Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SYDVESTFYNS  SOMMERCUP  DEL  1  VED  SOFIAGÅRDEN  VED  TOMMERUP  DEN  13.  MAJ  2012

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærNivas Viva La Loca af Dalgaard01.14.4300.47.57012
2Marlene BruhnWinds Zhoot Minai01.22.8401.31.05011
3Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps11.14.0400.37.3411
4Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...11.04.5000.46.9711
5Lisette KongerslevHønsehusets CaJus Come Back11.39.9601.20.9611
6Camilla á ArgjumImperial Street11.10.7301.31.4011
7Camilla ElkjærSofiagårdens SchwipSchwap11.45.8101.40.1411
8Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus02.11.8811.54.8411
9Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion12.07.2502.15.4711
10Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...11.08.5210.41.412
11Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...20.44.7000.44.692
12Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard10.55.1410.45.812
13Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor10.54.8810.54.892
14Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay00.44.2021.07.762
15Helena ÄikäsSofiagårdens Niva Babe 00821.54.1701.11.902
16Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega21.20.3701.16.672
17Lisa Sinnerup GressToftegårdens TaRu Ragazzo Padre20.51.8210.26.783
18Camilla ElkjærNivas Viva La Blanca af Dalgaa...00.44.8630.44.273
19Camilla á ArgjumSilevrados Chloé11.39.0321.13.193
20Line HansenKlundtes Kikinia Kadiaka (Kadi)21.13.4220.45.564
21Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight21.35.4720.53.494
22Linnea AhrenschneiderElmelys Dolly Parton21.23.3721.43.844
23Lærke GylhamTG's Hard To Explane21.05.0321.53.674
24Cathrine ElkjærSofiagårdens Softball21.01.4741.08.836
25Camilla ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard21.27.993+12.40.296
26Lærke GylhamHønsehusets Vodena Glava30.42.98
27Lærke GylhamGress Magic Nairobi30.49.89
28Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arkansana31.25.26
29Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder31.41.06
30Camilla ElkjærDalgaards Rosa Nutkana31.47.31
31Linnea AhrenschneiderAhsoka41.10.11
32Camilla ElkjærSofiagårdens Cherry Coke41.10.83
33Mia Berndorf LyngFluffy41.52.76
34Line HansenStrandvejs Call Me Manboy51.05.37
35Camilla ElkjærZenta's Michigan51.33.74
36Linnea AhrenschneiderOliver*s Armageddon61.11.99
37Camilla ElkjærBlack Beauty71.11.41
38Louise TovgaardCobraline71.22.15
39Lærke GylhamTG's Easy To Enjoy3+11.00.53
40Linnea AhrenschneiderFionas Made By Jupiter6+22.49.13
41Michelle TovgaardToffi Flay9+12.44.79
Uplac.Sandra BardevigNivas Viva La Fiesta af Dalgaa...Trukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Banke
Sekretær: Maria Banke
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa Sinnerup GressLevades Glace of Arctic01.04.9800.52.43013
2Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake00.49.9600.53.65012
3Sandra BardevigSilverados Circurious11.06.1900.43.0011
4Malene LeerhøjSilverados Kalyke00.50.5910.46.3711
5Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka01.15.4911.06.3111
6Lisette KongerslevLykkes Björn Borg11.17.1510.48.0721
7Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan10.54.6210.53.3321
8Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia11.16.4912.07.8621
9Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa20.59.4610.31.673
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...10.50.8820.43.403
11Camilla á ArgjumLebecks Ciano21.11.8110.46.633
12Malene LeerhøjPralinens Glow Hot Chili10.39.8130.30.694
13Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00721.16.0620.38.914
14Camilla á ArgjumSilverados Cirque Du Soir21.12.0720.52.944
15Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami20.54.231+10.56.064
16Maria BankeSilverados Euanthe21.41.9021.19.464
17Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...30.40.18
18Maria BankeOceans Black Pearl af Fionas30.54.33
19Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball31.08.22
20Linnea AhrenschneiderFionas Maya af Sommerly31.09.86
21Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta31.17.25
22Camilla á ArgjumGoing down in Flames31.29.46
23Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam31.35.54
24Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas31.54.81
25Camilla ElkjærSofiagårdens Miss Quick Bunny32.24.58
26Linnea AhrenschneiderOliver*s Padme Amidala af Nica...2+12.41.01
27Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...40.59.66
28Louise TovgaardCobra af pegasus41.06.49
29Camilla á ArgjumSnöflingans Stjärngosse41.15.73
30Sif Snedker ChristensenMaggie41.38.44
31Camilla ElkjærMikayas Sweet Dreams51.14.89
32Camilla á ArgjumFionas Let It Be51.17.75
33Cathrine ElkjærMikayas Mrs. Dalloway51.18.09
34Cathrine ElkjærSofiagårdens Bon Bon51.24.33
35Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...61.32.70
36Line HansenDundines Peter Pan5+11.58.08
37Sif Snedker ChristensenThougaards Zeus81.19.04
38Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...5+43.19.21
Uplac.Lisa Sinnerup GressMagics Epic Savros ZargoDisk. på tid
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...00.44.6200.32.33013
2Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly00.50.0710.28.0511
3Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock00.58.5510.32.6511
4Lisette KongerslevLykkes Björn Borg00.58.4710.39.9711
5Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice11.06.0601.00.9711
6Sandra BardevigLevades Yellowstone11.09.6110.30.602
7Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami10.37.5710.44.332
8Malene LeerhøjPralinens Glow Hot Chili00.50.1330.46.103
9Malene LeerhøjSilverados Kalyke10.55.2730.57.414
10Louise TovgaardCobra af pegasus20.52.52
11Camilla á ArgjumSilverados Mezzo20.55.62
12Marlene BruhnSnöflingans Lie Detector20.57.91
13Maria BankeDelaware af Pecasus21.11.61
14Lisette KongerslevJordbærgårdens Exotic Cas21.21.31
15Camilla á ArgjumJordbærgårdens A walk to Remem...30.57.45
16Malene LeerhøjHønsehusets Cosmopolitan31.06.61
17Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00731.28.47
18Maria BankeOceans Black Pearl af Fionas2+12.04.38
19Camilla ElkjærSofiagårdens Toffifee40.56.52
20Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka41.33.34
21Marlene BruhnXaToo's Lacerta af Hønsehuset61.41.64
Uplac.Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun0+11.55.27Trukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...01.19.0200.59.45014
2Maria BankeFionas Chelsea Creek11.13.4200.33.0311
3Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside11.07.8900.52.371
4Camilla ElkjærSofiagårdens Non Stop20.50.0300.40.072
5Maria BankeGaunbys Fujita10.53.9410.55.582
6Marlene BruhnSilverados Piper Cub11.00.1310.57.032
7Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream01.02.7530.53.133
8Maria BankeGaunbys Dika Titou11.09.7930.36.494
9Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui11.11.0030.39.374
10Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite21.39.5221.19.934
11Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya31.11.5720.38.915
12Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca31.12.2021.09.005
13Marlene BruhnFlamencos Surf Tiger2+11.43.0421.13.695
14Malene LeerhøjStald Blue's Blue Ocean2+11.47.5321.17.895
15Maria BankeFionas Kuia af Sommerly50.54.1510.30.976
16Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach31.13.7430.38.276
17Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio41.07.9920.44.076
18Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally31.24.2930.52.096
19Maria BankeGaunby´s Mighty Macijevski31.05.7931.00.996
20Sif Snedker ChristensenBella NH2+1+12.12.3721.05.216
21Sif Snedker ChristensenSofiagårdens Haribo4+32.40.1421.38.669
22Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii51.48.0361.02.5311
23Malene LeerhøjPralinens Crazy Pepper61.43.475+11.20.2612
Uplac.Sif Snedker ChristensenStald Twisters Super Karla2+10.50.37Trukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Princess Charming4+42.57.46Trukket
Uplac.Maria BankeSommerlys Star Stella NovaTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.