Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NORTH  CUP  2011  VED  NORS  SKOLE  VED  THISTED  DEN  6.  -  7.  AUGUST  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette WindWinds Xavier Zirlaczi00:14,7800:09,0000:23,781
2Mette WindWinds Papilio Alexanor00:22,6500:16,1200:38,771
3Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru00:23,6500:17,2800:40,931
4Isabella RahbekMadame Madea00:17,8200:25,9000:43,721
5Lisette KongerslevHønsehusets Nassak Nizam00:50,3800:30,1601:20,541
6Lisette KongerslevHønsehusets Sancy Nizam00:17,1320:11,6920:28,821
7Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Finn10:15,751
8Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse10:16,38
9Stine JensenSoleil10:24,00
10Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock10:24,84
11Camilla á ArgjumLebecks Ciano10:31,00
12Camilla á ArgjumStampegårdens Piece of Paradise10:39,03
13Charlotte PedersenLykkes Secret Soul10:40,22
14Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie10:45,03
15Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Pantai Cenang10:53,87
16Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Alor Setar20:12,56
17Fie Caroline Haugstrup Od...Lykkes Snampe20:27,91
18Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel20:41,22
19Charlotte PedersenLykkes Maid Manson20:44,10
20Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin20:50,15
21Isabella RahbekCAs Asterisk Kinabalu20:59,90
22Nanna Søgaard ClausenThougaards Kosmo21:05,41
23Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Hr Blå30:20.00
24Louise PedersenLykkes Lady Laura30:22,59
25Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail30:24,97
26Susan Haugstrup SørensenSia fra Godset30:28,91
27Mette WindWinds Xaia Zowia30:34,54
28Nanna NielsenBianca30:37,21
29Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Ninka40:32,03
30Camilla á ArgjumMidninght Shadow40:38,19
31Nanna Søgaard ClausenKaninbyens Zimba41:08,47
Uplac.Susan Haugstrup SørensenLerhøjgårds FrodeTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 01:30 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel000:25,1901
2Camilla AnkerstjerneCAs Ankiia Aviarna000:31,6301
3Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Alor Setar000:35,1201
4Charlotte PedersenLykkes Furious Fusion000:37,0601
5Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Wabanaki000:41,3401
6Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Pantai Cenang000:46,6201
7Mette WindWinds Papilio Alexanor010:43,281
8Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru010:48,341
9Lisette KongerslevHønsehusets Nassak Nizam100:54,661
10Camilla á ArgjumStampegårdens Piece of Paradise101:07,811
11Isabella RahbekCAs Asterisk Kinabalu011:40,161
12Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse101:42,281
13Lisette KongerslevHønsehusets Sancy Nizam020:33,162
14Louise PedersenLykkes Fantastic Felicity110:33,342
15Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...020:49,442
16Mette WindWinds Xavier Zirlaczi020:56,132
17Camilla á ArgjumHønsehusets Tiny Sisak111:00,192
18Isabella RahbekMadame Madea111:06,532
19Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock201:22,912
20Charlotte PedersenLykkes Secret Soul300:33,853
21Louise PedersenLykkes Lady Laura210:46,503
22Camilla á ArgjumLebecks Ciano121:20,663
23Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail410:34,295
24Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin411:00,605
25Mette WindWinds Xaia Zowia2+211:22,915
26Camilla á ArgjumMidninght Shadow511:44,596
Uplac.Charlotte PedersenPralinens Breaking DawnDisk.
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar00:27,6700:14,1500:41,821
2Isabella RahbekMaPo's De La Manifik00:49,1600:25,3501:14,511
3Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Potawatomi00:42,4400:34,7501:17,191
4Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir10:27,6000:21,1610:48,761
5Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas01:14,1310:40,2811:54,41
6Camilla AnkerstjerneCAs Ankiia Aviarna11:31,4700:45,0612:16,53
7Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Wabanaki20:45,0000:28,0021:13,00
8Charlotte PedersenLykkes Furious Fusion20:52,7200:34,7521:27,47
9Lisette KongerslevSilverados Kalyke11:26,2210:49,7222:15,94
10Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Pitanga21:56,5001:35,7823:32,28
11Charlotte PedersenMilleniums Unique Elegance21:17,1910:26,1931:43,38
12Isabella RahbekFunny's Kiswahili21:34,7211:11,1932:45,91
13Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca11:18,7930:21,0041:39,79
14Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...21:03,7531:16,7252:20,47
15Louise PedersenLykkes Fantastic Felicity40:47,75
16Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Papaya41:01,46
17Camilla á ArgjumSnöflingans Ninotchka41:51,06
18Camilla á ArgjumHønsehusets Tiny Sisak51:41,38
19Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Mr Memphis61:41,38
20Charlotte PedersenPralinens Breaking Dawn4+32:39,75
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Isabella RahbekFunny's Kiswahili101:18,4011
2Mette WindSnöflingans Fandango110:31,2221
3Louise PedersenHønsehusets Can Can1+100:40,9621
4Marlene BruhnSilverados Piper Cub200:57,8121
5Lisette KongerslevSilverados Kalyke1+101:03,812
6Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar201:17,592
7Isabella RahbekMaPo's De La Manifik301:00,183
8Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui310:48,374
9Camilla á ArgjumSnöflingans Ninotchka311:17,724
10Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas3+1+101:02,405
11Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir510:50,136
12Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally2+1+120:56,196
13Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Pitanga3+121:39,696
Uplac.Charlotte PedersenLeed's Polly Power1+1Disk.
