Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MARTSSTÆVNE  I  STALD  ELMELY  VED  HOBRO  DEN  27.  MARTS  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Svær kroget åbenHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Lumberjack000.47.16012
2Anna AndreasenMagics Epic Starry Night000.52.28011
3Heidi Therkildsen (Jockey)Elmely Hot Star Af Sommerly001.00.28011
4Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Wild Wish001.01.19011
5Sofia NielsenSommerly's Nexus Butterflye001.02.75011
6Heidi TherkildsenElmelys Alanis001.06.06011
7Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally001.08.28011
8Louise JakobsenSønderhops Lucky001.13.22011
9Lisa JensenIxia Af Hønsehuset0 + 100.53.9711
10Sofia NielsenBygholms Lamborghini Flying St...101.07.3811
11Heidi Therkildsen (Jockey)Elmely Nice Memory Af Fionas101.16.341
12Heidi AlbrektsenLevades Running Free101.23.061
13Louise JakobsenSønderhops Santo101.23.381
14Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly101.27.501
15Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk To Remem...110.33.662
16Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Wild Wulcano110.50.692
17Maria GadkjærMalega's Scorpio110.52.192
18Nicole AndersenZentas A Star Is Born111.04.622
19Nicole AndersenLeeds Back To Black111.24.902
20Nicole AndersenZentas Brooklyn NY111.37.352
21Lisa JensenHønsehusets Dubrovnik Beach021.52.032
22Heidi Therkildsen (Jockey)Elmely Linus10 +12.02.042
23Rikke RennebergBeders Zamil10 + 12.02.062
24Louise JakobsenGrønriis April2-1.08.22
25Sandra BardevigLeeds Wanna B Af All Star2-1.29.00
26Maria GadkjærMalega's Libra2-1.37.82
27Heidi AlbrektsenMikayas Elios Panayia2-1.42.12
28Lisa JensenJordbærgårdens Exotic Kaki3-1.03.16
29Lisa JensenWinds Triton Fornax3-1.08.69
30Nicole AndersenZentas Maddison Square NY3-1.09.31
31Camilla á ArgjumHønsehusets Tiny Sisak3-1.28.38
32Lene GadkjærMalega's Sagittarius4-1.21.63
33Louise JakobsenBeders Irish Coffee2 + 2-2.24.60
34Heidi AlbrektsenStald Twisters Little Golden C...5-0.46.40
35Maria GadkjærHønsehusets Prazo Apache5-1.00.44
36Lisa JensenLeed's Gorgeous Glowing Gina5-1.30.32
37Lene GadkjærHønsehuset's Dakovo4 + 1-2.10.41
38Nicole AndersenJackie Chan5 + 1-2.14.91
39Sandra BardevigFlora Lavendel5 + 1 + 1-2.06.34
40Lisa JensenJordbærgårdens Dexter5 + 4-2.58.97
Uplac.Sif S. ChristensenStald Nicandri's DumleDisk.-
Uplac.Emilie RasmussenNullerTrukket-
Uplac.Lene GadkjærMikaya's MykonosTrukket-
Uplac.Lisa JensenWinds Naddie PreciousTrukket-
Uplac.Nikoline R. NikolajsenFilurTrukket-
Uplac.Rikke RennebergPrinsesse StellaTrukket-
Uplac.Rikke RennebergSuper MarioTrukket-
Uplac.Stine JensenNalleTrukket-
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Liza Lassen
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Liza LassenElmelys Wild Wish (Let)0-00.44.22023
2Sif S. ChristensenBella NH0-00.55.63012
3Maria GadkjærMalega's Libra (Let)0-00.59.41022
4Liza LassenElmelys Lumberjack0-01.08.68012
5Rikke RennebergBeders Zamil (Let)0-01.11.31022
6Lene GadkjærSommerly's Fiolito0-01.12.91012
7Lisa JensenHønsehusets Pink Dynamite1-00.49.2511
8Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally (Let)0-10.52.0912
9Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly (L...1-00.55.7812
10Anna AndreasenMagics Epic Starry Night (Let)1-01.02.5312
11Liza LassenElmely Medina Af Stald Beder0-11.18.501
12Heidi AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...1-10.40.372
13Sandra BardevigSofiagårdens Haribo0-21.02.032
14Sofia NielsenMini2-01.44.252
15Lisa JensenHønsehusets Dubrovnik Beach (L...1 +1-01.51.002
16Heidi TherkildsenElmelys Alanis0-30.54.973
17Maria GadkjærSommerly's Ronja Røverdatter2-10.59.693
18Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect2-11.07.413
19Heidi AlbrektsenLevades Running Free (Let)2-11.24.033
20Louise JakobsenSønderhops Santo (Let)2-11.42.713
