Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JYSK  MESTERSKAB  2011  I  VEJLE  DEN  5.  -  6.  NOVEMBER  2011

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball01:05,1800:35,5201
2Malene LeerhøjBellas Someone in the Dark af...00:32,9700:39,3801
3Karina KristensenLykkes Fancy Faith00:29,4700:41,1501
4Malene LeerhøjHønsehusets Prazo Caddo00:17,1510:22,3111
5Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse10:26,4710:17,5921
6Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock10:16,2510:22,0621
7Liza LassenElmely Chania Af Fionas10:32,5610:22,3421
8Karina KristensenBellas Whatever Happens af Lev...10:22,0010:24,8421
9Janni LarsenBellas the Lady in my life20:39,0900:30,282
10Mette Wraae GrellFionas Maya af Sommerly10:24,5610:31,172
11Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa10:13,2110:33,282
12Maria GadkjærMalega's Taurus30:27,2200:19,753
13Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin20:31,1010:32,003
14Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun20:33,9410:35,473
15Louise Parsberg MadsenHønsehusets Jägermeister20:44,8710:51,353
16Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica "T...20:23,9110:58,033
17Dina T. MikkelsenJap Prime Jumper af Stald Mælk...21:03,9110:59,163
18Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star20:25,8111:00,253
19Liza LassenElmely Medina Af Stald Beder20:41,4120:16,314
20Maria GadkjærMalega's Aries30:27,9410:26,474
21Louise Parsberg MadsenBellas Heaven can wait af Leva...20:27,0720:40,974
22Rikke VintherMikaya's Say I Do31:16,6911:05,914
23Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly30:27,9420:21,755
24Camilla á ArgjumSilverados Cirque Du Soir41:47,1210:38,005
25Karina KristensenFionas Lexington30:50,7820:48,165
26Lene GadkjærSommerly´s Madicken31:43,6321:24,255
27Nicole AndersenThougaards Supri Aki40:54,9020:26,136
28Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo50:41,4110:35,616
29Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust40:37,0721:47,476
30Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel4+11:47,7221:15,727
31Janni LarsenNødkærlunds Eros90:46,6310:19,0010
32Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway90:44,3420:31,0611
33Janni LarsenNødkærlunds Zoya81:21,8830:43,8111
34Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon Bon81:18,2551:08,5613
35Sarah OmmenCool Ups90:44,006+12:01,5616
Uplac.Louise Parsberg MadsenStald Blues Fascination72:24,38Trukket
Uplac.Lene GadkjærMalega´s SagittariusDisk.
Uplac.Dina T. MikkelsenLeeds LurifaxTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Janni LarsenBellas the Lady in my life00.37.1300.30.1500 - 0:23,221
2Malene LeerhøjPralinens Crazy Pepper00.31.2100.29.7201 - 0:20,531
3Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally01.05.5900.48.6901
4Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui01.16.4400.52.8501
5Maria GadkjærMalega´s Gemini00.56.0700.55.4001
6Louise LundGrenens Crystal Eyes10.33.0000.27.2111
7Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun11.03.6200.33.8111
8Sandra BardevigSofiagårdens Haribo11.20.3701.02.9711
9Louise Parsberg MadsenBellas Cool Flower10.52.1201.11.2211
10Aase BjernerLeeds All-in-One20.55.5700.30.942
11Malene LeerhøjHønsehusets Prazo Caddo10.38.3110.37.752
12Malene LeerhøjBellas Someone in the Dark af...21.00.9400.42.882
13Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...10.48.5310.43.162
14Rikke VintherStampe21.07.7801.06.222
15Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly21.23.3201.08.312
16Louise TovgaardCobra af Pecasus11.09.620+11.19.252
17Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite20.56.2510.44.223
18Liza LassenSommerlys Star-Dust30.54.8400.46.473
19Lisette KongerslevSilverados Kalyke20.53.6910.58.753
20Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan20.46.0011.00.323
21Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock00.58.0631.02.853
22Liza LassenElmelys Wild Wulcano0+22.17.9411.23.593
23Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse31.48.0601.35.123
24Charlotte PedersenLeed's Polly Power30.57.7510.44.914
25Maria GadkjærMalega´s Libra31.28.2210.45.464
26Karina KristensenBellas Whatever Happens af Lev...31.01.0010.46.004
27Maria GadkjærMalega's Taurus40.48.5300.49.124
28Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin21.01.8120.49.164
29Malene LeerhøjStald Blue's Blue Ocean20.40.8420.50.354
