Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

WEEKENDSTÆVNE  PÅ  TOFTEGÅRDEN  I  ALBERTSLUND  DEN  28.  -  29.  APRIL  2012

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran let kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2012-04-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Caroline SchouFreddie00:13,7800:11,44012
2Lærke GylhamGress Magic Nairobi00:32,3700:13,38011
3Frederikke ChristiansenDougs Azza Anjelika00:13,5600:16,50011
4Frederikke ChristiansenCAs Sinus Successus00:20,6500:17,00011
5Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...00:25,1000:20,15011
6Nanna ChristensenKildevangs Cavalli Amor Di Fior00:30,0300:23,13011
7Patricia MøllnitzDundines Sheena00:28,9700:24,06011
8Charlotte DollerupCAs Shakir Siptah00:27,3700:27,97011
9Lærke GylhamOpel Menta00:38,8100:31,78011
10Patricia MøllnitzStaldlynes Adica00:38,6210:08,3111
11Karin RothBelieve00:19,3810:09,5211
12Charlotte DollerupWinds Just Like Beauty00:22,1910:11,9111
13Mia HansenFunnys Trollius Europaeus10:24,3400:14,6211
14Amalie JohansenKaninbjergets Callisto10:34,2500:15,6211
15Simone JohansenPutt's Flying Ferbiie10:23,1000:16,9711
16Charlotte DollerupWinds Xaia Zowia00:18,4310:17,061
17Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby10:29,7900:20,221
18Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira10:36,5300:20,971
19Lisa Sinnerup GressToftegårdens TaRu Ragazzo Padre00:22,8810:21,441
20Amalie JohansenLille Halv Måne10:45,6800:21,971
21Tanja Skou PedersenSOA's Jamaican Me Crazy10:31,9000:22,371
22Christina AndersenVinkelstaldens Darling00:42,8210:25,401
23Line HansenKlundtes Kikinia Kadiaka10:40,5300:28,081
24Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang0+10:55,5600:41,811
25Patricia MøllnitzDundines Zack10:30,4410:11,972
26Karin RothDiva20:41,6600:18,692
27Lærke GylhamHønsehusets Vodena Glava20:16,0300:20,472
28Caroline SchouTrille20:26,9600:21,222
29Simone JohansenBjergvang's Simba20:29,9100:24,632
30Nanna Randløv PetersenGuldlok10:38,6410:31,872
31Mia HansenSalix Polaris20:36,7500:39,372
32Mie EriksenFlora Jackie Jackpot10:52,1910:42,222
33Amalie JohansenKaninbjergets Nellie Dellie10:35,7210:59,182
34Nanna Randløv PetersenStald Twisters LiTo Tambora1+10:56,3801:00,812
35Lærke GylhamFluffy20:24,2810:12,163
36Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus30:36,9000:26,813
37Tanja Skou PedersenCata's Dati Don Triego30:40,3500:29,913
38Amalie JohansenTaharas Magic Star20:43,5910:30,433
39Mia HansenCAs Sinus Honoris20:35,0010:41,093
40Pernille Dahl NielsenMimrelunds Narbona Primero1+11:51,1510:43,413
41Simone JohansenAngel20:39,4410:59,253
42Line HansenMalega´s AP Want It All30:32,2210:11,064
43Simone JohansenAthene's Oscar30:27,9710:14,754
44Karin RothNova30:14,7810:15,784
45Nanna ChristensenKildevangs Wincent Fillias30:31,5410:20,224
46Patricia MøllnitzStaldlynes Elena31:09,2210:21,784
47Marianne NielsenVestvoldens Mirakuli30:41,6010:29,974
48Lærke GylhamTG's Hard To Explane30:23,6310:33,814
49Marianne NielsenRomeo30:48,9710:41,094
50Line HansenStrandvejs Call Me Manboy41:17,1900:47,074
51Charlotte DollerupAjtaks Dies Saturni41:25,0001:04,384
52Caroline SchouCharlie50:38,5000:12,255
53Anna RavnPrince Eliot4+11:48,9100:20,165
54Lisa Sinnerup GressJoker41:01,3210:38,385
