Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VINTERHOP  PÅ  SKÆGKÆRSKOLEN  VED  SILKEBORG  DEN  20.  NOVEMBER  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLængdehop
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb tidPindPoint
1Lotte SvendsenNinkamus' Kala00.31.2200.16.2400.15.501
2Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice00.32.1000.16.2000.21.781
3Sofie cecilie holtzmannNinkamus' Kuno00.22.3100.16.2500.51.781
4Anna AndreasenNinkamus' Kamille00.31.5200.20.8401
5Maria JakobsenGrønriis April00.32.8100.22.6001
6Anna AndreasenMagics Epic Starry Night00.33.8200.24.6601
7Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arvensis01.15.7800.37.3501
8Sif Snedker ChristensenBruno01.00.0300.45.6301
9Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Nutkana00.40.4100.53.9701
10Nikoline NikolajsenFilur01.21.6000.59.5001
11Dina T. MikkelsenThougaards Raúl Bravo01.11.1901.07.1901
12Lotte SvendsenNinkamus' Kalle K910.26.1600.17.971
13Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay00.39.0010.19.571
14Sif Snedker ChristensenFionas Tesstra Salsa10.33.0900.28.971
15Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up10.20.9000.30.971
16Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arkansana00.40.8810.41.721
17Lene GadkjærHønsehuset´s Dakovo01.20.130+12.10.001
18Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka11.11.8410.31.912
19Sif Snedker ChristensenStald Sofiagårdens Mirinda10.45.7410.37.912
20Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor30.38.0300.31.633
21Lene GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still30.57.7800.38.723
22Louise JakobsenSønderhops Lucky01.01.7230.40.273
23Nikoline NikolajsenStald Twisters Fabulous Kodi21.14.6620.55.654
24Lene GadkjærMalega´s To Tough To Sell21.45.881+12.13.004
Uplac.Louise JakobsenMilkas Absi AsilDisk.
Uplac.Louise JakobsenNoah af Stald MølgaardTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin406080100110120140150Cert.Point
1Sif Snedker ChristensenSilverO--XOOOOXXX
2Cathrine ElkjærMikayas Mrs. DallowayO--XO-OXXX
3Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool CayenneOOOXXO-XOXXX
4Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiXO--XO-XXX
5Sif Snedker ChristensenBella NHOOOX
6Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamOXOXOXXX
7Maria GadkjærHønsehuset's Prazo ApacheOOXXX
8Lotte SvendsenFionas Kaw af SommerlyXOOXXX
9Cathrine ElkjærSofiagårdens SofticeOXXX
10Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon BonXOXXX
10Maria GadkjærMalega´s ScorpioXOXXX
12Maria GadkjærMalega´s GeminiXXOXXX
Uplac.Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All StarXXX
Uplac.Louise JakobsenSønderhops SantoXXX
Uplac.Maria GadkjærLeed's Miss UnitedXXX
Uplac.Nikoline NikolajsenFilurXXX
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dina Mikkelsen
Sekretær: Dina T. Mikkelsen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Eliminator

Plac.FørerKanin1. hop2. hop3. hop4. hop5. hop6. HopFinaleTidPindPoint
1Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream01110010.29.07
2Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami00000120.35.00
3Sif Snedker ChristensenSilver00011030.40.99
4Sif Snedker ChristensenBella NH02100131.32.03
5Lotte SvendsenFionas Kaw af Sommerly00000140.40.92
6Louise JakobsenSønderhops Santo01111141.57.42
7Sofie Cecilie HoltzmannNinkamus' Kuno02001160.48.69
8Anna AndreasenMagics Epic Starry Night000001Trukket
9Lotte SvendsenNinkamus' K9000012
10Nicoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice00002
11Nicoline NikolajsenFilur01012
12Sif Snedker ChristensenStald Sofiagårdens Mirinda02112
13Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star0100Disk.
14Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice0103
15Maria JakobsenGrønriis April0Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær;Silkeborg
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.