Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOP  HOS  RIKKE  OG  ELSE-MARIE  I  ST.  DARUM  DEN  17.  SEPTEMBER  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karina KristensenLykkes Fancy Faith00:19,6700:10,8700:30,5412
2Rikke PedersenLightning Mc Queen Af Nicandri00:17,0300:11,7200:28,7511
3Oliver AhrenschneiderSputte00:21,3500:12,3100:33,6611
4Emma HostrupFyldbinggaards Speedy Consarlez00:29,5300:15,3100:44,8411
5Camilla á ArgjumBurned by the Sun00:28,2800:16,1500:44,4311
6Lisette KongerslevHønsehusets Daryaye Noor Nizam00:45,0600:17,9301:02,9911
7Maria BankeFionas Blackbird00:31,5300:20,5900:52,1211
8Kirsten BjergSommerlys Fine Maddison00:30,7900:22,7800:53,5711
9Maria GadkjærMalega's Aries00:26,0000:23,3500:49,3511
10Signe SkelbækSpringers The Loser of Love00:29,6600:26,9700:56,6311
11Poul Erik KristensenDelaware af Pecasus01:03,7900:29,2201:33,0111
12Kirsten BjergSommerly´s Cool II Storm01:01,7500:53,4701:55,2211
13Camilla á ArgjumStampegårdens Piece of Paradise00:46,6000:54,4301:41,0311
14Camilla á ArgjumLebecks Ciano00:29,0310:12,8810:41,911
15Camilla á ArgjumGrenens Good Luck Charm10:42,4100:14,5010:56,911
16Emma HostrupFyldbinggaards Princess Tjess10:14,4400:16,1010:30,54
17Oliver AhrenschneiderOliver*s Omega10:15,9300:16,3810:32,31
18Malene LeerhøjStrandvejs Crazy Via Noma10:22,9300:18,0010:40,93
19Tenna VilladsenAmanda10:17,0300:18,7810:35,81
20Lotte SvendsenNinkamus' Kala10:18,3200:20,0310:38,35
21Rikke PedersenLady Ga Ga00:16,7510:22,2210:38,97
22Tenna VilladsenÆblehavens Lobo00:47,6610:22,4711:10,13
23Lisa HeinFlora Lavandin10:32,0000:23,2810:55,28
24Louise JensenMilkas Seth Brady10:30,4700:24,7810:55,25
25Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado10:21,0600:29,3710:50,43
26Lisette KongerslevHønsehusets Sancy Nizam10:29,1500:29,8410:58,99
27Ditte VentzelLisathos Safir00:35,6610:31,5011:07,16
28Lisette KongerslevHønsehuset's Nassak Nizam10:52,1500:31,7211:23,87
29Kirsten BjergSommerly's Aswan11:06,8100:34,8111:41,62
30Maria BankeLeeds Stravinsky af All Star10:18,5310:14,2520:32,78
31Signe SkelbækSpringers Hasty10:30,1910:16,5920:46,78
32Sandra BardevigThougaards Poseidon11:05,6010:23,6921:29,29
33Rikke PedersenOliver*s The Core10:21,1210:25,4720:46,59
34Mette Wraae GrellSpecials Chocolate11:03,7510:49,3821:53,13
35Rikke Filskov JensenKildebjerggårds Vanilla Starli...11:12,0011:54,5623:06,56
36Lisa HeinFlora Anemone10:51,1520:16,8531:08,00
37Kirsten BjergSommerly´s Sinai10:19,3720:22,7230:42,09
38Tenna VilladsenMagnus10:37,1920:32,1231:09,31
39Lene GadkjærHønsehuset´s Dakovo01:17,341+22:21,2833:38,62
40Rikke PedersenFionas Waterloo10:50,3130:21,5641:11,87
41Rikke PedersenGaunbys Ekko00:25,8150:35,2551:01,06
42Randi Jodeit JørgensenJoora`s Fie00:48,22Disk.
