Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  BØRNENES  HUS  I  AARHUS  DEN  13.  MARTS  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige
Elite ligeVeteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenS. Twisters Little Golden Cran...00:22,7500:15,3100:38,0612
2Janni LarsenBellas the Lady in my life00:30,2500:15,4600:45,7111
3Sofia V. NielsenSommerly's Nexus Butterflye00:23,7200:16,2200:39,9411
4Aase BjernerLeeds All-in-One00:36,4400:18,6800:55,1211
5Karen FrederiksenZentas Jolly Holiday00:19,6600:24,1600:43,8211
6Louise JakobsenGrønriis April01:05,3500:24,9701:30,3211
7Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache00:48,3400:26,1301:14,4711
8Marlene BruhnJordbærgården's Ufo00:22,5000:27,2500:49,7511
9Lisette KongerslevHønsehusets Prazo Caddo00:38,2500:34,4701:12,7211
10Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Pitanga00:55,8200:35,0301:30,8511
11Liza LassenElmelys Wild Wish00:29,4700:38,9701:08,4411
12Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas00:40,8800:40,6201:21,5011
13Liza LassenElmely Nice Memory Af Fionas00:32,6600:40,6201:13,2811
14Maria GadkjærMalega´s Scorpio00:44,8500:42,1601:27,0111
15Lisa JensenHønsehusets Dubrovnik Beach01:38,1600:45,0302:23,1911
16Liza LassenElmely Chania Af Fionas00:36,5000:49,9701:26,4711
17Sarah OmmenCool Ups00:34,4600:50,8501:25,3111
18Karen FrederiksenZentas Magnus01:39,1500:52,3402:31,4911
19Louise JakobsenSønderhops Santo01:14,4700:58,1402:12,6111
20Louise JakobsenBeders Irish Coffee01:14,5301:32,5602:47,0911
21Frida Imlau MadsenÅlbækkegård's Teddy Space King10:26,7800:11,5310:38,31
22Sif Snedker ChristensenStald Nicandri's Dumle11:05,3200:17,0311:22,35
23Lisette KongerslevMagics Epic Noomi10:37,1300:17,5610:54,69
24Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Papaya10:36,4700:20,7210:57,19
25Katrine AndersenJacob10:43,5000:23,6311:07,13
26Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica10:32,7100:24,0610:56,77
27Liza LassenElmelys Lumberjack10:47,3400:25,2211:12,56
28Nicole AndersenLeeds Back To Black10:20,0900:26,1610:46,25
29Nicole AndersenZentas Brooklyn NY00:41,7110:26,2511:07,96
30Rikke VintherStald Twisters Stracciatella10:36,6900:30,7511:07,44
31Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free00:38,6310:31,6911:10,32
32Charlotte PedersenLykkes Fantastic Felicity10:46,3700:33,5911:19,96
33Emilie RasmussenNuller10:45,0600:33,8411:18,90
34Anna AndreasenMagics Epic Starry Night10:44,9400:37,4011:22,34
35Rikke RennebergPrinsesse Stella10:54,9400:46,5711:41,51
36Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia10:31,6000:47,5011:19,10
37Nicole AndersenZentas Maddison Square NY00:50,6910:50,6911:41,38
38Liza LassenElmelys Wild Wulcano10:47,4400:54,7511:42,19
39Lene GadkjærMikaya's Mykonos11:49,3700:59,1812:48,55
40Sofia V. NielsenBygholms Lamborghini Flying St...11:32,4201:30,2213:02,64
41Lisa JensenJordbærgårdens Exotic Kaki21:20,8700:21,8421:42,71
42Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Canistel00:21,4720:25,6820:47,15
43Sandra BardevigLeeds Wanna B af All Star10:39,6010:25,8521:05,45
44Charlotte PedersenLykkes Furiuos Fusion21:21,9000:38,6222:00,52
45Pernille BorchmannRonni Ræs1+12:04,5000:54,0922:58,59
46Susanna Mørck KristensenKayo af Pecasus11:35,1811:08,6222:43,80
47Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo30:39,9100:21,6031:01,51
48Aase BjernerBygholms Lotus Europa20:37,6310:21,6830:59,31
49Lisa JensenLeed's Gorgeous Glowing Gina20:50,6310:22,0031:12,63
50Poul Erik KristensenBellas Beat It30:39,2500:28,9131:08,16
51Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star30:37,0601:03,5031:40,56
52Liza LassenElmely Linus21:03,9711:05,1332:09,10
53Maria GadkjærMalega´s Libra40:42,3100:15,0340:57,34
54Heidi FrederiksenZentas Ginger Snaps30:41,1910:29,8441:11,03
55Maria GadkjærMalega´s Gemini41:06,4000:36,0041:42,40
56Nicole AndersenZentas Times Square NY30:44,1810:45,0641:29,24
57Lene GadkjærMalega´s Sagittarius31:30,6510:45,0742:15,72
58Nicole AndersenJackie Chan1+11:30,9420:54,7542:25,69
59Rikke RennebergBeders Zamil1+32:34,3800:56,0343:30,41
60Stine JensenNalle31:53,5311:02,1242:55,65
61Mathilde Røntved CalmarSnefnug10:39,4731:23,1342:02,60
62Lene GadkjærHønsehuset´s Dakovo31:50,781+12:03,2553:54,03
63Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel51:01,6910:35,7861:37,47
64Poul Erik KristensenShia's Blue Fire af Pecasus2+42:56,0010:29,2573:25,25
65Marianne Visby LaursenSpeedy5+1+12:00,4311:03,1383:03,56
66Marianne Visby LaursenCharmeur71:49,3230:42,75102:32,07
Uplac.Heidi FrederiksenVechkin´s Hurricane af Fionas2+42:57,56Trukket
Uplac.Katrine AndersenZera Isabella20:22,87Disk.
