Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  EJBYHALLEN  I  EJBY  DEN  26.  -  27.  NOVEMBER  2011

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Lærke Gylham (Toftegården)Gress Magic Nairobi00:25,5300:09,2500 - 0:07:3812
2Dina Thygesen (Toftegårde...Gress Nino Talivo00:29,6600:09,0600 - 0:07:9111
3Lisa Sinnerup GressWinds Chocolate TeAmo00:15,0400:09,0000 - 0:12:3711
4Edita RimkuteSorte Nalezljivo00:11,9400:11,09011
5Dina Thygesen (Toftegårde...Gress Magic Atlantic City00:12,7800:12,18011
6Camilla á ArgjumGoing down in Flames00:21,8700:12,53011
7Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado00:20,3100:14,35011
8Nicole AndersenBoltens All Star Purple Passion00:26,3500:14,66011
9Tenna VilladsenÆblehavens Lobo00:23,4700:16,81011
10Camilla á ArgjumBurned by the Sun00:42,8700:17,44011
11Camilla á ArgjumJordbærgaardens Mapi IgglePigg...00:28,5300:20,56011
12Lisette KongerslevJordbærgaardens Mapi Ninki Non...00:44,2500:22,69011
13Emma HostrupFyldbinggaards Cupcake00:38,7500:27,34011
14Mia Berndorf LyngFlying Freesby00:28,9000:29,62011
15Karen Frederiksen"Godsets" Rex00:36,7900:31,22011
16Camilla á ArgjumMidnight Shadow10:26,5900:12,001
17Nicole AndersenZentas Brooklyn NY10:15,8800:16,941
18Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...10:36,3700:19,091
19Nicole AndersenZentas Rockefeller Plaza NY10:32,1800:20,061
20Emma HostrupPearcy10:43,6200:25,281
21Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...10:27,6500:27,591
22Nicole AndersenJackie Chan11:05,5600:28,411
23Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...10:46,3800:30,971
24Heidi FrederiksenKandie's Upsi Wupsi10:47,9100:35,251
25Camilla á ArgjumStampegårdens Piece Of Paradise10:18,9700:35,311
26Emma HostrupFyldbinggaards Princess Tjess10:35,2201:30,531
27Edita RimkuteRainbów Kid20:25,4700:16,002
28Karen FrederiksenMilkas Zenna Safrina20:32,5000:17,032
29Kirsten BjergSommerly´s Cool II Storm10:30,1610:22,942
30Heidi FrederiksenKandie's Upsi Daisy10:42,0310:28,222
31Heidi FrederiksenKandie's Sir Ups A lot11:55,1610:30,372
32Nicole AndersenSofiagaardens Solo10:37,8110:33,312
33Malene LeerhøjStrandvejs Crazy Via Noma10:30,1510:40,502
34Mia Berndorf LyngKoh Samui10:37,6010:51,252
35Edita RimkuteApacho the Dirty Boy30:44,9400:16,373
36Heidi FrederiksenZentas Times Square NY20:26,1610:20,783
37Kirsten BjergStald VIP's Onyx31:01,3500:31,133
38Cecilie Bauch (Toftegårde...Hollywood30:28,0610:17,824
39Lærke Gylham (Toftegården)Fluffy30:27,7510:18,164
40Emma HostrupFyldbinggaards Speedy Consarlez41:08,9700:30,624
41Nicole AndersenSnöflingans Blue Dragon31:01,4710:41,294
42Mia Berndorf LyngWazo Wazacki10:51,093+11:20,535
43Edita RimkuteMi Chico the Ninja41:03,4330:21,577
44Emma FrederiksenKandies Hannibal Stampe Alfa60:41,4110:52,257
45Rikke Boel JensenZentas Holly-wood61:04,3441:13,7810
Uplac.Heidi FrederiksenFika30:26,03Diskvalificeret
Uplac.Karen FrederiksenKandie´s NatzukiTrukket
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria Banke77' Knudsen00:42,1800:36,44012
2Karen FrederiksenZentas Magnus01:01,7100:43,72011
3Gitte Højer JensenBalou`s Red Hot Chili01:25,6200:46,22011
4Emma FrederiksenZentas Brooklyn NY00:54,8101:40,74011
5Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado00:34,3710:23,5311
6Lærke Gylham (Toftegården)Gress Magic Nairobi10:54,2800:23,6211
7Karen FrederiksenLykkes Abalo Appaloosa10:26,1300:32,0311
8Marlene BruhnJordbærgården's MaPi Makka Pak...11:01,0000:37,6211
9Camilla á ArgjumGoing down in Flames10:53,4700:48,9611
10Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...11:23,3101:18,8111
11Maria BankeFionas Blackbird10:51,3110:44,0321
12Camilla á ArgjumSilverados Cirque Du Soir11:40,6310:49,0921
13Camilla á ArgjumStampegårdens Piece of Paradise21:03,9701:01,722
14Rikke Boel JensenZentas Maddison Square NY10:40,2811:05,222
15Mie Filskov JensenKildebjerggårds Vanilla Starli...21:34,8801:16,812
16Lisa Sinnerup GressWinds Chocolate TeAmo21:13,9401:24,252
17Emma HostrupFyldbinggaards Cupcake11:46,5411:26,692
18Camilla á ArgjumMidnight Shadow20:59,1310:35,443
19Karen Frederiksen"Godsets" Rex21:04,4710:58,873
20Camilla á ArgjumBurned by the Sun21:00,2811:08,813
21Camilla á ArgjumJordbærgårdens MaPi Pinky Ponk...21:03,4411:11,913