55Lisa Sinnerup GressElmelys Alison Krauss40:44,9210:39,495
56Lisa HeinFlora Anemone31:18,2831:07,096
57Tanja Skou PedersenCata's Dati Danja Danica60:48,0310:28,357
58Karin RothMimmer40:41,7230:34,227
59Patricia MøllnitzLucilles Fancy Fairytale2+32:39,3421:38,797
60Trine MøldrupBlancos Rupliah Rapillia3+10:53,4340:10,918
61Lisa Sinnerup GressCATAs Dati Di Taya50:37,3430:16,258
62Nanna ChristensenBlancos Amir Agnui5+11:15,3120:18,008
63Marianne NielsenFines Messalina60:49,6920:18,908
64Nanna ChristensenStampe61:05,7821:25,878
65Karin RothBuster50:59,567+22:18,8714
Uplac.Karin RothNemo21:07,88Trukket
Uplac.Charlotte DollerupShamigos Hit and RunDisk.
Uplac.Karin RothBabyTrukket
Uplac.Karin RothBaileyTrukket
Uplac.Mia HansenCAs Shakir ZaketTrukket
Uplac.Nanna Randløv PetersenGarrosTrukket
Uplac.Simone JohansenBjervang's Bayou De PayooTrukket
Antal deltagere: 72.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2012-04-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbPindPoint
1Charlotte DollerupHønsehusets Fearless Nevada00:36,8700:29,2801:06,1512
2Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang00:53,1600:28,3501:21,510:29,0311
3Louise GotfredsenBella00:36,8400:44,5601:21,400:33,6311
4Charlotte DollerupWinds Papilio Alexanor00:48,7500:46,4701:35,2211
5Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang01:10,9500:38,3201:49,2711
6Line HansenStrandvejs Call Me Manboy01:06,7500:43,7501:50,5011
7Nanna ChristensenKildevangs Cavalli Amor Di Fior01:01,4401:23,0302:24,4711
8Charlotte DollerupShamigos Hit and Run00:40,7210:36,6011:17,321
9Frederikke ChristiansenDougs Azza Anjelika00:35,7210:44,9711:20,691
10Lisa Sinnerup GressWinds Chocolate TeAmo10:39,6600:46,5011:26,161
11Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:06,1600:32,0311:38,191
12Anna RavnJokers Malibue10:55,3200:47,9711:43,291
13Frederikke ChristiansenCAs Sinus Successus10:59,0600:47,0011:46,06
14Patricia MøllnitzStaldlynes Adica00:56,9710:58,8811:55,85
15Charlotte DollerupWinds Xaia Zowia0+11:15,3800:41,5511:56,93
16Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira11:12,9900:52,6912:05,68
17Patricia MøllnitzDundines Sheena11:14,8401:07,0812:21,92
18Christina AndersenVinkelstaldens Darling11:14,8701:10,2512:25,12
19Line HansenKlundtes Kikinia Kadiaka11:55,0001:05,3213:00,32
20Pernille Dahl NielsenMimrelunds Narbona Primero01:41,1611:29,1613:10,32
21Charlotte DollerupAjtaks Dies Saturni0+12:28,1801:37,7514:05,93
22Karin RothBelieve10:24,9410:20,1320:45,07
23Caroline SchouFreddie10:39,3410:36,7921:16,13
24Line HansenMalega´s AP Want It All20:40,6600:36,7121:17,37
25Lærke GylhamTG's Hard To Explane20:46,8100:42,5021:29,31
26Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby20:51,5300:39,4421:30,97
27Charlotte DollerupWinds Just Like Beauty01:00,5620:47,9721:48,53
28Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake11:06,0011:07,7522:13,75
29Mia HansenCAs Sinus Honoris11:18,5911:03,5322:22,12
30Pernille Dahl NielsenClausens Kiwi21:28,1001:06,3722:34,47
31Tanja Skou PedersenSOA's Jamaican Me Crazy22:03,7401:14,7223:18,46
32Mie EriksenJustin01:51,2821:57,8423:49,12
33Louise GotfredsenNødkærlunds Peito02:09,591+11:56,8724:06,46
34Nanna ChristensenWinds Lady Princess20:57,9110:39,6931:37,60
35Trine MøldrupCAs Shakir Siptah11:02,7220:49,5031:52,22