30Liza LassenElmely Chania Af Fionas21.18.8221.07.004
31Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...41.19.2801.45.504
32Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway61.21.0000.47.976
33Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball2+22.26.9021.42.406
34Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden C...50.56.9720.41.887
35Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo61.34.6510.53.547
36Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free61.00.3411.06.327
37Rikke VintherMikaya's Say I Do6+22.28.1901.51.138
38Lene GadkjærSommerly´s Madicken6+12.14.5421.21.259
39Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel7+12.10.8130.56.4711
40Karina KristensenFionas Lexington61.59.7851.53.7211
Uplac.Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming4+42.247.44Trak sig
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon Bon9+22.21.07Trak sig
Uplac.Heidi D. AlbrektsenStald Magic´s BelinaTrak sig
Uplac.Lene GadkjærMikaya's MykonosTrak sig
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte PedersenLeed's Polly Power00:39,7800:11,6301
2Malene LeerhøjPralinens Crazy Pepper00:25,6500:13,1901
3Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface00:26,1300:14,3401
4Charlotte PedersenHønsehusets Can Can00:28,3400:15,6901
4Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan00:36,4000:15,6901
6Maria GadkjærMalega´s Gemini00:33,8100:17,8801
7Karina KristensenBellas Charlie Chaplin00:21,6400:18,6601
8Liza LassenSommerlys Star-Dust00:36,5700:19,8801
9Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite00:38,8800:37,5001
10Malene LeerhøjStald Blue's Blue Ocean00:27,7500:41,0601
11Betina MillerDiors J´Adore af Solvang00:24,5300:44,5801
12Louise TovgaardCobra af Pecasus00:50,3801:08,3701
13Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache10:41,8200:15,5311
14Maria GadkjærMalega´s Scorpio00:35,6310:23,5311
15Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee10:25,8200:23,7511
16Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally00:34,9410:26,0311
17Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui10:34,5200:27,5611
18Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje00:31,2510:32,0011
19Sandra BardevigSofiagårdens Haribo10:44,6500:36,9711
20Aase BjernerLeeds All-in-One10:26,3110:17,312
21Rasmus BjernerBygholms Pixel10:54,0010:23,472
22Liza LassenElmelys Wild Wulcano10:49,3110:39,402
23Louise LundFionas Chelsea Creek20:23,0310:13,973
24Louise LundGrenens Crystal Eyes20:31,2510:15,123
25Louise Parsberg MadsenBellas Cool Flower10:22,7920:18,563
26Dina T. MikkelsenBeders Leporine10:24,1920:22,253
27Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice10:33,4720:24,853
28Lisette KongerslevSilverados Kalyke10:39,9320:31,843
29Liza LassenElmelys Wild Wish20:48,3410:36,933
30Rikke VintherStampe10:34,5420:40,753
31Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...20:57,0930:47,945
32Lotte SvendsenPeppers af Stald Mælkebøtte (T...41:39,8131:01,857
33Dina T. MikkelsenBlue Charm4+32:41,0311:37,788
34Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming41:58,383+22:21,619
35Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)6+11:12,4150:32,8112
Uplac.Liza LassenElmelys LumberjackTrak sig
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Janni Larsen og Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio00:49,1600:48,6501
2Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite01:32,1501:36,9701
3Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii00:51,3410:27,2811
4Louise LundLevades Ch. Free Willy10:39,7800:38,6211
5Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje01:00,5410:58,2711
6Liza LassenElmelys Wild Wish11:39,3701:03,1011
7Betina MillerDiors J´Adore af Solvang01:13,8211:22,0011
8Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee21:08,1200:37,792
9Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly30:41,6300:40,533
10Janni LarsenSpringers Flint af Bella21:14,1911:10,473
11Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice01:21,5440:58,034
12Maria GadkjærMalega´s Scorpio11:14,3731:11,284
13Louise LundFionas Chelsea Creek40:39,1610:21,875
14Charlotte PedersenHønsehusets Can Can41:26,5920:51,066
15Liza LassenElmely Medina Af Stald Beder41:54,3531:31,007
16Rasmus BjernerBygholms Pixel8+22:21,2251:19,3515
Uplac.Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache41:13,09Disk.
