoedSpedy45,69345,75191,444
2Katja P. HonnensVakse Viggo68,695864154,699
3Jannie KofoedIsak137,197147,563284,7510
4Emilie S.WismannSavage Sendia177,127127,834304,9511
Uplac.Lisa HeinGolden StarlightTrukket
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin50 cm55 cm60 cm65 cm70 cm75 cmCert.Point
1Jannie KofoedSpedyOOXOXXOOXXX1
2Katja P. HonnensVakse Viggo-XOOOXOXXX
3Emilie S. WismannSavage SendiaOXOOOXXOXXX
4Jannie KofoedIsakOOOXXOXXX
5Lisa HeinRasmus-LiljeOXOXXOXXOXXX
6Katja P. HonnensAjtak's Candy FlossOOXOXXX
7Mia Fossberg DømelOliverXOXOXXOXXX
8Louise LundDisneyXXXOXXOXXX
9Katja P. HonnensSpillegård's FurbyXOOXXX
10Signe SkelbækSpringer's Little Wax FighterXOXOXXX
11Louise LundRobby-XXOXXX
12Katja P. HonnensSpillegård's NynneOXXX
13Mia Fossberg DømelMimrelund's KillarneyXOx trak sig
13Lisa HeinMimrelund's ViolXOXXX
13Lisa HeinSolsikkeXOXXX
15Mia Fossberg DømelBaloo's SnowballXXOXXX
Uplac.Emilie S. WismannDelice--XXX
Uplac.Katja P. HonnensSpillegård's NutellaTrukket
Uplac.Signe SkelbækSpringer's Golden SurvivorTrukket
Uplac.Mia Fossberg DømelBaloo's Challenger Kaitakix trak sig
Uplac.Thomas KjøllerSorteperx x Disk
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Aspirant: Nina Poulsen
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin80cm100cm120cm140cm150cm160cm170cmCert.Point
1Signe SkelbækWind's Black BoyOOOXOXOXXOO1
2Katja P. HonnensVakse ViggoOOOXOXXOOXXX
3Mia Fossberg DømelOliverO-O-XOXOXXX
4Signe SkelbækSpringer's Little Wax FighterOXOOXXOXXX
5Emilie S. WismannMiss SpeedyOOOXXX
6Louise LundRobbyOXOXXX
6Mia Fossberg DømelBaloo's SnowballOXOXXX
Uplac.Jannie KofoedSpedyXXX
Uplac.Katja P. HonnensMagic's Mini MyXXX
Uplac.Katja P. HonnensSpillegård's FurbyXXX
Uplac.Louise LundDisneyXXX
Uplac.Mia Fossberg DømelBaloo's Challenger KaitakiXXX
Uplac.Mia Fossberg DømelMimrelund's KillarneyXXX
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Johnny Riise
Aspirant: Lisa Hein
Til toppen

Slalom

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Katja P. HonnensVakse Viggo25018,9043,90
2Louise LundDisney30,33019,45049,780
3Thomas KjøllerSorterper33,89027,110610
4Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang31,23030,87062,10
5Emilie S. WismannBlue Heaven48,94036,92085,860
6Emilie S. WismannSavage Sendia31,5115,98047,481
7Lisa HeinRasmus-Lilje31,73121,97053,71
8Thomas KjøllerBlack33,8120,78054,581
9Katja P. HonnensSpillegård's Furby48,33040,12188,451
10Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear76,96062,291139,251
11Signe SkelbækDeath Cab For Cutie31,33122,03153,362
12Lisa HeinJamse's Aksel33,5025,78259,282
13Julia P. HonnensAjtak's Lemon63,88123,3187,182
14Katja P. HonnensSpillegård's Nynne65,78145,521111,32
15Katja P. HonnensAjtak's Candy Floss96,37093,192189,562
16Louise LundRobby123,30+174,281197,582
17Lykke NielsenJack23,59127,62251,213
18Jannie KofoedSpedy22,552
19Lisa HeinMimrelund's Viol28,032
20Katja P. HonnensAjtak's Cavatappi62,032
21Ida AsmussenDiscovery65,164
Uplac.Julia P. HonnensAjtak's HanutaTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Til toppen