Uplac.Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Potawatomi3Trukket
Uplac.Charlotte PedersenMilleniums Unique EleganceTrukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgården's Exotic PapayaTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte PedersenLeed's Polly Power10:40,7400:26,7511
2Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach10:48,5900:29,0311
3Mette WindWinds Capella Catalina10:46,8400:31,1511
4Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...20:34,4400:33,532
5Louise PedersenHønsehusets Can Can00:42,1620:36,782
6Mette WindSnöflingans Fandango01:03,7820:51,972
7Marlene BruhnSilverados Piper Cub11:06,6311:01,972
8Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui11:02,9011:11,562
9Marlene BruhnHønsehuset's Diasay Pompeii20:44,5410:33,573
10Camilla AnkerstjerneFunnys Be My Superstar20:51,6020:45,124
11Louise PedersenWinds Dali Calisto30:34,31
12Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally4+11:52,19
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Pixel21:55,91Trukket
Uplac.Marlene BruhnLeed's LazanderTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Isabella Rahbek
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette WindSnöflingans Fandango110:42,882
2Marlene BruhnHønsehuset's Diasay Pompeii200:45,902
3Marlene BruhnSilverados Piper Cub200:49,692
4Mette WindWinds Alioth Austin110:59,812
5Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach210:34,973
6Mette WindWinds Capella Catalina210:40,693
7Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...2+100:52,683
8Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach211:09,443
9Louise PedersenAbu Simbel510:41,976
10Lisette KongerslevSommerlys Ch. Cool Cocio3+120:47,636
11Betina MillerAllégaardens SuDoKu331:11,916
12Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca251:53,227
13Louise PedersenWinds Dali Calisto530:59,388
14Marlene BruhnXatoo's De Draco af Hønsehuset541:06,099
15Lisette KongerslevWinds Ch. Quazzidy De La Vega65+11:22,8512
16Camilla AnkerstjerneFunnys Be My Superstar941:55,9713
17Betina MillerDiors J´Adore af SolvangTrukket
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Pixel4Trukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Camilla Argjum
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Rasmus BjernerAsgaards Frigg10:35,3510:32,9421
2Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth20:34,2810:20,973
3Marlene BruhnXatoo's De Draco af Hønsehuset10:37,3820:31,533
4Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...21:46,9710:39,133
5Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi11:06,4020:39,873
6Marlene BruhnJordbærgården's Primadonna10:41,1020:44,943
7Mette WindWinds Mizar Montani21:58,8110:52,633
8Lisette KongerslevGaunbys Fresh Fri Fly41:29,9421:13,346
9Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach31:47,4731:15,696
10Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny3+12:15,686+12:02,0911
11Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro51:03,12
12Marlene BruhnFlamencos Surf Point51:06,62
13Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...51:18,44
14Mette WindWinds Alioth Austin51:40,90
15Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...4+11:54,22
16Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl4+12:04,03
17Lisette KongerslevSommerlys Ch. Cool Cocio5+11:54,50
18Louise PedersenAbu Simbel6+11:05,97
19Betina MillerStampegården's Nike81:57,34
20Lisette KongerslevWinds Ch. Quazzidy De La Vega11+1+12:04,22
Uplac.Betina MillerAllégaardens SuDoKuTrukket
Uplac.Charlotte PedersenWinds NicolaiTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Camilla Argjum
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlFejlT. fejlT. tidCert.Point
1Marlene BruhnJordbærgården's Primadonna1010:55,811
2Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...3141:08,31
3Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth4+1050:33,22
4Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl4151:49,56
5Rasmus BjernerAsgaards Frigg3360:44,78
6Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...3+1371:35,41
7Charlotte PedersenWinds Nicolai3472:12,28
8Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...3581:02,72
9Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro4+1381:04,25
10Lisette KongerslevGaunbys Fresh Fri Fly4591:16,10
11Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi95140:47,44
12Betina MillerStampegården's Nike9+14141:57,03
13Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny86142:01,44
Uplac.Mette WindWinds Mizar Montani4Trukket
Uplac.Marlene BruhnFlamencos Surf Point8+3Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Louise Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin506065707580Cert.Point
1Marlene BruhnJordbærgården's Primadonna-XO-XXOO1
2Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy BunnyOXOOOXXOXXX
3Lisette KongerslevSommerlys Ch. Cool CocioOOOOXXX
4Rasmus BjernerAsgaards FriggXOXOXXOXOXXX
5Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...OXOOXXOXXX
6Mette WindWinds Mizar MontaniOOOXXX
7Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...XOXXOOXXX
8Isabella RahbekHønsehuset's Prazo WabanakiXOOXOXXX
9Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth-XXOXOXXX
10Betina MillerAllégaardens SuDoKuOXOXXX
11Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak BeachOXXOXXX
12Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa LugmanarOXXX
12Charlotte PedersenSkärbos HEROES HiroOXXX
12Rasmus BjernerBygholms Lotus ExcelOXXX
15Betina MillerStampegården's NikeXOXXX
15Charlotte PedersenLeed's Polly PowerXOXXX
15Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaXOXXX
Uplac.Camilla á ArgjumPajaritos Gold RallyXXX
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jørgen Larsen
Sekretær: Louise Pedersen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin100140150160170180190Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega-O-O-OO
2Camilla AnkerstjerneFunnys Remember Me For The Las...OOXXOOO-X
3Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi-O-O-XXX
4Louise PedersenWinds Dali CalistoOOXOXOXXX
Antal deltagere: 4.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.