Uplac.Mathilde Røntved CalmarStampe41:48,06Trukket
Uplac.Rikke RennebergSuper Mario71:16,10Trukket
Uplac.Kristian MadsenMimrelunds NuggiDisk.
Uplac.Tanja Zofia JensenMalega's AriesDisk.
Uplac.Camilla Mørck ThuesenShia's Blue MoonTrukket
Uplac.Charlotte PedersenPralinens Breaking DawnTrukket
Uplac.Lisa JensenJordbærgårdens DexterTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenFilurTrukket
Uplac.Sarah OmmenNødkærlunds Ziggy StardustTrukket
Antal deltagere: 77.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Camilla, Sofia og Lisa
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus01:25,8201:10,5002:36,3213
2Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool Cayenne10:24,6800:17,2510:41,931
3Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach10:45,5000:34,4111:19,911
4Marlene BruhnVechkin´s Monsoon af Fionas10:31,8510:37,5021:09,35
5Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus20:45,9410:27,7831:13,72
6Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming21:24,4711:57,6333:22,10
7Sif Snedker ChristensenSilver20:47,0020:32,4741:19,47
8Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface30:57,87
9Lisa JensenHønsehusets Pink Dynamite30:58,41
10Heidi D. AlbrektsenStald Magic´s Belina31:02,44
11Sandra BardevigWinds Niva Pattaya40:36,56
12Sofia V. NielsenSommerly´s Hr. Nilsson40:38,47
13Charlotte PedersenMagic´s Be My Josephine40:50,16
14Liza LassenElmely Vechkins Vulcano Af Fio...41:14,21
15Aase BjernerBygholms Kikkoman41:16,59
16Lisa JensenXaToo's Phoenix Crux Af Hønseh...41:21,55
17Lene GadkjærSommerly´s Fiolito41:59,97
18Sif Snedker ChristensenBella NH50:49,50
19Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector51:27,78
20Liza LassenElmelys Dark Diablo60:39,68
21Liza LassenElmelys Prins Ingolf60:58,47
22Susanna Mørck KristensenCastello4+22:25,56
23Rasmus BjernerBygholms Pixel71:28,22
24Marlene BruhnJordbærgården's Prima90:50,94
25Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight10+32:44,63
Uplac.Liza LassenGaunbys MatadorTrukket
Uplac.Lotte SvendsenKashmir af Stald FloraTrukket
Uplac.Maria GadkjærSommerly´s Ronja RøverdatterTrukket
Uplac.Poul Erik KristensenSamson af PecasusTrukket
Uplac.Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenImagines Balder af PecasusTrukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Aspirant: Nicole Andersen
Sekretær: Rikke Vinther
Bedømmelsesmetode: C2 - 0, 1 og 2 fejl går videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro21:12,5010:38,1531:50,6514
2Rikke VintherCh. Pjuske30:46,1200:50,4131:36,53
3Charlotte PedersenWinds Nicolai31:26,7501:16,2832:43,03
4Marlene BruhnFlamencos Surf Point41:16,0610:47,0752:03,13
5Rasmus BjernerAsgaards Frigg1+11:15,1631:04,9152:20,07
6Lisette KongerslevGCh. Tiny Triumph af Gaunby40:56,9720:51,7261:48,69
7Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper31:14,8730:55,2562:10,12
8Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Too Nice To Sa...71:11,4700:36,1671:47,63
9Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth60:48,5930:30,6891:19,27
10Liza LassenElmely Night Of Stars Af Stald...51:33,7840:40,8192:14,59
11Aase BjernerLykkegården Gallardo52:12,7542:15,3494:28,09
12Sofia V. Nielsenmerci51:37,5951:48,15103:25,74
13Sandra BardevigSofiagårdens Princess Charming81:59,8531:16,15113:16,00
14Sif Snedker ChristensenHr. Musse100:57,4120:50,03121:47,44
15Sandra BardevigMargrethegårdens Leibe81:47,3541:14,35123:01,70
16Charlotte PedersenAbu Simbel8+21:34,6940:53,78142:28,47
17Lisette KongerslevXaToo's De Draco af Hønsehuset111:43,5040:29,78152:13,28
18Sandra BardevigOtto92:48,0062:44,12155:32,12
19Liza LassenElmely Queen Shakira Af Stald...10+13:13,2282:05,07195:18,29
Uplac.Marlene BruhnJordbærgården's PrimadonnaTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Rikke Renneberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Veteran lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lene GadkjærSpeedy00:51,4700:41,0001:32,47
2Rasmus BjernerBygholms (Co)Sinus11:10,9400:55,4112:06,35
3Sandra BardevigStampegårdens Adolf20:32,4100:23,9420:56,35
4Maria GadkjærStrit00:30,9420:49,2221:20,16
5Camilla Mørck ThuesenBygholms Victor10:47,1611:37,0322:24,19
6Marlene BruhnFiona's Nix Pille10:36,1820:33,7231:09,90
7Lisette KongerslevÆblegårdens Cool Wildberry20:47,7810:38,5031:26,28
8Camilla Mørck ThuesenFutte31:10,9111:07,8742:18,78
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Niels51:20,37Trukket
Uplac.Sandra BardevigVikterTrukket
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Susanna Kristensen
Sekretær: Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.