Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NORTH  CUP  2012  VED  NORS  SKOLE  VED  THISTED  DEN  4.  -  5.  AUGUST  2012

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop
Samlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2012-08-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette WindPilens Kaikias00:10,3400:07,12012
2Camilla AnkerstjerneCAs Sinus Successus00:17,6600:08,37011
3Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anemo00:14,0600:09,59011
4Isabella RahbekWinds Jar Jar Binks00:21,6600:11,66011
5Isabella RahbekMadame Madea00:13,6200:15,75011
6Marlene BruhnFanTig Dixi af Bella00:38,0900:16,09011
7Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie00:31,1500:27,00011
8Line HansenAjtaks Dies Saturni00:15,8400:58,47011
9Lisa Sinnerup GressSofiagårdens CirSun Brenthis I...00:16,5610:13,471
10Mette WindWinds Padmé Amidala00:28,7810:29,591
11Ida KnudsenAiley00:25,8130:35,563
12Christine VangNunnu01:08,9031:22,973
13Line HansenMalega´s AP Want It All10:11,60
14Mette WindWinds Anakin Skywalker10:17,59
15Mette Wraae GrellLoading Af Visby10:19,35
16Lotte SvendsenNinkamus' Kalle K910:19,72
17Susan Haugstrup SørensenMøllegaardens Hr. Blå10:19,94
18Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente10:20,16
19Mette WindWinds Tatooine10:22,34
20Line HansenWinds Kamino10:22,41
21Mette Wraae GrellFunny's Ophrys Bertolonii10:27,87
22Lærke GylhamFunnys Solé Kailen10:31,90
23Isabella RahbekCAs De Quo Datara Candida10:33,59
24Poul Erik KristensenLykkes Evita10:34,06
25Lisette KongerslevRainbow Dash0+11:00,44
26Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar20:17,62
27Lotte SvendsenZentas Nardus Mylo20:22,06
28Fie Caroline Haugstrup Od...Lykkes Snampe20:26,82
29Lisette KongerslevFriscos Bärdröm20:59,57
30Christine VangGrif af Pecasus21:10,50
31Susanna Mørck KristensenFønix af Pecasus2+11:30,85
32Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby30:37,59
33Christine VangVisby's Blomme30:57,38
34Lotte SvendsenNinkamus' Tigerdyr31:21,53
35Ida KnudsenCA's De Quo Achilla Filipendul...40:24,22
36Marianne Visby LaursenVisbys Elliniko Psomi40:25,47
37Line HansenStrandvejs Call Me Manboy50:32,81
Uplac.Poul Erik KristensenKentaur af PecasusTrak sig
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Aspirant: Camilla á Argjum
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0 fejl i finale
Maksimum tid: 01:30 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2012-08-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Liza LassenElmelys Dice King00:48,2500:21,28012
2Marlene BruhnWinds Zhoot Minai00:53,8100:25,75011
3Marlene BruhnFanTig Dixi af Bella00:43,3400:29,19011
4Camilla á ArgjumSilverados Chloé00:43,5600:40,31011
5Line HansenStrandvejs Call Me Manboy00:41,4700:40,81011
6Isabella RahbekCAs De Quo Datara Candida00:37,8400:52,06011
7Line HansenWinds Kamino01:31,7500:55,00011
8Isabella RahbekMadame Madea01:01,1801:07,62011
9Mette Wraae GrellLeeds Copacabana af All Star10:27,0900:17,8811
10Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella10:37,5600:18,441
11Liza LassenSnöflingans Blue Dragon10:52,5000:21,281
12Lærke GylhamOpel Menta10:45,7200:27,681
13Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar00:42,7810:28,061
14Mette WindNonstops Della Casa10:26,7200:28,371
15Mette WindWinds Padmé Amidala11:26,9300:33,191
16Mette WindHønsehusets CaJus Le Champ10:43,9700:33,851
17Ida KnudsenCA's De Quo Achilla Filipendul...11:02,6500:35,251
18Isabella RahbekWinds Jar Jar Binks01:01,5010:39,191
19Susan Haugstrup SørensenMøllegaardens Hr. Blå00:45,3110:39,911
20Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie10:54,8500:47,371
21Mette WindWinds Tatooine11:17,0700:57,031
22Ida KnudsenAiley11:15,0000:59,931
23Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade01:06,9111:01,501
24Fie Caroline Haugstrup Od...Lykkes Snampe11:08,2201:01,751
25Line HansenAjtaks Dies Saturni11:01,0901:03,651
26Amalie EngstrømStald Bellas Apollo af Sommerly10:52,0301:06,351
27Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang21:01,5000:21,472
28Frederikke ChristiansenCAs Sinus Successus11:02,6010:23,032
29Mette Wraae GrellLoading Af Visby10:28,3710:23,812
30Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby10:34,5910:28,092
31Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anemo10:47,4010:34,812
32Lisette KongerslevFriscos Bärdröm21:53,0600:42,472
33Lisette KongerslevRainbow Dash21:50,7500:45,442
34Mette WindPilens Kaikias10:25,0620:18,283
35Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang10:44,0620:19,793
36Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente30:34,1000:29,003
37Mette WindWinds Anakin Skywalker10:57,2820:40,753
38Amalie EngstrømKaninbyens Alcudia31:59,9001:40,963
39Mette Wraae GrellFunny's Ophrys Bertolonii40:57,7500:19,194
40Lisa Sinnerup GressSofiagårdens CirSun Brenthis I...50:57,9710:30,756