43Edita RimkuteSorte Nalezljivo20:16,60
44Linnea AhrenschneiderOliver*s Armageddon20:17,66
45Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up20:22,75
46Lotte SvendsenNinkamus' Kalle K920:30,22
47Emma HostrupPearcy20:31,00
48Sandra BardevigSilverados Circurious20:33,69
49Malene LeerhøjNemo af Team Sheik20:34,63
50Poul Erik KristensenUtah af Pecasus20:40,53
51Edita RimkuteRainbów Kid20:46,68
52Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel20:50,22
53Else Marie GravesenFindus21:49,14
54Oliver AhrenschneiderFionas Monroe af Nicandri30:57,47
55Maria Banke77' Knudsen31:07,91
56Louise JensenStald Vi.P's Jaspis31:20,06
57Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight40:19,87
58Camilla á ArgjumMidnight Shadow40:23,44
59Emma HostrupFyldbinggaards Cupcake40:34,63
60Lisette KongerslevHønsehusets Cullinan Nizam40:50,84
61Lotte SvendsenNinkamus' Kia40:51,63
62Edita RimkuteMi Chico the Ninja50:33,22
63Signe SkelbækSpringers Novak50:52,72
64Randi Jodeit JørgensenJoora`s Cindi50:55,50
65Poul Erik KristensenArkansas af Pecasus51:02,31
66Else Marie GravesenPerle51:06,13
67Camilla á ArgjumJordbærgårdens MaPi IgglePiggle51:14,56
68Lisette KongerslevJordbærgårdens MaPi Ninky Nonk...3+1+12:07,56
69Christine VangNunnu3+22:29,63
70Kirsten BjergVip´s Onyx4+1+12:11,00
Uplac.Rikke GravesenRosatrak sig
v30Camilla ThuesenBygholms Victor (veteran)00:34,7510:35,8111:10,56
Antal deltagere: 72.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 (0 og 1 fejl videre til finale)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidomløb fejlomløb tidPindPoint
1Maria BankeSommerlys Star Stella Nova00:34,7800:20,0900:54,8713
2Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica "T...00:48,6800:29,9101:18,5912
3Lisa HeinFlora Lavender10:35,9700:14,2910:50,2600:16,231
4Lotte SvendsenMilkas Alice Irina00:26,6610:13,8710:40,5300:17,941
5Maria GadkjærMalega´s Libra10:17,9700:13,6610:31,6310:19,411
6Lisette KongerslevSilverados Kalyke10:37,2900:17,2510:54,541
7Maria GadkjærMalega´s Gemini10:52,1300:18,1311:10,261
8Lene GadkjærMikaya's Mykonos10:29,1200:23,7210:52,841
9Kirsten BjergLeeds Gaz Station Af All Star10:50,9700:30,9111:21,881
10Malene LeerhøjBellas Someone in the Dark af...10:30,8400:31,1811:02,021
11Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun00:59,4110:46,2911:45,70
12Christine VangSensei af Pecasus11:05,8500:46,5611:52,41
13Kirsten BjergSommerly's Kilan10:38,6910:27,1221:05,81
14Kristian Kjærlund MadsenMimrelunds Nuggi11:18,3811:01,9222:20,30
15Susanna Mørck KristensenDragonFly af Pecasus10:35,4120:21,4330:56,84
16Louise JensenRoras Chucky11:30,3821:53,9333:24,31
17Oliver AhrenschneiderOliver*s Alfa20:17,81
18Lisa HeinLilje20:20,28
19Kirsten BjergAjtaks Iccug20:28,63
20Lene GadkjærSommerly´s Madicken20:35,68
21Susanna Mørck KristensenSommerly's Pelle20:37,46
22Linnea AhrenschneiderOliver*s Epsilon20:38,59
23Randi Jodeit JørgensenBasse20:57,63
24Karina KristensenLeeds Copacabana af All Star20:59,03
25Maria BankeFionas Firenze af Gaunby21:03,65
26Henrik Dyekjær MadsenSommerly`s Julius21:29,65
27Christine VangShia's Blue River af Pecasus21:34,90
28Lisa HeinFlora Centrantus21:51,34
29Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta30:16,78
30Karina KristensenBellas Whatever Happens af Lev...30:43,54
31Susanna Mørck KristensenShia's Blue Fire af Pecasus31:01,84
32Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas31:11,03