Figurhop

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Jannie KofoedSpedy19,83017,97037,80
2Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang30,55025,59056,140
3Signe SkelbækDeath Cab For Cutie34,43024,06058,490
4Lisa HeinRasmus-Lilje39,16029,82068,980
5Signe SkelbækWind's Black Boy43,77027,03070,80
6Katja P. HonnensSpillegård's Furby54,73034,57089,30
7Maria HansenZorro65,27052,530117,80
8Lisa HeinAjtak's Ebert26,89115,68042,571
9Katja P. HonnensAjtak's Cavatappi30,77119,230501
10Katja P. HonnensMagic's Google32,32023,47155,791
11Louise LundAjtak's Eigil31,9132,19064,091
12Lisa HeinJamse's Aksel40,08128,5068,581
13Jannie KofoedPeek A Boo40,62031,83172,451
14Mia Fossberg DømelOliver53,44030,87184,311
15Katja P. HonnensSpillegård's Nynne50,77151,210101,981
16Louise LundRobby79,49152,670132,161
17Katja P. HonnensVakse Viggo24,69119,98144,672
18Louise LundDisney39,42125,95165,372
19Thomas KjøllerSorteper52,1119,7171,82
20Jannie KofoedIsak44,81044,06288,872
21Lisa HeinGolden Starlight66,29151,11117,392
22Mia Fossberg DømelMimrelund's Killarney107,481104,941212,422
23Lykke NielsenBuller41130,14271,143
24Lykke NielsenJack29,09022,39451,484
25Lisa HeinMimrelund's Viol21,532
26Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear53,232
27Mia Fossberg DømelBaloo's Snowball105,92
28Lisa HeinSolsikke48,293
29Mia Fossberg DømelBaloo's Challenger Kaitaki136,481+2
30Jannie KofoedSønderlund's Labre Larve82,924
31Thomas KjøllerBlack36,165
32Mia Fossberg DømelGaunby's Serafia108,045
33Ida AsmussenDiscovery62,235+1
Uplac.Lisa HeinSpillegård's Ludvig67,351Trukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Til toppen

Lige uden snor

Plac.FørerKaninTidFejlTid FejlTid totalFejl totalPindPoint
1Louise LundDisney10,47010,92021,390
2Jannie KofoedSpedy10,6011,53022,130
3Katja P. HonnensVakse Viggo12,17012,49024,660
4Nina PoulsenAjtak's Lemon12,05014,65026,70
5Emilie S. WismannSavage Sendia18,4909,2027,690
6Signe SkelbækDeath Cab For Cutie16,6014,32030,920
7Lisa HeinRasmus-Lilje24,2015,04039,240
8Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang18,96030,58049,540
9Louise LundRobby37,55016,11053,660
10Mia Fossberg DømelOliver41,26023,8065,060
11Lisa HeinMimrelund's Viol8,4307,53115,961
12LauraNusser14,07015129,071
13Katja P. HonnensSpillegård's Furby24,36118,18042,541
14Mia Foss Berg DømelBaloo's Snowball27,27019,72146,991
15Emilie S. WismannPrincesss34,32131,23065,551
16Thomas KjøllerBlack14,76114,19128,952
17Emilie S. WismannMiss Speedy20,62016,27236,892
18Katja P. HonnensSpillegård's Nynne22,88034,89257,772
19Katja P. HonnensAjtak's Candy Floss40,79024,51265,32
20Lisa HeinSolsikke37,89143,87181,762
21Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear42,73146,93189,662
22Mia Fossberg DømelGaunby's Serafia23,922
23Mia Fossberg DømelBaloo's Challenger Kaitaki61,072
24Thomas KjøllerSprinter18,373
25Signe SkelbækSpringer's Little Wax Fighter124,031+1+1
26Mia Fossberg DømelMimrelund's Killarney66,524
Uplac.Nina PoulsenJamse's Aksel11,730Disk.
Uplac.Ida AsmussenDiscoveryDisk.
Uplac.Lisa HeinGolden StarlightDisk.
Uplac.Louise LundAjtak's EigilDisk.
Uplac.Lykke NielsenJackDisk.
Uplac.Thomas KjøllerSorteperDisk.
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Til toppen

Pointhop

Plac.FørerKaninSpring klaretFejlI altPindPoint
1Jannie KofoedSpedy29130
2Lisa HeinMimrelund's Viol26329
3Lisa HeinJamse's Aksel21122
4Lykke NielsenJack19322
5Louise LundDisney18018
6Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang17017
6Lisa HeinRasmus-Lilje17017
8Katja P. HonnensVakse Viggo16218
9Katja P. HonnensMagic's Google16016
10Lisa HeinEbert15217
11Lykke NielsenAjtak's Lemon14317
12Thomas KjøllerSorteper13114
13Thomas KjøllerBlack13316
14Louise LundAjtak's Eigil12012
15Katja P. HonnensMagic's Mini My11213
16Lisa HeinSolsikke10313
17Jannie KofoedIsak10212
18Lisa HeinGolden Starlight808
19LauraNusser8412
20Thomas KjøllerSprinter6814
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Kjøller
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.