41Lærke GylhamFunnys Solé Kailen5+11:46,4700:56,036
42Lisa FiilSønderlunds Extreme51:32,2821:17,127
43Liza LassenElmely LiTo Kazbek Af Stald Tw...7+1+32:41,6631:07,2514
Uplac.Lisa FiilVechkins Twister af FionasTrukket
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Ankerstjerne
Aspirant: Rikke Vinther
Sekretær: Camilla Ankerstjerne
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2012-08-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Isabella RahbekMaPo's De La Manifik00:29,1200:12,0300 - 0:12,1213
2Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus00:20,9700:12,2500 - 0:17,9112
3Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...00:47,6900:39,13012
4Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder00:13,0610:13,7211
5Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega00:36,7210:14,4111
6Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae00:41,5010:39,3411
7Camilla AnkerstjerneCAs Shakir Siptah00:22,2820:15,8821
8Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir00:53,0730:13,5631
9Lotte SvendsenHønsehusets CaJus Hidalgo Zami...00:24,5330:31,4031
10Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir10:21,69
11Mette Wraae GrellLeeds Copacabana af All Star10:24,56
12Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Sivapanthea10:26,97
13Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus10:27,28
14Camilla á ArgjumGoing Down in Flames10:32,25
15Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps10:39,69
16Christine VangShia's Blue River af Pecasus10:41,66
17Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang10:42,25
18Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Sioux Lakota10:42,62
19Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang10:43,50
20Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna10:46,88
21Rikke VintherMikaya's Say I Do10:56,56
22Mette WindWinds Xavier Zirlaczi20:14,87
23Ida KnudsenKaninhøjens Prins20:28,59
24Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Spirit Of Fire Flame20:28,62
25Mette WindHønsehusets CaJus Le Champ20:29,85
26Mette WindNonstops Della Casa20:31,66
27Lisa Sinnerup GressFunnys Martino20:33,56
28Lærke GylhamShamigo´s Hit and Run20:34,87
29Aase BjernerBygholms Lotus Europa20:36,44
30Lotte SvendsenHønsehusets Tiny Virovitica "T...20:38,72
31Lærke GylhamOpel Menta20:46,32
32Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...20:48,19
33Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia20:51,03
34Mette WindWinds Pandoriana Pandora30:26,16
35Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella30:26,35
36Ida KnudsenKaninhøjens Canopus30:32,06
37Lotte SvendsenNinkamus' Kala30:43,44
38Lotte SvendsenLeeds Klub Kiwi af All Star30:49,72
39Marlene BruhnWinds Zhoot Minai30:56,00
40Christine VangSensei af Pecasus31:16,97
41Lærke GylhamGress Magic Nairobi40:30,68
42Camilla á ArgjumSilverados Chloé40:52,53
43Susanna Mørck KristensenTaro af Pecasus41:28,34
44Marianne Visby LaursenMikaya's Faleraki50:38,75
45Susanna Mørck KristensenSommerly's Sinai8+11:15,94
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2012-08-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir00:57,9100:23,84013
2Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...00:47,7800:27,84012
3Aase BjernerBygholms Lotus Europa00:52,2200:34,28012
4Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Wabanaki00:52,5000:35,81012
5Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae01:09,5000:55,44012
6Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...10:44,9300:28,1311
7Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar02:17,7810:28,8111
8Charlotte PedersenSilverados Kalyke11:00,7500:29,3411
9Liza LassenElmelys One & Only (Spectrum)11:12,0600:30,6911
10Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly11:06,9400:34,0011
11Liza LassenElmelys Calgary11:18,5000:41,8111
12Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion11:23,7200:43,811
13Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam10:40,1000:44,161
14Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo11:09,7200:51,591
15Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...21:23,7200:27,122
16Liza LassenElmelys Alanis11:10,0310:30,662
17Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...20:52,1000:38,692
18Mette WindWinds Zhawn Mizai11:04,0010:40,282
19Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir21:31,0300:48,752
20Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder11:41,8710:53,752
21Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps21:15,3401:11,782
22Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...11:08,7811:13,972
23Camilla á ArgjumGoing Down in Flames11:58,4411:24,002
24Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia11:19,0011:33,382
25Amalie EngstrømBellas Someone in the Dark af...21:15,4002:16,882