36Patricia MøllnitzDundines Zack21:13,8410:45,0731:58,91
37Trine MøldrupBlancos Rupliah Rapillia31:08,3600:59,6232:07,98
38Tanja Skou PedersenCata's Dati Don Triego31:28,7800:48,2832:17,06
39Marianne NielsenRomeo31:17,8101:26,4032:44,21
40Lisa HeinFlora Lavandin11:41,4421:18,0932:59,53
41Lisa Sinnerup GressToftegårdens TaRu Ragazzo Padre21:10,0911:53,4733:03,56
42Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus31:34,0301:34,2233:08,25
43Emilie Strange WismannSpot12:14,7221:21,6333:36,35
44Patricia MøllnitzStaldlynes Elena41:13,2800:47,7242:01,00
45Anna RavnPrince Eliot31:41,5611:03,9342:45,49
46Karin RothNova31:05,1920:37,1251:42,31
47Karin RothDory21:34,1632:07,4353:41,59
48Lisa Sinnerup GressCATAs Dati Di Taya40:56,1220:38,0661:34,18
49Mia HansenFunnys Trollius Europaeus31:18,4431:12,5962:31,03
50Lærke GylhamHønsehusets Vodena Glava31:44,2131:12,3762:56,58
51Mie EriksenFlora Jackie Jackpot32:03,6041:27,2273:30,82
52Lærke GylhamGress Magic Nairobi3+1+12:39,401+11:54,6874:34,08
53Lærke GylhamFluffy40:46,4140:37,6381:24,04
54Karin RothMimmer51:26,8230:54,1982:21,01
55Karin RothDiva51:17,8231:21,7582:39,57
56Tanja Skou PedersenUniKin's Just The Way You Are.21:28,165+11:19,7882:47,94
57Tanja Skou PedersenCata's Dati Danja Danica61:37,3541:23,90103:01,25
Uplac.Marianne NielsenVestvoldens Mirakuli31:11,18Disk.
Uplac.Patricia MøllnitzLucilles Fancy Fairytale4+1+33:11,41Trukket
Uplac.Nanna ChristensenKildevangs Lascar Mi ValmirTrukket
Antal deltagere: 60.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2012-04-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...00:18,5900:08,25013
2Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin00:30,1200:09,45012
3Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...00:28,0300:18,8400 fejl, 0:11,1612
4Pernille Dahl NielsenClausens Kiwi00:25,1900:18,7501 fejl, 0:25,6612
5Christina AndersenKorgaards El Tuyo00:41,0000:19,06012
6Patricia MøllnitzAsta La Vista's Dum Spiro-Spero00:31,1900:24,53012
7Lisa Sinnerup GressMagics Epic Savros Zargo00:49,6900:27,25012
8Camilla Kirk JensenMagics Epic Ebson00:23,8100:27,47012
9Amalie JohansenWinds Kantarel00:26,4400:29,00012
10Lisa Sinnerup GressLevades Glace of Arctic00:37,5900:30,56012
11Nanna ChristensenClausens Twix00:23,5700:32,28012
12Mia HansenCAs Asterisk Kayu Papan00:18,7510:15,901
13Charlotte DollerupHønsehusets Fearless Nevada00:29,8110:22,691
14Trine MøldrupMaPos Little Beauty Sunshine10:23,1900:25,531
15Anna RavnJokers Malibue10:38,2200:36,751
16Marianne NielsenVestvoldens Lucky00:26,5010:43,101
17Lisa Sinnerup GressFunnys Martino10:46,4000:53,651
18Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir20:13,2200:10,042
19Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Niramvides20:23,4700:16,032
20Tanja Skou PedersenTigerdyret10:25,6910:21,222
21Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam20:23,0900:22,122
22Mia HansenMagics Epic Kiowa Starfly10:30,5910:22,902
23Charlotte DollerupWinds Papilio Alexanor10:29,4110:25,562
24Camilla AnkerstjerneFlamencos Konica10:33,2510:29,312
25Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang00:27,2520:32,252
26Nanna Randløv PetersenLykkes Camma Camille10:29,5310:34,092
27Lærke GylhamFlora Lavender10:23,8810:39,032
