Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

APRILSTÆVNE  VED  BYSKOLEN  I  SKJERN  DEN  21.  APRIL  2012

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2012-04-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Oliver AhrenschneiderOliver*s Beta00:15,7500:16,06013
2Oliver AhrenschneiderOliver*s Alfa10:27,3800:18,0911
3Rikke PedersenChandler10:28,0600:21,7211
4Christine VangShia's Blue River af Pecasus11:09,1500:31,6211
5Rikke PedersenBella heaven can wait af levad...20:20,5700:11,5021
6Lotte SvendsenHønsehusets C. H. Zamiro "Tull...20:34,5000:36,5622
7Lotte SvendsenZentas Nardus Mylo (let)10:54,6610:40,8122
8Lene BjergSommerly's Miss Cool Evolution10:44,3410:43,6521
9Dina T. MikkelsenLeeds Lurifax21:33,8800:45,8121
10Marianne Visby LaursenMikaya's Faleraki21:20,8800:47,442
11Rikke PedersenLightning Mc Queen Af Nicandri20:47,4100:53,532
12Susanna Mørck KristensenTaro af Pecasus11:10,3211:10,692
13Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star21:57,2801:45,632
14Lene BjergNidus' Veni Vidi Vici af Somme...31:00,6900:19,163
15Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado31:03,9700:35,593
16Oliver AhrenschneiderFionas Maya af Sommerly31:05,7200:37,873
17Dina T. MikkelsenJap Prime Jumper af Stald Mælk...32:07,8101:27,983
18Edita RimkuteSorte (L)20:25,1920:25,414
19Lotte SvendsenNinkamus' Kalle K9 (let)21:17,8720:34,824
20Marianne Visby LaursenLevades Northern Light20:50,5320:36,664
21Lene BjergSommerly's Adizes41:55,2501:14,474
22Oliver AhrenschneiderOliver*s Sigma41:07,0010:20,185
23Lene BjergStald Bellas This is it af L...(L)40:45,7510:25,225
24Mette Wraae GrellLoading Af Visby (L)31:44,8121:17,575
25Oliver AhrenschneiderOliver*s Omega50:21,6910:23,626
26Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...62:01,7500:36,316
27Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anmo...(L)61:33,4010:28,037
28Dina T. MikkelsenThougaards Raúl Bravo (L)41:35,6531:54,567
29Rikke PedersenFionas Siena Af Gaunby31:29,8051:09,998
30Amalie Gravengaard Nørgaa...Kayo af Pecasus (L)22:05,2272:40,129
31Oliver AhrenschneiderElmelys Dolly Parton (L)40:23,3470:26,2511
32Amalie Gravengaard Nørgaa...Nimpus (L)61:38,0992:26,2915
Uplac.Christine VangSensei af Pecasus00:47,03Trak sig
Uplac.Mette Wraae GrellShia's Blue Fire Af Pecasus11:50,00Disk.
Uplac.Lotte SvendsenNinkamus' Kala30:42,13Trak sig
Uplac.Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution...(L)30:46,35Disk.
Uplac.Rikke PedersenSpringers Petite Avril30:56,10Trak sig
Uplac.Edita RimkuteRim's Rainbow Kid (L)41:52,65Trak sig
Uplac.Oliver AhrenschneiderAhsokaDisk.