26Liza LassenElmelys Only One (Brune)30:52,3400:35,123
27Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Niramvides01:16,8230:35,503
28Aase BjernerBygholms Nissan Pixo31:31,0300:37,783
29Lærke GylhamShamigo´s Hit and Run20:45,3710:40,033
30Isabella RahbekMaPo's De La Manifik2+11:19,8100:49,223
31Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Sivapanthea31:15,0001:02,823
32Rikke VintherStald Twisters Stracciatella21:09,2211:03,723
33Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...31:21,2210:31,104
34Mette WindWinds Pandoriana Pandora31:18,3210:39,134
35Mette WindWinds Xavier Zirlaczi21:10,0920:39,224
36Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus20:54,2220:39,324
37Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Spirit Of Fire Flame41:07,4600:46,184
38Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna21:14,5321:11,224
39Camilla AnkerstjerneCAs Shakir Siptah2+11:14,1620:34,505
40Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru31:51,9720:37,725
41Line HansenMalega´s AP Want It All31:22,6620:38,845
42Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega2+11:47,2521:41,685
43Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Sioux Lakota31:09,5030:44,596
44Rikke VintherMikaya's Say I Do51:39,5611:47,566
45Lisa Sinnerup GressFunnys Martino21:35,474+12:38,287
46Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus3+12:22,663+12:04,848
47Ida KnudsenKaninhøjens Prins60:45,1630:36,699
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets CaJus Come Back41:31,16Trak sig
Uplac.Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...6+43:18,50Trak sig
Uplac.Liza LassenElmelys Special RemixTrak sig
Uplac.Lærke GylhamGress Magic NairobiTrak sig
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2012-08-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion00:35,9000:34,91013
2Mette WindWinds Zhawn Mizai10:44,4700:18,6911
3Camilla á ArgjumLevades American Samoa10:37,0310:27,932
4Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake10:39,6520:21,713
5Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo20:44,19
6Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam30:25,75
7Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...30:32,88
8Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Niramvides30:35,12
9Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar30:37,78
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...30:39,40
11Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Wabanaki30:42,07
12Rikke VintherStald Twisters Stracciatella30:46,59
13Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...30:47,56
14Camilla AnkerstjerneFunnys Jolie Aimé30:47,91
15Lisa HeinLilje30:47,94
16Lisette KongerslevHønsehusets CaJus Come Back30:54,31
17Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru31:33,81
18Lisa HeinBygholms Pixel31:54,16
19Poul Erik KristensenFast & Furious Nissan Skyline...40:15,59
20Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...40:22,68
21Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly40:36,34
22Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel40:59,87
23Aase BjernerBygholms Nissan Pixo41:08,25
24Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)41:18,81
25Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...50:49,78
26Lisette KongerslevSilverados Kalyke50:50,09
27Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee50:55,12
28Susanna Mørck KristensenImagines Balder af Pecasus50:59,12
29Susanna Mørck KristensenFiona's Dizzi Mizz Lizzi51:05,94
30Poul Erik KristensenStjärnan's Tingeling51:13,65
31Dina T. MikkelsenBlue Charm51:36,03
32Lotte SvendsenKashmir af Stald Flora51:49,63
33Aase BjernerBygholms Kikkoman60:54,65
34Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...72:07,25
v7Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper (Veteran)30:31,53
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2012-08-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte PedersenLykkes Stine Goya100.32,03113
2Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail100.36,6611
3Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock010.43,6011
4Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly100.46,2511
5Lisette KongerslevLykkes Björn Borg200.32,722
6Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake200.35,182
7Aase BjernerLeeds All-in-One200.35,442
8Marlene BruhnSilverados Piper Cub200.45,682
9Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...1+100.46,692
10Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...111.12,122
11Lisa HeinLilje2+100.28,443
12Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach210.28,503
13Charlotte PedersenLykkes Karl Kani120.31,283
14Camilla á ArgjumLevades American Samoa210.44,123
15Charlotte PedersenLykkes Zippo220.23,624
16Liza LassenElmely Queen Shakira Af Stald...221.00,874
