Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

AUGUST  STÆVNE  HOS  LOTTE  I  KJELLERUP  DEN  14.  AUGUST  2011

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami10.19.8600.19.4111
2Liza LassenSommerlys Star-Dust00.36.4710.20.6211
3Liza LassenElmelys Lumberjack10.47.3100.24.3511
4Liza LassenElmelys Roche11.03.6300.46.1911
5Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache00.34.9810.59.1411
6Dina T. MikkelsenJap Prime Jumper af Stald Mælk...11.31.3201.15.0011
7Liza LassenElmelys Wild Wulcano00.58.2411.49.7011
8Karen FrederiksenZentas Jolly Holiday10.35.0710.26.2021
9Maria GadkjærMalega´s Gemini00.34.5220.31.6721
10Karen FrederiksenZentas Magnus10.54.5210.36.4821
11Lisa HeinRosa0+11.05.2710.51.7921
12Liza LassenElmelys Alannah00.48.7921.16.4821
13Lisa HeinLilje10.30.4120.31.713
14Lotte SvendsenMilkas Alice Irina10.46.8420.33.483
15Sif Snedker ChristensenMaggie11.17.0021.06.623
16Rikke VintherStald Twisters Stracciatella10.35.3921.09.333
17Heidi AlbrektsenS. Twisters Little Golden Cran...10.49.0631.05.514
18Lisa HeinFlora Centrantus0+12.11.67Trukket
19Heidi AlbrektsenLevades Running Free20.29.40
20Maria GadkjærMalega´s Libra20.31.11
21Anna AndreasenMagics Epic Starry Night20.45.36
22Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica "T...20.50.17
23Liza LassenElmely Chania Af Fionas20.50.82
24Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star20.54.66
25Maria GadkjærMalega's Taurus21.03.23
26Rikke VintherMikaya's Say I Do21.12.13
27Dina T. MikkelsenLeeds Lurifax30.59.95
28Lisa HeinFlora Lavender31.04.65
29Nicole AndersenElmelys Altaria31.05.34
30Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust31.22.45
31Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel (L)31.43.78
32Louise JakobsenGrønriis April31.53.01
33Louise JakobsenSønderhops Santo2+12.03.27
34Lisa HeinFlora Gyldenris2+12.06.34
35Sandra BardevigLeeds Wanna B af All Star2+12.13.11
36Lene GadkjærSommerly´s Madicken40.36.16
37Sandra BardevigSofiagårdens Toffifee40.47.07
38Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway(åben)40.57.99
39Janni LarsenNødkærlunds Zoya41.12.60
40Heidi AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...41.18.52
41Heidi AlbrektsenMikayas Elios Panayia41.19.91
42Lene GadkjærMalega´s Sagittarius3+12.03.95
43Dina T. MikkelsenElmelys Aurora2+1+12.09.91
44Sarah OmmenCool Ups50.45.91
45Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon Bon(Åben)50.52.77
46Maria GadkjærLeed's Miss United60.44.29
47Rasmus BjernerBygholms Lotus Europa60.59.45
48Nicole AndersenZentas Brooklyn NY5+11.53.92
49Nicole AndersenVechkin´s Hurricane af Fionas61.55.99
50Lene GadkjærMikaya's Mykonos2+2+22.18.26
51Louise JakobsenBeders Irish Coffee3+32.37.73
52Cathrine ElkjærTaharas Paint Me Like A Ninja...71.23.43
53Louise JakobsenSønderhops Lucky6+12.06.44
Uplac.Dina T. MikkelsenThougaards KaylaTrukket
Uplac.Karen FrederiksenMilkas Zenna SafrinaTrukket
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Lamborghini DiabloTrukket
Antal deltagere: 56.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Signe Skelbæk
Bedømmelsesmetode: C2 - 0-1 fejl i finale, fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb fejlPindPoint
1Lene GadkjærSommerly´s Fiolito00,28,2400,14,48011
2Janni LarsenSpringers Flint af Bella00,19,5000,14,15031
3Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly00,34,5500,17,7801
4Rikke VintherStampe00,52,4900,20,7501
5Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite00,46,7500,40,8801
6Sandra BardevigSofiagårdens Haribo01,11,7800,44,2901
7Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface00,51,6600,49,3101
8Fie MaaløeJinx01,33,5301,22,7901
9Signe Skelbæk (jockey)Nidus' Nardus Stricta af Somme...01,15,9201,24,9401
10Sif Snedker ChristensenBella NH10,45,9900,25,5411
11Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...00,33,5210,26,3311
12Nicole AndersenLeeds Back To Black10,57,3000,39,9211
13Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside10,44,9800,44,9011
14Signe SkelbækSilly Paranoia10,59,5201,08,9711
15Maria GadkjærMalega´s Scorpio20,30,5200,18,962
16Sif Snedker ChristensenSilver10,28,4210,21,212
17Signe SkelbækMagics ChriStoffer20,54,7900,21,452
18Liza LassenElmelys Dark Diablo20,33,9200,27,502
19Heidi AlbrektsenStald Twisters Lilje10,40,7710,29,632
20Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming21,51,2000,33,032
21Heidi AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee10,47,2410,37,062
22Rasmus BjernerBygholms Pixel11,27,7810,44,072
23Nicole AndersenZentas Mr. Hot Spot21,30,9501,06,152
24Sandra BardevigSofiagårdens Playtime11,58,3211,33,402
25Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice20,26,0510,24,193
26Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)1+11,38,5510,33,603
27Lotte SvendsenKashmir af Stald Flora21,28,6210,40,013
28Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect20,47,5010,42,463
29Fie Maaløevips cuba calibra00,31,6731,25,093
30Nicole Andersen (jockey)Players Game Over af Sommerly...1+12,01,07truk
31Betina MillerDiors J´Adore af Solvang31,18,61
32Rasmus Bjerner (jockey)Flora Solsikke31,46,98
33Signe SkelbækSpringers Silver Survivor31,52,26
34Liza LassenElmelys Wild Wish41,12,91
35Lene GadkjærSommerly's Cool Spirit41,24,86
36Betina MillerGaunbys Heaven On Fire4+11,44,99
37Liza LassenElmelys Prins Ingolf61,16,17
Uplac.Lotte SvendsenPeppers af Stald Mælkebøtte (T...truk
Uplac.Nicole Andersen (jockey)Blue Charmtruk
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside31,53,5001,31,9531
2Rikke VintherCh. Pjuske3+11,58,2001,05,224
3Sandra BardevigWinds Niva Pattaya2+11,39,4411,11,294
4Rasmus BjernerAsgaards Frigg2+12,36,1411,16,374
5Sif Snedker ChristensenHr. Musse41,25,0620,47,386
6Lotte SvendsenHindbærgårdens Look at Me? (Du...32,29,9352,12,598
7Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny32,37,9652,18,528
8Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface4+11,53,24
9Liza LassenElmely Night Of Stars Af Stald...4+11,56,26
10Betina MillerStampegården's Nike52,10,06
11Lisa HeinNeottia Nidus-avis5+11,07,47
12Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream81,55,48
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Aspirant: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.