22Tenna VilladsenÆblehavens Lobo21:22,6811:20,463
23Heidi FrederiksenVechkin´s Hurricane af Fionas21:55,1311:25,163
24Lisa Sinnerup GressFunnys Martino30:57,8101:41,633
25Maria BankeOceans Black Pearl af Fionas3+11:21,0700:31,724
26Heidi FrederiksenFika30:46,1211:03,724
27Karen FrederiksenZentas Jolly Holiday20:38,7521:07,034
28Mathilde KristensenZentas Rockerfeller Plaza NY21:29,6321:08,814
29Mia Berndorf LyngFlying Freesby41:01,7801:18,884
30Heidi FrederiksenKandie's Upsi Daisy30:57,9011:47,064
31Lærke Gylham (Toftegården)Fluffy51:09,3100:43,105
32Tenna VilladsenAmanda30:51,1920:47,505
33Karen FrederiksenMilkas Senna Zafrina41:52,5011:25,905
34Heidi FrederiksenZentas Times Square NY3+2+12:18,5601:13,876
35Heidi FrederiksenKandie´s Upsi Wupsi4+12:02,4711:45,566
36Dina Thygesen (Toftegårde...Gress Magic Atlantic City50:53,1620:46,227
37Rikke Boel JensenZentas Missouri20:47,5351:05,877
38Edita RimkuteLego31:08,4041:07,037
39Edita RimkuteApacho the Dirty Boy51:42,2821:13,097
40Emma HostrupFyldbinggaards Speedy Consarlez5+12:04,7511:19,067
41Emma FrederiksenKandies Hannibal Stampe Alfa51:33,9721:28,757
42Mathilde KristensenBoltens All Star Purple Passion31:18,963+12:12,287
43Cecilie Bauch (Toftegårde...Hollywood4+12:06,9031:04,388
44Emma FrederiksenSofiagaardens Solo51:10,4731:14,218
45Edita RimkuteMi Chico the Ninja71:28,3440:45,7211
46Rikke Boel JensenZentas Holly-Wood61:59,1951:15,3111
Uplac.Karen FrederiksenThougaards Supri Aki20:54,28Diskvalificeret
Uplac.Mia Berndorf LyngWazo Wazacki31:47,94Trukket
Uplac.Heidi FrederiksenKandie's Sir Ups A LotDiskvalificeret
Uplac.Edita RimkuteRainbów KidTrukket
Uplac.Emma HostrupFyldbinggaards Princess TjessTrukket
Uplac.Emma HostrupPearcyTrukket
Uplac.Heidi FrederiksenSnöflingans Blue DragonTrukket
Uplac.Karen FrederiksenKandie's NatzukiTrukket
Uplac.Mathilde KristensenLouTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngFluffyTrukket
Uplac.Rikke Boel JensenSnuptiTrukket
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Aspirant: Nicole Andersen
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rikke Boel JensenAltropa Belladonna af Hønsehus...00:15,9400:14,96013
2Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock00:20,3400:20,28012
3Lisa Sinnerup GressZentas A Star Is Born00:49,1600:28,37012
4Kristian Kjærlund MadsenSommerly's Kilan01:04,3400:43,93012
5Betina BjergLeeds Gaz Station Af All Star01:08,2500:50,53012
6Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa10:17,9400:18,8711
7Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas0+11:34,6000:21,7811
8Marlene BruhnJordbærgårdens Exotic Pitanga00:42,1510:23,781
9Nicole AndersenThougaards Supri Aki10:39,1900:25,781
10Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo10:31,7200:41,811
11Camilla á ArgjumLebecks Ciano10:43,8100:52,531
12Karen FrederiksenZentas Magnus00:54,8410:54,471
13Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin10:26,8410:16,402
14Betina BjergAjtaks Iccug20:36,9000:22,092
15Lisette KongerslevHønsehusets Daryaye Noor Nizam10:52,9010:23,972
16Tenna VilladsenAmanda20:53,8800:31,002
17Lisa Sinnerup GressFunnys Martino20:46,5301:02,502
18Gitte Højer JensenBalou`s Red Hot Chili10:56,2811:29,972
19Betina BjergSommerlys Fine Maddison30:36,1200:19,513
20Camilla á ArgjumSnöfligans Stjärngosse30:34,1000:31,383
21Camilla á ArgjumSilverados Cirque Du Soir31:05,2100:31,813
22Nicole AndersenZentas Maddison Square NY40:28,5600:17,254
23Aase BjernerBygholms Nissan Pixo41:41,2200:44,034
24Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Julius31:49,0320:58,785
25Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel71:59,1601:05,197
26Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo91:32,5000:20,949
27Edita RimkuteLego71:56,2521:06,759
28Aase BjernerBygholms Lotus Europa91:04,3410:17,8710
29Aase BjernerLykkegaardens Lotus Elise101:32,2221:00,5912
30Kristian Kjærlund MadsenMimrelunds Nuggi71:32,225+32:33,8115
Uplac.Heidi FrederiksenVechkin's Hurricane af FionasTrukket
Uplac.Karen FrederiksenZentas Jolly HolidayTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngFluffyTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Malene Leerhøj