17Liza LassenElmelys Special Reunion132.19,434
18Rikke VintherStampe3+110.49,215
19Camilla AnkerstjerneFunnys Jolie Aimé410.56,565
20Liza LassenElmelys Wild Wulcano3+200.58,065
21Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel411.03,975
22Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Potawatomi420.44,076
23Liza LassenElmelys Wild Wish331.01,946
24Aase BjernerBygholms Kikkoman710.43,578
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Pixel5Trukket
Uplac.Betina MillerDiors J´Adore af SolvangTrukket
Uplac.Liza LassenElmely Chania Af FionasTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Isabella Rahbek
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2012-08-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Karl Kani00:46,0000:18,77014
2Charlotte PedersenLykkes Stine Goya00:38,0000:19,72013
3Charlotte PedersenMagic's Ch. Be My Josephine00:37,0000:25,5003
4Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui10:49,0000:48,771
5Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth10:40,0010:20,592
6Lisette KongerslevLykkes Björn Borg20:40,0000:31,212
7Aase BjernerLeeds All-in-One1+11:09,0010:14,513
8Charlotte PedersenLykkes Zippo30:42,0000:17,343
9Charlotte PedersenLykkes Lady Laura1+10:43,0010:22,883
10Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...10:42,0020:26,253
11Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio20:57,0010:41,923
12Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus21:21,0010:50,403
13Lisa HeinNeottia Nidus-avis20:36,0020:19,754
14Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail2+11:00,0010:23,444
15Rikke VintherCh. Pjuske30:35,0010:32,814
16Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach30:59,0010:34,664
17Mette WindWinds GCh. Mizar Montani1+11:04,0020:39,284
18Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...20:47,0020:39,784
19Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...22:00,0022:11,004
20Betina MillerStampegården's Nike31:01,0020:59,005
21Marianne Visby LaursenHindbærgårdens Viper3+11:30,0020:41,946
22Charlotte PedersenLeed's Polly Power2+21:06,001+10:50,446
23Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca31:01,0040:54,757
24Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus31:46,0041:07,507
25Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...3+11:26,0040:37,948
26Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii40:43,0040:51,408
27Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro40:49,0050:35,289
28Rasmus BjernerAsgaards Frigg40:52,0060:48,4310
29Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...3+11:29,005+11:21,9810
30Poul Erik KristensenSamson af Pecasus31:38,00Trukket
31Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach50:51,00
32Marlene BruhnSilverados Piper Cub51:07,00
33Betina MillerAllégaardens SuDoKu51:45,00
34Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock60:51,00
35Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally5+11:07,00
36Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi5+11:30,00
37Rikke VintherStampe4+1+12:44,00
38Lotte SvendsenHindbærgårdens Look At Me? (Du...7+11:35,00
Uplac.Marlene BruhnFlamencos Ch. Surf TigerTrukket
Uplac.Mette WindWinds SCh. Fidi Didi GirlTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenCastelloTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dina Mikkelsen
Sekretær: Isabella Rahbek
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2012-08-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Mizar Montani000.37,22014
2Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...000.50,6603
3Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth110.37,722
4Charlotte PedersenMagic's Ch. Be My Josephine110.49,462
5Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...202.16,722
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui210.59,753
7Lisa HeinNeottia Nidus-avis310.32,904
8Charlotte PedersenLykkes Lady Laura400.43,694
9Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca220.45,314
10Marlene BruhnPajaritos Gold Rally400.53,004
11Rasmus BjernerAsgaards Frigg220.59,964
12Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro311.00,194
13Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii311.01,844
14Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi230.38,885
15Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach410.44,415
16Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio321.07,655
17Betina MillerAllégaardens SuDoKu2+11+12.28,795
18Betina MillerStampegården's Nike241.31,006
19Rikke VintherCh. Pjuske4+120.50,667
20Marlene BruhnFlamencos Ch. Surf Tiger521.08,947
21Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...3+131.17,127
22Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...5+1+111.21,878
23Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee56+21.55,8113
Uplac.Mette WindWinds SCh. Fidi Didi Girl3Disk.