28Louise GotfredsenCAs Asterisk Alor Setar11:06,3710:39,972
29Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake00:24,2520:40,692
30Mia HansenOpel Omega10:35,3111:32,782
31Louise GotfredsenBella10:29,7820:21,753
32Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Sivapanthea20:51,9110:30,253
33Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...10:26,6920:43,183
34Nanna Randløv PetersenBoltens Glowing Suprise10:29,1621:12,093
35Tanja Skou PedersenShamigo's Kikaloo Kimico20:11,4420:10,574
36Camilla AnkerstjerneCAs Ankiia Aviarna20:29,2220:25,474
37Karin RothDory30:16,1610:26,194
38Tanja Skou PedersenUniKin's Just The Way You Are.20:34,3120:36,814
39Mie EriksenJustin11:12,8731:07,814
40Pernille Dahl NielsenFlora Lavandin40:40,2220:39,166
41Lisa Sinnerup GressZentas A Star Is Born31:00,7241:41,127
42Nanna ChristensenWinds Lady Princess60:20,2920:47,788
43Louise GotfredsenNødkærlunds Peito3+1+42:53,4031:07,1611
Uplac.Nanna Randløv PetersenTaharas Corfitz61:02,53Trukket
Uplac.Line HansenDundines Peter PanTrukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2012-04-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Potawatomi00:41,7500:32,16013
2Trine MøldrupTaharas Paint Me With Happiness00:50,8800:46,47012
3Christina AndersenKorgaards El Tuyo01:08,3400:50,94012
4Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...00:50,6500:51,28012
5Camilla AnkerstjerneCAs Ankiia Aviarna01:13,7201:01,19012
6Emilie Strange WismannBlue Heaven01:27,9401:27,94012
7Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey10:52,0600:36,1211
8Camilla Kirk JensenMagics Epic Ebson11:03,7900:37,221
9Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir10:41,5600:39,791
10Tanja Skou PedersenTigerdyret10:56,9300:41,601
11Christina AndersenCAs Silver To Surprice11:01,8400:53,161
12Lærke GylhamFlora Lavender10:50,6000:55,151
13Lisa Sinnerup GressMagics Epic Savros Zargo11:16,5700:59,121
14Marianne NielsenLyngholms New Delhi00:51,3211:18,101
15Patricia MøllnitzAsta La Vista's Dum Spiro-Spero21:31,0600:39,092
16Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...01:05,1220:41,812
17Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru21:10,6300:43,182
18Trine MøldrupRosas Costa Del Sol10:58,6310:44,192
19Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam11:03,5910:45,502
20Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...21:20,9700:48,192
21Emilie Strange WismannNinus Ida31:11,3400:01,123
22Tanja Skou PedersenShamigo's Kikaloo Kimico00:54,3430:37,903
23Lisa Sinnerup GressLevades Glace of Arctic11:15,1820:55,663
24Mia HansenMagics Epic Kiowa Starfly20:53,2011:02,443
25Mia HansenOpel Omega10:59,841+12:06,973
26Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Niramvides41:13,5600:45,564
27Lisa Sinnerup GressZentas A Star Is Born31:29,0911:50,884
28Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar0+11:15,622+1+12:01,125
29Lisa Sinnerup GressFunnys Martino00:42,972+32:33,405
30Camilla AnkerstjerneFlamencos Konica31:10,0030:44,946
31Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Sivapanthea31:45,0631:06,946
32Line HansenDundines Peter Pan31:38,563+11:07,757
33Marianne NielsenVestvoldens Lucky4+12:06,621+12:11,127
34Trine MøldrupMaPos Little Beauty Sunshine70:37,9422:41,319
Uplac.Louise GotfredsenCAs Asterisk Alor SetarDisk.