Uplac.Charlotte PedersenMagic's Be My Josephine7+1+12:06,91Trak sig
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoTrak sig
Uplac.Liza LassenElmelys LumberjackTrak sig
Uplac.Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool CayenneTrak sig
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Malene Leerhøj
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlJMCert.Point
1Rikke VintherCh. Pjuske00:34,2200:26,18011
2Rasmus BjernerAsgaards Frigg00:51,3810:18,40121
3Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...10:56,5700:27,0713
4Sandra BardevigWinds GCh. Niva Pattaya10:52,1900:30,471
5Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...11:23,7301:09,1614
6Louise LundBellas We Are The World af Lev...20:41,0000:36,442
7Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside20:49,7200:42,072
8Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth30:57,9400:19,1935
9Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite1+11:16,1910:26,0636
10Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio10:45,2820:26,9037
11Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii10:42,8720:27,123
12Liza LassenElmely Night Of Stars Af Stald...10:36,0720:27,8138
13Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream20:36,6310:32,473
14Betina MillerStampegården's Nike20:52,4710:33,7239
15Louise LundLevades Ch. Free Willy20:42,2810:34,283
16Louise LundGaunbys Ch. Multi Medie21:50,4110:34,603
17Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro20:39,3120:17,82410
18Louise LundKurreholms Ch. Cody Himself20:50,6920:56,224
19Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach20:43,8421:00,46411
20Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny11:36,8831:01,68412
21Louise LundAjtak's Pirulo30:43,5020:26,945
22Janni LarsenSpringers Flint af Bella3+12:04,2810:47,72513
23Lotte SvendsenHindbærgårdens Look at Me? (Du...30:47,3520:59,91514
24Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly50:55,0010:23,84615
25Marlene BruhnFlamencos Surf Tiger0+11:07,003+22:10,536
26Sandra BardevigOtto52:04,4341:29,329
27Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool Cayenne40:45,2260:50,091016
28Marlene BruhnFlamencos Surf Point61:01,5341:00,1210
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner, Helena Äikäs
Sekretær: Camilla á Argjum og Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbJMCert.Point
1Louise LundKurreholms Ch. Cody Himself11:08,9720:43,0331
2Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro21:47,1310:51,8431
3Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...41:35,5900:32,8740 - 0:29,782
4Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...41:39,7200:33,7540 - 0:30,913
5Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside31:50,2811:03,904
6Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface31:45,3811:16,224
7Rasmus BjernerAsgaards Frigg31:59,8211:34,2844
8Louise LundGaunbys Ch. Multi Medie30:55,3520:52,195
9Betina MillerStampegården's Nike31:20,9421:02,3455
10Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach51:24,9101:13,5656
11Marlene BruhnFlamencos Surf Tiger01:52,564+12:26,755
12Louise LundBellas We Are The World af Lev...50:54,5010:46,446
13Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny21:51,9041:39,3267
14Liza LassenElmely Night Of Stars Af Stald...31:23,1040:53,1578
15Rikke VintherCh. Pjuske6+12:13,6910:52,1089
16Sandra BardevigWinds GCh. Niva Pattaya71:52,5711:04,718
17Louise LundAjtak's Pirulo71:06,4720:41,539
18Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream91:44,2241:17,2213
19Marlene BruhnFlamencos Surf Point91:58,0350:54,4014
20Charlotte PedersenPralinens Mrs Butterworth8+13:01,8251:27,431410
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner, Helena Äikäs
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin50556065707580JMCert.Point
1Sandra BardevigSofiagårdens Sport InsideO-O-OXOXXX1
2Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool CocioOOOOXOXOXXX11
3Louise LundLevades Ch. Free WillyOOOOXXOXOXXX
4Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream--XOOXOXXOXXX
5Rikke VintherCh. PjuskeOOOOOXXX2
6Louise LundKurreholms Ch. Cody HimselfOOOOXOXXX
6Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy BunnyOOOOXOXXX3
8Sandra BardevigWinds GCh. Niva PattayaO-O-XXOXXX
9Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...OOOOXXOXXX4
10Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOOOOXXX5
11Karina KristensenBellas Charlie ChaplinXXOOOOXXX6
12Malene LeerhøjStald Blue's Blue OceanOXOOOXXX7
13Heidi D. AlbrektsenStald Twisters LiljeOOXXOOXXX8
14Louise LundAjtak's PiruloXOOOXOXXX
15Louise LundBellas We Are The World af Lev...OOXOXXOXXX
16Sandra BardevigOttoOOOXXX
16Louise Parsberg MadsenBellas Cool FlowerOOOXXX10
16Aase BjernerLeeds All-in-OneOOOXXX9
19Sarah OmmenTeam Sheik´s AfroditeOXXOOXXX11
20Marlene BruhnPralinens Surf TigerO-XOXXX
21Aase BjernerBygholms Lamborghini DiabloOOXOXXX12
22Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...XOXOXOXXX13
23Janni LarsenSpringers Flint af BellaXOOXXX14
24Cathrine ElkjærMikayas Mrs. DallowayXXOXXX
Uplac.Heidi D. AlbrektsenLevades Running FreeXXX
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Lotus ExcelXXX
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin100120140150160170180JMCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...OXOO-OOXXX11
2Charlotte PedersenMagic's Be My JosephineO-XO-XO-XXX2
3Malene LeerhøjBellas Charlie ChaplinXOXOXXOXOXXOXXX3
4Sandra BardevigWinds GCh. Niva PattayaOOOOXXX
5Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool CayenneXOOOOXXX4
6Liza LassenElmely Night Of Stars Af Stald...XOXOXXOXXX5
7Cathrine ElkjærMikayas Mrs. DallowayXOOXXX
8Mette Wraae GrellFionas Maya af SommerlyXXOXOXXX6
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream-XXX
Uplac.Lotte SvendsenHindbærgårdens Look at Me? (Du...XXX
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.