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Camilla á Argjum
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2012-08-04 00:00:00

Plac.FørerKanin5060707580859095Cert.Point
1Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool CocioOOOXOOXOOXXX14
2Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...OOXOOOXXX1
3Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniOOXOOXXX
4Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka NizamOXOXXOOXXX
5Rikke VintherCh. PjuskeOOOXXOXXX
6Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo-OXOXXX
7Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...OOXOXXX
8Aase BjernerLeeds All-in-One-XXOXO
9Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderOXXOXXO
10Lisa HeinNeottia Nidus-avis-OXXX
11Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOOXXX
11Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOXXX
11Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...OOXXX
11Rasmus BjernerAsgaards FriggOOXXX
11Rikke RennebergJordbærgårdens SundaeOOXXX
16Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaXOOXXX
17Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af PecasusXXOOXXX
18Lisa FiilDundines UldtotOXOX
18Camilla á ArgjumSilverados ChloéOXOXXX
18Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...OXOXXX
18Rasmus BjernerBygholms Lotus ExcelOXOXXX
22Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...XOXOXXX
23Heidi D. AlbrektsenFionas Dika StratusXXOXOXXX
24Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo PotawatomiOXXOXXX
25Camilla á ArgjumLevades American SamoaXOXXOXXX
25Mette Wraae GrellLeeds Copacabana af All StarXOXXOXXX
27Lisa FiilBellas Rockin Robin af LevadeOX
27Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeOX
27Mette WindWinds GCh. Xawi DirlacziOXXX
27Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...OXXX
Uplac.Amalie EngstrømBellas Someone in the Dark af...XXX
Uplac.Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du SoirXXX
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2012-08-05 00:00:00

Plac.FørerKanin80100140150160170180190200205210Cert.Point
1Charlotte PedersenMagic's Ch. Be My Josephine-OO-O-OOXXOOXO14
2Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeXOOXOOXOOOXOOXOXXX
3Mette WindWinds SCh. Fidi Didi GirlO-O-OOXXOOOXXX
4Aase BjernerLeeds All-in-OneXOOXOXOOXXOXXOXOXX
5Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderOOXXOOXXOXXOXOX
6Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La VegaXO-O-XO-OXXX
7Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniO-OXOOOOXXX
8Mette WindWinds GCh. Xawi DirlacziO-OXOOXXOTrukket
9Marianne Visby LaursenHindbærgårdens ViperOOXOOOXOXXX
10Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOOOOOXXOXXX
11Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af PecasusOOXXOOXXODisk.
12Lotte SvendsenHindbærgårdens Look At Me? (Du...XOOOXOXOX
13Lotte SvendsenNinkamus' Kalle K9-OXXX
14Aase BjernerBygholms Lamborghini DiabloOOXXX
15Betina MillerAllégaardens SuDoKuXXOOXXX
16Mette Wraae GrellLeeds Copacabana af All StarXXOXOXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...X
Uplac.Christine VangShia's Blue River af PecasusXXX
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Aspirant: Camilla á Argjum
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninBedste lørdagBedste søndagPoint i alt
1Charlotte PedersenLykkes Stine Goya123
2Charlotte PedersenMagic's Ch. Be My Josephine415
3Mette WindWinds GCh. Mizar Montani178
3Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth358
3Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake628
6Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...279
6Marlene BruhnFanTig Dixi af Bella369
8Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam4610
8Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui6410
10Camilla AnkerstjerneMaPos Qutaybah Qmir11011
10Lisette KongerslevLykkes Björn Borg5611
10Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae5611
10Aase BjernerBygholms Lamborghini Diablo6511
10Aase BjernerLeeds All-in-One7411
15Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio11112
15Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...21012
17Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion12113
17Isabella RahbekMadame Madea8513
17Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder9413
20Charlotte PedersenLykkes Karl Kani13114
21Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Wabanaki41115
22Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail21416
22Camilla AnkerstjerneFunnys Lequa Lugmanar7916
24Camilla á ArgjumLevades American Samoa14317
24Charlotte PedersenLykkes Lady Laura8917
26Mette WindWinds Ch. Quazzidy De La Vega16319
26Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus17219