21Heidi TherkildsenElmelys Pentago2-20.38.534
22Louise JakobsenBeders Irish Coffee (Let)2-21.53.784
23Maria GadkjærMalega's Scorpio (Let)2-41.35.946
24Nicole AndersenLeeds Back To Black2 + 1
24Sofia NielsenSommerly's Hr. Nielson2 + 1
24Lisa JensenAltropa Belladonna Af Hønsehus...3
24Liza LassenElmelys Alannah3
24Nicole AndersenJackie Chan (Let)3
24Nicole AndersenZentas A Star Is Born (Let)3
24Nicole AndersenZentas Brooklyn NY (Let)3
24Sif S. ChristensenMaggie3
32Lisa JensenIxia Af Hønsehuset (Let) (K)4
32Liza LassenElmely Nice Memory Af Fionas (...4
32Sofia NielsenBygholms Lamborghini Flying St...4
35Camilla á ArgjumGaunbys Slice Of Sunshine5
35Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk To Remem...5
35Heidi AlbrektsenStald Magic's Belina5
35Lisa JensenXaToos Phoenix Crux Af Hønsehu...5
39Camilla á ArgjumHønsehusets Tiny Sisak (Let)6
39Maria GadkjærHønsehusets Prazo Apache (Let)6
39Sofia NielsenAllégaardens Funny Play6
42Louise JakobsenSønderhops Lucky (Let)5 + 2
43Heidi AlbrektsenStald Twisters Little Golden C...8
44Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly (Let)1-Disk.
Uplac.Heidi AlbrektsenMikayas Elios Panayia (Let)Trukket
Uplac.Lisa JensenWinds Triton Fornax (Let)Trukket
Uplac.Maria GadkjærLeed's Ultra FuzuTrukket
Uplac.Nicole AndersenZentas Maddison Square NY (Let)Trukket
Uplac.Sif S. ChristensenStald Nicandri's Dumle (Let)Trukket
Uplac.Sofia NielsenSommerly's Nexus Butterflye (L...Trukket
v24Lene GadkjærSpeedy (Veteran)2-41.47.876
v42Maria GadkjærStrit (Veteran)7
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget åben

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface (MS)001.34.94023
2Heidi AlbrektsenStald Twisters Lilje021.03.812
3Liza LassenElmelys Dark Diablo300.31.033
4Liza LassenElmely Queen Shakira Af Stald...300.50.843
5Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect (...210.59.723
6Maria GadkjærSommerly's Ronja Røverdatter (...031.07.313
7Liza LassenMagics Harepus Of Fire12 + 12.00.914
8Sofia NielsenMini (MS)321.27.625
9Sif S. ChristensenBella NH (MS)4
10Liza LassenElmely Vechkins Vulcano Af Fio...5
10Sandra BardevigMargrethegårdens Leibe5
12Liza LassenElmelys Prins Ingolf6
12Sandra BardevigWinds Niva Pattaya6
12Sif S. ChristensenSilver6
15Heidi TherkildsenElmelys Pentago (MS)8
15Liza LassenGaunbys Matador8
15Sandra BardevigSofiagårdens Princess Charming8
15Sif S. ChristensenMaggie (MS)8
19Sofia NielsenAllégaardens Funny Play (MS)8 + 1
Uplac.Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu (MS)Disk.
Uplac.Nicole AndersenZentas Mr. Hot SpotDisk.
Uplac.Sandra BardevigOttoDisk.
Uplac.Sif S. ChristensenStald Twisters Little Golden S...Disk.
Uplac.Heidi AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...Trukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens PlaytimeTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin40505560657075Cert.Point
1Sandra BardevigMargrethegårdens LeibeXXOOOXOOXXOXXX14
2Sandra BardevigWinds Niva PattayaOOXOXOXOXXX
3Sandra BardevigOttoOOXOXXOXXX
4Lene GadkjærSommerly's FiolitoOOOXXX
5Sif S. ChristensenSilverXOOOXXX
6Sandra BardevigSofiagårdens PlaytimeOXXOOXXX
7Sofia NielsenSommerly's Hr. NielsonOXOXOXXX
8Heidi AlbrektsenStald Twisters LiljeOOXXOXXX
9Sandra BardevigSofiagårdens Princess CharmingXXOXOXXOXXX
10Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool CayenneOOXXX
10Nicole AndersenZentas Mr. Hot SpotOOXXX
10Sif S. ChristensenStald Twisters Little Golden S...OOXXX
13Maria GadkjærLeed's Ultra FuzuXOOXXX
14Nicole AndersenLeeds Back To BlackOXXX
15Heidi AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...XOXXX
Uplac.Heidi TherkildsenElmelys PentagoXXX
Uplac.Maria GadkjærSommerly's Ronja RøverdatterXXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Liza Lassen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.