Uplac.Christine VangJigoro Kano af PecasusTrak sig
Uplac.Mette Wraae GrellVisby's Blomme (L)Trak sig
Uplac.Oliver AhrenschneiderOliver*s Padme Amidala af Ni...(L)Trak sig
v3Camilla Mørck ThuesenHønsehusets Lillefod (veteran)00:28,9310:19,441
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Linnea Ahrenschneider
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2012-04-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rikke PedersenBellas Cool Flower00:32,4700:37,91013
2Linnea AhrenschneiderOliver*s Padme Amidala af Nica...01:57,8400:57,40012
3Dina T. MikkelsenThougaards Kayla01:48,2801:17,66012
4Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution...(L)10:39,6600:27,3112
5Rikke PedersenBella heaven can wait af lev...(L)10:27,1000:28,0312
6Sofie HoltzmannPeppers af Stald Mælkebøtte (T...11:13,2800:30,3011
7Susanna Mørck KristensenTaro af Pecasus (let)11:26,0300:40,7812
8Marianne Visby LaursenLevades Northern Light (L)10:39,8100:46,9612
9Rikke PedersenFiona's Kennedy af Nicandri00:42,4110:48,6611
10Mette Wraae GrellShia's Blue Fire Af Pecasus12:01,4601:10,221
11Linnea AhrenschneiderFionas Maya af Sommerly00:57,3511:40,531
12Susanna Mørck KristensenFiona's Dizzi Mizz Lizzi11:17,6201:41,341
13Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta00:36,6320:29,752
14Rikke PedersenLightning Mc Queen Af Nicandri20:43,8200:37,842
15Lene BjergSommerly's Miss Cool Evolution10:32,8111:02,842
16Amalie Gravengaard Nørgaa...Kayo af Pecasus (L)21:41,1601:50,402
17Marianne Visby LaursenMikaya's Faleraki (L)20:43,7810:26,163
18Lene BjergStald Bellas This is it af L...(L)20:42,7510:32,693
19Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa10:30,8820:38,693
20Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anem...(L)31:02,5300:38,973
21Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado (L)30:54,0300:44,063
22Christine VangShia's Blue River af Pecasus00:26,1030:45,103
23Dina T. MikkelsenJap Prime Jumper af Stald Mælk...21:41,6911:47,663
24Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...41:40,5400:23,414
25Rikke PedersenChandler30:34,3810:30,784
26Mette Wraae GrellLoading Af Visby (L)30:46,2810:41,504
27Susanna Mørck KristensenImagines Balder af Pecasus21:58,9720:54,224
28Lene BjergNidus' Veni Vidi Vici af Somme...51:14,3500:27,005
29Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight (L)41:16,5710:41,065
30Linnea AhrenschneiderOliver*s Omega (L)30:55,1220:54,505
31Amalie Gravengaard Nørgaa...Nimpus (L)41:55,4710:55,595
32Rikke PedersenFionas Siena Af Gaunby30:49,4321:14,755
33Linnea AhrenschneiderOliver*s Sigma (L)50:35,8810:38,696
34Linnea AhrenschneiderElmelys Dolly Parton (L)31:03,6031:02,536
35Linnea AhrenschneiderAhsoka (L)71:34,8810:43,798
36Christine VangJigoro Kano af Pecasus101:59,4721:48,3112
37Susanna Mørck KristensenKashmir af Stald Flora31:48,87102:56,2513
38Edita RimkuteRim's Rainbow Kid (L)102:06,4741:21,5914
Uplac.Dina T. MikkelsenThougaards Raúl BravoTrak Sig
Uplac.Mette Wraae GrellVisby's Blomme (L)Trak Sig
Uplac.Rikke PedersenSpringers Petite AvrilTrak Sig
v1Camilla Mørck ThuesenHønsehusets Lillefod (veteran)00:25,7200:17,690
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Lotte Svendsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2012-04-21 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160Cert.Point
1Lotte SvendsenNinkamus' Kalle K9 (let)XOOOOOXOXOxx trak sig3
2Christine VangShia's Blue River af PecasusOOOXOXOOXXX
3Rikke PedersenFionas Maya af SommerlyOOOOXOXXOXXX
4Mette Wraae GrellMilleniums Golden Spicy Pepper-XXOOOOXXX
5Lotte SvendsenStrandvejs HoptimistOOOOXOXXX
6Rikke PedersenSønderlunds HannibalXOXOXOOXXOXXX
7Camilla Mørck ThuesenHønsehusets LillefodOXXOXXOXOXXOXXX
8Lotte SvendsenMilkas Alice IrinaOOOOXXX
9Lotte SvendsenHindbærgårdens Look at me? ...XO-OXOXXX
10Mette Wraae GrellShia's Blue Fire Af PecasusOOOxx trak sig
11Rikke PedersenFionas Inca af SommerlyXOXXOOXXX
12Rikke PedersenBellas Cool FlowerOXOXOXXX
13Susanna Mørck KristensenFast and Furrios Nissan Skyline-OXXOXXX
14Rikke PedersenFionas Siena Af GaunbyOOXXX
15Sofie HoltzmannPeppers af Stald Mælkebøtte (T...XOXOTrak sig
16Mette Wraae GrellLoading Af Visby (L)OXXOXXX
17Camilla Mørck ThuesenMagic's SunlightXOx trak sig
18Rikke PedersenLightning Mc Queen af NicandriXOXXX
Uplac.Rikke PedersenBella heaven can wait af levad...x trak sig
Uplac.Rikke PedersenFiona's Kennedy af Nicandrix trak sig
Uplac.Mette Wraae GrellVisby's Blomme (L)XXX
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Linnea Ahrenschneider
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.