28Mette WindWinds Zhawn Mizai18220
28Rikke VintherCh. Pjuske51520
28Lisa HeinNeottia Nidus-avis71320
28Mette Wraae GrellLeeds Copacabana af All Star91120
32Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee111021
33Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi14822
33Isabella RahbekWinds Jar Jar Binks18422
35Charlotte PedersenLykkes Zippo15823
36Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...51924
37Mette WindWinds Padmé Amidala151025
37Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...71825
39Lisa HeinLilje111526
40Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...171027
40Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir19827
40Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie20727
40Camilla AnkerstjerneHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...22527
40Line HansenWinds Kamino72027
45Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...151328
46Isabella RahbekCAs De Quo Datara Candida62329
47Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...102030
47Frederikke ChristiansenCAs Sinus Successus28230
49Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly102131
49Lisette KongerslevHønsehusets Trincel Beach151631
49Isabella RahbekMaPo's De La Manifik30131
49Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...62531
53Betina MillerAllégaardens SuDoKu171532
53Aase BjernerBygholms Lotus Europa32932
53Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca92332
56Camilla AnkerstjerneFunnys Jolie Aimé191433
56Ida KnudsenAiley221133
56Line HansenAjtaks Dies Saturni25833
59Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anemo31334
59Charlotte PedersenSilverados Kalyke82634
61Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Niramvides27835
61Mette WindPilens Kaikias34135
63Susan Haugstrup SørensenMøllegaardens Hr. Blå191736
63Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps211536
63Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus231336
63Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...33336
67Camilla á ArgjumGoing Down in Flames231437
67Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock33437
69Betina MillerStampegården's Nike182038
70Rasmus BjernerAsgaards Frigg112839
70Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro122739
70Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar132639
70Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii132639
74Mette WindNonstops Della Casa142640
74Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel182240
74Mette WindWinds Tatooine211940
74Marlene BruhnSilverados Piper Cub83240
78Mette WindHønsehusets CaJus Le Champ162541
78Marlene BruhnWinds Zhoot Minai23941
80Line HansenStrandvejs Call Me Manboy53742
81Camilla AnkerstjerneHønsehusets Cape Kamenjak Beach123143
81Lærke GylhamOpel Menta123143
81Camilla AnkerstjerneCAs Imequa Sivapanthea311243
84Mette Wraae GrellLoading Af Visby291544
84Rikke VintherStald Twisters Stracciatella321244
86Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella103545
86Marlene BruhnPajaritos Gold Rally103545
88Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang271946
88Camilla AnkerstjerneCAs Shakir Siptah39746
88Camilla á ArgjumSilverados Chloé44246
91Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega42547
92Lisa Sinnerup GressSofiagårdens CirSun Brenthis I...40949
93Camilla AnkerstjerneFunny´s Remember Me For The La...222951
93Aase BjernerBygholms Nissan Pixo282351
93Mette WindWinds Anakin Skywalker371451
96Ida KnudsenCA's De Quo Achilla Filipendul...173552
96Fie Caroline Haugstrup Od...Lykkes Snampe242852
96Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang351752
99Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...223254
99Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente361854
99Line HansenMalega´s AP Want It All411354
102Rikke VintherStampe183755
103Aase BjernerBygholms Kikkoman243357
103Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia243357
103Lærke GylhamShamigo´s Hit and Run292857
103Mette WindWinds Xavier Zirlaczi352257
103Camilla AnkerstjerneCAs Asterisk Bakit Baru401757
108Lisette KongerslevRainbow Dash332558
108Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna382058
110Mette Wraae GrellFunny's Ophrys Bertolonii392160
111Lisette KongerslevFriscos Bärdröm322961
111Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Spirit Of Fire Flame372461
111Isabella RahbekHønsehuset's Prazo Sioux Lakota431861
114Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby303262
115Lærke GylhamFunnys Solé Kailen412263
116Rikke VintherMikaya's Say I Do442165
117Mette WindWinds Pandoriana Pandora343468
118Ida KnudsenKaninhøjens Prins472370
119Lisa Sinnerup GressFunnys Martino452772
Antal deltagere: 119.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.