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Anna Ravn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2012-04-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla AnkerstjerneFunnys Be My Superstar00:33,0300:42,66013
2Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...10:31,8200:20,1911
3Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Potawatomi10:30,0000:22,1611
4Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru10:41,4300:25,3111
5Marianne NielsenVestvoldens Jumping Jack Flash20:19,1600:16,842
6Trine MøldrupTaharas Paint Me With Happiness10:24,6210:18,872
7Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey10:25,5910:23,382
8Trine MøldrupCAs Asterisk Sungai Petani1+10:46,1600:48,472
9Mia HansenOpel Kadett21:05,5601:32,462
10Nanna Randløv PetersenMilkas Koma Karma Kosmos10:24,1020:13,783
11Trine MøldrupRosas Costa Del Sol21:18,6010:27,563
12Nanna Randløv PetersenLeeds Jasmin30:47,4400:53,973
13Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar2+11:55,1610:17,884
14Nanna Randløv PetersenZentas Aladdin21:15,6520:21,504
15Patricia MøllnitzStald Dundines Max10:51,3530:24,004
16Marianne NielsenLyngholms New Delhi40:31,4410:15,635
17Christina AndersenCAs Silver To Surprice50:36,2820:28,817
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Anna Ravn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2012-04-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla AnkerstjerneFunnys Be My Superstar11:52,8001:31,32113
2Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...21:24,1300:46,092
3Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach0+11:44,8220:48,353
4Mia HansenOpel Kadett21:17,2211:05,103
5Trine MøldrupCAs Asterisk Sungai Petani21:24,0911:13,943
6Marianne NielsenVestvoldens Jumping Jack Flash20:51,3120:38,284
7Lisa HeinMimrelunds Baldrian32:06,2822:15,105
8Patricia MøllnitzAsta La Vista's Azuki Miyaki4+33:06,8112:07,408
9Marianne NielsenVestvoldens Surprice62:36,3631:33,069
10Patricia MøllnitzStald Dundines Max72:03,0631:13,3010
11Lisa HeinFlora Gyldenris81:47,4751:34,9013
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Emilie Strange Wismann
Aspirant: Nanna Randløv Petersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2012-04-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...22:07,7911:48,2934
2Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...31:04,4430:33,696
3Lisa HeinNeottia Nidus-avis30:51,5640:28,407
4Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach41:02,2550:39,409
5Patricia MøllnitzFrække31:18,415+11:51,699
6Patricia MøllnitzAsta La Vistas Azuki Miyaki92:56,1071:34,2516
Uplac.Marianne NielsenVestvoldens SurpriceTrukket
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2012-04-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Emilie Strange WismannNeottia Nidus-avis11:30,9311:27,8824
2Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...31:46,7921:14,845
3Trine MøldrupNidus' Nardus Stricta af Somme...11:53,874+43:58,359
Uplac.Emilie Strange WismannSavage SendiaTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzFrækkeTrukket
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Veteran let kroget
Dato: 2012-04-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa HeinMimrelunds Orkidé01:27,3711:33,0013:00,37
2Marianne NielsenVestvoldens Adonis20:23,7810:49,4431:13,22
Antal deltagere: 2.  
Dommer: Emilie Strange Wismann
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.