Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  4.  -  5.  JUNI  2011

Print
Tryk for at komme til:
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Elite-højdehopElite-længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach000,25,1201
2Mette WindWinds Capella Catalina010,26,3111
3Isabella RahbekWinds Quintin Quantico010,27,7211
4Camilla AnkerstjerneFunnys Be My Superstar121,24,093
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...211,29,753
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Jumping Jack Flash310,20,764
7Patricia MøllnitzSilverados Mezzo310,22,584
8Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...400,33,634
9Isabella RahbekWinds Miss Las Vegas220,50,994
10Mia HansenEventyrrigets Ziska410,38,725
11Sofie Harrits NielsenGunitivar410,42,795
12Isabella RahbekCAs Silver To Surprice410,45,145
13Stine JensenMilleniums Spicy Scoop321,02,385
14Mia HansenOpel Kadet511,15,166
15Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Kasmir740,53,4711
16Patricia MøllnitzStald Dundines Max960,57,8715
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...001,12,5201
2Mette WindWinds Capella Catalina200,44,002
3Stine JensenMilleniums Spicy Scoop200,54,232
4Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...201,30,192
5Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...300,42,873
6Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach300,47,923
7Mia HansenOpel Kadet301,02,233
8Emilie LyngholmJordbærgården's Belive It or N...11+11,08,813
9Patricia MøllnitzSilverados Mezzo310,32,004
10Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Surprice220,42,624
11Mia HansenCasaNova221,00,794
12Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Jumping Jack Flash520,52,357
13Mette WindWinds Alioth Austin6+110,52,558
14Isabella RahbekWinds Miss Las Vegas531,20,738
15Lisette KongerslevWinds Ch. Quazzidy De La Vega541,36,829
Uplac.Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki Miyaki2Trukket
Uplac.Emilie LyngholmWinds EgernisTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzStald Dundines MaxTrukket
Uplac.Stine JensenOskarTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindWinds Mizar Montani11:07,3200:37,7711:45,091
2Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl11:01,5900:55,3211:56,91
3Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...31:04,4001:02,8232:07,22
4Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi20:48,5520:34,2341:22,78
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis41:31,6710:52,4452:24,11
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Bonita30:33,0040:35,9371:08,93
7Mia HansenCasaNova70:59,7221:06,0992:05,81
8Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Surprice51:20,2441:18,8992:39,13
9Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki Miyaki71:23,4650:59,72122:23,18
10Lisette KongerslevWinds Ch. Quazzidy De La Vega111:42,2641:27,27153:09,53
11Patricia MøllnitzFrække9+22:15,4251:07,13163:22,55
Uplac.Mette WindWinds Alioth AustinTrukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindWinds Mizar Montani01:47,6111:13,0213:00,63
2Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl02:05,260+12:07,4714:12,73
3Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi31:09,5630:43,9361:53,49
4Lisa HeinNeottia Nidus-avis32:02,4431:40,8263:43,26
5Patricia MøllnitzFrække5+11:47,9531:36,5693:24,51
6Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Bonita71:30,5831:32,30103:02,88
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2,30
Til toppen

Elite-højdehop

Plac.FørerKanin505560657075Cert.Point
1Mette WindWinds Mizar MontaniOXOOXOOXO1
2Lisa HeinNeottia Nidus-avisOXOOOXOXXX
3Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...O-OOXXOXXX
4Marianne Frimodt NielsenVestvoldens BonitaOXOXOOXXX
5Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaOOOXOXXX
6Mia HansenOpel KadetOXO-XXOXXX
7Mette WindWinds GCh. Xawi DirlacziOOOXXX
8Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOXOXXX
9Stine JensenMilleniums Spicy ScoopOOXXX
10Mia HansenCasaNovaXXOXOXXX
10Patricia MøllnitzStald Dundines MaxXXOXOXXX
12Patricia MøllnitzFrækkeOXXOXXX
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite-længdehop

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega--O---OOOO
2Patricia MøllnitzStald Dundines RobertoOOXXOOOXOOXXOXXX
3Mette WindWinds SCh. Fidi Didi GirlOOOXXOOXOXXOXXX
4Patricia MøllnitzMoonligts HugoOOOOXXX
5Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi-OXOXXX
6Mia HansenCasaNovaOOXXX
Uplac.Emilie LyngholmJordbærgården's Belive It or N...XXX
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jøgen Larsen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.