33Else Marie GravesenStald Vi.P´s Flying Cadillac31:34,13
34Mette Wraae GrellFionas Maya af Sommerly40:35,56
35Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin40:39,44
36Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star40:48,31
37Sandra BardevigLeeds Wanna B af All Star40:50,56
38Rikke GravesenSommerly`s Afrodite40:51,38
39Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse3+11:15,04
40Karina KristensenFionas Lexington41:20,72
41Rikke GravesenSalto af Pecasus3+12:01,35
42Sandra BardevigSofiagårdens Paintball50:44,62
43Maria GadkjærLeed's Miss United50:53,13
44Christine VangJigoro Kano af Pecasus51:29,85
45Oliver AhrenschneiderAhsoka60:43,91
46Sandra BardevigSofiagårdens Volleyball61:10,59
47Oliver AhrenschneiderOliver*s Sigma90:57,31
v13Camilla ThuesenFutte (Veteran)11:14,1300:54,5612:08,69
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Rikke Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 (0-1 fejl videre til finale)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria BankeFionas Kuia af Sommerly00:40,0000:19,1300:59,1313
2Maria BankeGaunby´s Dika Titou00:33,2500:23,0300:56,2812
3Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax00:44,5000:26,5901:11,0912
4Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui00:34,0000:28,2801:02,2812
5Susanna Mørck KristensenCastello01:02,4401:01,2802:03,7212
6Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly10:18,6600:17,1810:35,841
7Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally00:52,1910:25,7211:17,911
8Poul Erik KristensenSamson af Pecasus10:59,0000:33,8811:32,881
9Rikke GravesenBel00:48,4411:26,4512:14,891
10Maria GadkjærMalega´s Scorpio20:35,5900:30,5621:06,15
11Maria BankeFionas One N´Only Ovechkin20:46,1800:40,9621:27,14
12Malene LeerhøjStald Blue's Blue Ocean20:49,8800:55,6321:45,51
13Lisa HeinFlora Solsikke01:19,5321:17,3722:36,90
14Signe SkelbækMagics ChriStoffer10:37,8420:23,4731:01,31
15Maria BankeFionas Rockers By Choice20:27,8410:27,5730:55,41
16Lotte SvendsenPeppers af Stald Mælkebøtte (T...10:44,4420:28,6531:13,09
17Rikke PedersenElmely Cofidis10:40,8720:48,0331:28,90
18Camilla á ArgjumSofiagårdens Haribo20:58,5710:49,3131:47,88
19Lotte SvendsenKashmir af Stald Flora11:04,6921:01,4232:06,11
20Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus00:44,3440:57,2541:41,59
21Rikke PedersenFiona's Kennedy af Nicandri30:17,91
22Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan30:35,50
23Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache31:00,43
24Rasmus BjernerBygholms Pixel31:23,00
25Karina KristensenBellas Charlie Chaplin40:39,63
26Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...3+10:50,15
27Rikke PedersenMølgaardens Shakira41:04,75
28Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming41:34,97
29Poul Erik KristensenFast & furious Nissan Skyline...50:29,28
30Malene LeerhøjPralinens Crazy Pepper50:48,41
31Rikke PedersenPython af Pecasus4+11:12,16
32Maria BankeVechkin´s Typhoon af Fionas51:40,32
33Susanna Mørck KristensenImagines Balder af Pecasus5+2+2+2:20,87
Uplac.Camilla ThuesenMagic's SunlightDisk. på tid
Uplac.Lene GadkjærSommerly's Cool Spirittrak sig
Uplac.Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)trak sig
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: C2 (0-2 fejl videre til finale)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.