Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  LEVENDE  HOBBY  I  HAARBY  HALLERNE  I  HAARBY  DEN  11.  -  13.  NOVEMBER  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla ElkjærMikayas Sweet Dreams00:28,0700:20,6801
2Sanne SchmatzRimfax00:55,4300:36,0901
3Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...00:49,9400:39,2601
4Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arvensis00:44,7700:41,1801
5Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam00:25,6300:42,4201
6Mia Berndorf LyngFlying Freesby00:39,4700:50,6201
7Sif Snedker ChristensenElmelys Duffy00:45,0501:00,9601
8Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka01:10,7901:19,3301
9Sif Snedker ChristensenThougaards Zeus10:36,5900:26,651
10Sif Snedker ChristensenStald Fionas Tesstra Salsa10:57,9100:29,191
11Mia Berndorf LyngKoh Samui10:43,2300:33,691
12Sandra BardevigSilverados Circurious00:34,1010:34,161
13Camilla JensenLisáthos Azurit10:33,2800:53,191
14Heidi D. AlbrektsenFlora Lavandin10:52,5101:00,881
15Camilla ElkjærDalgaards Rosa Nutkana10:47,3301:19,831
16Mia Berndorf LyngWazo Wazacki00:54,400+11:23,701
17Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas10:59,9810:55,092
18Sandra BardevigThougaards Poseidon20:54,3400:55,202
19Camilla JensenFionas Charmin Memory00:48,6521:04,832
20Anna RavnPrince Eliot11:48,0011:10,942
21Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arkansana21:25,1201:31,182
22Emma Bang SimonsenZentas Skot21:57,5101:33,612
23Camilla ElkjærBlack Beauty20:39,7710:57,973
24Mie Filskov JensenKildebjerggårds Vanilla Starli...21:05,2311:04,793
25Cecilie Holst JørgensenCaminas Moonwalker4+11:36,5310:35,056
26Camilla JensenBygholms Kiiro51:25,8911:01,906
27Cecilie Holst JørgensenBirkelys Den Sorte Madonna40:58,0731:09,767
28Anna Sofie JohannesenKandie's Kokoro Alfa61:15,4430:58,529
29Rikke Boel JensenZentas Holly-wood6+22:23,8210:58,779
30Anna Sofie JohannesenBuddh81:51,8341:17,3412
Uplac.Mia Berndorf LyngStarmpi3+12:07,59Trukket
Uplac.Mathilde KristensenLouTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Nicole Andersen
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami00.38.671
2Sandra BardevigSilverados Circurious00.51.191
3Maria BankeFionas Firenze af Gaunby00.52.261
4Camilla ElkjærMikayas Sweet Dreams00.52.531
5Maria Banke77' Knudsen00.59.281
6Maria BankeDelaware af Pecasus01.01.811
7Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...01.02.031
8Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa01.03.421
9Camilla JensenFionas Casablanca01.05.931
10Maria BankeFionas Blackbird01.23.67
11Sanne SchmatzVi-To01.35.97
12Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas01.40.03
13Camilla ElkjærDalgaards Rosa Nutkana01.43.07
14Emilie Strange WismannNinus Ida01.46.96
15Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...10.41.40
16Sanne SchmatzTroldepus10.47.77
17Camilla JensenLisáthos Azurit11.00.16
18Anna Sofie JohannesenHerbert Andersen11.01.75
19Sanne SchmatzRimfax11.04.66
20Anna Sofie JohannesenKandie's Kokoro Alfa11.07.13
21Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arkansana11.12.29
22Sandra BardevigThougaards Poseidon11.28.27
23Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arvensis11.31.57
24Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka11.41.16
25Sif Snedker ChristensenThougaards Zeus21.02.68
26Mia Berndorf LyngKoh Samui21.09.18
27Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam21.14.03
28Sif Snedker ChristensenStald Fionas Tesstra Salsa21.15.72
29Nicole AndersenThougaards Supri Aki21.24.98
30Sif Snedker ChristensenElmelys Duffy21.25.09
31Maria HolmSofiagårdens Speed Ball21.31.01
32Camilla JensenFionas Charmin Memory21.58.87
33Mia Berndorf LyngFlying Freesby31.35.70
34Cecilie Holst JørgensenCaminas Moonwalker5+12.02.14
35Mia Berndorf LyngWazo Wazacki3+32.32.53
36Catrine ElkjærTaharas Paint Me Like A Ninja...7+12.00.29
37Camilla ElkjærBlack Beauty7+12.05.25
38Anna Sofie JohannesenBuddh91.29.25
39Cecilie Holst JørgensenBirkelys Den Sorte Madonna8+32.42.25
Uplac.Anna RavnPrince EliotDisk. på tid
Uplac.Mia Berndorf LyngFluffyTrak sig
Uplac.Mia Berndorf LyngStarmpiTrak sig
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Sanne Johannesen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly00:36,5500:19,9301
2Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa00:30,6300:27,7601
3Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball01:01,7700:33,7501
4Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun00:38,9400:34,6701
5Lisa HeinLilje00:28,0100:36,6301
6Anna Sofie JohannesenHerbert Andersen00:49,2300:53,5401
7Lisa HeinFlora Gyldenris01:17,4401:05,2301
8Mia Berndorf LyngFluffy01:16,7501:14,5701
9Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel01:42,4201:17,9001
10Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...01:27,8201:44,5201
11Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway10:30,3800:25,011
12Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami00:29,0610:25,191
13Maria BankeSommerlys Star Stella Nova10:35,3200:28,591
14Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star10:32,9000:30,831
15Lisa HeinFlora Lavender10:56,3100:32,121
16Lisa HeinRosa10:40,7100:33,271
17Anna Sofie JohannesenSofiagårdens Rubber ball10:36,8900:41,291
18Sanne SchmatzTroldepus10:49,5300:41,311
19Emilie Strange WismannNinus Ida11:13,6000:44,131
20Nicole AndersenThougaards Supri Aki20:37,1700:26,332
21Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon Bon20:52,8900:39,082
22Camilla JensenFionas Casablanca11:16,0311:24,892
23Camilla ElkjærMikayas Sweet Dreams10:29,3120:33,233
24Maria BankeFionas Firenze af Gaunby20:43,2510:36,103
25Sanne SchmatzVi-To21:42,8911:02,333
26Gitte Højer JensenBalou's Red Hot Chili30:51,9601:13,333
27Sandra BardevigSofiagårdens Paintball21:07,4411:18,653
28Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free30:42,8010:34,904
29Cathrine ElkjærTaharas Paint Me Like A Ninja...61:01,6610:49,037
30Sandra BardevigLeeds Wanna B af All Star71:46,5520:56,099
31Maria BankeMilleniums Unique Elegance6+22:15,8511:03,259
Uplac.Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica "T...11:05,18Trukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens VolleyballTrukket
v32Cecilie Holst JørgensenViktor (veteran)5+1+12:04,174+11:36,1512
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinRosa10:42,3700:24,0611
2Lisa HeinLilje10:46,8800:28,0411
3Emilie Strange WismannMilkas Holger11:21,6700:35,1111
4Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun11:06,3800:44,2911
5Sandra BardevigSofiagårdens Malaco Truly20:59,4300:28,472
6Lisa HeinFlora Lavender20:55,8000:37,782
7Emilie Strange WismannBlue Heaven11:55,6711:51,362
8Anna Sofie JohannesenSofiagårdens Rubber ball31:13,8600:35,743
9Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball21:20,3720:55,874
10Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free41:10,5110:37,605
11Camilla ElkjærMikayas Sweet Dreams51:06,5400:49,525
12Sandra BardevigSofiagårdens Paintball51:55,6610:44,416
13Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel52:22,2721:08,127
14Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...2+2+12:54,911+2+12:34,749
15Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway70:59,0740:30,2311
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon Bon101:50,84Trak sig
Uplac.Sandra BardevigLeeds Wanna B af All StarTrak sig
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens VolleyballTrak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Maria Holm og Camilla Elkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicole AndersenZentas Mr. Hot Spot01:03,1700:38,2701
2Camilla ElkjærSofiagårdens Toffifee10:49,8700:17,9311
3Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje10:40,3400:34,3211
4Emilie Strange WismannMilkas Holger11:11,7900:40,3911
5Maria BankeFionas Chelsea Creek10:39,7900:46,8511
6Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice20:44,3300:20,732
7Rasmus BjernerBygholms Pixel21:02,2900:45,082
8Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee20:43,3510:20,073
9Sif Snedker ChristensenSilver20:43,1610:34,143
10Emilie Strange WismannBlue Heaven11:52,181+12:08,623
11Maria BankeFionas Rockers By Choice50:57,5320:43,667
12Lotte SvendsenPeppers af Stald Mælkebøtte (T...8+42:50,9221:02,9914
Uplac.Lotte SvendsenKashmir af Stald FloraTrukket
Uplac.Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)Trukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee00:48,2500:37,5401
2Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje11:09,1810:57,702
3Sandra BardevigSofiagårdens Haribo21:42,9010:51,813
4Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...21:19,1911:18,783
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...01:44,2431:19,633
6Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice31:11,3310:32,934
7Nicole AndersenZentas Mr. Hot Spot32:12,3211:29,494
8Sif Snedker ChristensenSilver21:22,8151:12,207
9Anna RavnFlora Gyldenris52:05,7921:47,297
10Rasmus BjernerBygholms Pixel72:24,9421:03,449
11Camilla ElkjærSofiagårdens Toffifee91:24,3920:33,0711
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Emilie Strange Wismann
Sekretær: Maria Holm
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sandra BardevigWinds GCh. Niva Pattaya10:46,0800:27,0411
2Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:14,4610:34,782
3Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis30:26,3900:16,443
4Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside20:47,3310:17,303
5Rasmus BjernerAsgaards Frigg20:48,1710:17,753
6Sandra BardevigOtto31:27,0500:57,103
7Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface20:47,5220:20,294
8Sandra BardevigSofiagårdens Haribo31:03,8510:36,174
9Sif Snedker ChristensenHr. Musse50:26,5700:28,185
10Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream40:29,3720:12,636
11Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...30:39,5330:31,496
12Emilie Strange WismannSavage Sendia51:32,9321:17,117
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Camilla Elkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis21.07.8310.31.2631
2Maria BankeGaunby´s Dika Titou21.35.4510.33.893
3Sandra BardevigWinds GCh. Niva Pattaya31.52.6900.48.673
4Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream21.19.1710.48.783
5Rasmus BjernerAsgaards Frigg2+11.57.2711.25.654
6Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface41.24.1810.57.805
7Sandra BardevigOtto2+12.37.0321.16.925
8Sandra BardevigSofiagårdens Sport Inside3+11.36.4521.02.086
9Maria BankeGaunby´s Mighty Macijevski51.05.7220.31.297
10Emilie Strange WismannSavage Sendia52.28.8712.16.976
11Maria BankeGaunby´s Fujita51.20.5630.43.448
Uplac.Sif Snedker ChristensenHr. MusseDisk.
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Camilla Elkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin5055606570758085Cert.Point
1Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream--OOOXOXXOXXX1
2Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avisO-O-OXOXXX1
3Sandra BardevigWinds GCh. Niva PattayaO-O-XOXOXXX
4Sandra BardevigSofiagårdens Sport InsideO-O-OXXOXXX
5Maria BankeFionas Chelsea CreekXOOOOXOXXX
6Camilla ElkjærSofiagårdens ToffifeeXOOXOOXOXXX
7Sandra BardevigSofiagårdens PokerfaceOOOXOXOXXX
8Sandra BardevigOttoOOOXXOXXOXXX
9Maria BankeGaunby´s Mighty MacijevskiOXOOXXOXXOXXX
10Sandra BardevigSofiagårdens PlaytimeXOOXOOXXX
11Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiOOOXXOXXX
12Rasmus BjernerAsgaards FriggOXOXOXXOXXX
13Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...OOOXXX
14Sandra BardevigSofiagårdens HariboXOOOXXX
15Sandra BardevigMargrethegårdens LeibeXXOXXOOXXX
16Sif Snedker ChristensenHr. MusseXOXOXOXXX
17Cathrine ElkjærSofiagårdens SofticeOXOXXOXXX
18Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOXXX
19Cathrine ElkjærMikayas Mrs. DallowayXOOXXX
20Sandra BardevigSofiagårdens Malaco TrulyXOXXOXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngFlying FreesbyTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon BonXXX
Uplac.Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica "T...XXX
Uplac.Mia Berndorf LyngFluffyXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngStarmpiXXX
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Lotus ExcelXXX
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Emilie Strange Wismann
Aspirant: Nicole Andersen
Sekretær: Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin100120140150160170180Cert.Point
1Sif Snedker ChristensenSilverXOOOOOOXXX1
2Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeXOOXOXOOXXOXXX
3Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiOOOOOXXX
4Sandra BardevigWinds GCh. Niva PattayaXXOO-XOOXXX
5Heidi D. AlbrektsenLevades Running FreeXXOOOXOXOXXX
6Heidi D. AlbrektsenStald Twisters LiljeXOXOOXXX
7Cathrine ElkjærMikayas Mrs. DallowayXOOXXOXXX
8Sandra BardevigSofiagårdens Malaco TrulyXOOXXX
9Mia Berndorf LyngFlying FreesbyXXOXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngStarmpiXX Trak sig
Uplac.Camilla ElkjærMikayas Sweet DreamsXXX
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngFluffyXXX
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.