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock21:32,1601:21,68213
2Mathilde KristensenLeeds Back To Black11:18,8111:59,2521
3Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse21:54,4711:17,0631
4Maria BankeFionas Firenze af Gaunby41:55,9700:53,7841
5Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Pitanga41:45,8800:58,594
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui1+12:06,4421:09,224
7Maria BankeDelaware af Pecasus31:05,0020:51,315
8Lisa Sinnerup GressZentas A Star Is Born41:41,0611:32,785
9Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk To Remem...41:29,0320:49,626
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Aladdin61:26,7510:49,787
11Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...41:15,9430:58,727
12Lisette KongerslevSilverados Kalyke61:56,5311:13,137
13Edita RimkuteSorte Nalezljivo61:18,3121:25,728
14Rikke Boel JensenAltropa Belladonna af Hønsehus...70:59,0940:58,7211
15Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas5+1+32:35,8431:48,7212
Uplac.Camilla á ArgjumJordbærgårdens MaPi Iggle Pigg...Trukket
Uplac.Camilla á ArgjumLebecks CianoTrukket
Uplac.Heidi FrederiksenElmelys AltariaTrukket
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Daryaye Noor NizamTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngKoh SamuiTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Aspirant: Nicole Andersen
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicole AndersenLeeds Back To Black00:32,2800:15,28013
2Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector00:26,4100:19,04012
3Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite00:19,1600:28,97012
4Malene LeerhøjStald Blue's Blue Ocean00:32,6310:18,4611
5Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui10:43,4300:34,1311
6Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan20:34,5300:20,622
7Louise TovgaardCobra af Pecasus11:06,9410:40,602
8Nicole AndersenZentas Mr. Hot Spot30:47,4700:22,003
9Kirsten BjergFionas Alesia20:48,1800:22,282
10Lisette KongerslevSilverados Kalyke21:11,9710:24,723
11Kirsten BjergPlayer's Casino af Sommerly (F...21:24,4410:30,033
12Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...30:54,1010:19,414
13Aase BjernerBygholms Kikkoman51:34,3700:35,695
14Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax4+12:08,6211:15,976
15Kirsten BjergLaylocks Framed Roger Rabbit51:11,2520:32,287
16Aase BjernerLeeds All-in-One4+11:06,8830:14,758
17Rasmus BjernerBygholms Pixel71:47,7821:13,379
18Malene LeerhøjBellas Someone in the Dark af...51:21,7860:51,3411
Uplac.Malene LeerhøjPralinens Glow Hot ChiliTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria BankeFionas Chelsea Creek10:46,8700:41,90113
2Nicole AndersenZentas Mr. Hot Spot11:14,1801:01,2211
3Maria BankeSommerlys Star Stella Nova20:54,2600:28,962
4Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio11:24,4611:01,532
5Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite01:10,5721:06,582
6Maria BankeFionas Kuia af Sommerly30:59,3900:37,673
7Betina MillerDiors J´Adore af Solvang21:18,3011:24,033
8Marlene BruhnXaToo's De Draco af Hønsehuset20:58,5320:44,704
9Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector21:40,7020:52,564
10Marlene BruhnHønsehuset's Diasay Pompeii31:47,4220:56,455
11Marlene BruhnSilverados Piper Cub41:35,6810:58,295
12Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally51:53,1301:04,285
13Betina MillerAllégaardens SuDoKu21:35.7051:24,837
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Gitte Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...01:31,1911:00,90114
2Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...21:59,6901:15.002
3Betina MillerGaunbys SCh. Mr. Playboy Bunny11:31,3411:32,692
4Maria BankeGaunby´s Dika Titou31:23,7810:42,034
5Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach31:26,3220:54,505
6Marlene BruhnFlamencos Surf Tiger4+11:54,6911:08,156
7Maria BankeGaunby´s Fujita61:04,3420:45,288
8Lisette KongerslevGaunbys Fresh Fri Fly61:42,7530:59,259
9Marlene BruhnFlamencos Surf Point62:15,1941:30,9710
10Betina MillerStampegården's Nike81:43,7251:24,5913
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Nicole Andersen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.